Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

ja własnie buszje po necie i szukam jakiejs fajnej oferty. Moja niunia mi dzis taniec brzucha odstawia:-) a ja sie ciesze, bo jak sobie pomysle, ze juz niedługo jej tam nie bedzie:-) A to takie super uczucie miec ja przy sobie:-) Wiem, ze potem rowniez bedzie przy mnie ale teraz jest taka grzeczna i nie płacze:-) Wciaz sie zastanawiam jak wyglada, czy ma włoski, czy do mnie czy do tatusia podobna...:-) jeszcze tylko 8 tygodni... albo i jeszcze w porownaniu do Was:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E, to witaj w klubie ja i kuchnia to rowniez jakies wielkiej przyjazni nie ma, czasem lubie cos ugotowac ale jak ponad godzine tam jestem to mnie telepie...:-) Dlatego dzieki za te nalesniki! Najgorsze to zawsze te placki. Farsz to minutka. ja robie tradycyjnie z białym serem i cukrem wanilowym, i polewam smietanka, cukrem, i czekolada..... do tego truskawki i bita smietana do dekoracji:-) tez polecam:-) Ale sprobuje te z mascarpone (p.s. jaki to ma smak?;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, miałam troszke do zrobienia a tu prosze MamaE mnie wywołała i cały dzien siedze przed kompem:-) zreszta widac po ilosci postow dzisiejszych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko, mea culpa ;) ale na pewno tez ci przyjemnie z nami czas spedzac :D a ja w pracy i po uszy zajeta, ale sie nie moge oderwac :D:D:D a serek kupujesz w polskim sklepie? Ja ostatnio kupilam twarog poltlusty do sernika ale mi nie smakowal, byl taki suchy, zupelnie inny od tego ktory pamietam z dziecinstwa. A mascarpone to taki tlusty serek, sam smakuje troszke slodkawo ale jak dodasz do niego cukru waniliowego to bedzie prze pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwie sie bardzo ,,bo mam twardnienie brzucha i nie wiem co mam myslec ...mieliscie takie cos>>???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przyjemnie przyjemnie mi tutaj:-) Pogadam, wygadam sie, pozale, posmieje.... zadnych ograniczen. Moj mnie czasami prosi,zebym juz tyle nie gadała:-) No bo teraz gadam za dwie, za siebie i za nasza coreczke:-) A co, niech sie przyzwyczaja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej aprilla, witaj witaj! ja osobiscie nie miałam, ale pewnie zaraz dziewczyny Ci doradza co i jak. A w ktorym miesiacu jestes? Tak jak my na czerwiec masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilla, na twardy stawiający się brzuch najlepsze jest leżenie, odpoczywanie i jeszcze raz leżenie! :) Jak bardzo jest twardy i do tego masz bóle, zgłaszaj się do lekarza. Na pewno doradzi, czy Nospa, magnez, czy jeszcze coś innego pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggguuuuuuusia
Hej ! Jestem w 7 miesiacu (początek). Kupilam sobie ostatnio koszulę nocną ciażową no i z myśla o porodzie w sklepie internetowym http://www.pizamy24.pl i jestem z niej zadowolona. Zastanawiam sie jeszcze nad majtkami ciążowymi czy któraś z Was już je ma ? Tu jet do nich link: http://www.pizamy24.pl/product_info.php?cPath=32&products_id=150 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu na raty :-0 Czesc przy wtorku!!! Fasolkowa___ no to jak widac to pierwszy wyrazny termin na horyzoncie juz mamy :-) Oby dzidek wytrzymal, bo ten 38 tydzien to przynajmneij juz ksiazkowo \"donoszone\" dziecko :-) A ja sie zastanawiam ciagle co u nemezis slychac i mam nadzieje, ze jednak dobrze ❤️ Myszka_____ coz, sprawa z wozkiem jest albo do ugadania, albo do postawienia na ostrzu noza. Moze jak dziewczyny radza, niech twoj M sprobuje przedstawic rodzicom wasze argumenty raz jeszcze, ze fotelik wam potrzebny juz w dniu porodu (to raz), co bedzie jesli nie bedzie akurat w sklepie (dwa), nawet jeslibys nie chciala na spacer wybierac sie od razu to co bedzie jesli przesylka sie opozni, zagubi po drodze (to trzy). Choc dla mnei kwestia wyjscia ze szpitala z fotelikiem przewazyla by sprawe. Moze sprobujcie pogadac o rozwiazaniu takim, ze skoro oni maja jakies obawy wynikajace z zabobonow to niech wam dadza kase a sami sobie kupicie na miejscu i bedziecie miec. U nas tez zakupy od dziadkow zalatwiane sa w ten sposob wlasnie, oni nam proponuja co chca kupic, my wybieramy i oni przelewaja nam kase (nikt dodatkowo nie hcec jeszcze placic za przesylke takiego duzego sprzetu!!!). Mozesz jeszcze strzelic, ze chcesz to na dodatek wyprac przed uzyciem, a co, kobieta w ciazy ma rozne pomysly i tyle :-) A jesli nadal beda stac okoniem to coz, moze warto troche postawic na swoim i powiedziec, ze skoro uwazaja, ze ich argumenty sa lepsze niz wasze to dziekujecie za pomoc, bo to wcale pomoca ich zachowanie nie jest tylko dodatkowym stresem. Wiem, moze byc nieco \"smrodu\" w kontaktach ale moze przejza na oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Mama E tak w polskim sklepie kupuje ten twarog. I w sumie nie jest zły, ale fakt smakuje inaczej niz kiedys:-( Sa tez w supermarketach ale juz takie smietankowe rozrobione, dobre do twraozku na kanapki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E zbiera Ci się na lanie ode mnie ;) w moim osiedlowym sklepie nie mam co liczyć na gotowe naleśniki :( ale za to kupiłam sobie taki placek jak babka piaskowa i teraz zabija mnie zgaga. Ale ale jest w Lublinie jedna knajpa z super wyrobami takimi jak naleśniki, pierogi, krokiety, kopytka, ale sama teraz nie pojadę do niej :( a Wy tu jeszcze o wsadzie do tych naleśników: serki, śmietanki, dżemiki ;( Aj, mam ochotę na domowe ruskie mniam, mniam Tak tak, ba skurcze najskuteczniejsze jest leżenia, nawet wstanie do łazienki to ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP_____ ja tez sie tak strasznie w nocy poce, bez wzgledu na temp w pokoju. Normalne i cieszyc sie chyba nalezy, ze dopada nas to tylko noca, bo znam dziewczyny, ktore cala ciaze mialy tak podwyzszona potliwosc, ze kilka razy w ciagu dnia musialy bluzki zmieniac bo nie wygladalo to estetycznie. A zobaczysz, ze dasz rade z dzidzia. Kazda z nas da. Nie wolno tylko dac sie tym strachom teraz, ani potem tzw. baby blues (to tylko hormaony, ktore gwaltownie po porodzie spadaja :-P). Co do symulacji to ja bym radzila raczej symulowac juz w domu, przy mezu :-) Tak z doswiadczenia, nawet jelsi czujesz sie spiewajaco i fizycznie i psychicznie to pamietaj, 6 tyg urzedowo ci sie nalezy luzu i wykorzystaj to bo dzieciak i tak da w kosc. A maz niech dzwiga, robi zakupy, organizuje czas itp itd :-) No i niech tez sie zajmuje dzieckiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze się pochwalę, że dzisiaj wylicytowałam łóżeczko i fotelik, a jutro po nie jedziemy :) bo na miejscu, a i cena w porównaniu ze sklepem bardzo fajna Chyba mnie dorwały zatoki ;( łep pęka, oczy łzawią, nos zapchany koszmar ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Czesc dziewczyny czytam caly czas, ale cos z wena do pisania kiepsko:( wiecie co od czytania tych roznych postow (majowek, lipcowek) wariuje:) i nie wiem co jest prawda a co nie... czy termin porodu to ostatni dzien 40-tego tyg czy jak? czy dzien w ktorym wybija 40 tydz bo wtedy o jest rzeczywiscie 40 inaczej bedzie juz 41:) ta ciaza mi nie zle na mozg padla... dosyc ze koncentracja slaba... to bysrosc umyslu mi zanikla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra_____ ksiazkowo: ciaza trwa pelne (skonczone) 40 tygodni od daty rozpoczeciea ostatniej miesiaczki. Czyli due date to ostatni dzien 40-go tygodnia i tak to obliczaja. Dziecko natomiast uznaje sie za donoszone juz na koneic 38 tyg i ciaza nadal jest prawidlowa do konca 42 tyg (zawsze do ostatniego dnia danego tygodnia). I w sumie to dopiero wtedy mozna mowic o przenoszeniu ciazy, aczkolwiek teraz sie to troche pozmienialo i lekarze (i JA :-p ) nie chca z reguly czekac z wywolaniem po terminie dluzej niz ok. tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, widzę że też jesteś taką typową osóbką z podobno najpiękniejszego rocznika :D i tak trzymać ;) MantraaElle ja Ci nie podpowiem, bom całkiem już głupia, nie pamiętam nawet, czy w dobrym dniu zapisałam się na wizytę u gin :( najwyżej znowu się jutro nasłucham, mam nadzieję, ze to otępienie szybko mija po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zabralam sie za pranie wyprawki bo w sumie to wszystko z tych rzeczy do pralki to mam. Umowilam sie jeszcze przed porodem do gastrologa, zbey pogadac na temat strategii z lekami po porodzie. Umowilam sie tez do dermatologa, bo mam jakies dziwne pieprzyki - krwiaczki, plamy na buzi i pare innych jeszcze. I chce chociaz wiedziec na czym stoje i co i kiedy po porodzie moge z tym zrobic (tak wiedziec zawczasu zeby potem czasu nie marnowac). No i mnie jeszcze miedzyczasie czeka impreza tzw. ogolnowojskowa, czyli z masa naszych znajomych i dzieciakami - taka parapetowa i ostatnia impra chyba w dwupaku. Ale to maz juz wroci z Kanady wiec sporo pomoze chocby przy sprzataniu w domu, a na jedzienie to sie w duzej mierze nastawiam na gotowe - goscie wybacza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Dunia, dobrze gadasz:-) moze wyjade z tym praniem wozka ostatecznie:-) a jak nie to jak sama mowisz, podziekuje tylko za zamieszanie tylko:-) bo Ci powiem szczerze cisnienie mi sie podniosło, jak po tych przytoczonych argumentach i tak nie dotarło do nich. a jaki oni maja argument, bo nie powinno sie.... wrrr... zero logiki tylko stare przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - czyli jak mam termin na dany dzien na podsawie USG to znaczy ze jest to ostatni dzien 40 tyg tak? poniewaz u mnie w ogole nie idzie to z okresem jakis czas przed ciaza zaczelam miec bardzo dlugie cykle. pytam poniewaz coszaczelam sie zastanawiac czy dbrze licze tygodni, ale lekarz chyba liczy tak samo jak ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO DO KOSMETYKÓW nIVEA, TO MOJ Niki miał wysypke po mydle w płynie Nivea, ale np bambino uzywamy do dzis i mu nie szkodzi, a producentem babino jest tez Nivea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki proszek uzywacie do prania ciuszkow? Ja uzywam Jelp no i mam nadzieje ze zadnej alergii nie wywoła bo juz poprałam prawie wszystko w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Tunciu - troche dawno, ale jakos przypomnialo mi sie. Twoja ginekolozka ma racje co do picia wody... czasami jak woda zbytnio zbiera sie w organizmie to trzeba ograniczyc spozycie plynow. A czasmi wlasnie na opuchniecia pomaga. Wiec obie teorie sa prawidlowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra____ a jak mialas wyliczony pierwszy termin, od razu na pocz ciazy wlasnie z ostatniej miesaiczki? Duza masz roznice miedzy tym pierwotnym terminem a tym z usg? Pytam, bo w sumie to niewielu lekarzy w Stanach zmienia date z ostatniej miesiaczki na date z wyliczen z usg. I w sumie w takim przypadku to sama nei wiem jak to liczyc - najlepiej zmolestuj swoejgo lekarza przy wizycie, ze sie doliczyc nie mozesz, ktory termin wazniejszy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka____ ja wiem, ze moje poglady czasami sa nieco rygorystyczne, ale to w kocnu WASZE dziecko i WASZE zycie i maz tez w koncu powinien to zrozumiec. Wybacz, ze to powiem, bo w sumie przeciez obcy ludzie jestescie :-) Ale i mezowi czasami trzeba palnac miedzy oczy, zeby wydoroslal i skoro chce sie mamusi sluchac tak na mur we wszystkim to niech robi to w kwestiach, ktore dotycza WYLACZNIE jego, a niech nie kaze tobie sie tym denerwowac i tyle. U nas tez proces odciecia pepowiny u meza troche trwal, ale na szczescie bylo to ciezsze ze strony tesciowej niz mojego meza. On, chyba przez kontakt z innym swiatem (moi rodzice i stosunki u mnei w domu) doszedl do wniosku, ze tez jest dorosly i rodzice nie musza tak na 100% zyc jego zyciem. Tak tez sie da :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
tunciu mam prośbę prześlij mi namiary do bloga mój adres emalila to: zakochanamama@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam tabelke, bo juz daleko byla. Czy to ostatnia, droba wersja? NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga.............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......s........Tymuś..... ......Katowice carmen37...........24....2.06........s..........??????.. .. .......małopolskie lilianka09............26....2.06........c......Malwinka. ......mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............32....4.06........S........ ?? .......................Stany Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna... Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...............Łódź czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK Pimach..............31...15.06........s.........Antoni .........Bielsko Biała mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia ... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała Zakochana mama..27...20.06.........c.......Kornelia............... Kalisz AniaP.................29...21.06.......c.........Martula ...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków kolorowymotylek 27...30.06........c....... Julia................Małopolska Mantra___ dyskutowaliscie juz z mezem kwestie obzezania syna (meza masz Amerykanina?). Tu jest fajny artykul na temat: http://www.askdrsears.com/html/1/t012000.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, lece sobie upedzic kawe, wstawic drugie plukanie ciuchow malego i zbieram sie do szkoly. Wpadne pozniej. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - nie mialam wyliczonego z ostatniej miesiaczki, znaczy sama sobie wyliczylam, ale za nim zobaczylam lekarza w gabinecie to juz dal mi skierowania na badania hormonow i usg, i na podstawie tego wyliczyl date... wiec byla to pierwsza wyliczona i jej sie trzymamy. Kolejne Usg po tyg potwierdzlo ze wszystko dobrze i data 15 czerwca. Na podstawie okresu to termin na 6 czerwca, a mam na 15 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×