Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ważne

Wypowiedzenie umowy o pracę

Polecane posty

Gość ważne

Witam, pracuje od wrzesnia 2007 w jednej firmie, teraz w listopadzie b.r. planuje sie zwolnić co oznacza że nie przepracuje już i listopada i grudnia, a wykorzystałam cały urlop wypoczynkowy za ten rok, więc jeśli za miesiąc przysługuje 1,5 dnia to czy przy ostatniej wypłacie, która otrzymam mogą odciągnąć mi za te 3 dni urlopu ( 2miesiące pracy) czy więcej czy jak to się odbywa. Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma takiego przepisu, ktory zobowiazywalby pracownika do zwrotu jakiejs kwoty za urlop, prawo do urlopu nabywa sie z gory z dniem 1 stycznia. ponadto wazne jest tez, ile wynosi okres wypowiedzenia w Twoim przypadku. Jesli miesiac, to jesli zlozysz wypowiedzenie w listopadzie, to zacznie on biec od 1go grudnia i stosunek pracy rozwiaze sie z dniem 31 grudnia, wiec tak czy inaczej bedziesz musiala pracowac do konca roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ważne
dziękuję Ci za odpowiedź, okres wypowiedzenia tutaj wynosi 2 tygodnie, a chcę już złożyć w pażdzierniku, więc nawet jeśli nie przepracuje tych 2 miesięcy to nie mogą mi odciągnąć za ten urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslo ma racje. Pracodawca nie ma takiego uprawnienia, zeby potracac za wykorzystany urlop. To by bylo niezgodne z prawem pracy, wiec sie nie masz czym martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×