Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Ganetko u nas także nieciekawa pogoda. Tak tesknilam do wiosny a tu wieje, leje...:/ Mam nadziej, że jak najszybciej przestanie cieknąc Twojemu kawalerowi z noska! A co do paszportu ganetko, to podobno wlasnie w Pl juz nie bedzie trzeba dzieca brac wszedzie ze soba. No wlasnie nie wiem czy to w czasie przyszlym czy terazniejszym... Nie moglam znalezc daty nowych przepisow. ...I paszport dla takiego maluszka to tylko przez rok ma byc wazny, i nie musi byc przy zalatwianiu paszportu tatus, wystarczy , że z konsulatu wybierze odpowiedni papierek., ktory juz mamy :) Joolaa no prosze! ladnie wygimnastykowany Kubus ! :D Annnnnnna zamowilas pieluchy wielorazowe w sensie tetrowe? czy takie materialowe, grube, ekologczne? takie jak chyba kiedys polecala Nemezis i Ewcisko? ja zamowilam jak ostatnio otulacze na tetre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie Wawel" przychylam sie do opini, że decyzja zostala podjeta pochopnie i nie zostala przemyslana, ale wlasnie. Zostala podjeta i Glowy panst zostaly zaproszone juz do krakowa... wiec po co mieszac , robic jakies manifestacje i to pod oknem, gdzie Papież mowil o pojednaniu, zgodzie, szacunku i milosci!!!! poza tym cale zycie Kaczynskiego bylo zwizane z Warszawa, wiec ja tez nie rozumiem decyzji ... I jeszcze niedawno w Kraku byly kłotnie o to czy przyznac tytul honorowego obywatela miasta Kaczynskiemu, czy Tuskowi, na co prezydent zareagowal listem, w ktorym prosi o to by zaniechać tych kłotni i ze nie chce by walczono miedzy soba o to czy wlansie jemu sie nalezy taki zaszczyt, co mnie sie bardzo podobalo i uwazam , że postapil z klasa i honorowo! Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! i dotarlam dzis do domu ;) Temat tej tragedii , pochowku na Wawelu itp juz zaczyna mi wychodzic dziurkami nosa :/ Przykre , ale wlasnie tak czuje... i tak ja Joola uwazam ,ze cala ta tragedia jest nadmiernie walkowana i eksploatowana przez media. Coz taka mentalnosc Polakow - uwielbiamy nuzac sie w cierpieniu :/ Mamo E - z ta kanonizacja racja , ktoz wie co jeszcze wymysla. Tak jak Dunia jestem oburzona propozycja pochowku na Wawelu - czym sobie Kaczynski zasluzyl ? To byl wypadek ! Jesli wpakowalby sie na drzewo w drodze na weekend tez tak by postapili ? I daleka jestem od teorii spiskowych - po prostu na pilocie byla za wielka presja :( . Ten sam pilot lecial do Gruzji i wtedy chyba Gosiewski (niestety nie pamietam dokladnie szczegolow) zlozyl na niego note... Tak wiec moze i nie dostal akurat rozkazu ladowania , nikt takiego czegos nie wymuszal na nim, ale dalej byla presja psychiczna... w koncu ta Gruzja, lot na ostatnia chwile przed uroczystoscia..... I te konta, fundacje .... Tragedia w Chinach - kilkaset ofiar, kilkatysiecy rannych - i co jakos przeszlo bez echa ... kazde zycie przeciez jest tak samo warte/// coz musialam wyrzucic co mi lezalo na watrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrr ale jestem zla - i mysle ,ze Wawel glownie dlatego aby byla odpowiednia oprawa - w koncu znakomitosci z calego swiata .... w mysl zasady -wszystko na pokaz . dobra koniec tematu ;) a ewka znowu ladnie spala u babciu w lozeczku turystycznym i dzieki temu troche mniej obawiam sie wyjazdu na wakacje - widz e, ze Ewka dosc latwo adaptuje sie do nowych warunkow. aaaa jeszcze ktos pytal (niestety zapomnialam kto ) jak to jest ,ze zasypia mala o 17 , choc jasno na dworze - no i Ewce to nie przeszkdza wcale - mamy zachodnie okna, wiec po poludniu i slonce swieci i Ewka od razu zasypia , nie musze nawet rolet zaciagac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ten link natknelam sie 10. kwietnia u majowek. Podczytalam. jedna z dziewczyn wlasnie chyba w styczniu napisala, ze w kwietniu czeka nas zaloba narodowa. I sie sprawdzilo, ajk widac. Poczytalam dalej i natknelam sie na wpis, ze na dwa tygodni po tej katastrofie umrze jakis znany wokalist obcego pochodzenia ale z polskimi korzeniami i wchodze na onet dzisiaj, a tu inf, ze Peter Steele (Type 0 Negative - ciezszy rock), ktory faktycznie mial polskie korzenie, dzisiaj zmarl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, przepraszam, troche zasmiecilam nasze forum , ale jakos mnie ponoislo!!! to bylo ostatni raz!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen - mnie tez ponosi ;) Jola - gratuluje postepow Kubusia :) a te Nan3 to mleko po roku ? i jak sprawdza sie Nan ogolnie? Ja planuje zmienic mleko - obecnie mamy Bebilon 2 , ktory co miesiac chyba drozeje :/ I nie wiem na jakie mleko przejsc .... Bebiko chyba najtaniej wychodzi - ktoras z Was daje to mleko dziecku ? Nie wiem czy mala zaakceptuje i tak nowe mleko ... kiedys dalam jej jednorazowo Enfamil (mialam jakas probke) i potem bylo wielkie, smierdzace , zielone kupsko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolaa to Kubuś je już prawie jak dziecko, w znaczeniu nie niemowlak. Fajnie :) Przypomniałaś mi o tym, że Marcie mogę dać arbuza i buraczki, no brukselkę, której nie lubię. Może macie jakiś przepis na brukselkę, żeby zabić trochę jej specyficzny smak, no bo jak kupię to pewnie i dla nas coś upichcę. A ten dżem, serki topione i białe to kupne tak? Czy własnej roboty? No i kisiel i galaretka też ze sklepu? Duniu dzięki za info o lentils i guinoa. MamoE tobie też. Wychodzi na to, że lentils to soczewica - jadłam, ale brązową. No i ostatnio też jadłam coś, co mogło być albo soczewicą albo tą guinoą, w każdym razie smakowało bardzo :) Muszę się rozejrzeć w Tesco, bo koło polskiej żywności, jest też żywność z różnych innych stron świata, i jakieś ziarenka mi tam mignęły nie raz ;) Lusiu to ja pytałam o tę 17 :) W sumie to tylko zazdrościć, że jak Ewce chce się spać to śpi, nie ważne czy jasno czy ciemno na dworze. 2 noce temu Marta poszła mi spać dopiero o 22:20 i tak sobie myślałam, że Ewa Lusi to już ponad 5 godz grzecznie śpi :) A moja Marta tego dnia to jakby jakieś bateryjki miała czy coś, po prostu tak energiczna nigdy nie była, a nie należy do dzieci, które usiedzą w miejscu. Widzę, że poruszyłyście temat mlek. A ja właśnie dziś też chciałam o to zapytać. A dokładnie o to, jakie mleka cieszą się u was największą popularnością. A Bebilon tu w Uk Aptamil też podrożał i to o ok 50 pensów co wydaje mi się dużą podwyżką. Nie wiem jak Nan ale ja daję Aptamil3, który jest powyżej 6 mca życia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen właśnie czytam tego linka. Lubię takie rzeczy :) Mam normalnie gęsią skórkę. Wierzę w sny prorocze, moja kuzynka ma czasami takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusiu ja daje bebiko 2, ale ostatnio byla promocja na nan i to nan 3 czyli po 9 miesiacu, wiec kupilam i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu jeśli chodzi o mleka to Nan 3 jest od 9 m-ca . Bebilon podawalam Tomkowi ale denerwowała mnie cena i stwierdziłam,ze zaczne od tanszego mleka jesli chodzi o Kubusia,na lepsze zawsze mozna przejsc;) chociaz nie wiem jak to wychodzi w porownaniu z bebilonem gdzie jest wieksze opakowanie.... ja za Nan zaplacilam 16 zl w lidlu za opakowanie 2razy po 300 gram wiec wyszło tanio,była promocja:) teraz doceniam jednak karmienie piersią jeszcze bardziej,bo kurde jakby nie było drogie to mleko Jestem zadowolona z tego Nana nie mam zaufania do Bebika,kiedys moja ciocia znalazla w nim sprasowana muche i mam obrzydzenie,chociaz to moglo sie zdarzyc w kazdym opakowaniiu innej firmy Mamo E ,ucze schodzic Kube tyłem,pomimo barierek mam wizje,ze Tom zapomina zamknąć czy coś i mały mi ucieknie na schody wiec po naszych przygodach ze spadaniem dmucham na zimne:) Aniu P tak podaje już "bardziej dorosłe "jedzenie bo stwierdziłam ,ze to bez sensu ,Kubusiowi podawałam wszystko jałowe,wyselekcjonowane ,zdrowe a on i tak podjadał nam z talerzy:o wiec teraz gotuje dla wszystkich to samo tyle ,że nie doprawiam dopiero jak jemu odleję... dzięki temu nauczył się w końcu jeść w kawałkach ,troszke rozgniecione widelcem a nie jak przedtem dławił się przy kazdej małej grudce... serki topione kupuje w sklepie,mleko również takie zwykłe,biały ser dostaję od znajomej która sama robi,kisiel na bobofrucie,dżem robiłam sama latem więc sprawdzony,szynkę robię sama,chleb nasz z piekarni ale wiem co w nim jest więc śmiało mogę Kubusiowi dać galaretka kupna :o ale i tak podjadal zawsze ode mnie ciacho więc podaję mu od czasu do czasu bo ąż się trzesie jak widzi więc piekę biszkopt ,smaruje dzemem ,wrzucam mnostwo owocow do tężejącej galaretki i wylewam na biszkopt.znika w mgnieniu oka:D smaczne,łatwe,niskokaloryczne(w miarę)robie mu też budyń na mleku krowim z żółtkiem ,staram się jednak nie przesadzać i z tych "złych "rzeczy to tylko od czasu do czasu;) Carmen trafiłam niedawno na ten wpis ,sama nie wiem co o tym myśleć u nie okropna pogoda ale byłam na spacerze z terrorystą bo wytrzymać się z nim w domu nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brukselki też nigdy nie lubiałam ale tesciowa poradziła mi do gotowania wlac troche mleka ,zyskuje na smaku,no i polewam masłem z bułką tartą ...nadal nie jest to mój przysmak ale zjadam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przybijam piateczke z nielubiacymi brukselki :-D U mnie zjada to M tylko i wylacznie. Hance nawet nei probuje dac, bo zaraz stweirdzi, ze smierdzi ;-) Nastepnym razem do duszenia dodam troche mleka, bo to tej pory sama woda i potem maslo. AniaP_______ twarozek mozesz sama zrobic. Owszem z produktu sklepowego, ale to "tylko" maslanka ci potrzebna, buttermilk, pewnie macie w spozywaczku. Ale nie bedzie w tym innych dodatkow. Maslanke przelej do wiekszego garnka i nastaw na malutki ogien. Musisz sie zaopatrzyc albo w sprana, czysta pieluche tetrowa albo podwojny spory kawalek gazy. Na maslance w garnku zacznie sie wytraca twarog i plyn. Nie wiem ile czasu trzeba to trzymac na ogniu - jak nie masz czasu to mozna na wiekszy plomien nastwaic i wtedy pilnowac i sprawdzac lyzka, czy to biale juz ma odpowiadajaca ci gestosc. Chodzi o to, zeby serwatka sie zwazyla, i z bialego powstaly grudki. Potem wylewasz na sitko wylozone pieluszka lub gaza. Odsaczasz najpierw tak, a potem najlepiej gaze lub pieluche zlapac za robi i powiesic nad zlewem/miska, zeby dobrze odbcieklo. Tak sie teraz sama do siebie usmiechnelam. Bo Stany, nie?, kraj teoretycznie mlekiem i miodem plynacy, a ja twarog robie sama, chleb ostatnio zaczelm piec na wlasnym zakwsie, w ogrodku hoduje koperek (bo w sklepie niekazdym jest, to raz, a dwa za malutki peczek wolaja sobie niezle), pietruszke taka natkowa, zeby chociaz tyle smaku w zupie bylo (bo korzenia tutaj nie uswiadczysz w normalnych okolicznosciach tylko pasternak) :-D Ot, hameryka, nie? Jeszcze troche a zaczne kury na jajka hodowac i pomidory sadzic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam dwa pytania, z roznych "beczek" Czy te lentils (soczewica?) jak sie ugotuje to rozgotowuje sie na taka packe jak groch taki zolty, do grochowki? Czy w PL idac do specjalisty lekarza PRYWATNIE tez trzeba miec skierowanie od lekarza rodzinnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola____ jasiek dzis na sniadanie wrabal jajecznice z wlasnym chlebem razowym i popil mlekiem. Smakowalo :-D Dzieki za podpowiedz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - jesli idziesz prywatnie nie musisz miec skierowania - to nfz chce za posrednictwem lekarzy ogolnych zrobic odsiew ;) W temacie dzis dzwonilam zapisac sie do dermatologa - tak czy tak nie trzeba miec skierowania (mam znamie ktore cos podejrzanie zaczyna mi wygladac :/ ) i co z nfz termin 2 wrzesien :( zapytalam o mozliwosc zapisu prywatnie i byla i to nawet dzis !!! Dzis odpadlo bo Ewki nie mialam z kim zostawic i tak bede musiala czekac az lekarka wroci z urlopu no i stowke przygotowac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu z tego co mi wiadomo to jesli idziesz do prywatnie to nie musisz miec skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, bo niby dlaczego, skoro za wizyte prywatna placisz! jeszcze czego! ;p Nawet do niektoryuch specjalistow na kase nie musisz miec skierowania, np do dermatologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu__soczewica wlasnie gdy jest dlzej dgotowana rozchodzi sie w taka papke:),ja uwielbiam z marchewka gotowana,a jeszcze mozna dodac do tego ziemniaki(gotowac razem)troche majeranku i pycha,az mi sie przypominalo ze dawno nie jadlam;),a tu jest znana wersja wzgozgacona,do ugotowanej soczewica dodac bekon i cebulke ze szklona hmmm...pycha ale dla nas bardziej niz dzieci. a co do hameryki,to wlasnie chyba staje sie to trendy ze w zachodnich krajach ludzie produkuja cos od tzw.korzeni;),coraz czesciej slysze ze piecze sie chleb tu tez,ja ost z gotowca upieklam i co pycha,taki jak lubie ciemny,ciezki,duzo ziaren,prawdziwy pelnoziarnisty:) Carmen__no to co przeczytalam przxznam troche mnie zaniepokoilo,ja wierze ze sa tacy ludzie co widza przyszlosc,teraz czekam co bedzie w lipcu a potem we wrzesniu,szkoda ze smutne tylko:( a my do lekarza o 12.30 idziemy,maly ma katar ogromny,spac w nocy nie mogl od 3 w naszym lozku sie bawil,ale zasnac nie zasnal,o 5.30 zasnal to go budzik M obudzil😠 teraz tez juz godzine sie meczy w lozeczku zeby zasnac,a oczy jak u narkomana:O,do tego kaszel doszedl i goraczka ale do 38,wiec mamy komplet,a jutro M do moich roidzicow do Krak po psa naszego jedzie:O milego dnia w zdrowku,spokoju,ladnych kupkach a gdybym juz nie mogla zajrzec w czasie to przespanych nocek i milego weekendu.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Na temat tragedii w Smolensku i calej tej afery z pogrzebem nie bede sie juz wypowiadala bo brak mi slow... Polska znowu robi z siebie posmiewisko :( Obiecywalam pisac czesciej i wcale mi to nie wychodzi :-O Ciagle brakuje mi czasu albo jestem padnieta. Ale staram sie czytac na biezaco. Moj smerf konczy dzisiaj dziesiec miesiecy. Myslalam ze bedzie teraz latwiej ale wcale nie jest. Nadal budzi mi sie w nocy siada w lozeczku i placze 😭 Wiec konczy sie na tym ze wedruje do nas efekt obydwoej z M ciagle chodzimy niewyspani. Chyle czola dziewczyny za pieczenie chleba, robienie serkow itp. Ja nawet nie planuje ze sie za cos takiego wezme. Trudno moja rodzinka musi wcinac sklepowe. Carmen czy ja dobrze zrozumialam ze jednak przyjezdzasz do Irl??? Super wiadomosc. Ganetko zdrowka dla Beniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Powiem szczerze że ja też powolutku mam dośc tego co pokazują wciąż w mediach!!! Kaczyński też nie był "moim" prezydentem i trochę denerwuje mnie to wynoszenie go teraz na piedestały, choc nie raz był krytykowany, to samo z Marią Kaczyńską, wcześniej nabijali się z Niej że poprawia mężowi krawat, czy chodzi z reklamówką a teraz te same sytuacje pokazują i mówią jak to oni się kochali. Strasznie smutno mi na samą myśl o tej tragedii no i tak jak chyba każdej z was najbardziej żal mi ich rodzin, tyle dzieci pozostało bez matek, ojców, szok!!!! Ale tragedia powoli staje się medialna i sztuczna, przykro mi!!! Podobnie jak Jola straciłam mame, troszkę wiem co czują te wszystkie dzieci, ja sama miałam zaledwie 9 lat jak zmarła mama i też stało się to nagle, nikt się tego nie spodziewał, mam nadzieje że te wszystkie dzieci mają przy sobie kogoś bliskiego kto pozwoli że będą cierpiec chociaż troszeczkę mniej, ja miałam dużo starsze siostry które mimo że same czuły straszny ból robiły wszystko żebym ja nadal pozostała beztroskim dzieckiem!!! Może skończe te wywody bo chyba zaczynam trochę odbiegac od tematu........:( Wracając na ziemię: pisałyście o kisielku, ja też Wiktorii czasem robie, może którejś z Was przyda się przepis (chociaż pewnie wiele z Was go już zna): bierze się buteleczkę najlepiej gęstego soku przecierowego (200ml), np.z czerwonych owoców lub jabłek z porzeczkami, ja robiłam nawet z marchewkowo-jabłkowego; 1,5 łyżeczki mąki ziemniaczanej; łyżka wody. Do filiżanki wlac łyżkę soku i łyżkę wody, wsypac mąkę ziemniaczaną. Reszte soku wlac do garnuszka postawic na ogniu i zagoowac. Jak się będzie gotowac to wlac mąkę ziemniaczaną rozmieszaną z wodą i sokiem, cały czas mieszając, zagotowac i pogotowac jeszcze z 2 min, aż zgęstnieje. Pycha:) A u nas ze spaniem w ciągu dnia dalej problem, mała w domu nie chce spac prawie w ogóle, czasem z 40 min się prześpi:( a śpi najlepiej na spacerach no i w ogóle mamy już od jakiegoś czasu tylko jedną drzemkę:( Nie wiem może to przez to że tyle innych rzeczy jest ciekawych dla niej, typu chodzenie przy meblach, otwieranie i grzebanie w szafkach, raczkowanie za kotem, który ciągle ucieka:P itp. żywe srebro z tego mojego dziecka się zrobiło!!! Ale Wasze dzieciaczki dużo jedzą, moja nie zjada nawet połowy tego co np.Kubuś Joli. Nie powiem bo z naszych talerzy zawsze by podjadała i najchętniej przez cały dzień nie jadłaby nic innego oprócz tego:( Trochę wstyd się przyznac ale czasami nie rozumiem o czym piszecie, tzn o jakich warzywach/owocach/potrawach.Lentils, quinoa????no i chyba jeszcze pare by się znalazło:P A jeszcze co do tego linka co wkleiła chyba carmen, już wcześniej się na niego natchnęłam i ciary miałam, ja trochę wierze w takie rzeczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko wspolczuje i Beniemu I Wam, tego przeziebienia! mam nadzieje, że nosek ladnie sie odetka i pozwoli kawalerowi swobodnie oddychac, a goraczki juz nie bedzie!!!! Gonia, tak tak, jesli wszytsko dobrze pojdzie , to moze za pare miesiecy wprosze sie do Ciebie na kawke :D A te renty i jakas specjalna troska nad rodzinami tragicznie zmarlych , taaa... to bardzo piekne gesty,cudownie! ale fajnie by bylo, gdyby wlasnie sie tak wszytkim obywatelami przejmowali!!!!! zgadzam sie z Toba Ewcisko, i z Toba Joolaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko a ten soczek przecierowy to kupujesz gotowy czy sama go jakos robisz??? Musze koniecznie wyprobowac ten przepis moze Emilce przypadnie do gustu. Carmen zapraszam, zapraszam jak najbardziej. Duniu ja tez Ci skladam najlepsze zyczonka 🌻 🌻 🌻(troszke spoznione -wybacz) A teraz zmykam bo ladna pogoda, niech mala troche posiedzi na swierzym powietrzu bo niestety u opiekunki caly dzien w domu. A tak wogole to znowu mamy problem z opiekunka i chcialabym ja zmienic ale nie mam narazie na kogo. temat rzeka. No nic milego dnia i weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolaa dzięki za info o tym jak gotować brukselkę. Ja w ten sposób gotuję kalafior. Duniu sposób przygotowania twarogu już mam spisany, a tak się składa, że i maślanka w lodówce leży. Jest tylko jeden problem. Ostatnio mam takiego lenia, że nic mi się nie chce. Nawet włosów nie umyłam i dziś do parku w takich wczorajszych poszłam ;) Przypomniałaś mi czasy dzieciństwa, kiedy to moja babcia robiła ser taki topiony jakby, który ja nazywałam śmierdzący ser ;P Ech gdybym tylko jako dziecko więcej w kuchni przesiadywała, to trochę tych umiejętności by się miało, a tak to gdzieś coś dzwoni, tylko nie wiadomo w którym kościele ;) Duniu my w UK też mamy problem z korzeniem pietruszki. Ostatnio w polskich produktach widziałam suszoną włoszczyznę :) substytucik Duniu tak sobie myślę, że takie mini uprawy we własnym ogródeczku, to chyba dużo radości dają, no nie? Na tej stronce z Wikipedii, z info o tym co to lentils, na dole były tłumaczenia w wielu językach, stąd wiem że to soczewica (zrobiłaś znak ? więc cię teraz upewniam) :) A jeśli chodzi o lekarzy specjalistów, to nawet jak jesteś nie z PL to bez problemu cię przyjmą. Ja tak odwiedziłam endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko dużo zdrówka dla Beniego 🌻 ewcisko przepis na kisiel też już przepisałam i robisz go pewnie na bobo rucie tak jak joolaa. I nie ma się czego wstydzić z tą nieznajomością niektórych słówek, to my nie z PL powinnyśmy się pilnować i po polsku pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetka - zdrowia dla Beniego ! Ewcisko - dzieki za przypomnienie o kisielu - moze Ewce zasmakuje ... Wczoraj zrobilam na drugie podrzemkowe danie kasze jaglana z jajkiem i dodatkiem jogurtu > Mala (jak mozna bylo sie spodziewac) zareagowala skrajnym obrzydzeniem :D wprost ja trzeslo - nie mam chyba zdolonosci kulinarnych ;) Dunia - a widzisz u nas trudno za to z pasternakiem - a wyczytalam w pewnej ksiazce ,ze posida bardzo wiele wit i skladnikow mineralnych , podobno pietrucha sie umywa do niego ;) Dzis Ewka znowu nabroila - otwiera notorycznie szafki i moje nie na niej wrazenia nie robi, jednak po poludniu gdy przygotowywalam jej cos do picia w kuchni nagle uslyszalam wrzask i wiedzialam zaraz ,ze cos zlego stalo sie. No i Ewka otwarla drzwiczki z komody i potem oparla sie calym ciaglem o nie zatrzaskujac sobie jeden z palcow :/Brrrr mala uwolnilam i zaraz palec pod zimna wode (troszke zmniejsza bol) . Normalnie sama mialam juz lzy w oczach i zastanawilam sie na ile jest to powazne. Na Ewke - jesli gdzies cos jej sie przytrafi i placze zazwyczaj od razu pomaga gdy trzymam jej na rekach i zaswiecam i gasze swiatlo - w pokoju, kuchni, lazience - bez znaczenia - i dzis uff tez podzialalo , choc z opoznieniem - buzia dalej czerwona , lzy na policzkach, ale pojawil sie usmiech wiec wiedzialam ,ze nie jest zle. ale teraz faktycznie trzeba miec oczy dookola glowy , a i tak pewnie cos dziecko mogloby zrobic. Ewka coraz to pewniej czuje sie w pionie - balansuje juz opierajac sie np brzuchem , macha zabawkami , podnosi z kuckow nawet dosc ciezkie przedmioty... i wraz z wzrostem jej pewnosci we wlasne sily zmniejsza sie ostroznosc i czasami takie rzeczy wyprawia ,ze az mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geanetko zdrówka dla Beniego:) Kasza hop hop;) Duniu cieszę się ,że podsunęłam pomysł na śniadanko:) Jeszcze zaczniesz "mięso"hodować i będziesz samowystarczalna:D a poważnie to lepiej smakuje jak coś zrobisz od początku sama i przynajmniej wiesz co jesz:) Lusiu współczucia dla Ewki ,teraz coraz częściej takie sytuacje będą się przytrafiać,wiem coś o tym,nie da rady niestety upilnować naszych dzieci ,chosbyś miała dwie pary rąk i oczu:( Kuba dzisiaj tańczyl do swojej ulubionej piosenki http://teledyski.onet.pl/10172,2208559,teledyski.html ,trzymał się stołu ,puścił ,zapomniał się i uderzył w stól niby niezbyt mocno a siniak na czole jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie trzeba usunąć spacje:o Goniu nie dziwie się,że nie masz czasu pisac ,znam to ,jak Kuba spi to próbuje ogarnąć dom ,ugotować a jak wstanie to nie ma szans zebym siedziala na necie a on sie bawil ,tzn moge siedziec i nic nie robić nie musze sie z nim bawic ale siedziec obok na podlodze i patrzec na niego nie na telewizor ani w laptop:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko nie przejmuj się ja też czasem nie wiem o czym dziewczyny piszą:D swzczególnie kiedy używają anglojęzycznych zwrotów ,nazw produktów itd:p Kisiel robię tak jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu jak Twoje hormony? u mnie po wizycie kiepsko,a ,że nie chce przepłacać i iść prywatnie nie dostalam żadnych leków skierowanie na usg dostałam i jestem zapisana na wrzesien,a kolejną wizytę mam w listopadzie bo nie było bliższych terminow:o fajnie nie?:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×