Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

shila____ ja ci nic nie chcialam mowic, co by cie nie dolowac :-p Jasiek juz wazy 10 z hakiem... :-D Zdrowka dla calej familii 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lece pozalatwiac pare spraw. Uh, odkad zmienilismy fotelik w aucie i teraz Jaska trzeba wysadzac do wozka to az mi sie odechciewa na sama mysl. No, ale wole pozalatwiac to i owo tylko z Jasiem niz jeszcze z Hania do kompletu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza bez stresu się nie obyło ale najważniejsze, że już jesteście na miejscu :-) U nas spania ciąg dalszy! Mały tylko śpi i śpi. Ja jeszcze do końca tygodnia u rodziców a potem do domku i niestety trzeba myśleć czy uda mi się wbić w coś na ten chrzest! Czarno to widze!!! Wasze maluszki tak przybierają a mój kruszynek taki. Ale ostatnio zaczął w końcu jeść wiecej więc może zacznie gonić no na pewno nie Jaśa czy Filipka bo do nich mu daleko ;-) ale i różnica wieku spora jak na takie maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! No i umnie przekichanych nocek ciag dalszy - i w doslownym i przenosnym znaczeniu - mala znowu zakatarzona :( tym razem moja wina , bo ja ja zarazilam ... ale cos najwyrazniej poprzestawialo jej sie i to bardziej niz ta zmiana o jedna godzine - pada jak mucha juz po godz 16 !!! no i potem nie dziwie sie ,ze wyspana o godz 4! a jak chce ja uspac to awantura na calego... Wymiekam juz - wczoraj poszlam spac przed 21 ! aby choc troche wyspac sie ! Staram sie ja przetrzymac troche dluzej , ale nie za bardzo da sie , bo mala zmeczona, wkurzona i wszystko ja wyprowadza z rownowagi ... no i nadrabiam - Dunia u mnie tak samo w ciagu dnia - tez z drzemkami podobnie i upodobaniami - tylko na rekach ale obowiazkowo w pionie , ewentulanie na kolanach, no i tez slini sie po pas i piastki, kciuki i co jej w rece wpadnie - sprawdzalam jej dzis dziasla , ale nie tam nie dzieje sie - tak wiec nie wiem co jest grane... Tuncia - ja mam wlasnie podobnie jak ty z pierwszym dzieckiem :/ stresuje sie jak placze Ewa i za wszelka cene chce ja uspokoic no i czasami wychodzi odwrotnie :/ Chcialam ja kiedys u mamy zostawic troche na wyplakanie bo juz mi rece opadaly - to moja mama ,ze tak nie mozna z dzieckiem postepowac ! no i tez hmmm nie chce narazac sie sasiedztwu - dzis jak mala rozdarla sie o godz 4 ! (ja poszlam tylko do lazienki) to pozniej slyszlam ze na gorze tez wybudzili sie - szum w lazience , no i z boku tez mieli pobudke - odglosy kichania :D coz takie uroki mieskzania w bloku ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko i Ganetka - gratuluje i zazdroszcze powrotu do normalnych nocek ! MantraElle - fajnie ,ze odezwalas sie ! No i lepszych nocek zycze ! Ja mialam takie ciezkie ostatnie i juz mam dosc - kilka tyg to chyba bym rozpadla sie na kawalaki - ja uwielbiam spac ! I coz czuje ,ze z Ewka tak nie bedzie bezproblemowo z nauka jedzenia lyzeczka - ona wogole strasznie wybredna jest - nie chce nawet wody!herbatek! nawet tych slodzonych ! nic poza mlekiem nie chce pic - ani przez butle , ani lyzeczka, wypluwa wypycha od razu, krztusi sie z mina obrzydzenia na twarzy :/ Teraz jak ma katar musz kombinowac aby wiecej plynow przyjmowala i dzis do butli mleka dolalam 20ml slabej herbatki i wszystko to wciagla, czasami daje troche wiecej wody np tak o 10 ml na butle - nie wiem czy tak mozna, ale to chyba jedyny sposob... jedyny raz wciagla 50 ml herbatki ale wtedy strasznie cieplo bylo i dalam to jej przed mlekiem/// no i nowych dan podawanych lyzeczka juz sie boje, brrrrrrrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki - jak ja Ci zazdroszcze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dawaj troche tego snu ;) Ganetka - no niestety nie byla ;) ale moze dzis bedzie ! Choc dzis padla po walce o 17 , no ale spala juz od 15:50 i pewnie jakbym ja nie wybudzila po 16 to obudzilaby sie wyspana o 3 w nocy ! Nemezis - i masz juz kiecke ! ale to szybko wszystko u Ciebie dzieje sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza - ha ha no tak jak zwykle u Ciebie :D lot z przebojami, ale jaka nagroda :) w koncu z Samem jestescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia____ strasznie ci wspolczuje dziewczyno tych rozwalonych nocek ❤️ Ewka, jak padnie tak 16-17 to juz serio, na dobre, ciagnie nocny sen do "nad ranem"? W sumie to nie wiem co lepsze, ale ja bym chyba wybudzala tak po godzince, poltorej, w zal od tego o ktorej ja normlanie kapiesz. U nas zdarza sie, no raczej jest to regula, ze Mlody lapie drzemke jeszcze i po 17-j i kolo 18-j (a kapiel ma o 19, potem flacha i lulu, najwyzej dluzej bryka w lozeczku). Ale to sa drzemki takie standard, 30-40 min, choc potrafi i dluzej pociagnac. Jak widac jemu nie przeszkadza to w normlanym pojsciu spac. Wiem, ze wybudzone na sile dziecko to maruda do kwadratu, dlatego nie wiem co lepsze. Ale juz wolalabym chyba powalczyc jeszcze za dnia, niz potem wstawac o dziwnej porze ❤️ Moze sprobuj ja wybudzac jakos tak "naturalnie", otworz drzwi, pogruchocz garnkami, nastaw glosniej tv... M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likikij
DUNIU ---WCZORAK BYLAM U LEKARZA I POWIEDZIAL MI ZE WAZY ZA MALO O 155 GRAM ZEBY ZMIESCI C SIE W IDEALNEJ WADZE TAKIE J STANDARTOWEJ,W NECIE SA TEZ SIATKI I WPISUJE SIE DATE UR WAGE ITD I TAM JEST NAPISANE ZE WAGA DZIDZI JEST W NORMIE TROSZKE ZA NISKO WEDLUG LINI ALE JEST OKEY,TAGZE NIE WIEM CZYZBY MALA POWINNA WAZYC 66OO??? W WIEKU 4 MC I JEDNEGO DNIA>>>??MAJAC 63 CM???TO JUZ NIE WIEM KOGO SLUCHAC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likikij
NIE MOWILA .TEZ ZEBYM SIE MARTWILA NADAL MAM KARMIC PIERSIA I JAK CHCE MOGE JEJ JUZ COS DAWAC NP LYZKE KASZKI DO MLECZKA JAK CHCE JAKBY WAGA BYLA POZA LINIA NORMY WTEDY BY BYLO,MOWILA TEZ ZE JESLI KARMILABYM NA MLEKU SZTUCZNYM WTEDY BY BYLO TO PODEJRZANE BO PO MLECZKU SZTUCZNYM DZIECI TYJA WIECEJ I SZYBCIEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AtillaMama
Czesc dzieczyny,,,likikij----moja cora wazy 6kg z czyms lekarze nic nie mowia ,moze powinnam tez dokarmic albo co>???martwie sie teraz co pisała DUNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likikij
AtillaMama NIE WIEM JAK JEST,PISZE CO MI LEKRZ MOWIŁ A TY KARMISZ JAK NATURALNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AtillaMama
tak tak piersia,mala jest po tacie a tata drobny niski moze dlatego heeee nie wiem mi ni nie mowili zeby corus miala niedowage dowiem sie jeszcze paaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonzallo – my juz w spacerowce kilka tygodni jezdzimy, moj maluch w ogole nie lubil gondoli, byl doslwonie kilka razy w niej. W spacerowce jak nie spi musi siedziec, ogolnie nie lubi patrzec tylko na sufit I na niebo poniewaz nudzi mu sie. Dziewczyny pisalyscie o matach edukacyjncyh. Moj maluch bardzo lubil przez dlugi czas, ale teraz od kilku tygodniu nudzi mu sie I kilka minut tam moze byc. Za to w fisher price jamperoo – moze skakac godzinami Kasza – witamy w tym pieknym kraju;);) ty jak zwykle z przebojami. Ja mam od lat obywatelstwo wiec migiem przechodze, ale pamietam jak to bylo srednio na wizie I ile to trwalo Moj maluch tez slini sie jak szalony Shila – duzo zdrowka!u Lusiu - no coz tak bywa. Ale mowie ze gorzej niz przez pierwsza polowe ciazy ze spaniem juz byc nie moze i to mnie trzyma. A spalam po godzine na dobe, dwie, raz przesapalm 6 godzin i to tylko raz przez cala ciaze. Maluch kiedys duzo ladniej spal I od kilku tygodni zabawa, wydaje mi sie ze to przez zabki. No nic na razie ucze go samemu zasypiac w dzien w lozeczku. On od urodzenia lubi jak ktos przy nim jest. Teraz mnie lapie za reke/palca i nie chce puscic... czesozerka czy jestem:) wiem jak brak snu wplywa na funkcjonowanie ect wiec zycze clych przespanych nocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
likikij v- siatki centylowe sa stworzone po to, zeby ocenic na ktorym centylu jest dziecko. Wzrost nie ma tu nic do wagi bo to sa dwie osobne siatki. Jezeli Twoja lekarka mowi, ze brakuje Twojej malutkiej 155g do linii - to pewnie chodzi jej o 50 centyl (czyli, ze na 100dzieci 50 ma taka wage), ale sa tez dzieci ktore sa na 25 centylu, a sa i dzieci, ktore sa na 95 czy 97 centylu. I wszystkie te dzieci sa ok. Chodzi w tym o tym, ze jezeli Twoja malutka przy kazdym wazeniu jest np troszke ponizej 50 centyla to jest ok. Gdyz zazwyczaj dzieci utrzymuja sie na tym samym centylu i wtedy znaczy, ze rozwijaja sie i przybieraja na wadze prawidlowo (oczywiscie moze sie zdarzyc, ze dziecko przeskoczy np z 50 na wyzszy czy nizszy centyl i wtedy na tej linii sbie przybiera w jakims tam czasie). Skoro piszesz, ze w necie sa te siatki to znaczy, ze bylas na takiej stronce. Wejdz sobie moze jeszcze raz na www.siatkicentylowe.pl i zarejestruj sie tam. Pozniej mozesz tam wpisac wszystkie pomiary wagi jakie masz swojej malutkiej i bedziesz widziala czy nagle spadla o iles tam centylow czy ona poprostu taka filigranowa :):):):):):) Mam nadzieje, ze zrozumialas to co napisalam i za bardzo nie pomieszalam sie w tych zdaniach :) lusia - nie mieszaj dziecku herbatki z mlekiem w jednej butelce!!! Bo mozesz jedynie spowodowac u niej bol brzuszka!!! I tez nie wlewaj wiecej wody a mniej miarek!!! Bo tak nie mozna!!! Mi moja pediatra tak gadala, ze mam rozrzedzac mleko, ze w koncu ja zmienilam!!! Wszystkie lekarki jakie pytalam - rowniez w szpitalu, zgodnie mowia, ze mleka nie nalezy rozcienczac!!! A i poczekaj Ewa w koncu zacznie pic!!! Moj Filip dopiero niedawno postanowil, ze czasami sie napije :) A jesli tak bardzo Cie to martwi, to sprobuj jak Ewa spi, a Ty widzisz, ze powoli bedzie sie zblizac pora karmienia, to zrob ciepla herbatke i daj jej przez sen. Mojemu Filipowi wiele razy tak wciskalam i do tej pory czasami wciskam :) Wtedy potrafi cala butle wypic :). A co do picia z butli to probowalas moze tommee tiippee? Bo one maja smoku zblizone ksztaltem do piersi. No to teraz ja dluuuugi post strzelilam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz jasobie monologi popisze :P:P:P:P:P:P:P:P:P Co do nocek - to moj na poczatku przesypial cale tzn od 19 do 6 a teraz kawaler jedzonko sobie zyczy . Tylko teraz ja nie daje mu jesc po kapieli, bo on czesto je o 18, a kapiel o 19. Wiec jak juz spi to na spiaco mu daje o 21 i pozniej kaszke ok 24 jak zaczyna sie krecic. I wowczas spi do 5-6. Co do slinienia - to moj jeszcze az tak bardzo sie nie slini :) Ale dolne jedynki sa pieknie zarysowane jak sie spojrzy na dziaselka :) Ale do wyjscia to jeszce im raczej daleko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i Ja slyszlam inaczej niz Dunia. Dziecko powinno podwoic swoja wage urodzeniowa w przeciagu 6m-cy!!! I tak nawet lekarz mi powiedzial :P Dlatego moj to na 4mce nie wyglada P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza ty zawsze musisz miec przygody!!! Najważniejsze że rodzinka już w komplecie!!! Lusiu współczuje nocek, ale może spróbuj faktycznie jakoś ją wybudzac. A właśnie jak ona tak śpi od 16-17 na noc to jak u Was z kąpielą, o której ją kąpiesz??? Shila to Filip też wymiata z wagą, idą prawie łeb w łeb z Jasiem Duni, a on przecież 3 tyg młodszy!!!Zdrówka dla Was!!! Wiecie co chyba powodem tych nieprzespanych nocek u nas są ząbki, nie chce znowu dac plamy ale chyba już powoli zaczyna wychodzic na światło dzienne prawa dolna jedynka, sprawdzę jeszcze dokładnie jutro ale dzisiaj wkładała wszystko do buzi co się dało i aż się trzęsła jak jej się zabierało i wszystko pakowała do buzi po prawej stronie. My też mamy matę edukacyjną, taką prościutką http://www.allegro.pl/item718319207_mata_edukacyjna_gasienica_baby_ono_bombik.html jest nawet fajna ale mała zajmie się na krótko, ja polecam taką http://www.allegro.pl/item792596886_tiny_love_mata_edukacyjna_kick_discover_gratisy.html jest świetna ma ją synek koleżanki, jest tam taki grający panel jak dziecko kopnie to się zmieniają muzyczki supper, moją małą miałam z głowy na pół godziny jak u nich byłyśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczorajszy kawalek mojego postu moze troche dziwie zabrzmial czy lyzka sychego kleikuczy juz powymieszaniu Duniu - stad takie pytanie poniewaz pamieta jak wspominalas, ze tutejsze kleiki nie rosna..moj rosnie tzn nie do jakis monstrualnych rozmiarow, ale rosnie mam brown rice - earth best po jakim czaie wprowadzacie dwa posilki lyzeczka dziennie... czy tylko raz dzinnie a zmieniacie jedzonko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
likikij, shila____ ja nie chcialam nikogo straszyc z ta teoria o podwajaniu wagi. Jak to z kazda teoria i ta pewnie sie zmienila przez lata. Dlatego tez zapytalam likikij czy jej dzidzia jest pod kontrola pediatry. Jesli lekarz stwierdzil, ze taka uroda malutkiej i ze wszystko w porzadku, to okej. O to chodzi. Dziewczyny, tych teorii jest mnostwo, zmieniaja sie jak kazda inna wiec trzeba "kogos" wybrac i sie tego sluchac :-) Internet czasami nie pomaga w tym, bo tu krazy jeszcze wiecej teorii :-D A moj Jasiek i tak je wszystkie lamie, jelsi chodzi o tempo rosniecia... Osobiscie w tym akurat przypadku wybralabym lekarza :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle____ no widzisz, ty masz jumperoo, a ja pamietam jak znajoma pediatra z PL te pare lat temu (jak bylismy z Hania jak miala chyba z poltora roku) mowila, zeby nigdy zadnych chodzikow ani takich "skoczkow". Bo obydwa nie robia dobrze na stawy biodrowe, mimo, ze ciezar cialka inaczej sie rozklada w obu zabawkach. Przyznam, ze nie zbadalam wtedy tematu, bo hanka juz na wlasnych dwoch nogach zapychala jak maly przecinak, a poza tym jakos wogole nie jestem wielbicielka tych sprzetow. Wyznaje teorie, ze jesli dzieciak ma stac w pionie to wtedy gdy sam do tego dojdzie, tak jak z siedzeniem (choc z Jaskiem i tak juz jest bardziej liberalnie niz z Hanka). A co do kaszki, to chodiz o lyzki z sucha kasza. Ja mam taka owsianke organic z Gerbera albo brow rice z probiotykami z HappyBellies (tez organic). Obie nieco rosna, fakt. Ale jak kiedys bedziesz miala okazje porownac z kaszka z PL to sprobuj, chocby w celach eksperymentalnych (choc jest wiekszy wybor kaszek z owocami niz tutaj). jasiek jak na razie wcina rano na sniadanie 4 duze lyzki kaszki zalane mlekiem (na jego gestosc wychodzi tak ok uncja mneika na lyzke) i potem dobija jeszcze pozostalym mlekiem (z reg robie 6 oz). Potem drugi posilek w okolicach poludnia z lyzeczki. Od wczoraj mieszam mu po dwa warzywa z tych, ktore juz przerobilismy. Spojrzalam na sloiczek i pudeleczko - obydwa maja po 2.5 uncji. Iwec mlody wcina 5 uncji plus troche kaszy do tego, bo zaczynam mu ten posilek juz wybitnie przestawiac na bezmleczny. Wiec musze nieco dogescic, zeby mi Jasiek za godzine nie wolal mleka :-) Za jakis miesiac, po wizycie na pol roku u pediatry zobacze co z drugim posilkiem bezmlecznym. Musze sie dowiedziec jak to wyglada teraz, ile Jasiek musi tego mleka na dobe przyswajac. Ale mysle, ze juz bedzie gotowy na zupe i potem jakis przerywnik owocowy popoludniu. Z czasem jeszcze bede chciala kaszke na wieczor tez lyzeczka... Ale to plany na za jakis czas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uz myslalam ze przezwyciezylam zmeczenie i zmiane czasu a tu pupa. Mala byla marudna cly dzien, rzemala co raz a ja sie trzymalam. A ok 18 masakra...padlam jak mucha obok niej obudzilam sie godzine temu. Yyyyyyy teraz pewnie mloda bedzie wyspana...masakra dzieczyny nie panikujcie z waga waszych maluszkow szczegolnie kiedy roznice sa w stylu 150 gramow. nie ma okreslonej reguly ile dziecko ma wazyc w poszczegolnym dniu. Nadejdzie czas zupek, przecierek wtedy nadrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! No dzis nocka troche lepsza - mala pospala do 5:40 ;) Kapiel u nas jest w roznych porach :/ Rozregulowalo sie to we wrzesniu kiedy mala wieczorami darla sie jak szalona , wiec wolalam ja myc na spokojnie i zazwyczaj kapiel byla rano. Teraz to roznie bywa... Zreszta na Ewke mycie nie dziala jakos nasennie ;) a jesli jest bardzo zmeczona to wszystkie te zabiegi higieniczne traktuje z rosnacym rozdraznieniem. Duniu - tez myslalam ,ze moze wybudzic ja po godzinie snu, ale ona wlasnie pada jak mucha - mocnym snem zasypia i boje sie ,ze jesli wybudzilabymja na sile to w histerie by wpadla ;) MantraElle - i ty dalas rade ? godzina, dwie snu na dobe ? a ja narzekam ;) Shila - dzieki za ostrzezenie ! moze faktycznie teraz na spaniu bede jej choc troche czegos do picia pakowac ... Co do podwajania wagi to jeszcze inaczej slyszalam :D Powinno podwoic wage pod koniec 4 mce a potroic na roczek - to slowa mojego pediatry. Kasza - powodzenia w dostrajaniu sie do nowego czasu :) Mam pytanie - jak pielegnujecie faldki na szyi maluszkow ? chodzi dokladniej o te wglebienia ? Malej troche bardziej zaczerwienilo sie to wglebienie (kurcze nie wiem jak to nazwac ;) ) no i pilnuje po posilkach aby czysto bylo, po myciu dokladnie wysuszam, kremuje a to dalej jakies podraznione jest... Puder chyba odpada ? a moze oliwka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu,ja traktuje te faldki na szyji oliwka,tzn umyje,osusze i masuje sporo oliwka,bo tez sa te zakladki a konkretnie u nas jedna zaczerwienione. no widzisz hurra!nocka ostatnia juz odrobine lepsza,u nas tez maly mosco zasypia popoludniu np.od 15-do 18 albo i dluzej spi,a potem jak sie zbudzi to jedzonko chce i zaraz w sumie tez pewnie by zasnal,ale ja Go rozbawiam,wtedy wraca M z pracy i dostarcza Synowi animacji;),a potem kapiel po ktorej odlot bylby od razu,ale czekam troche ze smokiem,bo smok w buzi to odlocik wsen peny wteddy,a gdy widze ze juz serio i nie chce Go dalej meczyc,daje mleczko i potem klade do lozeczka i Beni odlatuje szczesliwy do krainy bajeczek:).a wybudzam niekiedy tak z tej poznopopoludniowek drzemki ze jak chyba Dunia pisala,drzwi otwieram ,tv podglasniam,w miare naturalne odglosy zeby nie inwazyjnie wybudzic bo to jest niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila,zdrowka dla WAs zycze,a Filipek widac mezczyzny sie duzy robi. Kasza,tto przestawienie czasu to moge sobie wyobrazic jak dziala na baby,bo przeciez dorosi na pocz tez maja z tym problem,ale pewnie Mala szybciutko zalapie wlasciwy klik i bedzie spac jak aniolek nocka.a Ty sie zamieszaniem przeprowadzkowym i towarzyszacym mu balaganem nie przejmuj na kartonach ale szczesliwi cala Wasza rodznka,dacie rade powoli. Duniu,Jas juz w innym foteliku a moj B ciagle w poczatkowym,ale my mamy 0-13kg,wiec z waga B.troche jeszcze w nim pojezdzi. kurcze niby miesiac okolo roznicy a na takich maluchych to wydaje sie ze lata ich dziela,Wy juz drugi posilek wprowadzacie a my jeszcze z mleczkiem solo(no kleik na noc 2 miarki dodaje). ja nie jestem sympatykiem wszelkich hustawek a chodzikow tez nie,podobno to nic dobrego ze wzgledu ortopedycznego,na kursie rodzenia mowili,ale wiadomo ze jest taka chwila ze dziecko tak sie wlozy i jest mozliwosc robienia innych czynnosci czy tez odpoczynku poprostu.u nas kojc szescikatny,zwykla mata edukacyjna a za jakis czas pewnie te puzzle gabkowe na podlodze i niech Maly robi co chce i co potrafi,narazie do wyczynow Go zbytnio nie ciagnie,ale wszystko w swoim czasie,dopoki pediatra nie ma zastrzezen jet ok. ostatnio Go na przekrety z pleckow na brzusio bierze ale tylko najczesciej na lewo ,do ulubionej zabawki ktora ostanio jest plastikowy klown z nuka(rusza nozkami i raczkami).Benjamin emocjonalnie to jest aktywny,smiechy,gaworzenie,poznawanie swiata i ciekawski jest niesamowicie,jak slyszy glos M to juz oczka szukaja gdzie jest tata a raczki to ostatnio hit,trzyma sie za nie,paluszki oglada iw baby tv tez ma ulubione obrazy i dzwieki(tak moj B.oglada tv przyznaje sie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×