Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Już dojrzałam, kolejne książeczki są właśnie za 6,99zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE__brawo!!!!ale spada Ci waga,superancko,w sam raz na otwarcie sezonu urlopowego,figure swietna do bikini miec bedziesz,gratuluje i trzzymam kciuki za dalsze sukcesy❤️ chyba ja tez sprobuje d.dukana;) moze to ruszy moj tluszcz na brzuchu,fujj:O Duniu___odezwij sie,hop hop.... Kasza__masz racje z placami zabaw w pl,nie wiem gdzie ta pomarancza widziala taki wypas plac zabaw ,chyba dla prominentow dzieci,eghhh.... LUsiu__widac Ewka ciekawa swiata:),pomysl z kocem moze ewentualnie jakis piknik w parku,jeju nie wiem moj Beni jest w miare zainteresowany dopoki jedziemy i jestesmy na zewnatrz,ale po godz tez zaczyna nudzic,ja dziele raczej na 2 wyjscia,no chyba ze jestesmy w miescie to wiadomo ze nam zejdzie,ale maly gdy jest juz serio padniety to zasypia w wozku na krotko. a co do parasolek-wozkow,to tez nic nie doradze,ja planuje moze za rok taki zakup,narazie spacerowka ta jest ok,no ale ja mam winde i 1 pietro,a tu jest ogolnie dobrze przystosowabne zycie do poruszania sie wozkami(ale niekiedy na tramwaj niskopodlogowy trzeba tez nawet 30 min czekac) Carmen__ale Ty optymistyczna osoba jestes,bardzo mi sie to podoba.tak zawsze kazdemu pozytywnie piszesz i milo.❤️ a Benjamin dzis 10 m-cy konczy!ach,rosna nam te dzieci,az czasem wspominam jak to fajnie bylo gdy bylam w ciazy,chyba ostatnio tez Fasolkowa mama o tym pisala,ktora w tym miejscu goraco pozdrawiam:) cos mialam napisac iod siebie i przeczytalam co u Was i zapomnialam co mialo to byc:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slicznie dziekuje za info o sklepach... mam nadzieje, ze tym razem troche pozyje w PL takim codziennym zyciem, musez przyznac, ze kiepsko orientuje sie jak poruszac sie w PL w takim codzinnym zyciu Tunciu - duzo usmiechu na co dzien i poyztywnego myslenia. Czasami latwo przekroczyc niebezpieczna granice. Jesli sama uwazasz, ze czas na specjaliste to nie czekaj zbyt dlugo z ruchem w tym kierunku. Co do psychotropow to czesto slepa uliczka. Moze sprobowalabys ziol: st john's wort, wiec w PL penwie tez cos takiego jest, ale tez trzeba uwazac. Wg mnie jak najszybciej powinnas porozmwiac z mezem i jak dla mnie to nie powinno byc proszenie o pomoc z jego tylko romzowa co moze wziac na siebie, zeby Cie odciazyc. Rowniez duzo zdrowka dla dzieciaczkow, zeby w koncu choroby odpusily. Antybiotyki tez czesto sa slepa uliczka szczegolnie podane zbyt pochopnie. Dla dzieciaczkow probiotyk 3-4 razy wieksza dawka niz na opakowaniu, do tego viatmina C i jak najmniej jedzenia tworzacego mucus no i tutaj zapomnailam jak sie nazywa po polsku, no nic slownik bo amnezja - wiec jest to sluz. Czyli malo mlecznych produktow, kaszek etc i zgadzam sie z AniaP ze warto poszukac mam z takimi samymi problemmai, grupy wsparcia Kasza - nie ma problemu, moge zapytac MamoE - gratulacje!!! Lusiu - my tez spory zwrot dostalismy dziekii malutkowi:) wiec zarobil na kilka spacerowek:):) kupilismy maclarena i powoli bedzimey testowac, wciaz zapakowany... z tym, ze on raczej z tych drozszych, ale ma sluszyc kilak lat wiec zalezy jak sie te koszta rozlozy wozek ingelsina - taki lekki - jak szukalam parasolki widzialam sporo dobrych ocen Duniu - co tam u Ciebie? przygotownaia do wyjazdu pelna para, czy mzoe wciaz prace ogrodkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny juz ok nawet:) dziś zlozylismy do sadu papiery o przysposobienie Milenki a ja Martynki bedziemy 100% rodzina eks wyrazil zgode na to i cieszy sie nawet bardzo z takiego rozwiazania sprawy Tuncia jestes super kobieta a zalamanie czasem przychodzi ja w ciazy kozystalam z porad specjalisty naprawde pomoglo mi to bardzo carmen te rostepy narazie mam fioletowe ciekawe jak sie zrobia biale to napewno sie nie opala:( a co do tych placow zabaw jakos tez sie nie spotkalam do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny juz ok nawet:) dziś zlozylismy do sadu papiery o przysposobienie Milenki a ja Martynki bedziemy 100% rodzina eks wyrazil zgode na to i cieszy sie nawet bardzo z takiego rozwiazania sprawy Tuncia jestes super kobieta a zalamanie czasem przychodzi ja w ciazy kozystalam z porad specjalisty naprawde pomoglo mi to bardzo carmen te rostepy narazie mam fioletowe ciekawe jak sie zrobia biale to napewno sie nie opala:( a co do tych placow zabaw jakos tez sie nie spotkalam do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca lpicówka 2009
w Krakowie i Warszawie. dla niemowląt i starszych dzieci. i to nie jeden i nie dwa. tak drogie Panie, Polska to straszny kraj bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tak na szybko, nie wiem czy wszystkim odpisze!!! Dzięki za rady!! Niestety wyjechać nigdzie chyba nie dam rady:( Muszę się przemęczyć jakoś i jak tylko mała wyzdrowieje to zaczynam odstawianie od cycusia, jakoś to będzie, będę najwyżej dawać jej picie łyżeczką. Kasza butelek tommy tippee oczywiście też spróbowałam. Myszko taka najtańsza też była, ale mała poprostu nie umie ciągnąć z żadnej butli, wydaje mi się też że poprostu się tego nie nauczy i muszę spróbować uczyć ją z normalnego kubka chyba. Co do dawania jej butli przez kogogoś innego niż ja sama też było i to nie raz. Dzisiaj zamówiliśmy ten kubek lovi 360 i ten bidon canpola i zobaczymy chciałabym żeby kubek służył jej do picia mleka a bidon do innych napojów, zobaczymy jak to wyjdzie. Chociaż czytałam że żeby napić się z tego kubka to trzeba też trochę zassać, mam nadzieje że to jej przypasuje!! Mała nadal chora, ale jest troszkę lepiej, katar jest ale nie ma już takich ataków kaszlu. Kasza a antybiotyk lekarka przepisała bo stwierdziła że ten kaszel jest taki typowo oskrzelowy i że jeśli nic z nim nie zrobimy to właśnie mógłby przejść na oskrzela, ale narazie tam nic nie było słychać. Fajnie że są jakieś wieści od Pimach, a właśnie Sztorm dlaczego ona nie pisze z nami??? tylko na meila?? A Antoś supppper:):) Wesołek:P Nasze pierwsze forumowe dziecko:) Mamo E pamiętam ten opis drogi na porodówkę Pimach:P Myszko no i jak lecicie jednak do PL??? Jolu super znęcasz się nad M:):) Podobało mi się:):) U mnie niestety z seksem porażka:( Nie wiem co się z nami porobiło, tzn ja ochote mam ale mój M nie:( Dziwne prawda??? Żeby facet ochoty nie miał??? Dlatego myślę że to przeze mnie że mu się już nie podobam, nie pociągam go:( Rozmawialiśmy ostatnio no i on powiedział że on sam nie rozumie co się z nim dzieje:( Myślę że przydałaby sie nam jakaś porada fachowa!!! I w jaki sposób mamy począć kolejne dziecko?? Mieliśmy już od kwietnia zacząć starania, a my od początku kwietnia kochaliśmy się tylko raz:( Poprostu masakra z tym:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Co do placów zabaw to w mojej malutkiej miejscowości faktycznie mamy plac zabaw wyłożony taką gąbką, ale co z tego jak syf straszny na nim panuje i psy mogą bez problemu tam wejść. No a w mojej miejscowości teraz postawili na rozwój właśnie placów zabaw i już powstaje jeszcze jeden taki z gąbką, może będzie lepszy!! Lusiu ja ponownie pisze że polecam Ci ten wózek co mamy dla Wiki to właśnie Espiro tylko Magic 4, on ma właśnie całą rączkę i taki przycisk który naciska się żeby złożyć wózek, który robi się później malutki no i wózek jest bardzo leciutki. O taki http://allegro.pl/item1007375661_nowe_wozki_espiro_magic_4_sklep_bociek_zabrze.html Nie wiem czy zdrożał, bo nie szukałam specjalnie ale my kupiliśmy go jakiś miesiąc temu za 439 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko -ja jednak uparlam sie na parasolke :/ i jakos inne do mnie nie przemawiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu rozumiem, ja też szukałam parasolki, ale jak wybraliśmy się do sklepu i zobaczyliśmy ten wózek i jak się składa i że w rezultacie to chyba zajmuje jeszcze mniej mjejsca od parasolki to do nas przemówiło. A ten wózek Espiro metro wygląda niezle fajnie że te kółka z przodu nie są podwójne, no ale nie widziałam go na żywo. Najlepiej idzcie z Ewą do jakiegoś sklepu gdzie mają duży wybór parasolek i poprzymierzajcie ją:P i poprowadź wózek troche po sklepie. Podnieś sobie wózek wtedy będziesz czuła jak to się wagowo rozkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do joli
no właśnie też chciałam zapytać czy to ty udzielasz się pod nikiem Zolza na prywatnym forum lipcówek 2009?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem :-) Nieco zalatana jakos ostatnio, choc to nawet jeszcze nie przygotowania do wyjazdu (choc i o tym rzeba powoli myslec). Ale widze, ze ominela mnie jakas pomaranczka, ktora twierdzi, ze Kasza wywyzsza Stany?! Jesli chodzi o place zabaw to ja zgodnym chorem z Kasza zawolam (podajac za przyklad Texas, bo tu obie mieszkamy, a Stany to b. roznorodny kraj wiec ciezko generalizowac): place zabaw w PL to temat raczkujacy jesli chodzi o przystosowanie dla malych dzieci, dostepnosc, jakos i ILOSC tych palcow zabaw. Owszem, te warszawskie (z linkow) sa mi znane, bywam tak co roku i w sumie to oczywiscie dobra rzecz, bardzo chwalenia godna, ale... skoro mam jechac z Ursynowa prawie Kabat do Centrum zeby dzieciak mi sie w takich warunkach pobawil to ja dziekuje :-D Ale przyznaje, ze na nowycvh osiedlach coraz czesciej developerzy i architekci biora pod uwage potrzeby maluchow i place zabaw sa coraz lepsze. Dzkoda, naprawde ogromna szkoda, ze to tylko w wiekszych miejscowosciach w Polsce to sie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm...
ewcisko___________Pisze rzadko bo marna ze mnie pisarka)))))))) Jakos tak na forum zawsze cos nie wychodzi...)))) Ale za to jestem z Wami na biezaco ..czytam co 2 -3 dni!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E pochwal sie jak zrzucilas te 5,5kg? Lusia ja dalej polea chicco C6. Innych parasolek nie znam ale szczerze mowiac; nie chce znac:-D uwielbiam nasza chicco i Pandita to samo. Co za afera z fotelikami chicco byla???? Ewamic dzieki za wsparcie:-) Czytajaca lipcowko 09; super ze sa takie miejsca, ale nie wiem czemu sie zloscisz ze ja naprzyklad czy inne dziewczyny nie z tych miast o nich nie wiedza. Dla mnie jest koniec tematu (w takim tonie) bo jak juz mowilam , nie ma co robic taniej sensacji. Nemezis! gratulacje! chociaz rodzina juz byliscie od kilku miesiecy, papier to tylko papier. Tyle dobrego ze eksio sie nie rzucal:-D Mantra napisze tu wieczorem co i jak z ta ambasada, jeszcze czekam a noz sie odezwa z Waszyngtonu... A teraz dziewczyny mam problem z mloda 1. tak jak Ewka Lusi, moja Panda ma fochy, rzuca rzeczami i rzuca sie na podloge, niestety niekiedy w trakcie upadku zahacza o stol i inne kanty. Oszalec mozna, probuje wymusic zeby ja nosic uspokaja sie troche jak jest na zewnatrz dlatego drzwi od patia wiecznie otwarte. Czy to jej przejdzie czy sie pogorszy? jak na to reagowac? 2. Mala juz ktorys raz w nocy wybudzila mi sie z przerazliwym krzykiem i placzem, normalni jakby sie czegos bala. Jednoczesnie slini sie okrutnie (sliniaki znowu w akcji) wiec zakladam ze zabkuje. Czy ktores z waszych dzieci mialo tak przy zabkowaniu? tzn czy wybudzalo sie ze strasznym krzykiem? wczesniej przy zebach nie bylo takiego problemu wiec nie wiem czy to od zebow czy o co chodzi? A teraz temat do rozmowy. Chce zaczac dla malej tworzyc mala biblioteczke na przyszlosc. Jakie ksiazki z dziecinstwa dobrze wspominacie i jakie chcialybyscie w przyszlosci polecic swoim dzieciom? moja lista poki co; 1.Kubus Puchatek 2. Ania z zielonego wzgorza (cala seria) 3. Jezycjada Musierowicz 4.Basnie Andersena 5. dzieci z Bullerbyn (jak to sie pisalo???) 6.Alicja w Krainie czarow 7.Pan Tadeusz 8. Trylogie Sienkiewicza 9. i utknelam! Tyle ksiazek w zyciu przeczytalam a teraz totalne zacmienie. Co jeszcze warto dodac do tej listy? chcialabym zeby cora byla obeznana z literatura polska jak i swiatowa, chcialabym aby zyla w swiecie bajek jak najdluzej no ale wiadomo; rzeczywistosc...stad tez pozycja 7 i 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nadrobie dzisiaj szczegolow, bo Jasiek zaraz wstanie a on ma marudne dni ostatnio, chyba zeby, a jak siadam do kompa to nie ma bata - wisi mi na klawiaturze, najczesciej zebami zaczepiony i na slepo wali raczkami po biurku.... :-) Poza fochami i nerwami coraz bardzije widfocznymi u Pyzy to wszystko okej. Bylam z nim jednak u pediatry w spr tego podwijania paluszkow na stojaco. Lekarka powiedziala, ze ona nie widzi zadnych nieprawidlowosci, a na obecnym etapie to nie ma co wogole isc do ortopedy, bo tutaj i tak mnei odesla jak mlody bedzie juz chodzil, mial kolo 2 lat, bo teraz, na etapie uczenia sie stawania i chodzenia, to wszystko jest mozliwe i jesli nei ma zadnych ewidentnych skrzywien czy wad postawy to oni czekaja z najprostszymi testami wlasnie jak dziecko juz zacznie chodzic. Wiec mam nadzieje, ze jak Mlody w koncu ruszy w pionie to i palce sie przestana podwijac i problem sie sam rozwiaze. Pytalam tez o mleko krowie. Powiedziala, ze jak najbardziej, moge go juz powoli przestawiac nawet teraz, jeszcze przed wyjazdem do PL. 11-5 - 12 miesiecy to jak najbardziej, tym bardzije, ze mlody juz je nabial w innych postaciach i jest okej. Tyle ze z mlekiem krowim max na dobe zeby dawac 18 uncji i to raczej do posilkow niz zamiast (tzn. wychodzenie powoli z mleka, no oprocz pelnej butli z kaszka na dobranoc). No i dawac mleko pelnotluste teraz, najlepiej oczywiscie organiczne itp itd. Wiec wykoncze puszke formuly zaczeta i chyba zaczne Jaska przestawiac (oho, juz sie obudzil i wali w sciane :-D). Jesli uda mi sie wyleczyc mega odparzenie na pupie 😭 Od dwoch dni, bez zmiany w jedzeniu ma b. odparzone pupsko i to albo kolejny etap wychodzenia zebow, albo upal albo i jedno i drugie albo cos innego :-o Smaruje czym moge, wietrze jak moge i mam nadzieje, ze jednak przejdzie. Juz nawet z powrotem wrocilam do Huggiesow, bo mielismy znowu Pampersy przez jakis czas. Zobaczymy czy moje podejrzenia co do pieluch sie sprawdza. No i z najswiezszych wiadomosci. Myster Pyzol wazy rowniutkie 13,5 kg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza_____ sprobuje doradzic: 1. rzucanie rzeczami na podloge - foch fochem, ale to przednia zabawa w tym wieku i bez wzgledu na nastroj. Mozesz podniesc rzecz, raz, dwa mowiac, ze jesli rzuci kolejny raz to nie dasz i faktycznie - nie daj. Nawet jesli bedzie placz - trudno. Daj cos innego, podsun pod nos jakas inna rzecz, "zmien temat" jak to mowia. Rzuca sie na podloge - nie mam pojecia jak reagowac inaczej niz ignorem, nawet jesli placze. Nie mialam tego problemu z Hanka i jelsi Jasiek mi zacznie takie numery odstawiac to bedzie mial ciezko chlopaczyna :-p 2. to moga byc zeby, bo na swiadome sny i koszmary to nasze dzieciaki jeszcze za male. A teraz ida naszym te gorsze, trudniejsze zeby. Czwroki i potem trojki - kly, ktore sa ponoc najbardziej uciazliwe. Z tego co kojarze, to tutaj juz ktores dzieciaczki sie budzily z takimi samymi krzykami, szlochem. A po wyjsciu zebow chyba sie uspokoilo. 3. Biblioteczka, widze w planch iscie "babska" :-) Widze po pozycjach, ze i w moim guscie, tylko co bedzie jak Marinaka bedzie wielbicielka fantasy i Wiedzmin bedzie na topie jako klasyka? Albo pojdzie w Dziki Zachod i zakocha sie w niezlomnym i juz na pewno klasycznym Winnetou? A zamiast Ani z Zielonego Wzgorza bedzie po nocach zaczytywac sie Twilight? ;-) :-D A na serio, to oprocz Trylogii dodalabym jeszcze Krzyzakow Sienkiewicza, Zemste Fredry (plus ekranizacje), Zapalke na zakrecie Siesickiej, Pestke A. Kowlaskiej, Malego Ksiecia (natomiast Alicja w Krainie czarow u mnie odpada), Wiersze dla dzieci Brzechwy i Tuwima. Ja sama zaczytywalam sie cala seria o Panu Samochodziku Nienackiego, Szatan z siodmej kalsy tez gdzies stoi na polce u rodzicow... Oj, duza by to byla biblioteczka, dlatego ja juz jakis czas temu odkladam ksizaki do "zachowania" dla moich dzieicakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasz u mnie to samo z rzucaniem się na podłogę przy tym bicie mnie i rzucanie zabawkami stosuje taka technikę jak dunia napisała zabieram zabawkę mam nadzieje ze to minie droga lipcówko nie każdemu jest dane mieszkać w Warszawie czy Krakowie i niestety Polska jest daleko pod tym względem za USA a nawet i za wieloma krajami europy z czasem to się zmieni liczę na to:) ale na razie nie czekam sama robię plac zabaw trochę to kosztuje ale już mam sporo rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś było ważenie i nareszcie mierzenie. Płacz był, łzy jak grochy no bo niedobra pani nóżki Marcie prostowała ;P Ja w wieku Marty miałam 12400 :) Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga....21.05....3350/54..........8//5...10kg//78 lilianka09.........Malwinka..21.05....3600/56..........5 / /7.. .7150//72 Carmen37........ Witold......23.05...3500/55.........6/9.....8540// 70 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55......6/7 .....6970 /70 Dunia77............Jaś.........24.05....3465/51...... ...9/0 ....12kg/79 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michałek....01.06....3380/56...... . ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubuś.......08.06....3140/53.......9 . .9360//73 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........9/2. ..7.600kg//71 Anaconda_a.......Magda.......11.06....4100/59........5 /15.....///8500 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........9/ .......9400/74 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57......10/1....10400/79 AniaP..............Martusia.....13.06....3310/50....10//14 . .10660//76 Ewcisko............Wiktoria...13.06....3270/57..... .9//25....8600//73 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... 8/21.....12350/79 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.......... .... ..6300/66 takietam............Antosia.....15.06...3090/51.......8/ 9.......10220/72 jolaa.................Kubuś........15.06....3850/58.... . ...7//05..9500/76 annnnnnna.........Michał........16.06....3360/??......8 / 12......8880/73 Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .10//7.....9.3//76 gonzallo.............Jaś...........17.06....3550/55.... . ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51.....10 ....9.750//77.5 Mama E...........Alexandra...19.06....3526/53...........7//1... 8700// myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......8/ 12.....9900/ 70 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369......Bartek........23.06....3600/58........0// 28..8300/68 nemezis2682.....Milena......24.06.....3300/54....... 3//06....5800/64 Sztorm..............Jaś..........25.06.....3550/56..... . 8/0 .. ..8600/71 ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51....8/10.. ...9400/72 wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......3 //0....5970// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 7/16 ...9000//74 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......6/ .9200.....//73. attillaMama.......Wiktoria ........ ......3250/ ............./.....6000//63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga....21.05....3350/54..........8//5...10kg//78 lilianka09.........Malwinka..21.05....3600/56..........5 / /7.. .7150//72 Carmen37........ Witold......23.05...3500/55.........6/9.....8540// 70 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55......6/7 .....6970 /70 Dunia77............Jaś.........24.05....3465/51...... ...9/0 ....12kg/79 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michałek....01.06....3380/56...... . ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubuś.......08.06....3140/53.......9 . .9360//73 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........9/2. ..7.600kg//71 Anaconda_a.......Magda.......11.06....4100/59........5 /15.....///8500 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........9/ .......9400/74 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57......10/1....10400/79 AniaP..............Martusia.....13.06....3310/50....10//14 . .10660//76 Ewcisko............Wiktoria...13.06....3270/57..... .9//25....8600//73 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... 8/21.....12350/79 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.......... .... ..6300/66 takietam............Antosia.....15.06...3090/51.......8/ 9.......10220/72 jolaa.................Kubuś........15.06....3850/58.... . ...7//05..9500/76 annnnnnna.........Michał........16.06....3360/??......8 / 12......8880/73 Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .10//7.....9.3//76 gonzallo.............Jaś...........17.06....3550/55.... . ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51.....10 ....9.750//77.5 Mama E...........Alexandra...19.06....3526/53...........7//1... 8700// myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......8/ 12.....9900/ 70 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369......Bartek........23.06....3600/58........0// 28..8300/68 nemezis2682.....Milena......24.06.....3300/54....... 10/02....8900/76 Sztorm..............Jaś..........25.06.....3550/56..... . 8/0 .. ..8600/71 ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51....8/10.. ...9400/72 wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......3 //0....5970// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 7/16 ...9000//74 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......6/ .9200.....//73. attillaMama.......Wiktoria ........ ......3250/ ............./.....6000//63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza odnośnie książek też chciałam wspomnieć J. Brzechwę, M. Konopnicką, J.Tuwima. "Alicja w krainie czarów" tak jak u Duni nie dla mnie. Oprócz Kubusia Puchatka jest jeszcze Chatka Puchatka. Ja wychowałam się na bajkach opowiadanych, czytanych i muzycznych słuchanych z płyt winylowych i kaset. Bardzo lubiłam słuchać kaset, piosenki pamiętam do teraz. Lubiłam legendy - może ten temat przypadnie ci do gustu. Może Tove Jansson "Muminki", Ludwik Jerzy Kern "Ferdynand Wspaniały"(też lubię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam taką listę Lista książek do głośnego czytania dzieciom (ciągle uzupełniana) Wiek 0-4 lat Jan Brzechwa - Wiersze i bajki Wanda Chotomska - Wiersze, Pięciopsiaczki Josef Czapek - Opowieści o piesku i kotce Gilbert Delahaye - Seria o Martynce Czesław Janczarski - Miś Uszatek Astrid Lindgren - Lotta z ulicy Awanturników Hanna Łochocka - O wróbelku Elemelku Ewa Szelburg - Zarembina - Wiersze Julian Tuwim - Wiersze dla dzieci Wiersze polskich poetów - O kotach i psach Wiek 4-6 lat Hans Christian Andersen - Brzydkie Kaczątko, Królowa Śniegu Carlo Collodi - Pinokio Astrid Lindgren - seria o Pipi Pończoszance Hugh Lofting - seria o Doktorze Dolittle Kornel Makuszyński - Przygody Koziołka Matołka Alan A. Milne - Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka Dr. Seuss - Słoń, który wysiedział jajo Danuta Wawiłow - Wiersze Wiersze polskich poetów - O mamie i tacie Wybór: Elżbieta Brzoza - Kogel - mogel Wiek 6-8 lat Marcin Brykczyński - Ni pies, ni wydra Frances Hodgson Burnett - Mała księżniczka Tove Jansson - seria o Muminkach Astrid Lingren - Dzieci z Bullerbyn Mira Lobbe - Babcia na jabłoni Anna Onichimowska - Najwyższa góra świata Stanisław Pagaczewski - Porwanie Baltazara Gąbki Anna Sójka - Czytam od A do Z Anne-Cath. Westly - Sekret Taty i ciężarówka Jan Whybrow - Księga straszliwej niegrzeczności Wiek 8-10 lat Edmund de Amicis - Serce Frances Hodgson Burnett - Tajemniczy ogród J. Canfield, M. i P. Hansen, I. Dunlap - Balsam dla duszy dziecka Heather Emery - Mity greckie dla najmłodszych Eric Knight - Lassie, wróć! Astrid Lindgren - Bracia Lwie Serce Clive Staples Lewis - Opowieści z Narni Kornel Makuszyński - Szatan z siódmej klasy Lucy M. Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza Mark Twain - Przygody Tomka Sawyera Wiek 10-12 lat Aleksander Dumas - Trzej Muszkieterowie Arkady Fiedler - Orinoko Astrid Lindgren - Ronja, córka zbójnika Ferenc Molnar - Chłopcy z Placu Broni Małgorzata Musierowicz - Noelka i inne tomy Jeżycjady Jerzy Niemczuk - Opowieść pod strasznym tytułem Ferdynand A. Ossendowski - Słoń Birara Alfred Szklarski - seria o Tomku Wilmowskim Sempe, Goscinny - seria o Mikołajku Jean Webster - Tajemniczy opiekun Wiek 12-14 lat J. Canfield, M. Hansen, K. Kirberger - Balsam dla duszy nastolatka Paulo Coehlo - Alchemik Arthur Conan Doyle - Pies Baskerville'ów Margaret Mitchell - Przeminęło z wiatrem Bolesław Prus - Faraon Henryk Sienkiewicz - Trylogia Juliusz Verne - Tajemnicza wyspa Edward de Bono - Naucz się myśleć kreatywnie Tony Buzan - Rusz głową Tadeusz Niwiński - Ja Wiek 14-16 lat Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z archipelagu Pierre Boulle - Most na rzece Kwai Anna Frank - Dziennik Francis Scott Fitzgerald - Wielki Gatsby Wiktor Woroszylski - Nastolatki nie lubią wierszy - wybór Dale Carnegie - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Michael Gurian - Zrozumieć nastolatka Spencer Johnson - Kto zabrał mój ser Mary Pipher - Ocalić Ofelię Ron Potter - Efron - Życie ze złością Powyżej 16 lat Michał Bułhakow - Mistrz i Małgorzata Jarosław Haszek - Przygody dobrego wojaka Szwejka George Orwell - Folwark Zwierzęcy Nathaniel Branden - 6 filarów poczucia własnej wartości Sephen R. Covey - 7 nawyków skutecznego działania Erich Fromm - Mieć czy być Daniel Goleman - Inteligencja emocjonalna John Gray - Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus M. Scott Peck - Drogą mniej uczęszczaną Martin Seligman - Optymizmu można się nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE__mozesz podac mi ogolne zasady dukana,juz poszukalam sobie info co i jak ale wolalabym tak od kogos praktykujacego uslyszec,tzn co jesz,ile i co pijesz,wiem alkoholu niet:O poszczegolne fazy tak na chlopski rozum;) pozdrawiam.a jakis sport do tego uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szybciora Wam tylko napiszę bo pakuję sięrano ,jedziemy w góry na przyspieszony weekend pierwszo majowy,to tak żebyscie wiedziały czemu mnie nie ma:D Normalnie chyba polubię kłótnie jeśli zawsze będzie taki ich finał,cieszę się niezmiernie ,wracam chyba w poniedziałek Ewamic wiem,że ktoś o nicku Zołza pisze na kafe pare razy natknęłam się na wpis ale musiałaś mnie z kimś pomylić,chyba,że mam sobowtóra:D Podczytywałam czasami Lipcówki dopóki nie zaczęły pojawiać się pomarańcze i wszystko psuć,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola__udanego wyypadu,pozdrow gory ode mnie,ale Ci super niespodziewanke M zrobil.milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP__swietna ta lista ksiazek dla dzieci,dzieki za podsuniecie jej,napewno kilka pozycji znajdzie miejsce w zbiorze ksiazek dla Bena. dobranoc mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekujemy za komplementy. Lusiu Emilce nawet sukienka nie jest wstanie przeszkodzic w przemieszczaniu sie ;) Nemezis my staramy sie z M zeby jednak malej nie przegrzewac, w sumie to M bardziej ja rozbiera pewnie dlatego ze mnie zawsze jest zimno a jemu goraco. A prawda jest taka ze to byl pierwszy i jedyny raz w tym roku kiedy mala miala krotki rekawek bo akurat zrobilo sie tak cieplo. Ale optymistycznie mam nadzieje ze lato bedziemy miec upalne... Duniu mi pielegniarka tez powiedziala ze po roku juz moge zaczac dawac normalne mleko. Ze niby zalecaja od 2 lat ale wcale nie trzeba tak dlugo czekac. A w zasadzie to ja juz teraz gotuje malej raz lub dwa razy w tygodniu kasze manne wlasnie na normalnym mleku tylko pelnotlustym. Mala ja uwielbia. Joola no to ciesze sie ze kara przyniosla takie fajne efekty. Moze jednak M cos zrozumial. Milego weekendu. Kasza temat rzucania sie - nie pomoge, budzenie nocne z krzykiem moze byc od zebow u nas tak bylo i pomagalo tylko wziecie malej do lozka. Wiem nie jest to moze najlepsza rada, ale jak juz jej wyszly gorne jedynki to i cala nocke spi w swoim lozeczku a budzi sie tylko na butle. Aniu P musze sie przyjrzec blizej tej liscie, moze mama przywiezie mi jakies ksiazki po polsku dla malej. Aha jeszcze odnosnie nabialu wyczytalam gdzies ze lepiej podawac maluchom serek wiejski niz bialy bo ze wzgelu na roznice w procesie produkcji wiejski zawiera wiecej wapnia (chyba to o wapn chodzilo). Poszukam jutro tego artykulu to Wam podam linka. Ewcisko dzieki za przepis na ten kisiel. Ugotowalam i Emilce bardzo smakowal. I temat pomaranczowek. Juz wczesniej mielismy takie macace wpisy. I jestem zdecydowanie za ich ignorowaniem i nie komentowaniem wypowiedzi. Do tej pory udalo nam sie trzymac nasze forum na poziomie i uwazam ze tylko tak uda nam sie utrzymac tu mila atmosfere bez zadnych zgryzliwych uwag, podtekstow i mieszania. A teraz zycze dobrej nocki i zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×