Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Dunia - wszystkiego Naj Naj Naj ! Zdrowia, Szczescia Milosci i jeszcze raz zdrowia na dokladke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my jestesmy u mojej mamy od wczoraj - Ewka w nocy pierwsazy raz spala w swoim lozeczku turystycznym i mimo moich obaw - problemow zero :) a dzis nie wiem jak wroce leje jak cholera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle - 18 - 24 miarki mleka ? To Ewka pije nawet az nadto bo 7+7+5+4+2 . Dlatego jej rozcienczam wlasnie tak bardzo te mleko ktore dostaje po obiedzie , bo jesli dawalam butle to potem po drzemce nie chciala owocow/zboz/jogurtow/ Wlasnie staram sie jej wbogacac menu ...bo niby do roczku jeszcze jest to mozliwe, a potem uparciuchy jesli wczesniej nie beda przyzwyczajone to ciezko akceptuja inne dania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️deszczowo i ponuro z Wiednia, MAntraelle__no to ladna niespodzianka w nocniku,suuupppeerr...nr2x2;) a co do budzenia sie w nocy i przebudzania,to u nas od kilku nocy podobny scenariusz,maly sie budzi z placzem,zwalam na zeby no albo skok+zeby,bo nagle zaczyna sie probowac przy wszystkim podnosic i przy szczebelkach w kojcu i w lozeczku,uff..moze w koncu sie doczekamy mobilnego wszedobylca:) a wczoraj polozylam go po kapieli jak zazwyczaj kolysnanka na cd,smok i pykk dziecko zasypialo,a tu do 22 sie meczyl,plakal gdy tylko zniknelismy z pola widzenia i wogole wiec juz pod koniec 2godz histerii wzielam go do dziennego,maz przygotowal troche formuly pobawilismy sie troche ,wypil mleko i polozylam go w rytuale jak to co wieczor i tego wieczoru tez juz bylo i pyyk..dziecko spi. chyba zabki,bo 2 dolne opuchniete,a i gora tez jedynki wiec czekamy co to sie wykluje. MamoE__tak czas ucieka nam przez palce,potrafie sobie wyobrazic jak to jest gdy do tego jest sie czynna zawodowo,bo mi ktora siedzi w domu to juz wczoraj dni sie pomylily i myslalam ze sroda jest a tu wtorek,tydzien za tyg.mija,dzieci rosna i ciesza nas smyki. to teraz masz darmowy jogging w pogoni za Olenka;) Duniu__❤️❤️❤️ __jeszcze raz HAPPY BIRTHDAY! z tym piciem masz racje,dzieci same sobie to chyba reguluja ,jezeli organizm potrzebuje to moj B.wypije jak to wczoraj prawie 270ml/sok+wody dziennie,a niekiedy to ze 100ml dziennie trzeba mi sie zadowolic,albo mniej. a co do proby przestawienia na wode to wlasnie gdy bedzie cieplo stratuje tylko z H2O,wtedy bedzie musial polubic:D a co do roznic wychowawczych pomiedzy M a mna,to chyba ja tu mam zdanie glowne,on nie ma doswiadczenia,w sumie slucha sie mnie w tej kwestii czasem wqiadomo,biegnie na pierwszy pisk do malego,ale gdy widze ze robi cos nie tak to np,przy kolacji lub sniadaniu weekendowym przytaczam opowiesc,ktorej z WAs w danym temacie,albo z literatury fachowej:P a moj Beni ma takie dzienne menu: 6__150-180ml mleka aptamil2 9___kaszka mleczno-ryzowa,albo owsianka z musem owocowym 12__obiadek ze sloiczka(z mieskiem,albo bez miesny z makaronem lub ryzem,co kilka dni w bezmiesny dzien do warzywek zoltko gotowane) 14.30-15__owoce ze sloiczka,lub rozdrobniony banan,albo mus owocowy z jogurtem ze sloiczka, 17-18__150ml mleka,czasem actimel,jogurcik jezeli nie bylo na deser nabialu 20__przed snem 180-210ml (4 miarki mleka i 3-4 miarki kaszki) czasem jabluszko(w tej siateczce na owoce),albo chrupek kukurydziany,albo zwieback. tez duzo nowosci nie ma i duzo mleka,ale inaczej niechce narazie,proba zabkow z chleba z szyneczka legla z gruzach i mama z tata zjedli;) Carmen__no czeka Cie teraz zapewne duzo bieganiny i zalatwien przed wyjazdem,ale warto bedziecie razem. a cod o wyrabiania malemu paszportu,to my musielismy byc razem i maly(7 dniowy)musial byc rowniez obecny,ale my to tu w polskiej ambasadzie robilismy,moze na piejscu w PL inne maja zasady i nie musial byc Wiatasek obecny.(oby tak bylo):) Lusiu__czyli mala sie cieszy z pobytu u dziadkow i dlatego pewnie ladnie spi z l.turystycznym,szczesliwej i spokojnej drogi powrotnej do domu. jezeli u WAs tez tak pada caly dzien ze nawet na spacerku jeszcze nie bylismy,to wspolczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj te moje literowki(pewnie juz sie przyzwyczailyscie ze pisze czasem szyfrem:/),mialo byc ...na miejscu..i...Witasek nie bedzie musial byc ...sorki mamusie za te wpisy,ale to niechcacy(naprawde nie mam nic wspolnego z praca w tajnym wywiadzie:P z rozpedu jak sie dorwe do kompa gdy maly spi to pisze,bo tak to tylko Was podczytac zdolam w jego obecnosci czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozyztywne myslenie
Fajny blog o dzieciach, macierzynstwie, co zabrac do szpitala i jak sie rozwija maluszek: www.dzieciowo.pl Polecam! Duza dawka humoru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Duniu Kochana!!! 🌼 Sto Lat Sto Lat!!! Zdrowka ogrom, dla Ciebie i calej rodzinki, szczescia i radosci, jeszcze wiecej kasy a najwiecej milosci❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ !!! Zadowolenia z tego co robisz, cierpliwosci w wychowywaniu dzieciakow, spelnienia marzen, oby kazdy dzien prznosil Ci cos dobrego i nowego, sily i wiary w ludzi.... i zwyczajnie badz soba:-) Znam cie tylko wirtualnie ale wydajesz siebyc super osobka:-) I dziekuje za kazdy odpis!!!!! Ode mnie masz medal za sumienne i dokladne odpowiedzi na posty!!! 🌼🌼🌼 Tysiace 👄👄👄👄👄👄👄........ z okazji urodzin!!! Sto lat sto lat raz jeszcze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuski, ostatnio tu nie zagladam bo zwyczajnie mi smutno:-( Wchodze na neta czytam wszystkie te smutne informacje i juz na nic nie mam ochoty:-( Przed chwilka na przyklad ogladnelam zdjecia jak przywieziono cialo prezydenta, ogladajac zdjecia z lotniska i widzac rozpacz jego corki Marty lzy lecialy mi jak grochy.... ciezko mi uwierzyc w tatragedie, nie staram sie nawet wyobrazic co musza przechodzic rodziny tych ofiar... duze 👄 dla Was, postaram sie w koncu cos tu skrobnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z UK, Irlandi i Wiednia - przepraszam to tak z rozpedu, ze nie na tym kontynencie to w PL:) wiec teraz juz mileg wieczoru prawie:) Lusiu - ja mialam na mysli uncje = oz, ale ty pewnie miarek tez nie mialas na mysli, poniewaz 7 miarek to by bylo bardzo duzo chyba, ze sa inne miarki niz tutaj a moze na butelkach w PL moza ml tez sa uncje wczoraj weszlam do wanny zrelaksowac sie z ksiazka o odzywianiu maluchow i przepisami, poniewaz czas dalej urozmaicac diete, Lusiu - wlasnie tam rowniez napisane jest zeby do 12 miesiaca zycia jak najbardziej urozmaicac diete dziecka, poniewaz pozniej dziecko moze byc juz na tyle przyzwyczjaone do smakow, ze ciezko z nowymi i innymi i rowniez ciezej moze pojsc przejscie z dzieciecej diety do rodzinnej mozna juz zaczac podawac bialko jajka - czyli np cala jajecznce, ale dobrze ugotowana, taka bardziej miekka po roku, wszystkie owoce aha i ze wlasnie na dobe do 18oz (530 ml) do 21oz a nie tak jak wczoraj napisalam do 24 z tym ze 18 tutaj rowniez podane jako minimum moj malutek je nastepujaco: noc - jedna butla (6 oz) + jak jest potrzeba jedna oszukana 8 (okolo) - owsianka sama lub z owocami, otreby same lub z owocami, zoltko z warzywami, avocado, czasami same warzywa lub owoce - zalezne jaka noc i o ktorej jadl - bo ostatno to roznie bywa 9:30 -10:30 (okolo) - wskoczyla nam oszukana butla zeby wiecej pil poniewaz z woda kiepsko 12- 1 - lunch - ryba z warzywami, kurczak z warzywami, makaron z warzywami, lubi juz tez makaron/pasta) z pomidorami, bazylia i cebula, chyba wkrotce doodam trocje czosnku:), ryz z warzywami, kasza gryczana z warzywami, quinoa z warzywami, same warzywa, zoltko z warzywami, same warzywa, warzyw ma juz ladny przekroj ale jesli chodzi o owoce to mniej wiec dzisiaj jedzimey do sklepu 3- 3:30 - butla - 6 oz 5 - 6 - obiad - dania takie jak na lunch z tym ze w zaleznosci od tego co dostal na lunch cos innego jest na obiad, czesto sa to same warzywa (obiado-kolacje ma juz od niepamietnych czasow - pisze poniewaz widzialam, ze czesto wasze dzieciaczki nie maja wieczorem pelnego posilku - i zaczelam sie zastanawaic czy nie powinien jesc az tyle:) ale poczytalam i jest ok) 7-8 - butla 6-8.5 oz - sam daje znac ile mu wystarczy - w zaleznosci ile zje na obiad przekaski raczej rzadko, ale jak sa to kawalki jablka, gruszki, banana, rice cakes wiec teraz wprowadzimy wiecej owocow i zboz, moze polskie nalesniki i amerykanskie pancakes, jajecznice i wieksze urozmaicenie w owocach Juz tak zbieralam sie chwilke, ale jak zaczelyscie pisac co jedza maluszki to postanowialm wziac sie, szczegolnie ze pamietam ze juz w roznych zrodlach czytalam, ze najwazniejszy okres to do 12 miescia zycia, wiec trzeba sie teraz postarac MamoE - ja tez nie mam pojecia gdzie i kiedy mi czas ucieka:);) Myszko - mi rowniez bardzo smutno... moze nie bede popularna, a moze wrecz odwrotnie, jak to ostatnio jakis dziennikarz przypomnial co powiedzial Roosevelt - w polityce nie ma przypadkow...a w taki przypadek jak tem po prostu nie jestem w stanie uwierzyc od samego poczatku.. a im wiecej czytam tym bardziej... nie wiecie moze czy szef banku centralnego, ktory zginal w tej tragedii mial tam moze jakas rodzine? co Ci wszyscy ludzie robili na pokladzie jednego samolotu? co tam robil szef banku centralnego? i dlaczego listy kto i jak duzo waznych osob bedzie na pokaldzie tego samolotu krazyly po internecie juz wczesniej... pytan jest masa, tak samo jak niescislosci co do podawanych info... szczegolnie tych prime time news ok czas na obowiazki pozdrawiam mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie moze czy szef banku centralnego, ktory zginal w tej tragedii mial tam moze jakas rodzine? sorki - tutaj mialam oczywsicie na mysli rodzine, ktora zgienla w Katyniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walsnie robie liste zakupow i zapomnialam ze maluch lubi czerwone lentils z warzywami. polecam... sporo protein mamusie - piszcie prosze pomysly co maluchy jedza w ramach urozmaicania diety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra, ja w przypadki w polityce tez nie wierze, ale staram sie nie uginac pod zadna teoria konspiracji, juz kiedys mowilysmy, w paranoie mozna wpasc. Swiat i tak nigdy sie nie dowie co naprawde sie stalo. Jedyny wielki znak zapytania - zaden kraj nigdy by nie doposcil by tyle glow panstwa lecialo jednym samolotem - wiec co oni wszyscy robili na pokladzie 20letniego samolotu ktory ostatni sprawdzian techniczny mial w grudniu 2009? Ja juz anwet przestalam czytac na ten temat - tylko teraz BBC podaje o klotniach dot. pogrzebu - najpierw nas podziwiali za solidarnosc narodowa ... teraz sie wysmiewaja jacy jestesmy niezgodni. Wstyd! Moze ja wydam sie malo wrazliwa, ale ta tragedia dotyka mnie tylko jako tragedia ludzka. Wczoraj bylo trzesienie ziemi w Chinach, zginelo ponad 400 osob, tez mi smutno. Codziennie gina ludzie, a moje zycie idzie do przodu, musi. Nie potrafie "wczuc" sie w ten smutek narodowy, nie jest on jakos moim smutkiem. A najbardziej mnie denerwuja akcje takie jak postowanie i modlitwa przez 40dni! Ekstremizm!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUNIU ja również życzę Ci dużo zdrowia, żeby ta twoja choróbka nie męczyła Cię już za bardzo. Życzę Ci również tego, byś mogła się samorealizować w pracy, jak już Hania i Jaś podrosną. No i tak standardowo pociechy z dzieciaczków i męża :) 🌻 👄 No i rzeczywiście, na posty odpowiadasz wzorowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle ja to muszę sprawdzić co to takiego quinoa i czerwone lentils bo sama chyba tego nie jadłam, przynajmniej nie byłam tego świadoma, nie znam tych słów. Tak czytam ile niektóre pociechy jedzą i w sumie to Marta tak chyba po środku. Oto nasz dzień: 1) rano 210ml=7oz mleko + 1 miarka kaszki (taka od Aptamil3 1scoop=4,9g) 2) jeśli mleko było dość wcześnie to daje porridge bananowe, ale z reguły to co podje ode mnie z talerza wystarcza do obiadu 3) 12:00 - obiad ok 100g, zależy jak bardzo smakuje 4) 15:00 210ml mleka 5) 18:00 owoce, jogurt, czasami kaszka 6) po kąpieli ok 20:30 210ml mleka + 2 miarki kaszki Jako przekąski krążki ryżowe, czasami owoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz lista tego co Marta już jadła: OWOCE: jabłka, mandarynki, brzoskwinie, banany, gruszki, winogrona, morele, truskawki, maliny, anananasy, cranberries WARZYWA: pieczarki, brokuły, marchew, ziemniak, słodki ziemniak, kukurydza, dynia, szpinak, kalafior, groszek, kabaczek, pomidor, cebula, trochę czosnku, por, zielona fasolka, seler, natka pietruszki, koperek MIĘSO: kurczak, indyk, królik, jagnięcina, wieprzowina, cielęcina, tuńczyk MLECZNE/ZBOŻOWE: ryż, kasza manna, makaron, kasza jęczmienna, mąka pszenna, olej sojowy PRZYPRAWY: oregano, cynamon, rozmaryn Żółtko jajka, żółty ser, mleko krowie, ale w małej ilości jak na razie, kiełbasa wiejska ;) szynka sopocka ;) jogurt naturalny, próbowała także chrupek i biszkoptów, babki wielkanocnej mamy no i jeszcze trochę . Dziś pierwszy raz nie chciała czegoś zjeść! Jadłam płatki owsiane, z syropem klonowym i orzechami włoskimi (uwielbiam choć bardzo kaloryczne) z ciepłym mlekiem no i Marta jak zawsze też chciała. Dałam jej mleka z miseczki i wybitnie jej nie smakowało. Wsadziła smoka w buzię i sobie poszła ;) Chociaż coś mogę ze spokojem zjeść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantraelle,MamoE___widze,ze u Was tez ten sam wniosek sie wyjawia,dotyczacy katastrofy w Katyniu,jaki nasuwa sie mnie..,,.hmm dlaczego Pl wladze naruszyly globalna zasade,ktora zakazuje wrecz,aby tak wiele osobistosci ze sceny polit panstwa leciala jednym samolotem??kolejna oszczednosc z doopy strony(sorry,ale tak mnie to wkurza juz),a to ladowanie,mimo zlych warunkow,pewnie jak to w Gruzji bylo,rozkaz prezydenta,a jak nie to zwolni pilota,ale o tym sie mowic nie bedzie,jak za komuny. u mnie pierwsze jak sie dowiedzialam to piersze,maslalam , ze to uknuty spisek,ta katastrofa,no i dlaczego media typu BBC,CNN i euronews na poczatku podawaly ze ofiar jest 132 a potem inne wersje,dzis jeszcze slyszalam na n-tv,ze ofiar bylo 132,o co chodzio?!!!! mnie ta katastrofa dotyka o tyle ze zgineli ludzie w sluzbie krajowi ,lecac na miejsce katynskiej zbrodni 1940,a sami zgineli,inteligentni,zasluzeni polskiemu narodowi,tak wiele..dla mnie wazne jest to a nie tylko ze prezydent i zona,jeszcze inni niemniej wazni ludzie.prezydent wiadomo,wladza najwyzsza,teraz smieszy w sumie fakt gdy ludzie upatruja ze wczesniej nie wiedzieli nie znali zaslug Jego i polityki jaka prowadzil,ze media go przedstawialy w negatywnym ujeciu i blabla,..prawde mowiac nie powiinam tak wyglaszac na forum publicum moze zdania,ale ja polityki jego nie popieralam,wrecz wkurzalam sie gdy otwierajac tutejsze gazety dzienne czytalo sie ze prezydent Pl na przekur wszystkim innym w UE zavetowal traktat,zwleka z podpisaniem itp,polityke prowadzil konserwatywna,a nam potrzeba patrzec na przod,byc otwartym na swiatmw ktorym zyjemy....niemniej jednak to straszna tragedia narodowa,moze ja na obczyznie tak tego nie odczuwam ale ponoc w pl nonstop na kazdym programie tv walkuja,jego sylwetke zyciowa,prywatnie jaki byl itd,wiem zmarla wazna osoba w kraju jak nie najwazniejsza,ale jak pisze Mama E w chinach zginelo podczas trzesienia ziemi 300os,pewnie jest wiele rannych,a w Pl pewnie najwazniejsze w tych dniach plotki z zycia prezydenta,jakby teraz bylo najwazniejsze,ze gozdziki znajomym kobietom na dzien kobiet ofiarowal,czlowiek nie zyje,to sie liczy,tak jak reszta czyli 96 osob,zmarli w drodze do miejsca zbrodni przeciw polskosci.:/ dziewczyny...straszne to .zal mi tej Ich corki,jak wczoraj na tej trumnie sie polozyla to az sie poplakalam,a w sobote to mi z koleji buzie sparalizowalo gd mezowi o tej tragedii mowilam.a rodziny tych ktorych przodkowie tak zostali zamordowani,a teraz czlonkowie rodzin tych zgineli tam tragicznie.TO SZOK!ja tylko info w tv ogladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganetka ja mam bardzo podobne zdanie na temat katastrofy w Smoleńsku. Mną strasznie wstrząsnęła wiadomość o tym, że tak wiele osobistości zginęło. Od razu zaczęłam zastanawiać się co to teraz będzie w Polsce. Jak potoczy się obsadzanie na nowo stanowisk, czy następcy będą odpowiednimi osobami, co ze złotówką itp. A jak się okazało wszystko potoczyło się inaczej i inne sprawy (sprawa) są nagłaśniane. Z opowieści mamy wiem, że w TV to na okrągło mówią o jednym, więc absolutnie nie dziwię się Polakom w Polsce, że im się to udziela. Denerwuje mnie tylko to, że jest tak jak było gdy Papież umarł... Temat rzeka...chyba nie ma sensu "zaśmiecać" naszego forum. To tyle ode mnie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu 100 lat, 100lat, 100lat 🌻 Dziewczyny nie w PL transmisja non stop za darmo jest w Ipla.pl na kanale polsat news udostępnione do końca żałoby narodowej. Z innej paki do dziewczyn w UK w Morrisonie jest fajna promocja na pamersy carry pack, 2 paczki za 10 F szczegóły tu http://www.morrisons.co.uk/Offers/Baby/ Michaś raczkuje jak torpeda, wszędzie włazi, wszystko otwiera ;) od dzisiaj zaczynamy zmagania z nocnikiem i idzie dobrze, 2 mokre pieluchy tzn 2 razy siku w pampersa i 7 razy do nocnika od rana ;) zamówiłam pieluchy wielorazowe i rozpoczynamy tresurę ;) Kurcze nie wiem co u której ale próbuję rozliczyc mojego chłopa z podatku i wcieło mi jeden payslip ( cotygodniowy dokument wypłaty) i mam zonk bo w tej firmie pracował tylko 3 dni, będę musiałą do nich pisac, ciekawę czy wyślą mi kopię albo choć tax summary :/ Pozdrawiam Was, jak uporam sie z papierzyskami to po nadrabiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!!!!!!! Dużo zdrówka, pociechy z dzieciaczków i spełnienia wszystkich marzeń!!! STO LAT!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOchane, jeszcze raz dziekuje serdecznie za wszystkie zyczenia 👄 Gsyby nie wy i rano Hanka z M to chyab bym zapomniala o tych urodzinach :-D Mam nadzieje, ze zyczenia sie spelnia... :-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem wam, ze jakos w tej historii nie przemawia do mnie teoria sposkowa, bo procedur wewnetrznych nie znam. Poki co wojsko sie wypowiedzialo, ze nie zlamano przepisow wysylajac cala militarna gorke jednym samolotem. Co do reszty? Nie wiem, nie znam sie. Choc artykul w linku od MantraElle zasial jakies ziarno w sprawie ew dywersji. Ja wiem, ze sluzby specjalne czy inne tajemne sily sa w stanie tak dzialac i liwidowac, ale poki co nie mam jednoznacznego zdania w tej sprawie. Moze kiedys cos sie rozjasni... AniuP_____ czerwone lentils to sa takie jakby polupany groch, tez kupuje sie suszone, ale gotuja sie o wiele szybciej (wlasnie sprawdzilam i chyba wyprobuje bo do tej pory omijalam, bo myslalm, ze gotowac trzeba dlugo) http://mounati.com/mycart/images/T/404572006_fd69b73f83.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/Lentil a quinoa to z kolei rodzaj ala kaszy, zboza. http://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa Tutaj w Stanach, szczegolnei w sklepach ze zdrowa zywnoscia jest spory wybor takiech "wynalazkow".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie da sie nie myslec o tym co stalo sie 10 kwietnia i juz... mnie samej to wszytsko sie udziela i rowniez smutna jestem! rowniez fanka prezydenta nie bylam, ale zginelo w tej katastrofie tez kilku politykow, ktorych lubilam, ktorym kibicowalam i bedzie mi jednak ich brakowalo! Na dzien dzisiejszy mowi sie, że do katastrofy doszlo z powodu zlych warunkow atmosferycznych. Pilot przez to wlasnie zawadził skrzydlem o drzewo, ktore sie oderwalo przez to maszyna musiala stracic rownowage, wiec jestem daleko od myslenia o jakims spisku. Trzeba dodac , że to lotnisko to bylo wojskowe, stare i trudne. A teren wokol zalesiony...itd itp . jesli jestescie zainetresowane to z pewnoscia znajdziecie materal o tym.... A te targi nad trumnami to faktycznie koszmar jak dla mnie! I wstyd! i ta cala szopka wokół Palacu Prezydenckiego ... czasami mam wrazenie, że 1/3 jest tam tylko po to by ich pokazac w telewizji, ba, zeby sie moze przypadkiem zmiescic w kadrze jak bedzie relacja do tv. sama gdybym mieszkala w wawie poszlabym pewnie zapalic znicz ale po co warowac tam przez kilka dni? i moglabym tak dlugo wymieniac co mnie razi... A w Chinach też straszna tragedia, tez zgineli ludzie...tez sobie dzisiaj o tym. rozmyslalm...porównywałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze na szybko, bo musze leciec po Hanie do przedszkola. Dziewczyny, serdecznie dziekuje takze za wszystkie zyczenia na NK, wlasnie weszlam na swoje konto a tam taaaaki wysyp :-D Jest mi bardzo milo i nawet zmiana kodu urodzinowego nie jest jakas taka smutna i refleksyjna jak czasmi bywa :-D Buziaki dla was wszystkich za to ze jestescie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam, ze ja tez mam mieszane uczucia co do calej oprawy calej tej tragedii pod Smolenskiem. Jak pisalam, ciezko mi uwierzyc w teorie spiskowa. Poprostu zal mi rodzin tych ludzi i jak pisalam - glownie to tych politykow, ktorych znalam i cenilam za poglady. W sobote wstrzasnela mna wiadomosc, z niecierpliwoscia patrzylam na gospodarke, gildy w poniedzialek, ale okazalo sie, ze jednak Polska juz jest inaczej postrzegana niz pare lat temu. Gielda, zlotowka - spokojnie, jakby nic sie nie wydarzylo. To dobrze. To dobrze worzy na przyszlosc naszemu krajowi. O czym to ja chcialam, aha o calej katastroie i jej oprawie, ze tak powiem. Ja tez nie bylam elektoraratem Kaczynskiego, o nie! Przyznam sie do tego, bo tego sie nie wstydze. Zatkalo mnie gdy wygral wybory, nie raz zgrzytalam zebami na temat jego wypowiedzi, zachowania. Moim zdaniem, o ile nikt z nich nie zasluzyl na taka smierc - o tyle akurat oni nie powinni byc - moim zdaniem - pochowani na Wawelu! Az sie krew we mnie gotuje, ze beda pochowani obok Pilsudskiego i naszych krotlow. Co innego s.p.Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent na uchodztwie - on mnie nie razi. Zgadzam sie z jedna z wypowiedzi jakie wyczytalam w sieci, ze "dochodzi do sytuacjki w ktorej tragiczna katastrofa jest furtka do wyniesienia na oltarze". Jak przeczytalam, ze Kaczynski byl meczennikmiem to mialam ochote zamknac komputer. Czy to jest w polskiej krwi, swiadomosci, duszy, ze popadamy ze skrajnosci w skrajnosc? I w takiej sytuacji, gdy Polacy skupili sie na smutku, zalu, pada decyzja, ze Wawel. Nosz !@#$%! Ja rozumiem, ze altwiej zapewnic bezpieczenstwo w Katedrze na Wawelu w czasie pochowku niz w Wawie na Powazkach, a wybiera sie calkiem niezla rzesza glow politycznych na uroczystosci pogrzebowe. Ale..... pozostaje jednak to ale... no i to o czym pisala juz ganetka, jakos ten kraj gwaltownie zapomnial, ze Kaczynski byl wybitnie prezydentem mniejszosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle_____ Jasiek dzis w ramach rozszerzania diety wsunal miche barszczyku bialego na wlasnym domowym zakwasie. Zaczelam regularnie piec chleb (to tez moglby Alex sprobowac, z jakas ugotowana kurka czy innym miesem w ramach wedliny). I odlalam troche chlebowego zakwasu i wrzucialam sporo czosnku no i barszczyk dzis wyszedl pyyyyycha. A mlody wcinal az sie uszy trzesly :-) To w temacie ew dodania czosnku do pomidorow i makaronu - a ja chyba jutro Jaskowi ugotuje, bo dawno nie jadl takiego. a kaszke kukurydzaina dajesz Alexowi? Tzw corn meal? Tez dobre do mieszania zarowno z warzywam,i jak i owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do maglowanego wszędzie tematu o tragedii w Smoleńsku,moje stanowisko się nie zmienia,żal mi rodzin,dzieci,młodych stewardes 20 letnich,ludzi którzy odeszli i ludzi którzy zostali.... Mam nadzieje,ze nie zostane źle odebrana,ale uważam,że jest o tym ZA DUŻO ,ZA CZĘSTO mówione,ja rozumiem ból i łzy ale teraz wydaje mi się ,że to już jest sztuczne ot tragedia,na której żerują media ,gazety,jedne i te same zdjęcia ,wywiady Ludzie giną codziennie,są zabijane malutkie dzieci,niewinne,gwałcone,porzucane,maltretowane,giną górnicy , ludzie w wypadkach i kazdego jest mi jednakowo żal:( Straciłam mamę,wiem jaki to ból kiedy odchodzi najbliższa osoba....nie był on mniejszy tylko dlatego,że mama odeszła po cichu a nie w tragedii pod Smoleńskiem(przepraszam jeśli kogoś urażę) nie chciałabym być na miejscu tych osob ich rodzin ale jak słyszę ,że tworzą się konta,fundacje,nagłaśnia się w mediach żeby wpłącać pieiądze,rodziny mają zapewnioną opiekę najlepszych psychologów,państwo organizuje pogrzeby,dożywotnie renty itd...wiem wiem,tragedie przeliczać na pieniądze nie wypada,bo nikt nie chciałby być na miejscu tych ludzi...ale we mnie jest niestety taka dziwna agresja ...a może żal nie wiem...ale mój brat tracąc mamę miał 13 lat,dzisiaj ma 19 a ja nadal sądzę się o rentę po mamie dla niego z Zusem oraz z lekarzami którzy popelnili błąd w leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz wracając do codzienności jeśli chodzi o jedzenie Kubusia to u nas wygląda to tak 6.00-7.00 Nan 3 ok 150 ml 9.00-10.00 jajecznica z bułeczką(daje całe jajko jużplus pół małej bułki wkruszam),chleb z dżemem lub z serkiem topionym lub parówkę morlinkę,lub z serem białym,szynką lub serem żółtym zje ok kromkę bez skórek 12.00-13.00 zupa warzywna bez miesa ok 150 gram 15.00 -16.00 budyń bądz kisiel,ryż na mleku z jabłkami,banan,twarożek,sałatka owocowa,ciacho np biszkopt z owocami i galaretką uwielbia 18.00 warzywa z miesem kasza ,ryzem,makaronem 20.00 butla bądz kasza zalezy ile zje wczesniej 23.00 butla Nan 3 ok 150ml czasem ok 3.00 butla Nan z produktow jakie jadl mieso cielęcina,kurczak,kaczka(piers)jagnięcina,królik,goląb,wołowina,schab wieprzowy nabiał ser topiony,żolty ,twarog,mleko 3,2, owoce:banan,jabłko,gruszka,jagoda,mango ,malina,truskawka,borówka,ananas,morela,brzoskwinia,arbuz,pomelo,pomarancz,mandarynka,winogorna warzywa,brukselka,brokuł,por,kalafior,groszek,marchew,pietruszka,seler,pomidor,cebula,czosnek,ogorek,burak,koper, ,ziemniak ryz,kasza jaglana kukurydziana,peczak,makaron robie mu tez rosol z lanym ciastem ,do jajka dodaje make kukurydzianą przekąski owoce,biszkopty ,krązki ryżowe,chrupki kukurydziane co do napojów odkąd nie karmię piersią Kuba pije o wiele wiecej kiedys ok 10 ml a teraz na raz ok 100 rozcienczam mu soki i robie slaba herbatke,nie chce pic wody chyba ,ze z mojego kubka mamy juz 8 zębów,potrafi wejsc po schodach,ze schodzeniem gorzej,nie podtrzymywany zrobi ok 5 krokow,notorycznie puszcza sie ,upada,wstaje i znowu probuje,mowi mama,baba,dada,nana,nununu(jesli jest zly)ela (na ciocie) nie mowi tata:p nasladuje jak robi konik,przesyla calusa,papa tylko jak ma humor,kosi kosi tez jak ma humor no i wlasnie wstal wiec musze zmykac ,postaram sie wrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwusik u nas katar tzn u B.,moze ma to powiazanie z nadchodzacymi nowymi zebami,bo napewno cos niedlugo sie w tym temacie u nas pokaze,cieknie mu z noska:/ a ogolnie wczoraj nie zdazylam napisac,ze ok 17ej wybralismy sie w koncu na spacerek i nas tzn mnie ulalo,bo znowu pompa z njieba zaczela lac,a my kroczkiem spacerkowym po najblizszym parku szlam.:(,ale malay byl okryty oslona przeciwdeszczowa na wzku wiec katarek ton nie zasluga deszczu,dzios pewnie z tego powodu nie wyjdziemy na ladny spacer,jeszcze mu po drzemce temper.zmierze,chyba plan na ten tydz,ze zrobie mu fotop do nowego paszportu legnie w gruzach:O zycze WAm lepszej pogody niz u mnie,bo u nas poprawa dopiero w okolicach weekendu ma byc. Joola_swietnie sie maly KUba rozwija i tyle potrafi,gratuluje. spadam korzystac z wolnych chwil,gdy B drzemie. milego dnia! i nie smuccie sie juz te w nadmiarze zasmucone,jak napisala Joola(swiete slowa)na swiecie dzieje sie wiele wiecej niesprawiedliwosci,ktora dotyka szarych,biednych ludzi. a co do tego pochowku na Wawelu,hmm..mam tez mieszane uczucia,przeciez rodzina powinna zdecydowac o tym. swiata Ci ludzie nie zbawili,ani przelomu politycznego,ani pokoju nie zasiali na swiecie.ale w sumie umarli w sluzbie krajowi,no nie wiem,moze to za duzo troche,przeciez chyba blizszy on Wa-wie niez Krakowowi. Jejjkuu....koncze juz ten temat,wiecej juz wynurzen nie pisze(a i tak staram sie pisac aby nikogo nie dotknac). niech odpoczywaja wszyscy w spokoju! no nie moge skonczyc ale lepiej skoncze wywod,bo napisze za wiele,ale ta cala nagonka i walkowanie temetu w mediach pl,jest juz nie smaczna.....jak napisala AniaP...jak wtedy gdy papiez zmarl(a to jakby porownywac wola do karety):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle ze za niedlugo bedzie petycja o kanonizacji meczennika Kaczynskiego! ;) Jolu, uczysz Kube schodzenia po schodach do tylu? to najlepszy i najbezpeczniejszy sposob dla naszych maluchow. Aniu, quinoe kupisz juz w kazdym supermarkecie na polkach zdrowej zywnosci. Jest to zboze o tyle dobre bo nie zawiera glutenu. I jest smaczne, gotuje sie jak ryz, ja uwielbiam z podsmazona cukinia i cebulka. Aaaaa, o jedzeniu mowa :o na diecie Dukana jestem od 4 dni. no i efekty juz widze :) Pisalyscie kiedys o wychowywaniu maluchow - u nas ja raczej rzadze ;) :p bo to ja jednak wiecej zajmuje sie dziecmi i bardziej obczytana i obsluchana w temacie jestem. Ale, ja jestem ta co pozwala Duzej kroic ogorka nozem, chodzic po wysokich murkach i biedz po ulicy ... M jak by mogl to by pod klosz schowal :o w sprawach dyscypliny ja tez gora jestem ;) Ganetko, ja wiem ze wy macie psa, ale nie mysle zeby Beniemu cos sie stalo od ogryzania puzli ;) znajac cie, na pewno masz czysciutko w domu! U nas brudno nie jest ale ja nie sprzatam codziennie (bo kiedy?) ale zabawki lezace na podlodze wedruja do buzi i nic mnie to nie przejmuje, dziecko mi sie hartuje ;) ok, ide popracowac a potem na shopping bo impreza mi sie szykuje w sobote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, czerwone lentils to po prostu red lentils ;) najlepsze i najtansze znajdziesz na polkach z zywnoscia indyjska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×