Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia dziwna

Oszczędna rodzina

Polecane posty

Mi gościu od naprawy sprzętu AGD powiedział,że odkamieniacze to pic na wodę fotomantarz.Zwykłe oszustwo.Podobno raz na miesiąc mniej więcej należy puścić pralkę na gotowanie a zamiast proszku dać ocet.I że szybciej popsujemy pralkę sypiąc za dużo proszku :( A płyn do płukania też coś tam powoduje nie dobrego.I jak tu wierzyć w reklamę? Co o tym myślicie? Ja mam pralkę bez awarii już 10 lat i nie widziała odkamieniacza.Co prawda bez octu,ale puszczam na gotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandyn
dobra, przecytalam topik, nei caly, bo czasu brak, ale mnie zaciekawilo i pisze: pare dni temu bylam na konferencji zorganizowanej przez ambasade danii nt. ekologicznych rozwiazan na przyszlosc. co wynioslam i co juz kiedys wczensiej chodzilo mi po glowie, w zwiazku z planowana budowa domu: pompa ciepła do ogrzewania domu, okna po poludniowej i zachodniej stronie, dom jest wtedy naswietlony i mozna wykorzystac wiecej ciepla, systemy zbierajace deszczowke do splukiwania wody w toalecie i podlewania ogrody, kolektory sloneczne (ale to w naszej strefie klimatycznej moze sie nie sprawdzic), dalej: zarowki energooszczedne, inwestycja w zmywarki i pralki z najwyzsza klasa energooszczednosci, zalozenie termostatow na kaloryferach, ocieplenia domu welna, inwestycja w trojszklenia w oknach (nie ucieka cieplo) poza tym z domowych sposobow, to to co juz bylow ymienione: rozcinanie opakowan z kremami, pastami itd, zakupy robimy raz a porzadnie w sklepach dyskontowych w osiedlowych sklepikach jest czesto duzo drozej, oczywiscie na biezaco zaoptarujemy sie tam, ale mowie tu o duzych zakupach: zapas kosmetykow, chemii, jedzenia (kasza, ryz, itd) np. w TESCO. jak dla mnie chemia do sprzatania domu made in TESCO nie odbiega zbyt wiele jakoscia od tej "orygianlnej" a jest nieporywnywalnie tansza. tak jak juz ktos wspominal robienie wiekszej ilosci obiadow i mrozenie ich to duza oszczednosc na gazie, dodatkowo staramy sie segregowac smieci. u mnie w domu nie ma wanny, tylko prysznic, wiec mamy mozliwosc oszczedzania wody, ale np. podczas zwyklego mycia zebow zakrecam wode, bo po co ma leciec, skoro ja z niej nie korzystam. nie jestem fanatyczka oszczedzania, ale zdaje sobie sprawe z tego, ile kasy moze zostac w portfelu po madrych zakupach czy po przemyslanym korzystaniu z wody, pradu itd. tym bardziej jestem swiadoma tego, co to ekologia, wyczerpnae zasoby energii i odnawialne zrodla energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joaśka.alkjb
wika2 pisałaś coś o czyścikach... Otóż ja dostałam takie czyściki od Rodziców na Mikołaja ;-) i ciężko mi się do nich przekonać :-( Czy sama woda zabije bakterie np. na wannie czy na toalecie? Albo podłogi samą wodą? Narazie używam, niby jest fajnie, ale ciągle mam poczucie, że mam brudno :-( Przekonaj mnie proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luydytsghhbklkjg
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×