Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Lilianko jeśli czytasz odezwij się proszę, jak tam z tym zwolnieniem na dziecko??? Udało się załatwic??? Ja idę jutro i już mam takiego stresa że szok. Chyba dzisiaj nie zasnę:( Nie cierpię kombinowania!!!! Chyba się zapadnę pod ziemię jak powie że co ja sobie wyobrażam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila fajne Te siatki centylowe! dzieki za linka!!!! Kasza z przygodami, ale najwazniejsze , że szczesliwie wyladowałyscie w ramionach sama!!!!!! fajnie, że tak szybciutko dałas nam znac co u Ciebie! Oby tak dalej!!!!! MantraElle ja juz wprowadzilam 2 lyzeczkowe dania dziennie juz dawno, tzn jak Maly mial 4 i pol miesiaca, tzn kaszke przed poludniej i obiadek typu przecier okolo poludnia, popoludniu, jak nam sie uda, ale ja mam butelkowego dzieciaczka, a to chyba inaczej jak sie karmi piersia... wiec w sumie to Ci nic nie moge doradzic.... Lusiu ja tez traktuje te fałdki szyjne oliwka, albo pudrem :) I Lusiu ja bym Cie jednak naklaniala/namawiala zebys Mala kapala zawsze o stalych porach. Polecam. ja od urodzenia kapie malego o stalej porze, no moze czasami sie spozniam z tym 10, 15 min, ale dziala! Maly relaksuje sie w wieczornej kapieli, jest maly masaz po, mleczko albo soczek, gasimy swiatlo, sciszamy muzyke, kladziemy do lozeczka, cumel w buzke i po 15 minutach zasypia. Owszem zdzarzylo sie , że nie mogl zasnac wtedy bralam go na raczki, ale nie nosil, przutulalam do siebie i zasnal. Polecam ;) I owszem, nie wyglada zaraz po kapieli na jakiegos padajacego ze zmeczenia, owszem, gada ze mna, smieje sie i jest skory do zabawy, ale jak juz po papu i z cumlem to nie ma gadania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis ale miło czytac , że jestes szczesliwa! Normalnie sciskam mocno i ciesze sie razem z Toba!!!! :) Atilla Mama moj tez czasami sie wybudzi z nienacka ze strasznym placzem ale wystarczy , że dam mu smoczka, pocaluje, przytule i spi dalej... :) Ewcisko bede trzymala kciuki zeby sie udalo! no coz takie czasy, ze kombinowac trzeba a Ty to robisz w slusznej sprawie a nie dla "widzimisie" wiec glowa do gory i dobra "sciema "!!! Powodzenia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko ja jutro idę po zwolnienie.Tym razem na siebie,do ginekologa który mnie prowadził w czasie ciąży.Też mi głupio i , nie lubie takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza____ a jaki macie ten "osiedlowy" sklep? Bo ciezko mi sobie wyobrazic, zeby nie bylo dzieciecego zarcia (tfu, jedzonka ;-) ) , a marchewka i jablko to obowiazkowo powinny stac na polkach. Fajnie, ze mloda tak zalapala lyzeczke. Jasiek poki co na zwyklej ryzowej i tej owsiance (wczoraj w koncu doczytalam i to jest tez jeszcze bezglutenowe wiec nie narozrabialam :-) ). Pamietam, ze Hanka uwielbiala kaszke Gerbera z jablkiem, ale teraz jej nigdzie nie moge trafic. bananowej nie znowsila, podeszla jej jeszcze taka z mieszanymi owocami. Ale ta jest pelnoziarnista, wiec moze na troche pozniej (gluten?!). A ze wszystko duze i dalekoooooo. Everything is bigger in Texas - nie raz to uslyszysz, oczywiscie przez tubylcow (tzw rednekow) wypowiadane z niezachwiana duma :-p Fakt, ze auto dobrym rozwiazaniem, ael jak rozumiem kiepsko poki co z forsa nawet na jakies urzywawane, nie? Ale moze sobie "przypodobasz" kogos zmotoryzowanego to i supermarkety zaliczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilianko, ewcisko____ trzymam palce jutro za dobra "scieme" jak to powiedziala Carmen. Sama tez nie lubie tak chachmecic wiec chyba rozumiem wasze uczucia, ale w dobrej wierze, moze sie uda 🌼 atilla_____ ja jeszcze jak karmilam to nigdy nie dalam rady sciagac co 2 godziny tak, zeby sie uskladalo na kolejne karmienie. Fakt, ze Jasiek wtedy jadl raczej co 3 godz, ale takie ilosci ze skonczylo sie na dokramianiu formula, a zupelna odstawka od cyca po 3 mies. Wez pod uwage to, ze przy sciaganiu "maszynowym" zalecja robic to takim systemem, ze trwa to ok pol godziny. Sciagasz wiec, karmisz babla, a potem godzinka oddechu i dawajze od nowa. Wspolczuje takich klopotow i pamietaj, ze jak mus to mus, dzieciaki na butki (na sztucznym mleku) tez sie dobrze rozwijaja ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja to taki niejadek.Tylko by od mamy mleczko piła.Juz tak zaciska te dziąsła jak wie że chcę jej coś do buzi wsunąć, ze nie mam sposobu żeby usta chociaż minimalnie rozchylić..Już różne metody próbowałam,rozśmiesznie,samolot itp,ale ona cwaniara nie daje za wygraną.Oj ciężko będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powodzenia jutro ze zwolnieniami az sama jestem ciekawa czy wam sie uda szkoda ze trzeba tak kombinowac:-( Dunia bo ten sklep to jak bar wygada:-P balam sie zaglebic moze tez przez to nie znalazlam. Bo oni sie tak na mnie dziwnie tutaj patrza; ja wiem ze to jest nieslychane zeby CHODZIC, ba z dzieckiem w wozku jeszcze nikogo nie widzialam, wogole trabia na mnie itd wiec sie szybciutko po sklepie pezeszlam i juz. Tak jak mowie z zewnatrz jak wylada jak bar:-P dalej nie dotarlam do supermarketu dzis na ggogle earth obczajalismy z chlopem jak tam dojsc bo w pewnym moemencie nie ma chodnika no i jak to sie mowi; pogralam:-( poki co nie ma mowy o samochodzie my nawet lozka jeszcez nie mamy, chlop zarabia 1350 miesiecznie , dobrze ze mu za studia placa i health insuranceod przyszlego miesiaca. Malo tego my nawet prawa jazdy nie mamy. tzn Sam mial w indiach ale zgubil, poza tym oni jezdza po lewo:-P ja mialam lekcji kilka w PL i dosc duzo w UK ale w efekcie jezdzic umiem ale prawka brak:-P teraz chyba jednak dojdzie do ugody z szefem idiota gto mi zaplaci to co mi wisi wiec chyba za miesiac dopiero kupimy jakiegos grata i nie wiem bedziemy rpobowali na dziko raz na tydzien he he:-D eeehhh skonczylo sie saodzielne zasypianie. Juz prawie tydzien mala zasypia na piersi szlag by to, jak ja chce przestac karmic toona akurat ma focha:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po ciezkiej nocce. Mala marudzila cala noc, w sumie spala ze mna wiec co troche pobudka. Uspakajala sie na cycu ale ja tez chce juz odzyskac moja wlasnosc, w koncu to nie smoczek A jak jej dalam butle bo myslalam ze jest glodna to wypila 30ml. Czyli Kasza nie jestes sama. A teraz mala rozrabia w foteliku. Pogoda do ... Pochmurno, pewnie bedzie padalo a ja mialam na zakupy jechac chcialam sprawdzic co maja w polskim sklepie dla bobasow, jakie jedzonka i kaszki. Chyba odloze to na jutro. Kasza tzn ze Wy nie mieszkacie gdzies w duzym miescie tylko na "prowincji" Apropos barow to w Irlandii w kazdej nawej najmniejszej wiosce (a czasami nawet na bezludziu) jest bar. Ze sklepami roznie ale bar musi byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Gonia czy na prowincji? nie no my po prostu mieszkamy w Texasie:-P tu jest DZIWNIE i jak mowi Dunia wszystko jest duze. No pewnie jakbym mieszkala w Houston czy Dallas to bylby hociaz lepszy transport miejski a tu pupa....u mnie po 6;30 Panda wstala o swojej zwyklej porze:-D ale w nocy oczywisie piers ggrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie moge wejsc na aktualna strone naszego topiku i wogole na zadna inna tylko poczatkowa,co robic?:( jak co to to moj mail aneta.gawecka@chello.at mam nadzieje ze to chwilowa usterka,grrrrrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko i Lilianla,trzymam kciuki za pozytywny obrot sprawy zwolnien,pewnie i tak juz je trzymacie w rekach o tej porze:) Kasza,hmm to tam nie ma lidla?!;P;) a powaznie,to ja nie mam doswiadczen ze stanami ale o texasie to wlasnie takie opinie slyszalam,ale przyzwyczaisz sie i bedzie super,a co do jazdy bez prawka bryka to zycze wolnych drog i bez niechcianych kolegow na trasie;) u nas dzis bylo picie herbatki (4 lyzeczki)lyzeczka,efekt-maly mokry ale potem z butli cale 80ml wypite:),ale buzie ladnie otwieral,tylko potem nie wiedzial co z tym poczac ma,ale troche wypil,ciekawe jak to nam, z kaszka bedzie szlo. a teraz dluga popoludniowa drzemka jak codzien,ale od 18el naturalne wybudzanie,potem jedzonko i zabawa z tata,kapiel,znowu papa i spaciu,to nasz schemat,tylko co drugi dzien kapiel odpada bo robimy co drugi dzionek. Beni ma juz od wczoraj wzmozony apetyt,tzn w porze obiadu najadal sie 180ml(dostaje w ramach wiekszych posilkow,norma 150ml),a tu na koncu placz niepohamowany,wiec dalam mu 80ml z 2 kleikui miarkami i szoook!zjadl i nic mu nie bylo,chyba chce wiecej dostawac,jejku,rosnie chyba ,no bo wg siatek centylowych,ktore sa swietne ,jest ok 25 centyla,i ogolnie wazy jakies 6,7 kg i 65cm,wiec przyszedl czas na gonienie,Jasia,Filipka,Witusia,Kubusia i reszty kawalerow;).tylko ze teraz to mam naprawde stracha o ubranko do chrztu,ktore jest jak ulal na teraz,chociaz jest 68,a on jeszcze niekiedy w 62 wskakuje bez problemu i teraz z miarka latam i mkierze . shila,super te siatki centylowe,zarejestrowalam B.,dzieki za typa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetka to masz podobny schemat jak ja, tez postanowilam od 18-tej wybudzac bo pozniej w nocy problemy bo sie panna wyspi po poludniu. Zrobilam maraton po sklepach, szybki bo w korku spedzilam godz. wiec juz nie zostalo tak duzo czasu na shopping. Znalazlam w polskim sklepie kleik ryzowy w lepszej cenie niz tutejszy ma wiecej wit ale ma za to tez wiecej cukru i byc tu madry ;) Kupilam tez kaszke kukurydziana zobaczymy czy Emilka polubi. Gorzej z jedzonkiem w sloiczkach bo nie dosc ze drogie to jeszcze nie moglam kupic samej marchewki. W sobote ponowie poszukiwania. W sumie nie mam nic przeciwko gotowaniu ale gdzie ja znajde organiczne warzywa. Bylam w sklepie z organiczna zywnoscia ale pan mi powiedzial ze warzywa to akurat nie sa org. A nie znam tu zadnego farmera :( Chyba bedzie babcia z Polski wysylac paczki z warzywami hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak napisałam to sie naprawiło:) mOJ Mati w dzien spi tylko od 12-15 i tak cały dzien nic. A o 17.30 idzie juz spac na noc. Budzi sie ok1:30 na mleko, potem 5 rano mleczko i juz spi do ok 7-8:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Wy gdybacie o odstawieniu od piersi a ja odstawiłam młodego i jestem szczęśliwa :) też tak mi wisiał przy piersi od 2 w nocy a ja spałam jak paralityk i powiedziałam dość: Ty sie nie najadasz, ja nie wysypiam , gdzie sens? gdzie logika? i tak od 4 dni jest w 100% na sztucznym, wcześniej [rzez 3 dni co drugi posiłek było sztuczne. Młody aż się trzęsie jak widzi butle, pomaga sobie jeść rączkami ;) ja w końcu funkcjonuję jak człowiek a nie krówka wysokodojna, już mi na główkę padało jak miałam wyciąga pierś i karmić smoka. Co do nocy to je ok 24, potem o 2 a potem ok 7 rano, w dzień nareszcie biorę butle i wychodzę do znajomych, na dłuższe zakupy. Dziecko najedzone, wesołe, 2 kupki dziennie, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! na forum dzis jakas zawierucha byla - juz raz pisalam posta i wcielo, potem tylko pierwsza strone pokazywalo - mam nadzieje, ze to ost raz ;) Ewcisko, Lilianka - dajcie znac jak poszlo ! Ewka dzis spala do 6:10 ! Wczoraj wybudzilismy ja na 30 min przed 18, a dzis wybudzilam ja przed 17 i do 18 wytrzymala - zobaczymy ile pospi. Ogolnie od 2 dni spi wiecej w ciagu dnia, ale i poprzednio tak bylo jak mala miala katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atillaMAMA
czesc,moja mala spi od 20 30 do 24 00 pozniej o 4 pozniej o 6 zreszta roznie ,dalam jej dzis 5 lyzeczke kaszki z moim mlekiem jadla i trzęsla sie ale nie wiem kiedy ona jest najedzona po takiej kaszce ,po mleku wiadomo chociaz moja mala malo je 100 ml co 2 h nie znam sie czy malo czy duzo,kazde dziecko jest inne w poniedzialek zacznem jej dawac marcherke a pozniej zimniaka i stopniowo nie wiem czy nie za wczesnie ma skonczone 4 mc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! No i pupa!!! Pediatra Wiktorii powiedziała że może mi jedynie wypisac zwolnienie na tydzień, nie dłużej bo przecież mała jest zdrowa!!!! Stwierdziła też że nikt w mojej miejscowości mi takiego dłuższego zwolnienia na dziecko nie wystawi!!! Powiedziała że nawet prywatnie jak wezwałabym ją do domu to nie ma szans:( No nic narazie jutro idę do niej chociaż po ten tydzień zwolnienia, lepsze to niż nic. Siostra męża poleciła jeszcze takiego jednego pediatrę, także za tydzień się do niego wybiorę i zobaczymy, a jak nie da rady to też pójdę do mojego gina. Ach te kombinacje!!!:( Ja też od popołudnia nie mogłam się dostac na forum i was poczytac, aż mi się płakac chciało że nie mogę tu zajrzec:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtillaMama Emilka je co ok 2,5 godz po max 90ml. Teraz tez zageszczam jej to mleczko 1 miarka kleiku a w planach od poniedzialku warzywka. Aha zaczelam jej juz raz dziennie dawac kleik lyzeczka taki gesciejszy. Dzisiaj (2 dzien) juz nam lepiej poszlo i zjadla cala przygotowana porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnna ja tez nie narzekam na przygotowywanie, mycie, sterylizacje butli dla malej a tego sie najbardziej obawialam, ze bedzie duzo zachodu. A tu prosze nawet niezle mi idzie. No i predzej znajde miejsce do nakarmienia. Tylko ze ja musze jeszcze popracowac nad nockami i calkowicie ja odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja tez sie wkurzlam, i zastanawialam dlaczego nie oge wejsc na forum!!!! jak mogli ! heheheh a u mnie malutkie zmartwionka, nobo zawsze musi byc cos. Po pierwsze cos maly mi zaczal za duzo ulewac, ale to moze przez to ze bardziej ruchliwy? ze wiecej siedzi i sobie gniecie przez to brzuszek?hmmmm?Po drugie chyba katarek powraca, eh! znowu bedzie walak z aspiraatorem! brrrr. Po trzecie to wybudzil mi sie jakas godzine temu, a powinien spac do 3, 4 i strasznie sie wydzieral! Nie dal sie uspokoic smoczkiem , tylko mamusia musiala wziac na raczki! pierwszy raz mu sie tak przytrafilo! I teraz mysle dlaczego? Moze po groszku zielonym(1 raz ) ktory byl w zupce?moze po suszonych sliwkach, bo dzisiaj tez 1. raz podane. Jakos tak musialam podac sliwki na kupke, no a groszek jako jeden z wielu skladnikow byl w daniu! I moze przez to bolal go brzuszek??????? zobaczymy co bedzie jutro!..... Ewcisko to niedobrze! musisz chyba uruchomic wszelkie mozliwe kontakty! moze sie cos znajdzie!!!!!! powodzenia! Tunciu to ladnie Ci Mateuszek spi! Kochaniusi! :) Zmykam do kapieli i spac! jestem wykonczona! Wczorajszy dzien mialam szalony! Szkoda gadac! :) Trzymajcie sie cieplutko! pokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji zważyli mi małą, przybrała w półtora tyg. 400 g. Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54........4//24...8100//71 lilianka09.........Malwinka..21.05....3600/56.........4//10 ...6700.//68 Carmen37........ Witold......23.05...3500/55.......4//28.....8000 // 67 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55.......4 /12 .....6130 /65 Dunia77............Jaś.........24.05....3465/51...... ...4/0 ....9000/70 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michałek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubuś.......08.06....3140/53....4//10. .7150//69 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/.........4/ /15...6380/62 Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........3 /13.....//6700 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........3/ .......8000/68 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50......4//8. . . ..7800//? Ewcisko.............Wiktoria...13.06....3270/57..... .4//16....7200//66 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... ...3//1..7850/68 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.......... ..6300/66 takietam............Antosia.....15.06...3090/51.......4/ /13......7940/68 jolaa.................Kubuś........15.06....3850/58..... ...4//12..7850/72 annnnnnna.........Michał........16.06....3360/??......3/ 07......6700/60 Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .4//10..6200// gonzallo.............Jaś...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..3.....6450//65 Mama E...........Alexandra...19.06....3526/53.......3//26... 6920//67 myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......3 /16...6600//61 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369......Bartek........23.06....3600/58........0// 28..8300/68 nemezis2682......Milena......24.06.....3300/54........ 3//06....5800/64 Sztorm..............Jaś..........25.06.....3550/56...... 3/0 .. ..6700/62 ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51.....3/15.. .....6420//62 wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......3 //0....5970// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 3/15 ...6750//64 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54......... /...........//... attillaMama.......Wiktoria ........ ......3250/ ............./.....6000//63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu Emilka cudowna w tym reczniczku! taka słodzizna kochana!!!!!!!! i to zdjecie z mamusia takie tez fajne!!!! :) Strasznie fajniusia !!!!!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też pupa!!Nie mam zwolnienia bo bylo przede mną aż 17 pacjentek i nie wyrobił się żeby nas wszystkie przyjąć.Ale on robi kasę!W korytażu przy wyjściu w kolejce stałam.No nic za tydzień do niego się wybiorę , szok,nigdy nie było u niego aż tylu kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dizs kafe wogole szalalo, ja tez momentami wogole nie moglam wejsc, na zadne forum (nawet te, ktore podczytuje). Na szczescie naprawili, ufff. W sumie to kafe dosyc czesto ma rozne "przypadki", ale jak widac i informatykow - na szczescie - maja niezlych :-p Kasza____ A jak juz bedziecie na spokojnie i jak bedziecie sie rozgladac za autem, to zorientuj sie tez w sprawie prawa jazdy. http://www.txdps.state.tx.us/administration/driver_licensing_control/dlindex.htm to instytucja, ktora sie tym zajmuje. W sumie to chyba cos zmienili, bo ja np. robilam prawko jazdy (maz chyba tez) nie majac jeszcze SSN (podejrzwam, ze Sam moze miec juz). Bo sam egzamin to pestka, jesli jezdzilas. Nabywasz ksiazke, ktora czytasz (jest pare istotnych roznic w przepisach, ale nieduzo. reszta - tak samo) i jesli chcesz - wykupujesz iles tam godzin jazdy u instruktora. Ale moze cie tez uczyc ktoskolwiek kto ma prawo jazdy. Ustalasz sobei termin egzaminu, przy czym test nie musi byc tego samego dnia co praktyczny. Test jest prosciutki, na kompie zdajesz. Jedyne co do praktcyznego to jesli masz samochod to zdajesz na swoim. Nie wiem jak to wygladala teraz, ale te pare lat temu byla to: koperta, jazda w terenie zabudowanym i cofanie po prostej :-) Ale jak juz sobie poznasz troche towarzystwo miedzynarodowe to pewnie bedziesz miala lepsze info z pierwszej reki. Tak, tak, Kasza mieszkach na PROWINCJI, pisanej wielkimi. Bo caly TX to PROWINCJA :-) Taka panuje opinia, ale zyje si etu spokojnie (w miare :-p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×