Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość Natalka0008
Cześc Dziewczyny:) No ja jeszcze nie byłam na tej gastroskopii Idę jakoś na początku lipca;/. Jutro jestem umówiona do ginekologa na 18:( bo wiecie co bardzo się zaczełam znów obawiac że jestem w ciązy jednka bo mam takie napompowane podbrzusze takie spięcie czuję w podbrzuszu jakoś tak się wzdął ten brzuch pobolewa jak na okres mimo wszytskich testów negatynych mam wątpliwości straszne i boję się jak cholera:( jestem ajkoś przekonana że to jest ciąza kolejnaa i to akurat teraz jak nie jestm gotowa psychicznie i fizycznie tym bardziej:(. Ale zastanawia mnie to jak to mozliwe przecież sie zabezpieczaliśmy prezerwatywami ;/ .... a już ponad miesiąc w ogóle stosunku nie było:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
częstomocz dosłownie chodze siku co 3 5 minut:( w nocy wstaje z 4 razy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Natalka moze to naprawde ciaza UROJONA..musisz sie uspokoic,ale idz do lekarza zebys i miala 100% pewnosc...ja tez z tydzien temu zaczelam przezywac..i nawet test sobie kupilam ale nie jestem w ciazy..teraz okres dostalam...aa i zaznacze ze tez sie caly czas zabezpieczamy a wczoraj zaczelam brac pigulki:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Cześć dziewczyny! Ja też ciągle niewyspana... Natalka jak wizyta u ginekologa? wyjaśniło się co się dzieje? opowiedz koniecznie! Ja też raz myślałam, że jestem w ciąży ale szybko mi przeszło.. Kasieńka mnie też ostatnio jajniki bolały ale okresu chyba jeszcze nie dostane bo nadal karmię tak jak i na początku. Generalnie wszystko jest ok tylko jakoś psychika mi powoli siada.. chciałam zostawić małego z mężem i coś zrobić zająć się sobą ale niestety nie da się bo Olek nie chce butli;/ tylko cycek.. muszę zacząc go uczyć.. A jak wam lato mija i jak ubieracie maluszki w te upały? Wiecie czego się boi Olek? kichania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Cześć dziewczyny:) No więc wizyta ok NIE JESTEM W CIAZY:D. To urojenia po tej wizycie nagle przestałam czuć napięcie w podbrzuszu itp.... Ginekolog wziął mnie trochę za waiatkę:D powiedział że na razie w ciąży to ja nie będę. Częstomocz być może od jakiejś bakterii. OKAŻĘ się jak odbiorę wyniczki z posiewu. Hmm obawiam sie że te ciągłe nudności zawroty glowy i te omdlenie nagłe mają coś związanego z głową wczoraj wyczułam ou siebie guza o wielkości orzecha z tyłu głowy nigdy w życiu go nie miałam jeszcze go nacisnęłam i zaczęło pobolewać promieniuje ciągle :( boję sie że to cos powznego bo moja siostra ostatnio tez dowiedziała sie o tym że ma nowotwór tyle że na ramieniu i łagodny ale było to samo najpierw nic nie bolało potem wyszedł na wierzch i zaczeło boleć;/ boje sie neisamowicie ... no ale zobaczymy zapisałam sie na ta gastroskopię moze to coś od tego... Moja mała jak już widzi ze jestem wyszykowana zakaldam buty itp to zaczyna płakać i za nic na świecie nie chce iśc do nikogo innego na rączki.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
hejka:) Mam pytanko czy wasze maleństwa już ząbkują??? ;/ Czy może któras z was wprowadziła już posiłki do diety maluszka?? Moja je od prawie 2 tygodniu różne deserki oczywiście nie wiecej niz 1 słoiczek na dzien kaszkę dopiero dzis jej podalam ale cos jest nie tak mała ma straszne problemy z brzuszkiem płacze jakby miała kolke i ma zatwardzenie kupki nie moze zrobic jedynie taki kleksy twarde;/ nawet po czopku........ I do tego ząbki jej zaczeły wychodzić myslałam że troszke później to nastapi...... cięzki okres przed nami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Natalka to ogranicz jej te kaszki itp. i co tydzien wprowadzaj coraz częściej, stopniowo. A te problemy z kupką też mogą być efektem ząbkowania, niektóre dzieci mają biegunki, niektóre wymioty. Każde dziecko reaguję inaczej. Olek jeszcze nie skonczyl 4 m-cy ale pediatra ostatnio powiedział, że już ma podpuchnięte dziąsełka więc to normalne że ząbkowanie się zaczyna. trudny okres ale trzeba wytrwać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Cześć dziewczynki, uff długo mnie nie było choć wiele sie naczytać nie musiałam. Ja siedzę ciągle na mazurach na działce teraz wróciłam na tydzień żeby przeprowadzić rozmowę z moim dyrektorem w sprawie powrotu do pracy itp. Natalka widzę że siada Ci trochę psychika ja miałam tak za pierwszym razem z Zuzą. Tak panicznie boisz się drugiej ciąży że widzisz same jej symptomy a tak naprawdę to masz anemię i stąd mogą być te zaburzenia. Choć pewnie juz jesteś po badaniu gastroskopii. Jeśli chodzi o nadżerkę to mogę się wypowiedzieć. Raz miałam taką delikatną jako panna czerwona plamka w tedy leczyłam ją farmakologicznie lekami dość długi okres ale zaleczyłam. Przed Zuzą dostałam uczulenia na proszek do prania w miejscu intymnym od tego dostałam grzybicy bo podrażnione i lekarz przepisał mi w tedy takie silne globulki antygrzybiczne 3 żeby szybko zaczęły działać bo wylatywałam na wakacje więc nie mogłam inaczej leczyć grzybicy. Globulki były tak silne do tego mam uczulenie na składnik wszystkich preparatów dopochwowych na grzybicę i dostałam nadżerki. Zaraz po wakacjach zaszłam w ciążę z Zuzą więc nic nie mogłam robić po porodzie moja zmieniona gin. powiedziała że nadżerka jest już żywą raną i krwawi więc trzeba ją wymrozić. Trochę się tego bałam. Zabieg kosztował mnie 400 zł. Nic nie boli jedynie później przez siedem dni leci z ciebie taka woda jakby ze śluzem dostaje się czopki na szybkie zagojenie. Do tej pory nie mam już problemu z nadżerką. Jak miałam tą nadżerkę to miałam często bóle podbrzusza to od niej są takie dziwne pobolewania. Jeśli chodzi o Marcela to nadal je pierś regularnie ale wczoraj dostałam okres. Młody strasznie się ślini pcha wszystko do buzi więc już zaczynam wypatrywać ząbków tym bardziej ze Zuza miała równe 5 mcy jak jej wyszły a młody ma już 4,5. Ja od jutra zaczynam wprowadzać (choć karmię) pierwsze słoiczki chce małego nauczyć skoro od 17 września wracam prawdopodobnie do pracy więc cycuszka na zawołanie już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja mialam nadzerke jak zaszlam w ciaze ale gin powiedzial ze od ciazy moze sie zagoic i chyba tak sie stalo..chociaz teraz kalula po Twojej wypowiedzi sie zastanawiam czy napewno tak sie stalo bo mam okres juz 3 tyg i zastanhawiam sie od czego to jest,czy mozliwe ze to od tabletek antykoncepcyjnych azalia?;/w pon ide do gin zobaczymy co powie.. a Moj Mikus tez pchaq wszystko do buzi i baaaaaaaaaardzo sie slini,do tego non stop przekreca mi sie na brzuch w nocy nie moge przez to spac.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Kasieńka ty pewnie masz plamienia od tabletek. Mój pierwszy okres teraz po porodzie masakra taki obfity chyba muszę iść zrobić badanie morfologii czy żelaza nie mam za mało w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Witajcie Dziewczyny. na początek kasiu to pewnie po azalii plamienia ja brałam ja praktycznie tylko przez pierwszy miesiąc i ciągle miałam plamienia co prawda trwały one 12 dni a nie 3 tygodnie. Ale myślę że to od minipigułek....a nadal karmisz piersią??. Ja jestem w trakcie drugiego opakowania CIlestu i zaczely mi sie okropne mdłości... i bóle głowy i podbrzusza... Jeśli te skutki uboczne nie miną po 3 opakowaniu to muszę zmienić ten Cilest bo to w sumie mocne anty. Moja mała waży dopiero 7.200 ;) ząbkuje wszystko do buźki pcha... Ja mam teraz bardzo dużo problemów na głowie i rzeczywiście mi psychika siada kalula, tym bardziej że zostałam samotną matką... :( Mimo wszystko czas tak szybko leci przy małej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Natalka co ty piszesz???? Samotną matką? Niunia trzymaj się jak tylko mogę Cię wesprzeć zawsze Ci pomogę. Cilest wcale nie są dobre, pamiętam jak moja siostra je brała i miała te same objawy co ty Natalka bóle głowy straszne mdłości a jak go odstawiła w końcu to przez 6 mcy nie miała okresu tak się jej rozregulował organizm. Ja na razie nie biorę nic. Po wakacjach zafunduje sobie spiralę muszę mieć na nią 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Natalka nie wiem co się stało i to nie moja sprawa ale pamiętaj że jesteśmy silne z reguły a czas sam wszystko prostuje. ściskam Cię mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
hej! Olek waży 6,400g za tydzień skończy 4 miesiące. Też się ślini i pcha wszystkodo buzi a szczególnie ręcę. Uwielbiam jak się śmieje w głos! az się łezka mi w oku kręci :) Generalnie wszystko jest chyba ok tylko Olek wykręca prawą rączkę byliśmy z tym u pediatry i powiedziała że napięcie ma wporządku i generalnie jest ok, ale jak nie bedzie ustępować to dostaliśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Jejku dziewczyny ja nigdy nie miałam nadżerki ale miałam ostatnio badania i wyszło że mam za mało flory bakteryjnej w pochwie, biorę macmiror a potem lactovaginal- czy któras z was to stosowała? wiem że po macmirorze trzeba zabespieczyć się podpaską bo wycieka ale nie wiem jak z lactovaginalem? Kalula ja też będę wracać do pracy ale jakoś w październiku, chcesz całkowicie przestać karmić czy jednak bedziesz dokarmiać w miarę możliwości? Ja też chcę wprowadzić powoli jakieś deserki, z kaszką poczekam bo ma jeszcze cycka i narazie wystarcza. Natalka! Głowa do góry, jeśli dobrze zrozumiałam nie jesteś już z tatą córci? ja z mężem miałam okropny kryzys.. i pod koniec ciąży i po narodzinach małego, mieliśmy się rozwodzić, okropnie się kłociliśmy i to chyba dość powszechne wśród par pzy takich zmianach w życiu jakim jest dziecko. Mam nadzieje, że będziesz twarda, bo pamiętaj że masz córeczkę i ją będziesz już miała zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka 3maj sie!!!Pamietaj ze masz dla kogo zyc:) Ja z mezem tez sie bardzo czesto kloce ostatnio..ale mam nadzieje ze jakos to minie..tak naprawde nikt nie wie i nie przewidzi jak dalej ulozy sie nasze zycie,ale musimy byc twarde. Karmie piersia ale juz nie duzo w dzien to gora 2 razy,bo chce miec pokarm na noc(podobno wtedy jest najbardziej wartosciowy).A co do deserkow itd to podaje dla Mikolajka i bardzo mu smakuja,najbardziej morela z winogronem i bananami,aa i zupka z marchewki. Tez wypartuje tych zabkow u malego bo wszystko wkladka do buzki...i strasznie sie slini..W nocy mi czesto marudzi.. Ale tak ogolnie to Maly duzo sie smieje. Kalula a mialas juz wczesniej spirale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Cześć dziewczynki, może po kolei będę odpowiadać. 1. Spirali nigdy jeszcze nie miałam, ale moja mama się tak całe życie zabezpieczała więc wiem że to dobra metoda choć nie każdy organizm toleruje ciało obce. Ja jestem alergikiem skórnym na metale, proszki itp więc może się okazać że i to trzeba będzie zmienić. 2. Katyna tak dalej chce małego karmić cyckiem ile się da bo cycuszek też mu wystarcza jak na razie ale chce go już powoli przyzwyczajać do czegoś innego. Tak na marginesie byłam wczoraj w pracy na rozmowie z moim szefem i On strasznie chce żebym wróciła bo strasznie dużo pracy a mało ludzi poza tym w jednym dziale należącym do nas nie ma osoby zarządzającej i mój dyrektor chce mnie tam wsadzić. Trochę odpowiedzialne i joby to ja będę zbierać ale jak to ujął wie że jestem pedantyczna (a to robota z papierami i musi być porządek żeby niczego nie zgubić bo później są jazdy z klientami) i umiem tupnąć nóżką więc ogarnę sytuacje z 4 ludzi. a wracając do wcześniejszej wypowiedzi wczoraj małemu dałam marchewkę z jabłkiem hahahaha ale miny stroił bo to nowy smak i konsystencja i łyżeczka. Po tym słoiczku były od razu 4 kupy. Dziś daje zupę marchewkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
A i ja już swojego syna zaczęłam sadzać podpartego poduszkami bo Marcel nie chce już leżeć tylko jest już taki silny no ale pewnie waży z 8 kilo muszę się z nim zważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katyna23
Hej:) Olek tez juz by tylko siedzial, staram sie go czesto tak nie sadzac ale czasem nie mam wyjscia. jestesmy juz po pierwszym deserku i jest ok:) ostatnio olek byl niespokojny ja patrze a jemu wyrzyna sie pierwsźy zabek!!!:) czuc go pod palcem:) a jak tam uzebienie waszych Mluszkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Witajcie Dziewczyny :) Dzięki wam za słowa otuchy. Moja mała dziś kończy 5 miesięcy jeeeejku jak ten czas szybko mija... Mała bardzo zmieniła się na buźce. Jest uśmiechniętym pogodnym bobasem;). Ale ostatnio byłyśmy na szczepieniu i Pani doktor skierowała nas na USG główki. Jula ma nadal główkę niewyrównaną zostało jej tak po porodzie, no ale niestety noszenie układanie na ten boczek nie daje zbytnio efektów no i ciemiączko już się zarosło w bardzo szybkim tempie bo zaledwie 7 tygodni.... chodzi oczywiscie o ciemiączko przednie. Jesteśmy umówione na badanie dopiero 6 sierpnia . Ogólnie strasznie doskwierają nam upały mała potówek dostaje pomimo tego że ubieram ją w same body no albo na pampersa ;]. Jak będziecie mialy chwilę to podeślijcie kilka zdjęć waszych pociech. Bo ja jestem ciekawa jak wasze maleństwa urosły;)). Mała jak ja posadzę to już siedzi. Samaa tez juz sie wyrywa.Leżąc na brzusiu odpycha sie nóżkami próbuje brnąć do przodu hehe aaale jeszcze długo do tego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja bylam z moim malym na szczepieniu w srode wazy 7750:) to chyba dobra waga jak na 5 miesiecy, dostalam skierowanie do neurologa bo maly nie chce mi siadac,tzn jak trzymam go na kolanach to okej sam glowke odrywa,czy nawet jak go nosze przodem..tylko z podloza nie chce a jak sie go delikatnie ciagnie za raczki to wypina brzuch smiesznie to wyglada;) pediatra powiedzial ze nie ma sie co martiwc ale lepiej isc ,pomoc maluchowi bo moze on poprostu sam jeszcze nie wie ze tak mozna.. Mikus baaaaaaaaaaaaaaaardzo duzo sie smieje,mozna powiedziec ze usmiech nie znika z jego twarzy:) i ciagle na brzuchu chce lezec..najgorsze tylko jest to ze dalej bardzo czesto budzi sie w nocy ale to tez pewnie przez te upaly! Tak wogole to jestem o niego zazdrosna bo jest tak wpatrzony w meza bardziej niz w mame... Dziewczyny a jak u Was z chrztem dziecka?pewnie juz dawno byl:) Ja mialam problem z chrzestnym,doslownie nie mialam kogo na chrzestnego..no ale wkoncu znalezlismy..troche sie to przeciagnelo..i malego bedzie mial chrzest 12 sierpnia..a on juz taki duzy..i boje sie ze bedzie mi troszke rozrabial,juz sie tym stresuje... Natalka fotki zaraz wysle;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
U nas chrzest 26 sierpnia. Olek pcha już nóżki do buzi i siedzi oparty i podtrzymywany. Olo też się ciągle śmije w głos i piszczy. Natalka ja Ci wyśle zdjęcia jutro. A jak u was z ząbkowaniem? Ole ma już prawie zębola :) ale mimo iż to już 5 miesiąc nadal też nie przesypiam nocy.. Też Mały ma potówki przez to gorąco mimo iż prawie zawsze w samym pampersie siedzi. Olek jak leży na brzuchu to tak dupsko do góry podnosi i na kolana klęka. A jak wasze Maluchy? Kasieńka pójdz zróv badania ale z praktyki wiem, że Twój mały nauczy się tego z minuty na minute. Ja już nie nadążam za Olekim bo co chwila coś nowego się uczy. Ostatnio zaczął podpierać się na wyprostowanych rączkach i obraca się z plecków na brzuszek:) Pozdrawiam was serdecznie i przespanej noci życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kasiu u nas też chrzest na 12 sierpnia czyli już niedługo... ;). Wyślę wam potem zdjęcia małej. Alee te dzieciaczki szybko się rozwijają.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Witajcie dziewczyny. Co tam u was? jak wasze pociechy ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!:) dawno juz nie pisalysmy..:) a wiec tak,12 sierpnia Mikolaj mial chrzest,dal nam ostro popalic!:D STRASZNIE sie darl na caly kosciol,musielismy wychodzic zeby Go uspokoic:) Mikolajek zaczal juz sam trzymac butelke kiedy pije herbatke czy mleko,kiedy posadze go na kolanach i trzymam za paszki to probuje sie podnosic do stania i tak jest caly czas..oczywiscie bardzo duzo sie smieje,a kiedy spi to kreci sie na lozku tak samo jak ja;) A do tego mialam chyba urojona ciaze...a zaczelo sie wszystko od tego ze kupilam z mezem rozgrzewajace prezerwatywy i to wlasnie chyba od nich dostalam zapalenia cewki moczowej,latalam do kibelka doslownie co 5-10 min,a okres mi sie spoznial wiec myslalam ze moze to ciaza,tak sobie wkrecilam przez te sikanie,a dobrze wiedzialam ze sie zabezpieczalam ale myslalam ze moze tabletki nie dzialaly.A wiec do apteki to chodzilismy chyba na zmiane po testy:D Maz mial juz dosc mojego gadania glupot.Wkoncu 2 dni temu pojechalam do ginekologa i dopiero sie uspokoilam,a dzisiaj dostalam okres..Strasznie sie przerazilam tym sikaniem bo wlasnie kiedy bylam w ciazy z Mikolajem to wlasnie pierwszym objawem bylo bardzo czeste sikanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Cześć dziewczyny! Olek kończy dziś 5 miesięc i już mu wychodzi drugi ząbek :) wczoraj mieliśmy chrzciny na szczeście poszło bezboleśnie :) Jak trzymam małego na kolanach to też podrywa się do góry i robi "dylu dylu " :) generalnie turla się już po ziemi i podnosi leżc na brzuszku na przemian dupkę do góry a potem na rączkach i głowe. Generalnie z wagą mamy problemy bo mały waży niecałe 7 kg:/ ale jje sporo tylko że tatuś nie należy do grubasów więc synek też :) Ale wprowadziłam oprócz słoiczków kaszkę do jadłospisu :) a wy jak dziewczyny? karmicie jeszcze piersią? a tak w ogóle 10 października wracam do pracy nie wiem jak ja to ziose:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka Twoja Niunia potrafi juz sama siedziec?jej moj mały dopiero zaczal glowke odrywac..i jak siedzi to musze go przytrzymywac:) Mam takie do Was pytanie,czy ktoras z Was bierze tabletki antykoncepcyjne? Bo ja teraz juz nie biore azali tylko cerazette i tak sie zastanawiam czy to po wszytskich tych tabletkach tak obficie sie krwawi,niby czytalam na jakims forum ze czasami organizm potrzebuje nawet 3 miesiecy zeby sie przyzwyczaic..ale nie chce mi sie wierzyc w to..tyle czasu krwawic to chyba za dlugo..po azali moj okres trwal 4 tyg;/a teraz zobaczymy jak to bedzie..zastanawialam sie jeszcze nad zalozeniem wkladki..ale juz sama nie wiem..co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kasiu Nie sama jeszcze sie nie podniesie próbuję ale nie usiadzie jak ja posadze to sobie siedzi i sie trzyma sama sztywno:). W sumie nasze dzieciaczki mają dopiero 6 msc. Przy wcześnie na samodzielne siedzenie tak mi się wydaje przynajmniej. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie,dlatego az nie moglam uwierzyc w to:)Zobaczcie jak ten czas szybko leci,Natalka jeszcze pol roku temu panikowalysmy przed porodem a to juz 6 miesiecy minelo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
chciałabym żeby Olek już siedział :) Karmicie jeszcze? co dajecie maluszkom do jedzonka? ja zero tabletek, jeszcze nie mam okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Dokładnie ;) taak szybko ten czas mija naprawdę... Ja już nie biorę tabletek od 2 tygodni, brałam przez miesiac azalię a potem przeszłam na cilest. Po cilesicie mialam zamiast okresu plamienia lekkie ktore trwaly 2 dni i oczywiscie wkreta na ciaze bo do tego moje objawy :D ale nie jestem od ostatniego stosunku mienlo 7 tygodni wczoraj jeszcze tescik zrobilam dla pewnosci jedna krecha z reszta bylam u gina 2 tyg temu i endo male;D. ja podaje malej czesto mleczko polaczone z kaszka ryzowa bananaową dzis juz podałam jej mleczko 2 od 6 msc takie z kleikiem. No i oczywiscie oboadki zupki i deserki mala zajada checia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×