Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żanettt

Otyłe w ciąży - jak sobie radzicie?

Polecane posty

Gość ewa.asia73
Ja mam jak juz pisałam 2latka(dokładnie 27miesięcy) i prawie 19 latkę. Trzymajcie sie ,Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyła od dziecka
Hej dziewczyny, ja się postaram troszkę rozpisać bo mam problem. Swoje wypociny kieruje głównie do MAM lub PRZYSZŁYCH MAM z podobnym BMI. Więc od dziecka jestem chorobliwie otyła, BMI powyzej 40 / nie bede sie tlumaczyc czemu. tak jest i juz / rok temu z wagą 113kg zaszłam w ciąże mnogą.. trojaczki. niestety w 4m-c ciąży maluszki nie przetrwały. Od tego czasu doszło mi 20kg, depresja, misja jedzenie, czy co kto woli. po ciąży zaczełam brać antykoncepcje przez 3mc. Odstawiłam tabletki we wrześniu, w październiku miałam normalny @. Od tamtej pory nie mam okresu. pracuje 12 h od pn-sb i niestety nie mam jak się udać do lekarza, chociaż planuje to zrobić na dniach. 2 miesiące temu mój luby mnie ze schizował że chyba jestem w ciąży. Zrobiłam 2 testy - negatywne. Jednak od pewnego czasu czuje u siebie dziwne objawy typu rozdrażnienie, bóle podbrzusza, mdłości, zgaga, bóle kręgosłupa których nigdy nie miałam. niedawno miałam okres tzw senności.. zwykle spałam po 4-5h i wystarczało mi a ostatnio właśnie moglabym spac i spac.. jestem ostatnio dość płaczliwa i pobolewają mnie piersi. Zauważyłam też, że schudłam w udach ramionach i na twarzy ale obwód brzucha mi się nie zmniejszył... Nie czuje się jak w ciąży, chociaż wiadomo że każdą ciążę się inaczej przeżywa. Jutro wybieram się na b-HCG, zobaczę co pokaże. Więc moje pytanie brzmi, czy mimo braku okresu tak długi czas mogła wystąpić owulacja i mogło dojść do zapłodnienia? czy 130 kg baba ma możliwość poczęcia dziecka? Z jednej strony razem z moim TŻ bardzo byśmy chcieli, z drugiej jednak wolę się przygotować do ciąży - przedewszystkim jednak schudnąć przynajmniej do 100kg. Boję się też o to, że przybiore jeszcze więcej na wadze. Mam duży biust grube kości i jestem wysoka co już samo w sobie obciąża kręgosłup, nie chce by moje dziecko miało matkę kalekę później. Poradzicie coś babeczki? ps. do tych oburzonych wagą: prawda jest taka, że nie każdy może ważyć 55kg. moja siostra bliźniaczka jest szczupłą atrakcyjną kobietą z bardzo małą ilością tkanki tłuszczowej (trenuje zawodowo taniec) ale waży 78kg. mięśnie + biust (obie mamy co pokazać) + właśnie grube kości. Owszem otyłość to choroba, ale tak jak nie powinno się do kogoś z zespołem DOWNA powiedzieć że nie wyobrażasz sobie tego, tak i odwalcie się od Otyłych. I chyba lepiej jak babka akceptuje swoje >100kg i stara się coś zrzucić niż się użala nad soba so prowadzi do wiekszego tycia (autopsja) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dziewczynki
Otyła od dziecka - tak to jest możliwe. Ja powinnam była mieć miesiaczkę w sylwestra, nie dostałam jej za to w lutym okazało sie że jestem w ciąży i ze zaszłam ok 20 stycznia mimo wcześniejszego braku okresu. Ważyłam ponad 120 kg, w ciazy przybrałam 3 litry wody w okresie od 34 do 38 tygodnia. Wagę kontrolowałam w każdym tygodniu więc wiem. To był cały przyrost wagi od poczatku ciąży. Ze szpitala wychodziłam ważąc ok 117 kg po 2 miesiacach bez odchudzania (bo karmiłam piersią) ważyłam 107.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyła od dziecka
jutro wyniki bety... nie wiem z jakiego wyniku będę się cieszyć... kurcze. brzuch mnie boli coraz bardziej, jakby mi coś rozpychało macice. Dzisiaj mi się śniło, że jestem w 5 miesiącu ciąży.. mam nadzieje, że to nie sen proroczy.. uhh Mama dziewczynki, dziękuje za wsparcie.. w razie czego postanowiłam się tym nie zamartwiać, tylko wybrać się po ustaloną diete do odpowiedniego doktora.. czas operacyjny 16h :P, wy też się tak stresowałyście? Buźka dla życzliwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dziewczynki
Otyła od dziecka - masz racje, nie stresuj się, jeśli jesteś w ciąży to stres przecież niewskazany. Teraz i choćbyś nie wiem co zrobiła to przecież nie schudniesz w 5 minut. Po prostu trzeba to będzie kontrolowac jak wygląda przyrost. Choć ja się przyznam że nie wiem skąd sie wział ten brak przyrostu u mnie, na poczatku nie wymiotowałam wcale, jadłam w zasadzie wszystko. Aha co najwazniejsze- ciąza bez najmniejszych komplikacji a córka wzorowo zdrowa do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że mogłam poczytać Wasze wpisy.Też jestem otyła i obecnie ja i mój mąż chcemy mieć dzidziusia. W pn idę do ginekologa, by z nim porozmawiać na ten temat. Miałam masę obaw, ale teraz jestem nieco spokojniejsza, bo widzę, że nie ja jedyna ważę za dużo i chcę mieć dziecko :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samirka86
no jak tam kobitki? otyla od dziecka nie pisalas jaki byl twoj wynik bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co, ja mam takie niesmi
ale pytanie do Was. Nie wyzywajcie mnie, bo nie chce Was urazić. Nie znam sie na związkach miedzyludzkich bo mam dopiero 17 lat. Sama mam troche nadwagi (10kg) z która walcze. Wy macie nawet po 50kg nadwagi i myslicie o dzieciach. Ale żeby było dziecko, musi byc seks.... Czyli mimo takiej wielkiej wagi ktos sie chce z Wami kochac? Bo ja sie czuje strasznie nieatrakcyjna z moja wagą.. a Wy macie meżow i oni chca z wami ten-tego??? Zastanawiam sie nawet czy to jest technicznie mozliwe.... Przepraszam jak kogos uraziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasi mężowie czy partnerowie są z nami, bo lubią większe kobiety, a nie jakieś anorektyczki. Gusta są różne. Są i kobiety, które nie lubią chudych facetów tylko takich z brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja.... :)
RZeczywiście durne pytanie. Wiesz, seks i atrakcyjność tkwi z w głowie. Mój mąż jak widzi kobiety w rozmiarze S, M, to mówi,ze to anoreksja> jejku każdy lubi co innego. . A tak poza tym, u mnie wszystko ok, to juz 27 tc, dzieciaczki rosną zdrowo i waża koło kilograma. Mam lekką anemię, a poza tym wszystko ok :) Brzuch skacze i faluje. A chyba nie mówiłam, będzie chłopczyk i dziewczynka!! Mała kopie po pęcherzu :P Miłego dzionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolona z życia babka
ja w chwili zajścia w ciążę ważyłam 79kg(164 cm). Lekarka bardzo kazała mi uważać, aby za dużo nie przytyć. W chwili porodu ważyłam 90 kg. Pod koniec ciąży ciężko było, ale to chyba każdej kobiecie jest wtedy ciężko. Do wiecie co, ja mam takie niesmi wiesz jak ja byłam w Twoim wieku też miałam kilka kilo nadwagi ważyłam 64 kg. I bardzo się tym przejmowałam(to są właśnie problemy wieku nastu lat). Ale wtedy człowiek inaczej myśli, im będziesz starsza tym nie będą Ci tak bardzo przeszkadzały dodatkowe kilogramy :-) A jak facet kocha to pokocha też Twoje dodatkowe kilogramy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samirka86
no ja w wieku 17 lat wazylam 56 kg :) i tez uwazalam siebie za gruba,malo atrakcyjna kobieta mimo tego ze inni inaczej mysleli ,po prostu w tym wieku dziewczyny nie mysla o tym jak wygladaja tylko o tym ile waza ,jak kolezanka wazyla mniej od emnie 1 kg to juz bylam zazdrosna :P :) teraz mam 25 i waze 80 kg ,nie powiem ze czuja sie najpiekniejsza ale naprawde jestem bardziej pewna siebie niz bylam w wieku 17 lat co nie znaczy ze nie chce zrzucic tych kilogramow bo chce i to bardzo ze zwgledu na zdrowie, ciaze,na meza i siebie ,jestem mloda i chce ladnie wygladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa.asia73
Taka.. Gratuluję Maluchów :) u mnie 26tydz Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja...
Ewa, dzieki. No ja czuję się dobrze, ale brzuch już jest wielkości porodowej :) Poza tym dokucza zgaga i te upały teraz:) A u Ciebie jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka sobie ja - na zgagę możesz spokojnie renie brać, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, ja wcinałam kilogramami tak mnie męczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korfu :)
ale wy pierdolicie cienkie panienki że się smiać aż zachciewa.... Jak dziewczyna lubie siebie to co wam do tego ???! Nie rozumiem tej dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie mam wskazania-stan po cc,2 mieśniaki i wiek(38) .Moze się uda.Majac porównanie sn i cc to wiem,ze znacznie lepiej znoszę ból po cc.Jedyną wadą cc jak dla mnie jest ogromne osłabienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona:)
Czesc dziewczyny:) Jestem w 24 tyg ciazy i naleze do okraglych pan, mam 106 kg i 167cm. Wcale nie wygladam jak potwor, moja masa rozlozyla sie po calym ciele i daleko mi do zapasnika sumo:) Moje dziecko rozwija sie prawidlowo, nie mam zadnych problemow z utrzymaniem wagi, jem tak samo jak przed ciaza i przytylam tylko 0,5kg:) Nie martwcie sie, ze macie troche wiecej tu czy tam. Moj mąz kocha mnie za to jaka jestem i dla niego jestem najpiekniejsza i najseksowniejsza kobieta na swiecie, wiec nie rozumiem wypowiedzi 17-latki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata2442
Witajcie.Tez mam sporą nadwagę i jestem w 21 tygodniu ciazy.Wczoraj była na usg połówkowym i lekarz przez pół godziny jezdził mi po brzuchu i stwierdził ze nie darady ocenic wszystkich narzadów płodu bo przeszkadza mu moja tkanka tłuszczowa ktorej mam dosc duzo:( płci tez nie widziałam:( Czy to normalne ze nie mozena ocenic wszystkiego bo mam duzo tłuszczyku na brzuchu? Za2 tygdnie kazał przyjsc ponownie ale co to zmieni,przeciez tluszczyku mi nie ubedzie? Prosze o odpowiedz:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata2442
właśnie niewiem czy szukac innego lekarza czy zdać sie na tego?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko ja miałam połówkowe w 25 tygodniu robione wlasnie ze względu na masę. Dziecko się dało ładnie obejrzeć. Zmiana lekarza albo czekanie to już zależy od ciebie. Może być też tak ze na lepszym sprzęcie bedzie lepiej widac, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Jesli mozna chciałm sie przyłaczyc do watku. Ja tez jestem puszyta i jestem w 15 tygodniu ciazy. To jest moja trzecia ciza, mam 7 letniego syna, druga niestety była obumarła :(((( w kwietniu. Za kazdym razem jak mam robione usg, a mam robione czesto bo ciaza jest zagrozona mam robione dopochwowo, aby lepiej wszystko było iwdoczne. Pozdrawiam serdecznie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata2442
Dziękuje za odpowiedzi:)Dodałyście mi otuchy bo już myslałam ze jest ze mną coś nie tak że tak mało było widac na usg w 21 tygodniu ciąży.Teraz ide za tydzien ,będzie to 23 tydzień także ciekawe czy już lepiej bedzie coś widac:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×