Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Mam pokarm i to sporo...ja teraz jeszcze czesciej karmie piersia bo maly nie chce butelki,tylko kiedy jest spiacy to wypije z butli..no i oczywiscie dopajam herbatka koperkowa.. Dzisiaj sie strasznie zmartwilam bo Mikolaj ma chrypke...mam nadzieje ze przejdzie..wczoraj nie potrzebnie go wyciagnelam na spacer a byl wiatr;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Hej Dziewczyny! Mój Mały już od ok tygodnia się uśmiecha i zaczyna gaworzyć :) jak z ledwościa wstaje w srodku nocy do karmienia i ledwo otwieram oczy i mały się uśmiechnie do mnie to aż mi mija ta złość że trzeba wstać :P Od środy nie jem białka, Olek ma ładniejszą cere ale jeszcze nie wszystko mu zgineło.. dzis jem białko i sprawdze jak na to zareaguję. Juro idziemy do dermatologa i bede się dowiadywać. Może spróbuje dać go na butle na 2-3 dni i zobacze czy mu wszystko zejdzie. Na szczęście po ciemieniuszce ani śladu a była masakryczna! Matko te nasze maluchy tak rosną! Mój doi cycka jak trzeba i mam nadzieje ze nie bede musiała go odstawiać.. nw tym tyg wybieramy się na szczepienie.. tzn mąz bo ja nie wyobrazam sobie tego:P Jeśli chodzi o spanie to Mały ma jedną a porządną drzemkę dziennie ok3 godziny a tak to tylko krótkie drzemki. w nocy budzi się co ok. 2 h zje i idzie spać dalej, ale jeszcze mimo wszystko chodze niewyspana i przemeczona.. a Wy jak sammopoczucia? juz bardziej wyspane?:P a wiecie ile obecnie waża wasze maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Oj rosną rosną szybciutko te nasze maluszki ;) Moja malutka budzi się już tylko raz w nocy tak o 2.00 później nad ranem 5-6 godzina i już nie śpi... także jest lepiej :) czasem uda mi się wyspać. Katyna Twój Mały skończył 6 tygodni tak ?? To już teraz z górki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Tak już ma 6 tygodni :) kurcze mogloby byc juz z gorki dzis wyczułam za uszkeim powiekszony wezel chlonny:/ zawsze coś.. jutro idziemy do lekarza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
No i po lekarzu.. lekko przeziebiony moj maly jest. No i kolejna zabawa.. pleśniawki:/ Kasienka z tego co pamietam tez sie z tym zmagasz? jak sobie radzicie? ja dostałam nystatyna i na gaziku musze malemu smarowac ale strasznie sie rzuca i ciezko to idzie:/ mam nadzieje ze ten powiekszony wezel zniknie niedlugo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Ojej Katyna współczuję Ci ... Miejmy nadzieję że niedługo będziesz miała troszkę mniej problemów ze swoim Maluśkim :) ja nie chcę zapeszać ale ja na razie nie narzekam, minusem jest to że nie karmię już piersią ;(( a chciałabym jednak nie ma to jak karmienie własną piersią mówie wam karmcie swoje maluchy jak najdłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!;) Maly mnie zbudzil po 4 i od tamtej pory nie moge juz zasnac..wysprzatalam juz cala kuchnie za ten czas...:)) Natalka masz racje trzeba jak najdluzej karmic piersia,ja naszczescie jeszcze pokarm mam. Katyna moj Mikolaj tez ma guzki za uszkami i na szyi ale podobno to nie koniecznie musza byc wezly..tylko u malych dzieci czesto tak jest,ale i tak sie tym nie pokoje..;/ Co do plesniawek..juz je wyleczylismy..stosowalam Aphtin.. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Dziś już troszke lepiej, wprawy dostaje w czyszczeniu buźki a wezełki już sie pomniejszyły.. w sumie nie wiem co to ale pediatra powiedzial ze wezły.. najgorsze ze mamy teraz okres szczepienia i strasznie sie boje bo jak dzieckio ejst nie doleczone i przeziebione przy szczepionce to straszne powiklania podobno mogą być.. Ale przynajmniej już cerau malego jest ładniejsza i ciałko. A co do karmienia piersią to chyba bym już całkiem się załamała jakbym musiała odstawić cycka bo i tak czuję się nie 100% matką i kobietą że nie mogłam urodzić naturalnie:( ostatnio coraz częściej się z tym borykam.. a kolejne dziecko też pewnie będę musiała urodzić poprzec cc.. strasznie mi żal że nie urodziłam naturalnie, wstydze sie tego i ostatnio coraz częściej się tym dołuje bo jednak nie przeżyłam tego wydarzenia i tak naprawde nie wiadomo czy kiedykolwiek już przeżyje... :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Witajcie Kochane Dziewczynki, ja jak zwykle mam opóźnienia. Wypad na mazury był bajka opaliłam się odpoczęłam, małemu od tamtej wody zszedł trądzik niemowlęcy a trwał 1,5 mca więc na reszcie jest ładniutki. 17 mam szczepienie pierwsze to zważą i zmierzą młodego dokładnie choć ostatnio ważyłam się ze swoim szkrabem i wyszło że waży 6100 a ma dopiero dwa miechy skończone tyje na cycku jak głupi. :P Katynko nie martw się i nie dołuj takimi sprawami jak poród przez cc. Co z tego że ja rodziłam naturalnie jak obydwa porody były sztucznie wywołane bo mój organizm sam z siebie nie chce działać. Też nic się naturalnie nie dzieje w jakimś XVIII wieku bym umarła w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Dziewczynki dopiero teraz poczytałam zaległości. Z tego co czytam to nasze dzieciaki rozwijają się strasznie podobnie. Mój mały też się uśmiech choć on się uśmiechał od urodzenia ale na początku to podobno tylko taki grymas więc teraz potrafi śmiać się, swoja ulubioną zawieszkę kaczuchę to tak obserwuje że aż zeza robi i dzióbek do tego marszczy brwi taki jest zdziwiony nią. Ten zezik mnie trochę niepokoi więc teraz na szczepieniu będę musiała o tym powiedzieć lekarce. Mój mąż ma dość dużą wadę trzeba więc sprawdzić czy i młody nie ma. Z pleśniawkami nie mieliśmy jak do tej pory kłopotu za to miałam ropień na sutku, ból piersi przy tym niesamowity. Mam pytanie dziewczynki czy waszym maluchom już się jakoś delikatnie określił kolor oczu? Czy nadal są one takie jak po urodzeniu granatowoczarne? Mój ma tak granatowoczarne oczy że nie wiem czy one będą piwne po mężu czy się w końcu zrobią niebieskie jak moje i Zuzany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) Kalula moj Mikołaj robil tez zeza kiedy patrzyl sie na swojego ulubionego motylka... Co do koloru oczu to nadal ma takie granatowoczarne. A jak spia Wasze maluchy?Duzo razy budza sie w nocy?Bo u mnie to roznie bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze mam takie pytania co do tabletek antykoncepcyjnych?Czy ktoras z Was brala tabletki AZALIA?i kiedy je powinnam zaczac brac?1 dnia kiedy dostane okres?przeciez u kobiety po porodzie miesiaczka moze pojawic sie dopiero po 6 miesiacach,ja do tej pory nie mam..a chcialabym sie zabezpieczyc..bo plodnosc juz napewno powrocila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Kasieńka ja wstaje przeważnie dwa razy do małego ale zdarza się że częściej ma fazy takie że potrafi w nocy się budzić co dwie godziny na karmienie. Jeśli chodzi o antykoncepcje to ja też nie mam okresu na razie więc z mężem uważam jak się da bo mogę mieć owulację ja rozmawiałam ze swoją gin i za dwa tyg będę miała pobieraną cytologię a później zakładam spiralę. Będę ją wymieniać raz na 5 lat kosztuje mnie ona 800 zł ale to i tak się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Witajcie dziewczyny! Co ja ostatnio przeżywałam to masakra. Bałam się że w ciąży znó jestem bo tak mdłości 24 na dobe zawroty głowy ból jak na okres :(... Ja już dawno wykupiłam te tabletki AZALIA chociaż już nie karmię od 2 tygodni wcale piersią a nadal nie mam okresu i nie mogę zaczać brać pigułek. Miesiąc temu kochaliśmy się z narzeczonym bez zabezpieczenia tyle że były to dwa stosunki przerywane ale to żadna antykoncepcja mam tego świadomość i dlatego tak się bałam :(. Więc zrobiłam test tydzień po stosunku i negatyw potem 2 tyg po również negatyw więc zrobiłam jakieś kilka dni temu i w miejscu gdzie pojawia sie druga kreseczka było jakieś niewielkie rozmazanie to wykonałam zaraz na drugi dzień kolejny ale wyszedł negatywny tak się zeschizowałam że poszłam na beta HCG test z krwi i wyszło 2,0 mlU /ml to chyba raczej wyklucza ciąże całkowicie nie??? Weźcie mi to wytłumaczcie.A jeżeli chodzi o moją malutką to ja wstaje do niej w nocy 2 razy czyli jeszcze nie jest tak źle. Mała już nie poleży spokojnie w wóżeczku w ciągu dnia ciągle się chce rozglądać i bawić się hehe. A gdy już przychodzi czas na kąpiel too taak się cieszy faajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
u mnie ten okres się nie pojawia właśnie... i zapisałam się do lekarza zobaczymy co tam mi powie od razu poproszę o inne tabletki anty bo piersią juuż nie karmię a mam AZALIĘ wykupiona jak myślicie czy mogłabym je brać przez miesiąc a potem wykupić juz jakieś inne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
KATYNA dopiero przeczytałam Twoją wypowiedź na temat porodu . Nie masz się czym zadręczać i tym bardziej obwiniać siebie za to bo to było niezależne od Ciebie. A więc kochana nie myśl w ten sposób o tym. Nie wiem jak to jest przy cc ale poród naturalny bardzo boli więc może pomyśl o tym troszkę inaczej że chociaż nie musiałaś odczuwać tych strasznych skurczy itp. :). Najważniejsze że masz swoje małe wielkie szczęście i już powinnaś czuć się z tego dumna przez 9 miesięcy nosiłaś je w brzuszku i troszczyłaś się żeby wszystko było dobrze :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Kalula dzięki za słowa otuchy, walczę z tym problemem i może kiedys mi przejdzie.. no ale jednak chcialam to przeżyć.. Ja niestety nie mam tak dobrze. Mały budzi sie ok 2-3 w nocy potem ok 4-5 no i potem to juz co chwila;/ czasem uda sie przysnac dluzej czasem niestety nie.. wydaje mi sie ze mojemu Małemu robia sie niebieskie oczka po mamusi :) chropowatość z policzkow juz na szczescie schodzi i e wszystkie problemy ze skórą też już mijają tylko jeszcze ten powiekszony wezelek za uchem:/ majac 7 tygodni ważył 4800 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
A mojej małej niebieskie się zrobiły a po porodzie miała właśnie takie granatowoczarne a teraz takie jaśniutkie po tatusiu ja mam brązowe i chciałam żeby mała też takie miała ale po mnie też można powiedzieć że ma oczka bo ja mam duże i ona też :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Cześć dziewczynki, wieczorem mam chwilkę żeby coś do Was naskrobać. Mój mały ma nadal granatowo czarne oczy kolor żaden się nie wykształca ja mam dość ciemnoniebieskie mąż prawie czarne więc może będzie miał oczy po tacie choć to ponoć niebieski jest kolorem dominującym. Dziewczyny dziś byłam na szczepieniu i mój mały waży 6330 a dopiero w sobotę kończy 9 tyg. jest na 90 centylu. Pediatra się śmiała że upasłam małego ale co ja poradzę na to że on w dzień to najdłużej bez cycka to 2 godz wytrzyma. Taki żarty jest, wygląda jak mały MICHELIN(nazwyam go mój mały miszelinek bo ma tyle fałdek na rączkach i nóżkach) i ubranka nosi jak na 3 mce ale zapewniam Was nadal jest śliczny :P Jutro jadę z córka do Centrum Zdrowia Dziecka na coroczną kontrolę kardiologiczną bo mała ma nie zarośniętą dziurkę w sercu no chyba że się zarosła przez ten ostatni rok. Więc jak widać nic nie robię tylko latam po lekarzach. A i tak jeszcze wracając do szczepienia wzięłam zintegrowaną szczepionkę INFARIX HEXA i wiecie ile mnie to kosztowało 195 zł zdzierstwo straszne. Katyna pamiętaj że jak miałaś CC to nie wyklucza tego że drugie dziecko możesz urodzić naturalnie jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań. Oczywiście jeśli się zdecydujesz. Natalka to że jeszcze nie masz okresu to nic nie znaczy ja z pierwszym dzieckiem karmiłam i miałam. Dopiero dwa tyg nie karmisz więc poczekaj chwile jeszcze organizm musi się znowu przeresetować jak ja to mówię. A co do tabletek to nie znam tych Azalia i nie wiem jak powinnyście brać. Trzeba zapytać gin albo poczytać ulotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domia28
witam, jestem tu po raz pierwszy, naczytałam się wiele waszych wypowiedzi, mam termin na 28.05 to moja pierwsza ciąża i poród, strasznie się boję, pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Witaj Domia28, już nie długo termin trzymam kciuki aby udało Ci się jak najszybciej urodzić. My wszystkie się bałyśmy a teraz już dawno po jak czytasz na forum teraz piszemy o kupkach uczuleniach spaniu lub nie spaniu itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!:) Mam problem od 2 dni boli mnie brzuch w okolicy pepka po prawej stronie...Troche boje sie isc do lekarza..zastanawiam sie co jest tego przyczyna,czy to mozliwe ze to jeszcze po porodzie..tak sobie to tlumacze...jak mi przez weekend nie minie to chyba wybiore sie na wizyte do rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc domia28! Kazda z nas czula strach przed porodem,a teraz cieszy sie ze swoich skarbow,wiec nie martw sie,powiem Ci tak.. jak ja przezylam to i Ty przezyjesz;)) ja to strasznnie sie balam i panikowalam.Bedzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczyny. Domnia dasz radę, każda z nas dała :) a chyba wszystkie w jakimś stopniu miałyśmy stracha. Mnie teraz dręczy inny problem , a mianowicie przyrost główki mojej małej córeczki, 20 maja skończy 2 miesiąca a jej obwód główki to na dzień dzisiejszy 40 cm, czy to nie za dużo? Miała 34,5 cm w dniu urodzenia, norma jest do 2 cm na miesiąc. Proszę napiszcie jak Wasze pociechy rosną. (chodzi mi o obwód główki ) Martwi mnie to strasznie, bo to grozi wodogłowiem niestety.. :( Ma też syndrom zachodzącego słońca, od czasu do czasu przewraca oczkami tak, że wygląda jakby się czegoś strasznie przestraszyła, lekarka powiedziała mi że niby wszystko jest ok i może taki urok dziecka, ale w internecie pisze, że czasem jest to też objaw wodogłowia. Czasem tak robi 2 może 3 razy na dobę, wcześniej nie zwracałam na to wcale uwagi, myślałam że jest przestraszona albo się czegoś po prostu boi a tu masz,,,, ehh :( Nie karmię już piersią, nie dało się, mała miała tak paskudną wysypkę na twarzy i ciele że wyglądała wręcz okropnie. Teraz pije Bebilon Pepti i smaruję twarz kremem Cetaphil (super nawilżający- sama się nim też smaruję) i jej buźka wygląda super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Domnia! Witaj :) dasz rade no bo wyjścia nie ma:P Reniu jak moj mały sie obudzi to zmierze obwód i Ci powiem jak u nas to wygląda, ale nie martw się na zapas może to nic złego. Ja też już byłam bliska odstawienia piersi bo Mały miał straszne krostki ale przetrwaliśmy to i teraz dalej karmie. Kalula mam zamiar odczekać ze 3 lata i może starczy to żeby sie wszystko zregenerowało. Postaram sie zreszta o tym już nie myśleć bo się tylko stresuje. No rzeczywiście 6 kg to bardzo ładnie :D Kasieńka niestety ja Ci nie powiem jak u mnie bo jestem po cc ale przed ciążą miałam często bóle z prawej strony i w ciąży też. Przed ciążą nie wiadomo z jakiego powodu a w ciąży była to kolka nerkowa, więc może to coś od nerek ale nie wiem, najlepiej pójdz do lekarza jak nie przejdzie niech sprawdzi. a tak wogóle.. KIEDY JA SIĘ WRESZCIE WYŚPIE??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domia28
Dzięki, wiem że każdy się boi, mnie to już koszmary się śnią, porodówka, sam poród itp. został tylko tydzień do terminu, dlatego o niczym innym nie myślę a powinnam, przynajmniej się uczyć bo w czerwcu mam obronę pracy, egzamin dyplomowy, mam nadzieję, że zdążę do tego czasu się trochę zagoić:) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Renia pamiętaj że obwód główki musi być równy obwodowi klatki piersiowej. Mój mały ma 9 tyg i w czwartek mierzoną miła głowę i klatkę główka wynosi 39 cm a klatka piersiowa 40 cm. Zawsze jeśli masz wątpliwości to zapisz maleńka do neurologa zbada małą poprzez ciemiączko usg zrobią i ją zobaczy jeśli cie to niepokoi. Moje motto to dmuchać na zimne choć pewnie za dużo naczytałaś się w necie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Katyna wyśpisz się wtedy kiedy ja za jakiś rok hahahaha. Ja tam chodze cały czas na rzęsach dziw że się jeszcze nie połamały:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
PPewnie za rok jak dobrze pójdzie.. Kalula obwód sie mierzy ok 2 cm nad brwiami prawda? mój mały ma 40 cm, w klatce też 40cm, to chyba nie mam powodów do zmartwien? Matko jak sobie przypominam ten stres przed porodem to teraz smiac mi sie chce z mojej paniki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Julia skończy we wtorek 9 tydzień. Obwód główki ma 40 cm i obwód brzuszka też. Nie wiem czy to dobre wymiary. Pediatra powiedziała mi,że prawidłowo powinno przyrastać 2 cm na miesiąc i że jestem na górnej granicy skali ale mieszcze się w normie. Miała usg przezciemiączkowe i też pokazało górną granicę ale jednak w normie. Sama nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×