Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
EKD 34

Pierwsza ciąża po 35 roku życia.

Polecane posty

Gość colombinka
dziewczyny, to teraz 2 slowa ode mnie. zaszlam w ciaze (pierwszą) mając 35,5, urodzilam 36. ciaża rewelacja, marzy mi sie juz powtorka i moglabym tak jeszcze z 2 urodzic. porod naturalny bez komplikacji, no bolało, owszem, ale wszystko na medal. dziecko cudowne, zdrowe, śliczne, jeździmy spacerowką to ludzie zwracają uwage. zawsze mile slowo. to nie reguła. jesli organizm zdrowy, rodzice sie kochają - to tylko rodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagaguś
Dziękuję wszystkim , za ciepłe słowa, a głupimi wpisami wcale się nie przejmuję, cóż każdy ma swoje zdanie, ale życzę tym co tu takie głupoty wypisują, aby miały same zdrowe i ładne dzieci. Za tydzień mam badana USG trójwymiarowe , więc będzie dokładnie widać dzidziusia. Od dziś przerzuciłam się z czytania książek historycznych na bajki, na początek " Baśnie tysiąca i jednej nocy". Pozdrawiam wszystkie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola76-
Hej:) ja tez moje pierwsze dziecko planuje tak za rok-dwa, wiec moze zdaze przed 35 ( mam 32) a jezeli nie to pozniej:) Gratuluje wam!!Oststnio nawet czytalam,ze znacznie wiecej dzieci z zespolem Downa rodza mlode mamy ok 20 stki, poniewaz te po 30stce bardziej ostroznie podchodza do ciazy i robia szer badan prenatalnych..Sa tez inne choroby genetyczne, ktore czesciej zdazaja sie u dzieci mlodych kobiet np.Zepol Turnera.. W kazdym razie..ja wole urodzic po 30stce i dac dziecku piekne dziecinstwo niz byc 20 letnia mama bez pieniedzy i wyksztalcenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak się czułyście podczas ciąży, czy przez jej czas pracowaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola76-
dlatego mieszkam zagranica:) mam dosc zasciankowosci Polakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagaguś
Dziewczyny, no właśnie, jak znosicie ciążę? Bo ja, jak już wcześniej pisałam, żadnych dolegliwości, no może , że bardzo piersi bolały. Nigdy nie należałam do najszczuplejszych, więc mojej ciąży prawie nie widać. I jeszcze jedno czy to możliwe abym w 18 tygodniu ciąży odczuwała ruchy dziecka? , czy to tylko moja psychika tak działa, że nagle zaczęłam wszystko odczuwać dwukrotnie mocniej? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnniiikii
up,up,up... podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ręce nogi i cycki opadają
co za kretynki - a ty się naucz pisać, zanim mordę otworzysz :O "tempe" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbieracz m
smutno mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTA 73
Hej pierwszedziecko urodziłam w wieku 25 lat-ciaza pod stala opieka lekarz,zastrzyki oo d 3 m-ca dwa razy w tygodniu,zero pracy.11 m-cy temu,w wieku 34 lat urodziłam slicznego,zdrowego synka-u lekarza bylam tylko na wizytach kontrolnych,pracowalam do 8 m-ca i czulam sie swietnie.Za dwa lata chcialabym jeszcze jednego dzidziusia i mam nadzieje,ze mi sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTA 73
Do mamusi EKD 34,ja siedze z synkiem w domciu,jezeli masz ochote chetnie porozmawiam o ciazy i dzidziusiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTA 73
z innymi mamusiami oczywiscie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruth
Ale się uśmiałam, naprawdę. Kiedy czytałam te uwagi o upośledzeniach i o środkach dla starców. Obok ktoś bardzo malutki sobie śpiewa w łóżeczku. Ma na imię Aluś, ma dwa latka. Ja jestem jego mamą, mam 38 lat. Czekałam na niego 10 lat. Słuchajcie, ja w ogóle nie czuję się stara. Wyglądam na 32 lata, jestem naprawdę szczęśliwa. Marzę o drugim dziecku, ale rzeczywiście trochę się obawiam statystyk. Pozdrawiam Was, Ciebie Złośliwcu drogi też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edda55
Mam 39 lat... nie czuję się na tyle , zresztą nie wiem, jak można czuć się mając tyle czy więcej lat...Wyglądam na 30 i w takim wieku mam męża ;O) Jestem w 11 tygodniu ciąży... Żal mi tych, którzy nas tu obrażają... Jeżeli nie odpowiada temat, a zwłaszcza wiek rozmówczyń po prostu się nie wchodzi na te fora... Sądzę, że te bzdury wypisują ludzie nieszczęśliwi ... Przykro mi ,że swoją chorą żółć wylewają na innych... ale my dziewczyny będziemy trzymać się dzielnie i presji tej nie poddamy się :P Ja też będę miała badania prenatalne ale nieinwazyjne na początku... POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie :) ja mam 32 lata i jestem w obecnie w 10-tym tygodniu ciaży (pierwsze dziecko) urodze jak będe miała 33 lata :) póki co czuje się świetnie nie mam żadnych dolegliwości mam nadzieję że będzie tak do końca, nie mogę się doczekać na moje maleństwo :):):):):) - pozdrawiam mamusie w każdym wieku :):):):) a złośliwcy no cóś.....szkoda słów na jakikolwiek komentarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Mamcie! powstał portal specjalnie dla rodziców mojmalec.pl ogromnie polecam bo można wrzucać fotki naszych pociech za darmo bez limitu, dodawać ogłoszenia i najfajniejsze - stworzyć pamiętnik naszych skarbów:) zalogujcie się i chwalcie się swoimi szczęściami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochane mamy
Podam dobry arguent dla różnych głupich: Niejaka Emilia z Kaczorowskich Wojtyła urodziła synka w wieku 36 lat, na imię dali mu Karol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.www.www
oj jakie tę, głupie i zacofane niektóre osoby sa... Boże widzisz i nie grzmisz... dzieci póxno urodzone umrą na raka w męczarniach - haha, nie wiem czy się śmiać czy płakać.. ten kto to napisał pewnie jeszcze wierzy że jak ma się grypę to trzeba w piecu na przez okres 10 zdrowasiek poleżec... medycyna poszła do przodu i mozna rodzić bez obaw, ale te 20letnie tępe pipy z nizin społecznych tego nie zrozumieją.. btw. mam 23 lata a moja mama 64, wygląda na 50, zero zmarszczek i jest super :) dziecko odmładza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguarek
Mam obecnie 50 lat. W wieku 42 lt urodziałm ślicznego, zdrowego chłopca. Chore dziecko w óznym wieku to kwestia przypadku. Mój synek ma 8 lat. Jest mądry. dobrze rozwinęty, wrażliwy inteligentny. to moje 3 dziecko. Córke urodziłam mając niespełna 21 synka na studiach po 5 latach w wieku 26 lat. Tylko trzeci poród był trochę cięzszy z uwagi na przebyte choroby. Za to macierzyństwo w późnym wieku to sama słodycz i rozkosz ..... Moja mama ma obecnie 90 lat ja mam sistre młodszą o 3 lata... W naszej rodzinie kobiety sa żywotne i zdrowe nikt nie ma raka .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 38 lat jestem w 30 tygodniu ciazy to moje pierwsze dziecko nie mialam badan genetycznych ani aniopunkcji ale lekarz mowi ze na podstawiue usg moze powiedziec ze nie ma moje dziecko downa czy jak sie to pisze jakos topik nie byl widoczny dopiero sie teraz uaktywnil mam ndzieje ze bedziecie dalej pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia38
Witam wszystkie wspaniałe mamy Jesteście cudowne i rozmawiacie o wspaniałym temacie. Ja mam 38 lat i planuję mieć zajść w ciążę, wiecie może jakie badania powinnam wykonać, aby wiedzieć czy dziecko będzie zdrowe i czy wogóle będę mogła zajść w ciążę? Pozdrawiam was SERDECZNIE i proszę odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla wzsastkich szczesliwych przyszlych i obecnych mam! Ja w wieku 35 urodzilam mojego 3 synusia,dokladnie 5miesiecy temu.Dodam,ze 1synka ur w wieku 21lat,a drugiego w wieku 30lat.Kazda ciaze zarowna te 3 przeszlam wspaniale bez zadnych komplikacji,kazdy porod milam dosc szybki,ale ten trzeci to przebicie czasu,55minut od pierwszego skurczu.Wszystko bedzie dobrze,ale badania na syndrom downa radzilabym zrobic,nawet po to by sie nie zamartwiac i nie myslec o tym w ciazy. Ja jestem przeszczesliwa,mimo ze ta 3 ciaza nie byla planowana do konca,bo dodam ze zabezpieczalismy sie,a czuje sie jakbym miala nie 35 a 25 lat.Jest wspaniale,zycze zdrowka i powodzenia,a debilne posty olejcie.Gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! gratulacje wszystkim mamuskom.. ja mam 36 lat...wnet 37(04.2009) córcie urodziłam w wieku 21 lat,czasami tak z mezem sobie marzymy o jeszcze jednym,ale własnie wydaje mi sie ze juz mam za duzo lat pozatym mam wzw typu b i nadczynnosc tarczycy..boje sie ze dzidziusiowi mogło by cos bys..ale miło sie czyta ze sa szczesliwe mamusie w moim wieku pozdrawiam gorąco 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jessy27
mnie by sie juz nie chciało w wieku 35 lat dzieckiem zajmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darlene
Ja mam 36 lat. Planuję ciążę. Wcześniej nie ułozyło mi się tak życie, abym mogła nawet zamarzyć o dziecku. Gdybym zaszła w ciążę teraz.... urodzę jako 37 latka.... mam tyle obaw, leków (wiek, mój "nieksiążkowy" związek, praca...) a jednocześnie tak bardzo tęsknię to własnego dziecka. Do córeczki... muszę podjąć decyzję... bardzo trudną decyzję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzik
ja mam 34 lata bardzo chcemy miec dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ale fajnie Was poczytać :) kurczę, wiek życia się wydłuża, to i ten okres prokreacyjny też powinien, tak logicznie patrząc, prawda? coraz więcej babek rodzi "późne" dzieci, to i medycyna coraz bardziej jest na to przygotowana; a nawet bez tego - ostatnio miałam szkolenie z 49 letnią babką, której najstarsza córka ma 16 lat - czyli, nawet kiedyś, było to możliwe :) i Wasze, takie żywe obecne sytuacje - bardzo to optymistyczne;) chyba zacznę kwas foliowy łykać;) na razie dziecka nie planuję, ale - przezorny zawsze ubezpieczony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lennna
Chciałam napisać, że ta urocza osóbka, która chce sterylizować \"babcie\"po 35-tym roku życia, chyba sama urodziła się z zespołem Downa a obecnie dodatkowo jej mózg zrzera jakiś potworny rak, ale nie chcę obrażać ludzi, którzy są dotknięci tymi chorobami... Gdyby to była jakaś choroba psychiczna to jeszcze można by było tę osobe zrozumieć ale to chyba nie choroba tylko zwykłe chamstwo i przerażający kretynizm! Szkoda, że takich \"wad\" nie można wykryć w pierwszych miesiącach ciąży bo wtedy można by było taki płód usunąć... A tak biedna matka musi się teraz wstydzić, że urodziła takiego podłego idiote... Chociaż mam takie dziwne przeczucie, że ta osóbka nie ma więcej niż 12-13 lat... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak...
pierwsze dziecko po 35 roku uznaje tylko wtedy kiedy kobieta nie miala z kim zrobic dzidziusia czyli nie byla w stalym zwiazku,ale odwlekanie ze wzgledu na "kariere" bawi mnie do lez:O Ale to jest sprawa kobiet po 35 roku zycia i ich sumienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×