Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia dziwna

Oszczędna rodzina

Polecane posty

Gość co złego jest w praniu ręcznym
Ja piorę ręcznie delikatne ubrania, zwłaszcza jaśli są z każdego koloru po trochu i są szybko potrzebne. Mam do pralki wrzucać 10 prań po 1-2 sztuki, bo są w róznych kolorach i trochę farbują? Oszczędzać trzeba, ale mądrze. Zasoby środowiska kurcza się. Wiem, co mówię jestem biologiem z wykształcenia. Oszczędzanie interesuje mnie również z powodów finansowych. Chętnie poznam ciekawe pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze to nie wiem
Jak piore to nie licze litrow. Przeciez w brudnym chodzic nie bede, nie? ;) Nie mam kilku szaf z ubraniami, a dwoch koszulek nie bede wrzucac do pralki chyba... I nie piore w wannie, tylko w misce ;) I wode z ostatniego plukania zostawiam w misce do splukania. Zaden osad sie nie robi. Zwlaszcza, ze z ubikacji korzystam czesciej niz robie pranie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze to nie wiem
hehehe, ja tez w zimie trzymam na balkonie rozne rzeczy :D Zwlaszcza piwo :P Po cholere mam zapychac lodowke butelkami? :D Zwlaszcza, ze nie wiadomo kiedy to sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze to nie wiem
widocznie mieszka w Suwalkach :) U mnie nie ma takich zim ;) I byc moze nie ma duzo w tej lodowce ;) Nie Twoja lodowka to co Cie to interesuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze to nie wiem
a skad wiesz, ze wylacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także oszczedzam , rozcinam tubki z resztkami pasty kremu czy balsamu i nie nap...liłam 10 dzieci jak ktoś tu przed chwila napisał . Oszczedzam bo pracuje zbyt ciezko na moje pieniadze zeby je marnowac. Nie uzywam też chemii gospodarczej, bo kupowanie tych produktów i ich używanie jest tak samo bezsensowne co szkodliwe. Przeczytałam gdzies ulotke reklamujaca czysciki ekologiczne, przemyslałam, skalkulowałam i postanowilismy z meżem zainwestowac dosc istotna kwote na ich zakup. Dzieki temu od 3 lat nie wydałam ani centa na żadne cify, brefy, pronta i inne tego typu. Czysciki mam wciaż w domu, ich zakup juz mi sie zwrócił a chemie musiałabym kupowac nadal i mam zawsze czysciutko . Aby zaoszczędzic na zużyciu wody zamontowałam specjalne turbinki pod prysznicem i na kranach, redukujące przepływ wody na min o ok.1/3. Jest to istotne bo w mojej okolicy cena m3 wody wynosi 9 zł . Z tymi którzy tak obruszają sie na oszczedzanie pogadamy , gdy cena wody znowu wzrosnie. Każda oszczędność jest istotna nawet ta 20 zł bo za te pieniądze moge sprawic drobną przyjemność mojej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakilata
Zgadzam się z tobą wika. Moim zdaniem ludzie i tak zaczęli oszczędzac wodę, bo to kosztuje. Ale ubolewam nad tym, że nie segregujemy odpadów tak jak trzeba. Ja też oszczędzam, robię przetwory bo lubię, żywność mrożę jak zostaje, a co do prania ręcznego to jasne, że np.2 białe sztuki nie opłaca się prać w pralce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ograniczyłam zakup środków czystości do minimum a zamiast tego używam octu, jest tani jak barszcz, rewelacyjnie czyści, powierzchnie dłużej pozostają czyste a do tego to nie chemia, jedyny minus to zapach, ale szybko sie ulatnia na szczęscie. Do mycia okien są rewelacyjnie ściereczki z mikrofibry, wystarczy ciepła woda i taka ściereczka żeby okna lśniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hoho ho ho
A slyszeliscie o takich systemach co przechwytuja wode z wanny lub z umywalki i potem ta woda jest uzywana do splukiwania toalety, pewnie nie bo wiekszosc z was jest taka och i ach, szlachta od siedmiu bolesci. Ja takich rzeczy jak w temacie nie robie, bo za duzo pierdzielenia sie ze splukiwaniem wody ktora musialabym nabierac z wanny, ale jak ktos tak lubi to czemu nie. Pod bierzaca woda nie zmywam, kiedys mylam w misce a tylko plukalam pod bierzaca, teraz mam zmywarke ktora zuzywa 11 l wody na litr. Tez jestem przeciwna marnotrawieniu pieniedzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulapaula
u mnie niestety...rozcinanie pasty...i niektore rzeczy...oszczedzamy bo brakuje nam, musimy szanowac pieniadze. myslicie ze ja nie mam tego czasem dosc? mam. ale gdyby nie pomyslowosc mojej mamy we wszystkim "by zaoszczedzic" nie moglabym sobie na wiele rzeczy pozwolic. zyjemy skromnie, kiedys nawet biednie. nie mam zamiaru sie tutaj z kogokolwiek smiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoxFox
Jasne . Zyjac w polsce tez oszczedzalam. To biedny kraj. Teraz tego nie robie. Tzn.oszczedzam ale zupelnie inaczej. Tak mi sie nie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.b
A czemu wy tak ta wode oszczedzacie?przeciez nic w naturze nie ginie. Wody wystarczy na dluuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.b
A czemu wy tak ta wode oszczedzacie?przeciez nic w naturze nie ginie. Wody wystarczy na dluuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co wam daje takie
Spuszczanie kibla woda po praniu? lle zaoszczedzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka
Ja rozcinam zawsze plasikową buteleczkę po odżywce i tej "resztki" starcza mi na bardzo długo, wnerwia mnie,że producenci chcą w ten sposób naciągać.Ale też jest sporo kosmetyków ,które stawia się na zakrętce i nic się nie marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest dobre
paulapaula u mnie niestety...rozcinanie pasty...i niektore rzeczy...oszczedzamy bo brakuje nam, musimy szanowac pieniadze. myslicie ze ja nie mam tego czasem dosc? mam. ale gdyby nie pomyslowosc mojej mamy we wszystkim "by zaoszczedzic" nie moglabym sobie na wiele rzeczy pozwolic. zyjemy skromnie, kiedys nawet biednie. nie mam zamiaru sie tutaj z kogokolwiek smiac. I dlatego oczywiście mam internet bo jest on dobrem niezbędnym i nie wolno na nim oszczędzać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moglibyscie sie zdziwic
moglibyscie sie zdziwic ile wody zuzywa spłuczka ,wystarczy sprawdzic na liczniku i pomnożyc przy 4 lub 5 osobowej rodzinie jakies 40 razy leciutko a w wekendy nawet wiecej. nie trzeba wody z kapieli stale zatykac ale wystarczy czesc a juz oszczednosci sa znaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednego część z Was chyba nie pojmuje. zasoby wody zmniejszają się i nie jest tak, jak ktoś wyżej wspomniał, że starczy jej na dłuuuugo. oszczędzanie wody jest ekologiczne i tyle. a Polska jest jakoś daleko na liście krajów, które mają wysokie zasoby własne wody. nasze są niestety niewielkie. a i jeszcze drobiazg odnośnie oszczędzania-nie zawsze korzystam z typowych worków na śmieci, w sytuacji gdy trafi mi się platikowa siatka, najpierw w niej składuję to co mam do wyrzucenia, głównie te segregowane odpady. to też jakaś oszczędność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość segregacja odpadów
czy wiecie że: segregowane odpady firma "śmieciowa" odbiera za darmo? Jeśli szkło, butelki PET, makulaturę wyrzucisz do odpowiedniego pojemnika to za wywóz tych odpadów nie płaci się? Wystarczy, żeby wszyscy w bliku wyrzucali butelki po napojach do pojemników na PET, a rachunki za wywóz śmieci spdłyby... i każdy mógłby sobie kupić chiński polarek zrobiony z tych PET-ów za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość love bebe
tak czytam to co piszecie na tym forum i naprawde jest to przykre,że w posce taka bieda jest,że trzeba w miskach zmywać po wielokroć,do tego myć się po kimś w jednej wodzie jak za czasów cara,no ormalnie cyrk,pewnie jedzenie też kupujecie w biedronce czy tych innych sklepach smieciowych,straszne,że tak jest,mnie naszczęście stać na wszystko co wymieniliście i na dobre jedzenie,generlnie na dość wysoki standard życia,niewyobrażąm sobie życia takiego o jakim tu wspominacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pOpieram wpis wyzej
Ja tez mieszkam w zachod niej Europie i mysle troche inaczej niz co niektorzy na tym topiku . co do zasobow wody to na Ziemi jest wiecej wody niz ladow sa gory lodowe bardziej ludzkosc czeka potop niz susza a tak na marginesie: scieki sa oczyszczane i ta sama woda znow plynie w kranach.. Oszczedzac tez trzeba z glowa. Myjac gary w brudnej wodzie nic nie zyskacie a duzo stracic mozecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
hej hoho ho ho Niestety, o tym systemie przeczytałam po generalnym remoncie łazienki. Gdyby to było wcześniej, usiłowałabym to zainstalować, chociaż nie wiem, czy u nas to ktoś potrafiłby zrobić. Mogłabym ogłosić zgadywankę, w jakim to kraju są tak oszczędni, czyli mądrzy ludzie, ale chyba to byłoby nie do odgadnięcia. JAPONIA. Chyba biedy tam nie ma, a oszczędzają. Kąpiel całej rodziny w jednej wodzie podobno należy tam do tradycji. A my czy nie siedzimy razem w jakuzi z całkiem obcymi ludźmi? Słyszałam o matkach, które kąpią się w wannie po kąpieli dziecka. Jakos nie wpadłam na ten pomysł, aha, ale moje dzieci były małe, jak jeszcze nie było u nas liczników. Liczniki jednak uczą oszczędzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzdura i glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzdura i glupota
Kto siedzi w jacuzzi z obcymi ludzmi?bo ja nie. Ja sie brzydze wody bo to siedlisko bakterii. dla mnie tylko czysta woda . wody akurat nie oszczedzam a znow tak duzo jej nie zuzywam.nie Marnuje bez potrzeby.uzywam pralki,zmywarki,filtrow.l spluczke mam na stopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widać, że niektórzy chyba tylko po podstawówkach są a jedyne programy jakie w tv ogladają to romantica i mtv. Ludzie, zapasy wody kurczą się w zastraszającym tempie, Polska jest na samym końcu jeśli chodzi o zasobność wody pitnej w Europie. Za parę lat woda będzie prawdziwym rarytasem, już teraz są miejsca w Polsce gdzie wody jest za mało. Poczytajcie trochę, pooglądajcie discovery, pojeździe sobie nad najbliższy zbiornik wody pitnej a sami się przekonacie jak jest jej mało. Planowane są podwyżki cen wody o kilkadziesiąt procent. Niedługo oszczędzanie wody będzie dla każdego koniecznością. A do tych, którzy uważają, że oszczędzanie to obciach, moja rodzina mieszka w Niemczech, powodzi im się bardzo dobrze, ale mój wujek, budując dom, zainwestował w system do zbierania deszczówki, którą m.in. spłukują toalety i podlewają ogród. Na zachodzie oszczędzanie to prawdziwa moda u nas to ciągle obciach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co innego zainwestowac w
System,a zmywac w brudnej wodzie czy kapac sie jeden po drugim. pozatym mozna zaminic wanne na prysznic i zastanowic sie czy jest sens kapac sie codziennie...bo to tez przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nIe no oszczedzanie oszczedzaniem ale pomysł poprzednika żeby sie nie myc codziennie to juz nie jest oszczedność lecz Flejostwo! Bogu dzieki że nie pracuje z toba w jednym pomieszczeniu, watplwa przyjemnosc wdychac zapach czyjejś niemytej codziennie d...py!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorry ale ja pisalam o
Kapieli w wannie. mozna sie w 5 minut splukac prysznicem? no chyba ze pracujesz w polu czy na kopalni . czytaj ze zrozumieniem ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorry ale ja pisalam o
Kapieli w wannie. mozna sie w 5 minut splukac prysznicem? no chyba ze pracujesz w polu czy na kopalni . czytaj ze zrozumieniem ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sie nie zrozumiałyśmy, bo ja mam tylko prysznic i pod pojeciem kapiel to właśnie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×