Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość Natalka0008
Witajcie Dziewczyny! i Witaj Domia28 :). Renia nie martw się na zapas :) skoro malutka miała robione badania w tym kierunku i wyszły w normie to nie masz czym się zadręczać :). Będzie dobrze! a raczej jest dobrze:). Hm mi też śmiać się chce jak panikowałam przed porodem :). Domia na pewno wszystko pójdzie tak jak powinno :). Życzę Ci tego z całego serca!. To będzie Twoja najszczęśliwsza chwila :). A moja córcia w piątek skończyła 11 tygodni. Jaa też chciałabym się w końcu wyspać............ a tu jeszcze tyle czasu zanim to nastapi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Renia mój mały Marcel tez ma 9 tyg dziś skończył i ma taka samą główkę a mierzysz nie brzuszek tylko w klatce piersiowej tak na wysokości cycuszków. jak sama widzisz nasze dzieci maja takie same obwody po prostu duże sa i tyle nie ma co się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kalula Kochana a czy twój mały miał ciemieniuchę ?? Ja tak chwaliłam że nie mam żadnych problemów ze skórą mojej córci a tu patrze dziś początki ciemieniuchy co robić żeby nie wyszła całkiem ??? Bo jak na razie to ma kilka niewielkich strupków zdrapałam jej to i posmarowałam oliwką ale czytałam że to prawie wcale nie pomaga bo tworzy się na nowo są jakieś preparaty na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka ja walczylam z ciemieniucha ..smarowalam oliwka z emolium,i jest specjalny olejek z firmy skarby matki"olejuszka" duzo daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Dziękuję Kasienka za radę na pewno wypróbujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mierzyłam brzuszek, jak się mała obudzi zmierzę prawidłowo. Kalula chłopcy mają inne wymiary , troszku większe jak dziewczynki. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie ok. W środę idziemy do neurologa dziecięcego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domia28
Dzięki za słowa otuchy, panicznie się boje bo nie wiem jak to będzie wyglądać, jak ze skurczami czy będę wiedzieć, ze to już:) wiem, że pewnie kiedyś będę się z tego śmiała, że tak panikowałam, ale to jest silniejsze, zobaczymy najgorsze to czekanie bo nie wiadomo kiedy to nadejdzie, najlepiej nie myśleć pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Domia jak ma się zacząć naturalnie to uwierz mi będziesz wiedziała że to już bo tych skurczy nie pomylisz z niczym innym. Renia wiem że się martwisz i dobrze że idziesz do specjalisty pewnie nie ma się o co martwić ale sama chodzę ze wszystkim po lekarzach bo sobie zawsze mówię że wole panikować i na zimne dmuchać niż później sobie pluć w brodę. Trzymam kciuki. Natalka ja używałam na ciemieniuchę Firmy EMOLIUM Żel na ciemieniuchę smarujesz 30 min przed myciem główki schodzi od razu ja zastosowałam tylko raz u małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domnia to prawda tych skurczów nie da się pomylić z niczym innym ale z drugiej strony da się je wytrzymać. Poza tym czuje się kiedy kolejny skurcz nadchodzi. Mój poród nie zaczął się od skurczy tylko od regularnie powtarzających się bóli dołem brzucha, takich opasujących cały brzuch, wody mi nie odeszły wcześniej ani nie miałam żadnych typowych objawów. Ponieważ było dzień po terminie zdecydowałam się pojechać do szpitala i dobrze zrobiłam bo choć tej nocy nie zaczął się poród a bóle takie miałam do rana (pojechałam o 2 w nocy) to o 13:00 następnego dnia dali mi kroplówkę i wszystko zakończyło się 19:50. Dobrze zrobiłam bo miałam zielone wody płodowe, brzydkie i lekarz powiedział, że gdyby mała dłużej w nich była to nie wiadomo co by się dalej z nią działo. Miałam też znieczulenie zzo. Polecam naprawdę ! bo w trakcie jest ciężko i musisz mieć dużo siły w sobie żeby to wytrzymać zwłaszcza , że to pierwsze dziecko i zwykle poród trwa dłużej.Ja też byłam z pierwszym dzidziusiem. Przy mnie na sąsiedniej sali kobieta urodziła dosłownie w 15 minut ale było to już 3 dziecko a ja męczyłam się prawie pół dnia. Tak się teraz zastanawiam, że gdyby faktycznie okazało się, że z moją córeczką jest coś nie tak to może konsekwencja tych zielonych wód płodowych, chwilowego niedotlenienia mózgu....heh to czekanie na wizytę lekarską i diagnozę jest ciężkie...jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Natalka polecam olejuszke. Kurcze mój Mały dopiero we wtorek skonczy 8 tygodni a ma już 40 cm.. fakt że jest duży a raczej długi ma chyba znaczenie? 40 cm w 8 tyg to nie za dużo? są jakieś siatki centylowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
katyna nie za dużo to norma:) w książeczce zdrowia dziecka są siatki centylowe:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domia28
Dzięki, wiadomo każda musi to przeżyć nie pierwsza i nie ostatnia jestem, a że to pierwszy poród to nie wiadomo czego się spodziewać, może to i lepiej nie wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Pewnie nie lepiej nie wiedzieć ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Dziewczyny jak tam dziś wasze maluszki się sprawują ?? ?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka ja nie mam w książeczce siatki centylowej niestety. Mogłabyś mi napisać jeżeli masz w książeczce takie siatki wymiary dla 3 i 3 miesiąca, normy i odchylenia. Będę Ci bardzo wdzięczna , niestety nie mogę tego znaleźć nigdzie na necie, nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha wiem, że chłopcy mają inne normy a dziewczynki inne, oczywiście chodzi mi o dziewczynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domia 28 nie martw sie ja rodzilam pierwsze dziecko i porod trwal 3 godz licze od momentu podlaczenia oksytocyny bo ja nawet wczesniej skurczy nie mialam i tez bylam po terminie 3 dni,tez strasznie panikowalam a urodzilam szybko bez znieczulenia. Natalka moj Mikolaj to sie tak smieje i gada po swojemu ze codziennie mam usmiech na twarzy,a kiedy on widzi ze ja sie usmiecham to buzka sie u niego nie zamyka;D A do tego zaczyna mi probowac siadac jak biore go na rece,albo jak lapie mnie za palce to tez az sie prezy tak chce siadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
renia prosze to stronka z siatką centylowa http://siatkicentylowe.edziecko.pl/ . kasienka to suuper ;) z moją Julą mam to samo to pewnie normalne zachowanie w tym okresie życia niemowląt ;) . Nasze bobaski urodziły się praktycznie w tym samym dniu ja urodziłam 2 marca a Ty 3 :). Świetne są takie maleństwa hehe Ja małej nie pozwalam za często tak siadać próba 2 razy na dzień wystarczy bo podobno to nie zdrowe dla takiego małego niemowlaka :). A ona by chciała cały czas już w dzień bardzo rzadko śpi woli się rozglądać i zaczepiać ludzi pewnie tak jak twój Mikołajek :). A kiedy macie 2 szczepienie bo mi kazano przyjśc 31 maja :( czyli już niedługoo ech strasznie nie chce tam iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka ja tez nie pozwalam mu probowac siadac..bo jest jeszcze malutki;)No miedzy naszymi pociechami jest 1 dzien roznicy:) Drugie szczepienie mamy 6 czerwca...pozniej bylam na szczepieniu 1 bo musialam zaczekac az zapalenie skory wylecze. Dzisiaj wlasnie kurier przyniosl mi paczke,bo zamowilam na allegro lezaczek-bujaczek i juz maly w nim zasnal:)) a jeszcze chcialam wrocic do koloru oczu..Moj Mikołaj bedzie mial chyba moje oczy..bo ma duze takie jak ja i niebieskie z granatowa obwodka;)Moj maz ma praktycznie czarne..ale slyszalam ze niebieskie te geny sa silniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Kasienka ja tez mam bujaczek leżaczek z allegro:P Mały uwielbia w nim spac, bawić sie i ogolnie sobie leżeć :) katarek już u nas przechodzi i idziemy na wizyte dzis zobaczyc ten wezelek bo jeszcze sie nie wchłąnął:/ jutro Mały konczy 8 tyg a jeszcze przez to nie byliśmy na szczepionce:/ Matko jak te dzieci szybko rosnał najbardziej widze to po ciuszkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Dziewczyny ja też właśnie chciałam kupić leżaczek Bujaczek :) ale zrezygnowałam i kupiłam małej huśtawkę elektryczną trochę żałuję bo leżaczek jest praktyczniejszy i na pewno wygodniejszy ;-). Wczoraj skusiłam się na matę edukacyjną mam nadzieje że małej się spodoba hehe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Własnie połowę ciuszków które kupiłam wcale nie używałam;/ 56 cm i 62 już są za małe ! Oj rosną rosną szybciutko ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka dziękuję. Ja kupiłam leżaczek bujaczek Fisher Price różowy śliczny i mała nie bardzo go lubi. O zasypianiu w nim nie ma mowy, chyba się go boi. Wolałabym huśtawkę bo mała lubi się bujać a lezaczek tylko drga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Renia Może jak troszkę jeszcze podrośnie to polubi :)) oglądałam te leżaczki są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Dysplazja lewego stawu biodrowego :] wiedziałam, że z tego USG nie wyjdziemy bez szwanku:/ kurde zawsze coś.. nie ma chwili spokoju tylko zawsze coś musi się dziać.. mamy ćwiczyć, zakładać dwie pieluszki i za miesiąc kontrola.. A jak było u was na USG bioderek? wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Katyna czyli Kasia tak ? . No współczuję Ci normalnie, ale niestety takie są uroki macierzyństwa hehe raz jest lepiej a raz jest gorzej :). Kasiu a na czym w ogóle polega ta dysplazja ? . Ja byłam na USG bioderek jak mała miała 6 tyg. na szczęście wszystko było ok nie potrzeba żadnej kontroli . Ale z tego co zauważyłam to wiele mam skarżyło się tam w tej przychodni ponieważ lekarz stwierdził dysplazję i znów bd musiały przyjeżdżać.;/ pewnie najgorzej bd zakładanie dwóch pieluszek bo maluszkowi bd nie wygodnie nie ? . Wiecie co ja jak jeszcze byłam w ciąży to zupełnie inaczej wyobrażałam sobie macierzyństwo i w ogóle swoje dziecko. Myślałam że nakarmię i będzie sobie grzecznie spało i leżało że będzie tak cudownie itp. a tu taka niespodzianka mała nieźle daje mi popalić;D. W ogóle nie wiem czy wspominałam ale chyba nie jestem bardzo młodą mamą mam dopiero 21 lat a raczej 20 bo 21 skończę w wakacje. Ale czuje się jakbym miała z 30... ;( Ciężko mi jest czasem ale oddałabym wszystko żeby moje dzieciątko miało to czego pragnie itp. Pewnie jestem tu najmłodsza hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Tak Kasia :) ja we wrześniu kończę 23 lata:P Matko jak ten czas leci jeszcze niedawno 18-stkę miałam:P No a z tymi bioderki to musze te pieluchy wkładac i boje sie zeby mały odparzeń nie dostał bo to jednak grzeje:P ja w sumie jeśli chodzi o macierzyństwo myślałam że bedzie gorzej bo Olek jest narazie dość grzeczny :) jedynie to latanie po lekarzach mnie dobija:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Katyna wcale Ci się nie dziwie :(. Niech Twojemu maluszkowi szybko to znika. A mam jesczcze takie pytanie czy miałyście juz miesiączke ?? Bo ja wczoraj dostałam i od wczoraj bardzo mocno krawawie i jestem strasznie osłabiona dziś jak wracałam ze spaceru z małą to myśłałam że nie dam rady bo tak kuje mnie w brzuchu tak strasznie bolesna jest :( nie wiem czy to normalne może powinnam wybrac się do ginekologa??? jak myślicie?? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Cześć dziewczynki, tak po 1 t rzeczywiście strasznie stare jesteście ja to przy was istna młódka bo ja mam tylko 34 lata skończone :). Katyna widocznie Olek ma małą dysplazję skoro tylko pieluszka dodatkowa dobrze że nie gips albo taka uprząż metalowa, pamiętam jak córka mojej koleżanki w tym musiała być do 1 roku życia ani siadać nie umiała ani raczkować ale za to dziś sobie odbija. Najważniejsze żeby szeroko nóżki miał cały czas to w tedy się samo nastawi. Natalka może powinnaś zrobić sobie morfologię krwi bo może za mało żelaza albo magnezu masz dlatego taka obfita miesiączka choć dziewczynki ja wam powiem że w ogóle po porodach strasznie obfite okresy są ja wiem bo już jedno dziecko mam. Jak zaczęłam szukać przyczyny tych okresów to moja gin mi powiedziała że macica woła o drugą ciążę :P, mamy już inną troszkę gospodarkę hormonalną i to dlatego. Ja na szczęście jeszcze normalnie karmię więc okresu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×