Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sileksa

dzieci po 30stce-za i przeciw!

Polecane posty

Gość popieram autora./
po 35 rż drastycznie wzrasta ryzyko urodzeni dziecka z zespołem downa, tudziez innymi powaznymi przypadlosciami zw z niedorozwojem, uposledzeniem.. ale mysle ze wszystko zlaezy od kobiety. mysle ze bezpiecznie jest rodzic tak do 38 rz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdromka
sorry, ale co jest kontrowersyjnego w rodzeniu dzieci po 30stce?:O Po 35-40 jeszcze bym zrozumiala, ale wiek 30-35 to normalny wiek na rodzenie dzieci. W Europie Zachodniej kobiety rodza pierwsze dziecko w wlasnie w okolicach 30stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolllllllla
dla jednych późno, dla innych nie.Najlepiej ponoć rodzić do 25 go roku życia pierwsze dziecko.Ale nikt na to nie zwraca uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sileksa
wlasnie chodzilo mi o 1wsze dziecko... dopiero niedawno znalazlam odpowiedniego faceta i wyszlam za maz w wieku 31 lat.wczesniej po prostu nie mialam szczescia do facetow.. no i teraz -rok po slubie juz czuje nacisk rodziny i spoleczenstwa,ze trzeba rodzic dziecko.Z jednej stony nie jestem na to gotowa, wiem,ze chce miec dziecko ale tak za rok -dwa, a z dugiej strony czuje sie osaczona przez spoleczenstwo " ze potem moze byc za pozno, ze bede stara mama itd.." juz mam dosc tego wtracania sie innych w moje zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty piszecie
też się schizowałam, jestem 4 lata po ślubie, mam 34 lata w końcu rodzinka mi trochę odpuściłą bo to w końcu moje życie i moja sprawa....jak chcę by ktoś oceniał moją płodnośc to idę do ginekologa a nie gadam o tym z Ciotkami ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sileksa
o to chodzi,ze ja nie gadam..niestety non stop slysze :( nawet od mojego ginekologa, ze "wypadaloby postarac sie o dziecko"..kuzwa..nawet mojej mamie powiedziala, zeby mnie namowila ( bo to jej kolezanka)...juz niedobrze mi sie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty piszecie
Niektóre moje koleżanki nie wyszły za mąż, są też takie które są mężatkami a też nie mają jeszcze dzieci...nie popadajmy w paranoję, że każdy musi i każdy jak w zegarku bo jak nie to odstaje od reszty społeczeństwa....dzieci powini miec Ci, którzy je chcą i wtedy gdy planują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty piszecie
Wiem, przerabiam to samo, nie raz mi o to teściowa jazdę urządziła....nie wiedziałam czy śmiac się czy płakac, że taka durna. Nie chciałam byc bezzczelna i jej przypomniec że to ja będę dziecko wychowywac przez najbliższe 20 lat a nie ona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty piszecie
Komodę czy firanki moze Ci rodzinka do mieszkania na siłę wmusic, ale wymuszac decyzję o planowaniu ciąży ? Same pomyślcie jaką mentalnośc maja tacy ludzie ? Niby dorośli a zachowują się jak rodzice którzy dziecku na siłę wybierają szkołę, przyjaciół i hobby.... chyba ktoś kto ma ponad 20 lat wie czego pragnie w życiu i nikt nie musi za niego podejmowac decyzji. Chyba nie po to się wychodzi za mąż, by potem inni mówili Ci co masz robic ze swoim życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sileksa
dokladnie "u nas przyjal sie standard"...rozwala mnie to w Polskim spoleczenstwie.Jak ty sobie nie zaplanujesz, to ci spoleczenstwo bedzie tylek truc,ze nie zdazysz... tez mam przyjaciolki, ktore nie wyszly za maz, niestety u mnie w rodzinie jestem ewenementem, bo wszystkie kuzynki wyszly za maz przed 26 i urodzily dzieci tak rok -dwa po slubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrwwwwwwwwtyuuii
34 lata to już trochę stara jesteś na pierwsze dziecko.Nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty piszecie
Pieprzę to....to moje życie. Nie mam instynktu macierzyńskiego i specjalnie mi na dziecku nie zależy. Przecież nie urodzę "bo powinnam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty piszecie
Najpierw urodzę bo wszyscy tego oczekują a potem będę płakac po nocach że muszę wstawac co 3 godziny karmic dziecko którego nie chciałam.....na kogo wtedy zwalę winę ? na Ciotki, teściową i kuzynki czy własną głupotę że dałam sobą manipulowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sileksa
wlasnie niestety w Polsce to jest tak.. slub tak najlepiej od razu po studiach ( jesli sie nie studiuje tak do 25 roku zycia), jezeli nie podlegasz pod regulke -pewnie jestes lesbijka ( tak uslyszalam od ciotki-oczywiscie gluch telefon), po 28-30 juz cie spisuja na straty, bo co to za zycie starej panny NIECHCIANEJ.. -zaraz po slubie do roku wypadaloby miec dziecko,jak do roku nie ma to pewnie jestes bezplodna lub twoj maz -po pierwszym dziecku mecza cie,ze przydalby sie braciszek lub siostrzyczka, bo gdziez to tak wychowywac jedynaka...itd..itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty piszecie
A potem ktoś mi powie że jestem nienormalna bo mam odwagę robic i życ tak jak chcę .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaaaaaaaa
to spadaj stąd, tu piszemy o matkach, które chcą dzieci po 30. Jak w ogóle nie chcesz dziecka to załóż inny topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sileksa
glupoty piszecie-dokladnie mam to samo:) a mam 32 latka.. widzisz, jednak juz znalazl sie ktos, kto mowi,ze juz jestesmy "za stare"... Na zachodzie przecietny wiek kobiety na porodowce z pierwszym dzieckiem to 30-33 lata a u nas to juz niestety Babcia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja bratowa urodzila w lipcu , we wrzesniu konczy 37 lat a misiaczek jest tak zdrowy sliczny i bystry ze az sie boimy czy einsteinem kolejnym nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo my jesteśmy państwem skatolicyzowanym, tu trzeba przestrzegać reguł :) a jak nie, to odstajesz, jesteś odmieńcem, starą panną itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sileksa
niestety:( mam 3 przyjaciolki, 31 lata-nie maja partnerow to widze, ze moja rodzina mowi o nich ze wspolczuciem " ohh biedne, jakiez to one maja zycie"-normalnie jakby byly jakies niepelnosprawne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdksg
jak po 30 to juz nie dzieci :O:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqqqqqqqaaaaaaaaaaa
rodźcie kiedy chcecie.Ale kobiety mające pierwsze dzieci po 30 mają na ich punkcie niezdrowego pierdolca i są strasznie przewrażliwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqqqqqqqaaaaaaaaaaa
niestety, ale nie.Moje znajome, które tak rodziły- jakbyś je wyjęła z jednego worka.Wiecznie szukają jakiś chorób u dziecka, niepokoi je byle gówno.Dlaczego? Są już starsze, zwracają uwagę na wszystko i dostają kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melissa thaise
Moja znajoma urodzila synku w wieku 35 lat. Teraz synek ma juz ponad dwa lata i jest taki super przezabawny:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miały być za i przeciw
ale po pierwsze, Schizofreniczko, kto w naszym pseudoskatolicyzowanym państwie przestrzega reguł? Panny, od lat nie dziewice, mieszkajace przed ślubem z chłopakiem i bzykajace się co noc? A później biała suknia i ślub przed bogiem... NIe ma żadnych reguł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwulkaaaaaaaaa
a ty dewoto idź do kościoła.A kto jest teraz dziewicą do ślubu? Szkoda bardzo,żeby brać kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×