Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bolący brzuch

DOKUCZLIWY BÓL W DOLE BRZUCHA

Polecane posty

Gość idź do lekarza
nie ma innej rady, dziś rano w kawie czy herbacie była rozmowa o endometriozie, która objawia się uporczywym bólem, nie reagującym na leki p/bólowe bez recepty, ból pojawić może się w całej okolicy brzucha poniżej pępka, tę okolicę można nazwać też miednicą (ból w miednicy) może to jest to, trudno to zdiagnozować ale ponoć lekarzom udaje się to już coraz częściej (i przestają stawiać błędne diagnozy: wyrostek, zapalenie pęcherza, jelito drażliwe, zwyrodnienie kręgosłupa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do lekarza
chociaż endometrioza u młodej dziewczyny, która jeszcze do szkoły chodzi ? no nie wiem...nie jestem lekarzem, ten ból musiałby też trwać tygodniami a nawet miesiącami aby podejrzewać endometriozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saka123
tak boli mnie brzuch tak w okolicach pępka mam miec badanie kau :/ Ale boli mnie bardzo klade sie na brzuch i po kilku minutach ustaje :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinapowalowska
9miesięcy temu urodziłam i nie brałam tabletek i od trzech dni boli mnie brzuch od pępka w dół. Boję się że to może być ciążą bo niechce mieć narazie drugiego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninkaaa
witam. też mam od około 2tygodni bóle podbrzusza, tylko że od paru dni stanowczo się nasiliły. brzuch boli pod pępkiem i w dół, jest twardy , podbrzusze '' wybulone '', a brzucha wciągnąć nie mogę. co to może być ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chłopak z bólem.....
Ja właśnie dziś w pracy miałem napad bólu brzucha w dolnej jego części , przed pracą ( jakies 20 min ) miałem wymioty i sądziłem , że to z tego powodu . Podrażniony żołądek i tyle jednak nie... Okazało się , że w jelitach był wielki pęcherz powietrza , który blokował wielką sraczkę , tak potężną , że bałem się , że nie dam rady skończyć ; więc dziewczyny nie bójcie się puszczać " bąków ' bo czasem to pomaga . Mi pomogło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania_PL
Mnie właśnie już bolał tak 2 razy i pojechałam do szpitala i zostawili mnie tam na 3 dni okazało sie ze wszystkie dziewczyny z oddziału miały to samo ale ani jednej nic nie wyszło z reszta mi tez ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariusssssska
Mnie na kompresy zamiast tabletek przeciwbólowych namówiła siostra niedawno i faktycznie pomaga. Jak mam bóle głowy czy bóle podczas okresu to taki okład działa cuda. Kompres zamówiłam polski od Sanity – Flex. Jak na razie ładnie się trzyma, można używać wielokrotnie i też nie trzeba się ograniczać tylko do przygotowania na ciepło, albo tylko do przygotowania na zimno, tylko można raz tak i raz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celinaaa
Dobrze na bóle brzucha mi pomagają ciepłe okłady. Rozkurczają mięśnie także można jakoś przetrzymać ten najgorszy, najbardziej ostry stan. Okłady sobie robię za pomocą żelu Flex Sanity. Żel jest w specjalnej osłonce, także nawet przy podgrzaniu w mikrofalówce nic się z nim nie dzieje złego. Poza tym taki okład można też na zimno sobie przygotować tylko wtedy to już raczej na siniaki, krwiaki, jakieś krwotoki powinien się sprawdzić, bo zimno jak wiadomo obkurcza naczynka krwionośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dank777
Od zawsze miałam bolące miesiączki. Z ginekolog rozmawiałam to polecała mi przede wszystkim ciepłe kompresy. Kupiłam sobie bardzo mały kompres 10x10 cm, Flex. W pracy często używam, bardzo praktyczny model. Mam swój czajnik w pracy, więc często kompres po prostu podgrzewam delikatnie, a później siedzę z nim na brzuchu. Zrobiłam sobie do niego specjalne „ubranko” materiałowe, żeby się nie poparzyć. Polecam, bo rozmiar niewielki, a jednak ciepło świetnie się po brzuchu rozchodzi. Do torebki się mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziakos
Ja miewałam ostatnio ból brzucha po lewej stronie, dość silny i to przez kilka dni. Bałam się, że to może być coś z trzustką, lub jelitami, ale okazało się na szczęście, że to nic poważnego, ale tak na przyszłość to radzę jednak nie bagatelizować takich bóli bo mogą mieć błahą lub poważną przyczynę, radzę poczytać o tym tutaj https://adamed.expert/klucie-i-bol-w-lewym-boku-jakie-sa-mozliwe-przyczyny-bolu-brzucha-z-lewej-strony/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niavoo
...albo problemy z trawieniem w aptece masz dostepne cos takiego jak cholestil digest w moim przypadku to okazalo sie zlotym srodkiem sprobuj moze i Tobie pomoze? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosiaczek651
Spróbuj sobie coś kupić na to w aptece teraz dużo jest tego na takie problemy na przykład Cholestil Digest bardzo dobrze się sprawdza polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenia
U mnie takie bóle na dole brzucha po lewej stronie wskazały na problemy z trzustką. A ja głupia to lekceważyłam cały czas aż mnie facet namówił na pójście do lekarza. Jak doskwiera wam taki ból brzucha po lewej stronie na dole to lepiej idźcie do lekarza, poczytajcie tutaj o czym może świadczyć taki ból https://adamed.expert/klucie-i-bol-w-lewym-boku-jakie-sa-mozliwe-przyczyny-bolu-brzucha-z-lewej-strony/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używamy kompresów żelowych u nas w domu, mamy 4 rozmiary Flex Sanity, każdy rozmiar przydaje się do czegoś innego. Ostatnio to używany jest często większy żel na męża bóle pleców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadowolona jestem z kompresów Flex są w dogodnych rozmiarach produkowane, można sobie wybrać formaty mniejszy lub większy, ja mam raczej mały głównie stosuję na głowę – przy gorączce, migrenach i tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje bóle zawsze oznaczały jedno. Mianowicie skurcze i biegunkę, które do najprzyjemniejszych nie należą. Dlatego od miesiąca biorę Debutir, ponieważ chcę się wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnym domowym sposobem na kurację jest terapia ciepło – zimno, mam do tego specjalne kompresy żelowe, już mi nieraz zdrowie takie okłady przywróciły zwłaszcza przy kontuzjach różnego typu, kompresy mam polskie od Sanity – Flex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parafi Anka
Witaj. Zrób sobie USG brzucha , ja miałam taki sam ból i okazało się(po USG) że to kamica woreczka żółciowego! !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym pomysłem było kupienie kompresów Flex szczególnie teraz na wiosnę – lato, gdzie dzieci są dużo bardziej aktywne i ma to swoje minusy, bo albo się któreś przewróci, zająca złapie, albo się zaziębi od tego latania po podwórku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy nieustających bólach brzucha nie ma żartów. Lepiej wykonać odpowiednie badania. Polecam wam zgłosić się do www.endomed.com.pl we Wrocławiu. Tam możecie wykonać USG jamy brzucha i dowiedzieć się co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kompres mam Flex od Sanity, polska marka i też jakość bardzo fajna, nie żadna chińszczyzna która po kilku użyciach zaczęłaby się rozrywać a żel przeciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może idź z tym do specjalisty który to zbada, nigdy nie wiadomo co to może być. Sprawdź http://bstolarska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flex są jak najbardziej okej, potwierdzam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzywam Flex już jakiś czas i faktycznie jeśli chodzi o wytrzymałość tej osłonki to nie mam zastrzeżeń. Taki kompres nagrzewam regularnie i też dość często chłodzę także oklad jest uzywany naprzemiennie i nie zauwarzylam zeby jakos stracil na wartosci zeby się szybciej potem wychladzal czy nagrzewal podczas samego okladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×