Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie MONIK85...........24.......1.06......C......N ATALKA.............Łódzkie Mum2be..............30....2.06.......s........Tymuś..... ......Katowice carmen37...........24....2.06........s..........??????.. .. .......małopolskie lilianka09............26....2.06........c......Malwinka. ......mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............32....4.06........S........ ?? .......................Stany Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna... Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...............Łódź czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście gonzallo..........31.....8.06.........s....Staś,Jaś,Fran ek?......Częstochowa annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK Pimach..............31...15.06........s.........Antoni .........Bielsko Biała mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia ... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała Zakochana mama..27...20.06.........c.......Kornelia............... Kalisz AniaP.................29...21.06.......c.........Martula ...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków gaanetka...........28....27.06.........s................ ..............Wiedeń LilkaJ................34....28.06..............c........ ..................lubuskie atilla.................24...29.o6.........c....... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c....... Julia................Małopolska Nasze dzieciatka: NICK…URODZINKI….WAGA/WZROST..........IMIE Pimach………........10.05....35 tc....2850/54 cm.......cc.........Antoni Fasolkowa mama..21.05...............3350/54...........cc.........Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos miał kontakt z Carmen37??? jak jej samopoczucie??? czy wszystko dobrze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MentraElle ja czasem spie tak troszke na brzuchu, tzn bardziej z boku brzucha ale na brzuchu, tak mi wygodnie. Z pierwszym dzieckiem zupełnie nie umiałam na brzuchu, a teraz mam wrazenie jakby dzidzia była bardziej przy kregosłupie i mi tak wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, mum2be____ co to za ciacho ten miodnik? Bo brzmi bardzooooo zachecajaco, mimo ze za miodem jako takim nei przepadam, to w ciescie - yhm :-) Mnie juz rodzina molestuje, zebym jakies ciacho upiekla, ale ja nie mam ochoty na "ciastolenie". Moze jednak mnie ruszy w kierunku piekarnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pieknie Goniu a ja juz wysłałam na ten pierwszyemail....Mam nadzieje ze nikt nie bedzie teraz wchodził na naszego bloga;/ Ze ten pierwszy email wogole nie istnieje u nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze sterylizator: annnnnnna_____ o tym parowarze to pisaly tez dziewczyny na majowkach, fajny pomysl. Ja nawet chyba wyprobuje go tylko w wersji zmidyfikowanej, bo nie mam parowaru ale mam b. dobry gardenk do gotowania na parze :-) Wystarczy Mantra______ sposord moich kumpeli tutaj tylko jedna miala ten caly zestaw Aventu razem z "miska" do sterylizacji w mikrofali i w sumie tez nie byla zachwycona. A glownie to jej maz, jak byla jego kolej na zmywanie tych wszystkich butli. Bo umyc pod goraca woda dokadnie i tak trzeba i to byl glwony problem meza :-P Bo myslal, ze to bedzie taki kombajn, wsadzi brudne, i nie dosc, ze umyje to i wysterylizuje :-) A teraz co ja robilam. Juz chyba pisalam, ze mialam w tamtym okresie rewelacyjna pediatre i z jej wielu wielu rad skorzystalam. Wygotowalam we wrzatku wszystkie butelki i smoczki przed piwerszym urzyciem. Tak ja wiem, z 5 min, na malenkim ogniu. Potem niech wystygnie sobie samo. A co bylo dalej.... Coz, wszystko bylo wygotowywane raz na pare dni doslownie, mimo ze Hanka na butli "jechala". Moze raz na tydzien nawet. A to za rada wlasnie pediatry. Umyc wszystko w jak najcieplejszej wodzie z kranu (no, zbey sie nie poparzyc :-) ). dokladnie wyplukac tez w goracej i wystarczy. Wygotowac - raz na jakis czas. I faktycznie, u nas rewelacyjnei dzialalo, a teraz, jak juz wspomnialam, zamisat gotowania garnku bede to robila na parze. Jelsi jeszcze jeden sposob, dosyc powszechnie stosowany przez Amerykanki, wyparzanie w zmywarce. Tylko tu trzeba by doczytac jak to dokladnie robic, bo chyba wstawia sie bez detergentu (zeby butelki zapachu nie zlapaly). Szczegolow nie znam, bo zmywara dla mnie to ewidentnie nie jest sposob na steryzlizacje butelek :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff Gonia mamy szczescie;)Przyszedł mi mail zwrotny ze ten Twoj pomyłkowy mail nie istnieje;p Bo juz myslałam ze na nowo bedzie trzeba zmieniac hasło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - dokladnie o tym samym myslalam zeby w steamer wyparzac. Nie mam takiego elektrycznego bo jak cos uzywam tego na garnek i na kuchenke. Ale tak jakos mnie naszlo na elektryczny bo wydaje mi sie latwiejszy w uzyciu. no nic poczytam jeszcze i zadecyduje. wzielam az instrukcje do zmywarki zeby zobaczyc czy cos tam jest w tym temacie, ale nie ma:) no ale bez przesady niebee wlaczac zmywarki na pare butelek:) szczegolnie, ze zamierzam karmic piersia... no ale nigdy nei wiadomo jak to bedzie. Ogolnie zamierzam zaznaczyc zeby w szpitalu dziecku butli z formula nie podawali. Polozna mowila ze dziecko jest ok przez 12 godzin po porodzie nie potzrebuje nawet jedzenia. I jeszcze mowila ze w szpitalach maja smoki z duzymi dziurkami i dziecko przyzwyczaja sei pozniej mzoe byc problem z karmieniem. Wiec jak cos zamierzam wziac swoje butelki stage 1 z takim niby sutkiem (ksztalt koncowki smoka) i wolnym flow. Wiec przydaloby sie wygotowac i w kocu wziac sie za pakowanie torby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za nowe hasło. Wybaczcie, ze sie nie udzielam, ale fizycznie padam na twarz. Pobudki w nocy co 2 h... Na szczęście można kimnąć w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach wystarczy ze dasz znac że u was ok,a ze padasz na twarz to wierze, wszystkie bedziemy pewnie tak miał wkrótce. Własnie tez słyszałam że z tym sterylizowaniem nie ma co wariowac, zawsze mozna po kazdym karmieniu przelac wrzatkiem z czajnika i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w koncu przywiezli rme do wozka... wczesniej pomylili sie i przywiezli mi na piankowych kolkach a ja chcialam na dmuchanych. Normalnie cudo:) gondolka jest na wysoksc prawie bioder wiec wysoko nie trzeba sie bedzie nacylac az tak bardzo. Raczka wysuwa sie bardzo wysko... wiec idelana dla mojego meza, ktory ma 190 wiec jstem zadowolona:) Mam nadzieje, ze maluszek tez polubi Marteczko - slczne dzieki za rekomendacje i link na ten wozek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko - jeszcze tylko jedno pytanie odnosnie wozka. Gondola ie ma pasow do przpiecia maluszka. CZy kupilas jakies i zamontowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam Tunciu ale po 8 godz. na nogach moj mozg dziala wolniej. Dziekuje za haslo i swoja droga to szybka jestes po juz po minucie wyslalam poprawnego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra_____ po co chcesz pasy do gondoli juz teraz? Chcesz ja montowac do auta zamiast fotelika i daltego pytasz o pasy? Bo jelsi nie zamierzasz wozic malucha w gondoli, a w normalnym foteliku to wyczysc sobie glowe z pasow na dlugo. Dopiero jak dzieciak zacznie ci sie podciagac do siedzenia w gondoli to wtedy maja sens takie szelki przypinane do wozka. Ale nie wczesniej, jak on lezy na plasko. A jak zaczyna siadac to dobrze przesiasc sie na spacerowke rozkladana i tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia widocznie byłam w tym samym czasie na necie co Ty:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - nie, nie bylabym na tyle pomyslowa, zeby dziecko wozic w aucie w gondoli. Wiem, ze na dluzsze trasy tak lepiej, ale ja nie wybieram sie na razie w dluzsza trase z takim malym. A tak w ogole kiedy jest ok gdzies dalej jechac z dzieckiem w foteliku... bo slyszalam, ze na poczatku nie moze taki maluch byc w foteliku dluzej niz 2 godz? No jak zacznie siadac to pewne bedzie juz ok do spacerowki. Bardziej mi chodzilo o mlauszka, ze np najade na cos i maly mi wypadnie - to mam pomysly co:) no ale roznie bywa. Wiec skoro nie robia takich szelko-pasow - to chyba w takim razie jst bezpiecznie co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - poza tym chyba tutaj nie mozna w ogole bez fotelika dzidzi w aucie wozic... chyba w gondoli tez nie... prawnie nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia-masz wiadomosc:-) ja zawsze spalam na lewym boku w pozycji \'embrionalnej\' teraz staram sie klasc tak samo na lewym w trakcie snu nie raz czuje ze sie obracam na prawy a w efekcie najczesciej budze sie na plecach z rozlozonymi nogami :-P (podobno najgorzej bo macica malo ukrwiona) Mamo E i jak ???jak sie czujesz oficjalnie sie obijajac?:-D co do steralizatora to znajomu znajomego mial duzo rzeczy dla dziecka i mi przywiozl miedzy innymi sterylizator i podgrzewacz do butelek nie wiem jak to sie obsluguje can\'t be bothered poki co:-P a ten wykrywacz oddechu to hmmmm nieeeeeee nie dla nas ; moja mucza by mnie chyba wysmiala:-P ale schizowac sie napewno bede...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały czas jestem do tyłu z czytaniem... Anaconda ja właśnie też pytałam mamy o to kiedy mogę wyjść z małą na dwór. Ona na to, że ze mną wyszła po miesiącu!!! Tyle, że to była zima bo ja styczniowa jestem. Nie wyobrażam sobie żebym miesiąc na dworze nie była. Niestety mama nie pamiętała jak to było z moim bratem, który jest z czerwca i urodził się 7 lat po mnie. W każdym razie stwierdziła, że 2 tyg będzie ok. Mamo E to teraz już koniec pracy i pełen relaks :) Tunciu wysłałam Ci maila z prośbą o hasło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle, chyba wczesniej niedoczytalam, ale zamowilas wozek Mutsy, tak?:-) Jaki dokladnie???Jaki kolorek? W mojej gondoli nie ma pasow i tak jak pisze Dunia- one nie sa potrzebne. Dziecko Ci nie wypadnie, nawet jak bedziesz po wertepach jezdzic:-) Byly tylko takie pasy do przenoszenie gondolki. Ost. w sklepie ogladalismy Slider\'a( nowsza wersja) i bardzo mi sie podobal. Co do jazdy w foteliku to prawda, ze nie powinno sie dluzej trzymc dziecko niz 2 godz.Tak mi tez ortopeda mowil. My pierwsza wlk. podroz mielismy jak Matylek miala 4 m-ce, ok 9-10 godzin jazdy( z przerwami), to zawsze po 2 godz. robilismy postoj. Monitor oddechu ( nie wiem, czemu chcialo mi sie napisac \"monitor usmiechu\") moze sie naprawde przydac, szczegolnie u wczesniakow lub u dzieci z jakimis wadami. Kolezanka ost. mi pisala, ze jej kuzynka oddala swoje blizniaki do zlobka ( w wieku 6 m-cy) i po kilku dniach jedno zmarlo...Podczas snu- tzw.smierc lozeczkowa:-o:-(:-( Czesto sie tez slyszy, ze dziecko po mleku (sztucznym) moze sie zakrztusic...Tak jak Gonzalo pisala. Gonzallo, Ty masz cukrzyce ciazowa??? Ja mam....:-o MantraElle, co do mleka szpitalnego. Ja po cc jak zobaczylam, ze karmia Matylde mlekiem sztucznym( bez mojej wiedzy) to sie strasznie wkurzylam. No, ale nie bylo innego wyjscia, bo ja sama mleka za wiele nie mialam, Matylda nie umiala ssac ( ciezki to okres byl, oj ciezki). I dawalam swoje butelki, ale pielegniarki to olewaly...Mialy swoje, szpitalne, szklane, z takimi smoczkami kauczukowymi. A ja mialam plastikowa, z silikonowym ustnikiem ( z Tommme Tippe). Na moje pyatnie dlaczego nie chca mojej butli, opowiadaly, ze szklane i kauczukowe zdrowsze( i chyba mialy racje). To samo ze smoczkiem- zdrowszy ponoc kauczukowy. Ja i tak sama podawalm Matyldzie mleko w swojej butli( tak przez tydzien dokarmialam Ja sztucznym- niestety). Ale najwazniejsze, ze udalo nam sie pokonac kryzys mleczny i pozniej pija prosto z cyca:-) Sie rozpisalam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tym obijaniem dzisiaj to sie strasznie zmeczylam ;) a ze pozniej pojechalam do szpitala na sprawdzian cisnienia i ktg, to teraz padam dobitnie na pysk i zaraz do lozka wedruje! Jeszcze do mnie nie dociera ze juz skonczylam pracowac, ale w duszy ciesze sie przeogromnie :) na dodatek dostalam 200F od kolegow w pracy w gift vouchers (takie talony z mojego ulubionego sklepu) - tak Duniu, na koniec zdecydowalam sie na twoj pomysl bo tak narazie to sama nie wiem jaki prezent chcialam, a tak to wiem ile mam kasy i na co moge sobie pozwolic ;) W szpitalu polozna mi sie zalila na jej stosunek z dorastajaca corka, ja to czesto tak mam, nie wiem czy mam to wypisane na twarzy czy co, ale czesto obcy ludzie mi sie \"spowiadaja\". Pozatym ponoc niepotrzebnie poszlam :o bo wszystko w porzadku (chwala najwyzszemu) i tylko 3 godziny mnie tam niepotrzebnie trzymali. Acha, dziewczyny w UK, w moim szpitalu byly wywieszone ulotki ze juz od lutego nie podaja mleka modyfikowanego, nawet jesli dzidzio potrzebuje, bo naciskaja na karmienie piersia. Ja pamietam z poprzedniego razu ze po cc bardzo trudno bylo mi zaczac \"produkcje\" mleka i ze dwie butelki modyfikowanego mala dostala. Wiec jesli cos to trzeba samemu zapakowac ze dwa kartoniki mleka poczatkujacego, tak w razie czego.... Co jeszcze? oh jestem juz tak zmeczona ze nie mam sil nic pisac, sciskam was wszystkie mocno mocno i do poczytania jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ten monitor oddechu-Hania nałykała się wód płodowych i ulewała nimi po cc,więc w szpitalu jak mi ją przywiezli po jakimś czasie(lezała najpierw w inkubatorze) to do tego wózka szpitalnego dostała monitor oddechu bo ponoć dzieciaki z takimi problemami mogą być zagrożone zakrztuszeniem.Teraz już wiem,że jeśli mi dzisziuś taki numer wykręci,że się zakrztusi i przestanie oddychać to trzeba mu dmuchnąc w pyszczek-albo reanimować.Mam nadzieję,ze żadnej z nas nie spotka taka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka-ja nie wiem czy mam cukrzycę ciążową...nie dałam rady zrobić tego testu z glukozą.Ja nie słodzę herbaty,kawy-dla mnie wypicie kilku dosłownie łyków roztworu skończyło się okropnymi wymiotami.Poszłam powiedzieć lekarzowi-a on na to,że trudno..nie można to nie mozna.Kazał jedynie nie objadac się słodyczami i co jakiś czas kontrolować glukozę na czczo.Mam zazywaczaj tak na poziomie 85-95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik dobrze ze jestes w domciu i choroba wykluczona Mamo E tez tak wlasnie dreptam nieraz pomiędzy półkami i dumam które kupic cow&gate http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10052&productId=42028&callingViewName=&langId=-1&catalogId=11051 czy aptamil http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10052&productId=42052&callingViewName=&langId=-1&catalogId=11051 jakos miedzy tymi dwoma no i zostaje jeszcze sma i nan aleponoc cow&gate ma probiotyk co by przemawialo za. I piszesz ze 2 kartoniki ale te małe 200ml? mam zapakowac swoje butelki w razie czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko - zamowilam 4 ridera z dmuchanymi kolami z lini team college w orginalnym firmowym kolorze czyli takim seledynowym. Naprawde niesamowice podoba mi sie. W mojej gondoli tez sa te pasy do noszenia, ale w tym modelu juz nie robia tej specjalnej kieszonki na nie... chyba bym wolala, zeby byla. Jesl chodzi o spacerowke to mzona extra zamowic torbe, ktora mozna zaczepic do wozka sa specjalne zaczepy do przymocowania. Z tego co pamietam to nie zamawialas... wiec nie doradzisz mi pewnie. Chcialam parsolke ale nie sciagaja:( Kupilam wiec taka specjalna zaslonke przeciw promieniom slonecznym Dzieki za info o pasach... ok wiec nic nie kombinuje do czasu az dziecko nie nauczy sie siadac. Przykre bardzo z tym blizniakiem:( mi tez koleznka mowila ze jej mala miewa bezdechy, nawet ma wizyte na badania umowiona i ze jest nieamowicie zadowolona z monitora odechu Super, ze pomimo utelkina poczatku Matylda byl OK z piersia... slyszalam, ze nie zawsze tak latwo pozniej jest w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraaElle napisała: Kupilam wiec taka specjalna zaslonke przeciw promieniom slonecznym Mogła bys wkleic linka do tej zasłonki? jak to wyglada? Z tym blizniakiem naprawde tragedia :( ponoc trzeba bardzo uwazac do 7 miesiaca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnna - ja mam cos takiego http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3452269 moze jak znajde czas to poszukam czegos specjalistycznego z takich specjalnych materialow... mam np kapelusz z tej firmy http://www.sunprecautions.com/ i jestem zadowolona wiec pewnie zrobie za jakis czas i tam zakupy.... ale nie widzialam zeby mieli cos takiego, a nie bardzo mialam czas szukac... wiec na razie bedzie to z linku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraaElle ooo ciekawe, chyba to to samo http://cgi.ebay.co.uk/Rare-Baby-Jogger-UV-Sun-Insect-Canopy-Shade-Cover-BN_W0QQitemZ270392364725QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Pushchair_Accessories_parts_ET?hash=item3ef4a40eb5&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1688%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50 musze sie nad tym zastanowic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×