Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Hej ! Pimach - coz mam dodac, dolaczam sie do tego co dziewczyny napisaly juz... Trzymaj sie dzielnie i dbaj o siebie ! Odzywaj sie tutaj , a i rozmawiaj z rodzina, znajomymi, nie zamykaj sie w sobie... wyrzucenie z siebie zalu, bolu duzo daje. Pozdrawiam cieplo ! Jolluu dobrze, ze nie musisz lezec w szpitalu, ale zgodnie z zaleceniami lekarza -jak najmniej wysilku ! Ja zawsze swoje przeginanie zwiazane chocby z wiekszym wyjsciem do sklepu, czy bardziej intensywnym spacerem zaraz odchorowuje w czestszych i mocniejszych stawianiach sie brzuchola. Cale szczescie ,ze po zmienie pozycji i np lezeniu przechodzi to prawie od razu - ale stres zawsze jest. Obiecalam sobie, ze jesli dalej bedzie tak czesto stawial sie to przelamie sie i po week pojde do szpitala na ta obserwacje - moze tez uda sie jak w Twoim przypadku tylko dojezdzac tam do nich na te ktg... No i jakos nie mam czasu zajrzec na naszego bloga, a podobno tyle tam sie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach_____ ja nadal trzymam kciuki mocno zacisniete zeby sie zycie ulozylo, tak jak sobie zyczysz ❤️ Dziewczyny juz napisaly chyba wszystko, co mozna w takiej sytuacji doradzic. Ja mozde znowu walne tak ni z gruchy ni z pieruchy. Ale jesli sie nie ulozy miedzy wami na nowo, jelsi zdecydujecie si ena drastyczne kroki, pamietaj - to jest ojciec twojego dziecka i on tez ponosi za nie odpowiedzialnosc. Nie daj sie w tej kwestii poniesc dumie, urazonym ambicjom itp. Nic na gebe, wszystko na pismie, glownie mowie tu o kasie, bo to obowiazek faceta. Ale moze jednak do tego nie dojdzie... AniaP_____ Co do prania wszytskiego razem... Jelsi chodiz o ciuchy wasze i dzieciaka to jedno przemawia mi na nie - te dziecinne proszki / plyny sa zdecydowanie lagodniejsze i niekiedy nie schodza jakies plamy (ba, czesto zostaja). A ze raczej nie powinno sie dzieciych ciuchow traktowac jakimis odplamiaczami wiec taka procedura w przypadku plam na waszych ciuchach odpada. Podobnie jesli nie uzywasz dla dziecka plynu do zmiekczania - zobaczysz, ze ciuchy dziecka bez plynu beda sztywniejsze w dotyku i takie tez beda wasze, trudniejsze do wyprasowania potem. To tyle z praktycznego puntku widzenia. juz lepiej si enieco przemeczyc pare miesiecy i potem zrobic odwrotnie - dzieciaka ciuchy prac z waszymi juz \"normalnie\", w zwyklym proszku/plynie plus plyn do plukania. Co do farbowania to dokladnie sprawdz metki - co w zimnej to wsadzaj w zimna wode, podziel kolorami podobnymi, temperatura itp. A jak masz cos wybitnie podejrzanego na oko to poprostu zmocz pod kranem w cieplej wodzie i zobacz czy puszcza kolor. Czytam dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wylamie sie - ja jakos nie mam ochoty na nalesniki :P Za to od 2-tyg jadlabym ciagle warzywa i owoce i tylko i wylacznie to i najlepiej na surowo :D Chyba mam jakies braki pokarmowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie, ze ciuchy szczegolnie dla noworodka trzeba wyprac. Nie tylko wyplukac, bo sama woda jednak tego swinstwa nie zabierze. Przeciez niekore nawet z tych ciuchow dziwnie pachna wyjete z torebki, nowe, a wali chemia az milo. No i ja tez wiem, ze duzo syfu z calego procesu szycia i pakownaia zostaje na ciuchach. Swoje nowe tez zawsze piore zanim naloze, chyba ze to jakas sytuacja awaryjna :-D Fasolkowa mama____ z doswiadczenia i obserwacji, nie wiem czemu ale ludzie w PL maja tendencja do przegrzewania dziecka, yhm. Jak moja mam widziala jak ubieralismy Hanie w PL to az sie za glowe lapala, gdzie rajtuzki, gdzie sweterek?! Fakt, ze noworodek ma jeszcze problemy w regulacja temp ciala i trzeba mu w tym pomoc (no i nie rusza sie zbytnio :-)), ale bez przesady. Zasada, ze jedna warstwe wiecej niz ty - to bardzo dobra zasada, warto sie trzymac. Przy czym np. jesli ty biegasz w krotkich spodenkach to maluchowi zalu np. dlugie lekkie spioszki itp. Zawsze przeciez jest jeszcze kocyk jakby co :-) Aha, no i maluchowi temp cialka sprawdza sie reka na pleckach i klatce piersiowej - nie sugerowac sie raczkami i nozkami bo te z reguly sa zimne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mam jazdy na nalesniki :-) Generanie to oprocz tych czipsow, ktore mnie wczoraj wieczorem dopadly to nic specjalnego za mna nie chodzi, ze tak powiem. Dlugo nie jadlam wedlin, bo nie przewamialy do mnie, ale na szczescie mieso do obiadu bylo ok. Teraz znowu pojawila sie ochota na gruszki, orzeszki, suszone owoce itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie, na szczęście krew i mocz Oki :) Ale powiedzcie dziewczyny, kiedy dzidzia powinna się przekręcić główką w dół? Moja siedzi na dupce i nadal nie znamy płci. Hihihihi naleśniki, mam nadzieję, że jutro się ich najem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez po wizycie,wszystko ok,niunius wazy juz prawie 2500!!!ale najlepsze z tego wszystkiego jest to,ze 11.05 sciagaja mi krazek i nie musze lezec hip hip hurrrrrrraaaaaaaaaaa.Lekarz powiedzial,ze jak dla niego to moja szyjka jest krotka na tyle,ze sa spore szanse na urodzenie nawet i 12.05,ale z drugiej strony kiedy sie odstawia fenoterol to mozna ciaze nawet przenosic zanim organizm sie oczysci z tego swinstwa.najbardziej sie ciesze,ze bede mogla wstac,kupic sobie stanik,ugotowac obiadek i pokochac sie z mezem hihi a dzidzi i tak bezpiecznie moze wychodzic po 11 maja wiec wsio gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
mum2 be GRATULACJE oj jak milo czytac takie dobre wiesci:-) co z Nemezis sie dzieje nie podoba mi sie to... Dunia; sprawdzac czy dziecko przegrzane na pleckach karku i klatce piersiowej; got it zapisane w pamieci:-D ja wypralam ciuszki w proszku i plynie do plukania fairy bo eee mama mi kazala:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo dziecko sie ubiera dokłądnie tak jak Ci owiediała ołozna. O jedna warstwe wiecej ni Ty masz na sobie, ale oczywiscie rownie cienka warstwe. Niektore mamki rzesadzaja. Moja mama tez ciagle mi kazała Nikoska cielej ubierac i efekt był taki ze nabawił sie otowek rzez ten tydzien co ona była u mnie. Jak wyjechała zrobiłam o swojemu i dziecko było zdrowsze i szczesliwsze:) Można srawdzic czy dziecku nie jest zimno dotykajac jego uszu lub szyi. Raczek nie dotykamy, bo zimne raczki wcale nie swiadcza o tym ze dziecku zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odowiedz odnosnie zatrucia ciazowego. Mi tez uchna nogi ale to dlatego ze zbiera mi sie woda w organizmie. Jednak nieokoja mnie te moje zawroty głowy jak nie rzejdzie to o długim weekendzie pojde do ginekologa i zrobie tez badania, bo mam tendencje do anemi i moze mam znowu anemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach no i mam jeszcze jedno co musze zgłosic lekarzowi...Otorz przy ciazy z pierwszym dzieckiem pojawiły mi sie na wardze sromowej 2 czarne plamki, wowczas ginekolog powiedział ze tak bywa w ciazy i ze po ciazy byc moze zejda. Ale nie zeszły. Teraz w drugiej ciazy te plamki zaczeły rosnac i wygladaja jak bardzo czarne pieprze. No i teraz to juz tak nie odpuszcze tego ginekolorzce, bedzie musiała porzdnie sprawdzic czy to nic powaznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na nalesniki tez mnie nei ciagnie, bardziej na lody, truskawki i galaretke;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
czesc ,moze wy mi doradzicie mam twardnienie brzucha takie 30 sekundowe pozniej puszcza nie wiem czemu??? jestem w 32 tc nigdy nie mialam takiego czegos leze i nic ,,,martwie sie czy mieliscie kiedys takie cos??????prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
Hej tak sobie czytam o tym zatruciu ciazowym i nie wiem moze mnie dotyczy Ja mam obrzeki nog kostek do tego stopnia ze teraz mocze nogi w zimnej wodzie z octem bo podobno na opuchlizne dziala rece tez mam popuchniete az mnie bola jak ruszam palcami albo trzymam sztucce w dloni a twarz tez mam troszke obszerniejsza niz mialam wczesniej a do tego od paru dni boli mnie glowa i jest mi slabo i mam napady goraca myslalam ze to przez pogode i cieplo ale juz nie wiem co myslec doradzcie co wy o tym myslicie Pimach kobietko trzymaj sie badz twadra jedz i dbaj o dziecko teraz masz jeszcze dla kogo zyc jestes mu potrzebna nie poradzi sobie bez ciebie dlatego wez sie w garsc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Czesc mamusie! Nadal jestem z Wami tylko cosik namieszalam w komputerze i nie mielismy neta. Najpierw pisze a pozniej nadrobie zaleglosci w czytaniu bo okropnie duzo naklikalyscie.. My z mala mamy sie dobrze bylysmy dzisiaj na wizycie i usg. Pani doktor powiedziala ze dzidzia nie jest za duza okolo 2kg w 32 tyg, ale jest dluga 21cm (to chyba pomiar bez nozek?) Mala byla grzeczna i nawet nie spala, przykladala sobie raczke do buzi. Wzielam sie dzisiaj za pranie, pierwsza tura. Mialam jeszcze w planie poprasowac to wszystko ale za bardzo bola mnie plecy i musze sie polozyc. Aha bylismy wczoraj w szkole rodzenia, pierwsze zajecia. Zwiedzalismy porodowke... nie wyglada tak strasznie. A najlepsze bylo kiedy tam wchodzilismy (to sa pojedyncze sale) chyba sie akurat jakas dzidzia urodzila bo slychac bylo placz. Na szczescie minie nas ogladanie filmu z porodu, polozna pokazala nam tylko animacje ( Ed sie bardzo tego obawial hihi). No i oczywiscie byl poruszony temat znieczulen i znowu mam metlik w glowie jesli chodzi o zzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Primach wiemy wiemy tez Cie kochamy:-D dobrze ze zagladasz , jak sie czujesz? tez masz 'nalesnikowa jazde?' Paola co do puchniecia kostek to czasami moze to przychodzic i odchodzic bo woda nAm sie zbiera. Polz sie nogi do gory zeby byly wyzej niz serce, najlepiej oprzec o sciane. Z tego co piszesz niepokojace mogloby byc puchniecie twarzy. Nie masz moze szans na sprawdzenie cisnienia? Nie masz swedzenia ciala? jak palce u rak; mozesz lapac przedmioty i zaciskac piesci?sprobuj palcami nacisnac na 2-3 sekundy okolice lydek i kostek; jak zabierzesz palce sa jakies slady, jakby zaglebienia na skorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia a co ciekawego dowiedziałaś sie o zzo, moim daniem wydłuża poród i niesie ryzyko porazenia kończyn, ja sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
Leze jak tylk czesto moge z nogami do gory a wlasnie jak sciskam cos w rekach to mnie tak bola a czasem dretwieja i sprawia mi trudnosc trzymanie np noza w reku i rano jak wstane to tez mam opuchniete nogi i rece okraglutkie jak u niedzwiadka i jak dotykam to robia mi sie takie male dolki ale na chweile jak puszczasm to znow sa okragl;utkie chyba powiem o tym lekarzowi ale nie iwem czy isc tyeraz bo wizyte mam na 11 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Tuncia anemia to raz nie masz ty przypadkiem za NISKIEGO cisnienia? jak masz te zawroty to nie jest ci jednoczesnie duszno? ja tak mialam na poczatku do 4-5 miesiaa lecialam na pysk w kosciele co tydzien w sklepie itd. Bierzesz zelazo? a moze po prostu sie nie oszczedzasz za duzo pracujesz, za szybko os robisz, wstajesz z krzesla/lozka (jest specjalna rutyna wstawania z lozka jak cos; nie wolno ot hop siup trzeba przekrecic sie na bok opuscic nogi na podloge podeprzec na lokciach dopiero potem na rekach i powoli do pozycji siedzacej wszystko w zwolnionym tepie; wiem ze najczesciej nie ma sie czasu na to ale podobno ma to zapogiegac zawrotom glowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Spojrzalam teraz na ta siadke centylowa i widze ze wlaciwie te 2 kg to prawidlowa waga. Moze ta doktorka mowila o irlandzkich standardach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola_____ jak dla mnie do lekarza sie wybierz z tymi objawami. Poza tym nie wiem czy na taka opuchlizne woda z octem podziala, bo to dobre ale na opuchlizne taka \"stluczeniowa\" ze tak powiem, przy skreconych kostkach itp. Taka urazowa. Ale jelsi to kwestia zatrzymania wody, problemow z krazeniem to inna sprawa. Spuchniete stopy, dlonie i twarz na tym etapnei ciazy koniecznie trzeba skonsultowac 🌼. tuncia_____ nigdy nei slyszlam o sprawdzaniu uszkow w ramach temp cialka u malucha. Hehe, musze to przecwiczyc, bo zawsze mi sie wydawalo, ze skoro tak jak raczki i stopki - sa \"na zewnatrz\" to nie sa miarodajne. A tu prosze, moze jednak :-) A z tymi plamkami to gin ginem, ale lepiej do dermatologa sie wybrac. Wiem, ze miejsce raczej ginekologiczne, ale jednak to inna nieco \"dzialka\". Ja mam dermatologa za dwa tyg, jeszcze w ciazy. Bo mi z kolei pojawilo sie sporo takich jakby mini pajaczkow, peknietych naczynek, czerwone, nieco wypukle, na rekach i na dekolcie. Podejrzewam, ze to od slonca i ciazy razem do kupy, ale wole sprawdzic. No i mam jeszcze te ciemne plamy na buzi, zaczelo sie jak bylam na pigulach anty i teraz mam troche ciemniejsze. CHce sie dowiedziec na zas co z tym i kiedy bede mogla zrobic. I takie tam jeszcze - jak juz sie wybiore do dermatologa to lista jest dluga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola_____ jak dla mnie do lekarza sie wybierz z tymi objawami. Poza tym nie wiem czy na taka opuchlizne woda z octem podziala, bo to dobre ale na opuchlizne taka "stluczeniowa" ze tak powiem, przy skreconych kostkach itp. Taka urazowa. Ale jelsi to kwestia zatrzymania wody, problemow z krazeniem to inna sprawa. Spuchniete stopy, dlonie i twarz na tym etapnei ciazy koniecznie trzeba skonsultowac 🌼. tuncia_____ nigdy nei slyszlam o sprawdzaniu uszkow w ramach temp cialka u malucha. Hehe, musze to przecwiczyc, bo zawsze mi sie wydawalo, ze skoro tak jak raczki i stopki - sa "na zewnatrz" to nie sa miarodajne. A tu prosze, moze jednak :-) A z tymi plamkami to gin ginem, ale lepiej do dermatologa sie wybrac. Wiem, ze miejsce raczej ginekologiczne, ale jednak to inna nieco "dzialka". Ja mam dermatologa za dwa tyg, jeszcze w ciazy. Bo mi z kolei pojawilo sie sporo takich jakby mini pajaczkow, peknietych naczynek, czerwone, nieco wypukle, na rekach i na dekolcie. Podejrzewam, ze to od slonca i ciazy razem do kupy, ale wole sprawdzic. No i mam jeszcze te ciemne plamy na buzi, zaczelo sie jak bylam na pigulach anty i teraz mam troche ciemniejsze. CHce sie dowiedziec na zas co z tym i kiedy bede mogla zrobic. I takie tam jeszcze - jak juz sie wybiore do dermatologa to lista jest dluga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Paola tak isc teraz, nie wiem jak by to w PL dzialalo ale ja jakbym miala takie objawy ty albo jakies trudnosci z dostaniem sie do poloznej to bym poszla do rodzinnego po porade. Moze chociaz mozesz na telefon gina dorwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
cholera moj szef zawsze chcial ze mnie dermatologa zrobic bo to niby takie proste;nienawidze dermatologii, co za nuda , bez obrazy dla plamek Tunci i innych rzeczy Dunii:-P moze trzeba bylo sie sluchac teraz bym cos wiecej umiala powiedziec...oooo moje dziecko ma czykawke:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maluch ostatnimi czasy regularnie czkawkuje pod wieczor. Ciekawe czy jak sie urodzi to tez tak bedzie mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
no wlasnie nic nie daje to moczenie w occiwe Pojde do tego gina Ale ja nie chce isc do szpitala nie moge nie mam co z mala zrobic a maz pracuje myslicie ze jak to zatrucie to do szpitala mnie skieruje? ja nie chce mam juz dosyc szpitali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×