Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PrzyszlaMama23de

Czy dzieci rodza sie z niebieskimi oczami??

Polecane posty

nie wszystkie. ale większość :) rodza się tez dzieci z ciemnymi oczkami- brązowe, prawie czarne jak wegielki. zielonych oczu u noworodka nie widzialam osobiście ale nie twierdze ze to niemożliwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
Ja urodziłam się od razu z bardzo ciemnymi, brązowymi oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli sniade dzieci po rodzicach z brazowymi rodza sie z czarnymi lub brazowymi a jasne dzieciaki z niebieskimi.moja kolezanka ma takie zielone ciemne a jej maz brazowe dziecko ma niebieskie takie ciemno niebieskie stad moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo bo kolor oczu dziedziczy sie po rodzicach i dziadkach wiec mozliwe ze dziadkowie dziecka sa niebieskoocy i wnuczek/wnusia tez bedzie mial/miala jasne oczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szcesliwa ona masz błedne informacje :) nie kazde dziecko rodzi sie z niebieskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
Tak, ja mam i ciemne oczy i ciemną karnację po tacie:) Miałam też czarne włosy, gdy urodziłam się, ale te akurat bardzo szybko mi zjaśniały i mam taki złoty blond:) Mój synek jednak urodził się z niebieskimi oczkami (mój mąż ma niebieskie oczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
Moja mama miała bardzo długo niebieskie oczy i dopiero w wieku szkolnym zmieniły jej się na takie prawdziwe zielone więc tak naprawdę nie wiem kiedy ostatecznie zostaje ten faktyczny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiekszosc noworodków rodzi sie z niebieskimi a raczej granatowymi oczami ale niektore dzieci szczegolnie te u ktorych w rodzinie jest dominacja ciemnych oczu, rodza sie z czarnymi oczkami. kolor normuje się okolo 1 roku zycia. wtedy zmienia się juz na ten wlasciwy kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tęczówkach oczu noworodków i małych niemowląt nie ma jeszcze pigmentu. Dotyczy to wszystkich dzieci. Rodzą się więc z niebieskimi oczkami, dopiero w granicach szóstego miesiąca, a nawet później, pojawia się pigment i tęczówki, zależnie od uwarunkowań genetycznych i szerokości geograficznej, nabierają właściwej im barwy. oczywiscie chodzi o dzieci rodzicow z jasnymi oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
PrzyszlaMama23de--------> wydaje Ci się, że nie wiem z jakim kolorem oczu przyszłam na świat?;) zapewniam Cię, że miałam brązowe oczy zaraz po urodzeniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bababetix
przewaznie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja i luby mamy niebieskie a klony po urodzeniu miały prawie czarne, teraz mają jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana z NK
Prosze wszystkich moderatorów którzy obsługują to forum o wykasowanie moich danych!albo tematu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest taka mozliwosc, ze oboje rodzicow ma niebieskie oczy a dzidzius bedzie mial piwne\\brazowe :) no i na odwrot. jest mozlwosc, ze rodzice brazowoocy beda miec dzieciaczka o jasnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjki anji anji anji anji
Każde dziecko ma po porodzie niebieskie oczy. Ich prawdziwy kolor ujawni się dopiero później. To jest prawda wiec sie nie spierajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anjki anji anji anji anji - a jesteś jakąś wyrocznią\specjalistką? Tak się składa, że po urodzeniu miałam oczka baardzo ciemne brązowe\czarne. I jest to możliwe, nie znasz się, więc się nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie WSZYSTKIE. Są jednak różne odcienie niebieskiego. od jasnego błękitu po ciemny granat przypominający węgiel. Ale to nie jest czarny, tylko głęboki granat. Różnica znaczna :)Tak, nawet te z piwnymi. Każde :-)Jest tak jak pisze szczęśliwa ona. Ja urodziłam się z mocno granatowymi, prawie jak węgielki a mam zielone. podobnie urodziła się moja matka, z mocno ciemnymi niebieskimi a ma brązowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam na wstępie artykuł z portalu farmaceutyczno medycznego:http://www.pfm.pl/u235/navi/199186"Przychodzące na świat dziecko ma zwykle około 3-4 kg i mierzy około 50 cm, choć, oczywiście, mogą pojawić się znaczne odstępstwa od tych wartości. Każde dziecko ma po porodzie niebieskie oczy. Ich prawdziwy kolor ujawni się dopiero później."Autor – profesor dr hab. med. Zbigniew Lew StarowiczI proszę o źródło wypowiedzi sprzecznych, jeśli ktoś twierdzi inaczej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjki anji anji anji anji
Słucham Cie teraz Nać-ja wiem co pisze.I na pewno znam się na tym lepiej niź ty.Chociażby wykształcona jestem w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nglka Przewidywanie koloru oczu - jeżeli maluszek od samego przyjścia na świat ma ciemne, brązowe oczy kolor ten pozostanie już mu na całe życie. Najczęściej takie dzieci rodzą się u Azjatów i Afrykanów. Noworodki z niebieskimi lub szarymi oczami mogą mieć jeszcze inny kolor, bo może on stopniowo ciemnieć, aż do ustalenia się ostatecznego koloru, co następuje przeważnie miedzy trzecim a szóstym miesiącem życia. ze stronki http://www.tik-tak.pl/a.87.d.7.Noworodek___ciekawostki.html zreszta ja widzialam to na żywo. nie wiem jak czesto sie to zdarza ale córka mojej kolezanki miala po urodzeniu brazowe oczy i nie byl to ani granat ani niebieski tylko sliczny brązowy gleboki kolorek. a teraz jej jeszcze sciemnialy i ma prawie czarne :) ma juz prawie 2 latka. dodam ze jej rodzice mają ciemno brazowe oczy podobnie jak i dziadkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Niko miał po urodzeniu oczy granatowo-brązowe z przewagą brązowego,odrazu było widac brąz choc w odpowiednim świetle były lekko granatowe...dziś są brązowiutkie i mam nadzieję że już takie zostaną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×