Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samotnie wychowujacy tatus.

czesc mamuski, tatus ma pytanko.

Polecane posty

Gość samotnie wychowujacy tatus.

wiec tak... chciałem kupic córeczce ładna sliczna skarbonke, najlepiej z gliny badz jakas ceramiczna. chciałem azeby była wielkosci małego arbuza, nic takiego nie znalazłem ... ale ... znalazłen na necie cóś takiego. http://abcgospodyni.pl/skarbonka_swinka.html ... i sierotka zemnie nie wiem jakiej maki użyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klej z mąki przygotowujesz z mąki ziemniaczanej.Mąkę wsypuje sie do emaliowanego naczynia i dolewa nieco wody.Miesza się drewnianą łopatką aby otrzymać masę o konsystencji gęstej śmietany.Do masy dolewa się cienką strużką wrzącą wodę,mieszjąc nieustannie,aby nie powstały grudki.Wrzątku wlewamy około 10x więcej,niz użyto mąki.Zagotowany klajser stanie się galaretowaty i przezroczysty.Dolewć nieco wrzątku jesli jest zbyt gęsty.Pozostawić do ostudzenia.Podczas pracy dobrze jest użuważ kleju nieco ciepłego.Klajster traci swoje właściwości po 4-5 godzinach tak że należy go przygotować przed użyciem i w ilości jakiej potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opcja łatwiejsza :)100 g mąki pszennej mieszamy z 0.5 litra wody i gotujemy aż powstanie masa o konsystencji kleju. Przed użyciem należy klej wystudzić. Klej możemy przechowywać w zamkniętym słoiku w lodówce przez kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotnie wychowujacy tatus.
kurcze bo nakleiłem juz 4 warstwy pszenna i zastanawiam sie czy to nie poszło psu w doope ta robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dokończ z pszennej, najwyżej będą 2 świnki a jedna liniejąca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiii
zapytaj w sklepach o gotowa masę w proszku.Byłam dzisiaj w intermarhe i była w takich paczkach jak plastelina dla dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam z pszenną (acz nie świnię) i przeżyła :) Bardzo twardy klej (po wyschnięciu): ½ szklanki mąki pszennej, ¼ szklanki sproszkowanego kleju żywicznego, ½ szklanki ciepłej wody, 1 i ½ szklanki gorącej wody. W garnku wymieszaj mąkę ze sproszkowanym klejem żywiczny. Dodaj ciepłą wodę – wymieszaj. Dodaj gorącą wodę i dobrze wymieszaj, aby nie pojawiły się grudki. Gotuj na małym ogniu cały czas mieszając, dopóki klej nie będzie gęsty, klarowny i gładki. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, używając klej przez kilka dni po przygotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotnie wychowujacy tatus.
nie mam juz siły na te skelpy, cały dzionek objezdziłem w poszukiwaniu skarbonki, duzej porcelanowej i nic jak z porcelany to wielkosci piłki golfowej a reszta metalowe baniaki, skrzynki i beczki ... lipa. postanowiłem zrobic ja sam jak skoncze zamieszcze jpn na caffe , chceta ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotnie wychowujacy tatus.
--- nie golfowej tylko tenisowej =---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprostszy przepis: Wymieszaj 1 część mąki z 2 częściami wody i mieszaj dopóki klej nie będzie miał konsystencji kremu (różni artyści stosują różne proporcje mąki do wody); Prosty przepis na klej z wody i mąki - 1: Wymieszaj 1 część mąki z około 2 częściami wody, aż do uzyskania konsystencji podobnej do konsystencji kleju. Jeśli to konieczne dodaj trochę mąki lub wody. Dodaj kilka łyżek soli, aby zapobiec spleśnieniu. Prosty przepis na klej z wody i mąki - 2: Wymieszaj 3 części wody z 1 częścią mąki. Przepis na gotowany klej z wody i mąki - 1: Do dużego garnka wlej 4 szklanki wody. Postaw garnek na kuchence i doprowadź do wrzenia. Woda niech się chwilkę pogotuje, wymieszaj 1 szklankę mąki z 2 szklankami wody, dobrze mieszaj. Kiedy woda jest zagotowana ostrożnie wlej mieszankę wody z mąką. Gotuj na wolnym ogniu przez 2-3 minuty, aż będzie jednolita konsystencja. Dodaj kilka łyżek soli, aby zapobiec spleśnieniu. Ostudź przed użyciem. Przepis na gotowany klej z wody i mąki – 2: Wymieszaj razem: ½ szklanki mąki i 2 szklanki zimnej wody. Dodaj 2 szklanki gotowanej wody i ponownie wszystko zagotuj. Zdejmij z ognia i domieszaj 3 łyżki stołowe cukru. Mieszanka po ostudzeniu zgęstnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na inny temat :) Wcześniej widziałam Twój inny post,że poszukujesz skarbonki.Może coś takiego przypadnie Tobie i co najważniejsze Twojemu dziecku do gustu: http://allegro.pl/item411275781_skarbonka_do_malowania_swinka_mis_slonik_hit.html http://allegro.pl/item411302531_prezent_ceramiczna_skarbonka_duzy_slimak.html http://allegro.pl/item425344913_sliczna_skarbonka_piesek_yorkshire.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotnie wychowujacy tatus.
maka zwykla przenna, nakleiłem z 10 warstw papieru. NIE SUSZYC SUSZARKA. musi wyschnac same. jak sie rozgrzeje balonik sie powieksza i peka papier robiac szczeline ktora znowu trzeba zakleic. zabawy troche było ale warto, skarbona jest gigantycznajak arbuz, jeszcze tylko pomaluje i wytne dziorke na mnonety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piknie :) pomalować możesz albo zwykłą farbką wodną i polakierować albo niezmywalną akrylą (rozcieńczalna wodą zasycha i nie da się później ponownie rozrzedzić i zmyć) - chyba, że masz inny pomysł tylko teraz nie możesz wrzucać chyba za ciężkich monet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×