Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

A u mnie tempka dziś 36,73, wczoraj była 36,67, i śluz dziś biały, wiec nie wiem, czy to znaczy, że owu juz była? Ale nie miałam żadnych bóli...Ech..już sama nic nie wiem, kolejne dnie pewnie wszystko pokażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co, od pewnego czasu biorę tez magnez i właśnie przeczytałam, że działa on na zmniejszenie ilosci śluzu, nieźle co..? Może dlatego mam problem z okresleniem tego sluzu w tym miesiacu. I zastanawiam sie czy nie koliduje on z wiesiołkiem. Bo raz mi sie wydaje, że jest płodny, a innym razem, że nie i tak wkółko. Wiecie moze czy w okresie płodnym powinien pojawiać sie tylko przez cały czas bezbarwny sluz czy moze na zmiane z bialym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki Według kalendarzyka wczoraj wypadała moja owulacja nic nie czułam w brzuchu , żadnego kucia , bólu jajników itp. Śluzu tez nie mam prawie żadnego . Mam nadzieje że owulacja jeszcze do mnie przyjdzie na dniach może się przesunęła? Okres mam dostać 6 maja jeszcze jest troszkę czasu. Może zacznę tak jak wy mierzyć temperaturę ;-). Ogólnie czuje się trochę chora. Mam katar i ataki kichania . Jagoda_27 ja regularnie biorę magnez może faktycznie to powoduje ze mam bardzo mało śluzu . małpka73 gratulacje ze udało ci się dopiąć do swego z ta obrona . Moim zdaniem kwas foliowy w ciąży dla bezpieczeństwa dziecka trzeba brać ale to decyzja każdego z nas. Pozdrawiam wszystkie staraczki i brzuchatki Buźka ;-) ;-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki🖐️ Widze,ze z kazdym dniem jest nas coraz wiecej,to fajnie!!! Jagoda przeczytalam te informacje o ziolach. Wiem,ze potrafia czynic cuda ale trzeba sie tez troszka na tym znac. Ja nie mam pojecia o ziolach,o tym jak one wygladaja dlatego troche sie boje takich kuracji. Moja znajoma od kilku lat leczy sie ziolami(ale nie na nieplodnosc)i podobno daje to efekty i ma lepsze wyniki niz wtedy gdy zazywala leki. Ona sama zbiera i komponuje sobie te ziola,ma ogromna wiedze na ich temat. Moze ja poprosze o jakas rade? Hmmm...czlowiek jak ma problem to kazdej mozliwosci sie chwyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie wiem jak jest z tym magnezem, znajduje jakieś sprzeczne informacje. W jednym miejscu piszą, że zmniejsza wydzielanie sluzu, a w innym odwrotnie. Znalazłam coś takiego na temat sluzu: \"Co zrobić by był lepszej jakości? Na zwiększenie jego ilości polecane są kapsułki zawierające olej z wiesiołka. Najwięcej (ok. 510 mg) zawiera go preparat Oeparol. Należy go przyjmować (w zależności od reakcji organizmu) do 3 razy po 2 kapsułki na dobę od początku cyklu do owulacji. Jest to bardzo ważne gdyż wiesiołek może powodować mikroskurcze macicy a w związku z tym mógłby niekorzystnie działać w przypadku gdyby doszło do zagnieżdżenia. Odczuwalne skurcze zatem podczas zażywania preparatu (oczywiście podczas I fazy cyklu) są wskazówką do zmniejszenia dawki lub zaprzestania zażywania przez kilka dni. Olejek z wiesiołka ma też dobroczynny wpływ w przypadku tworzenia się mastopatycznych zmian w piersiach. Innym preparatami powodującymi zwiększenie ilości śluzu jest olej z siemienia lnianego w kapsułkach lub samo siemię lniane - rozgotowane i pite w formie galaretkowatego napoju. Ze względu na smak i uciążliwość przyrządzania raczej preferowane są kapsułki (no, chyba, że ktoś lubi siemię). Dobrym środkiem wspomagającym jakość śluzu jest też magnez. Można go zażywać przez cały cykl. Aby był skuteczniejszy należy go przyjmować razem z vit. B6, która wzmaga jego wchłanianie w organizmie. Magnez ma poza tym dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie: polecany jest w przypadkach nocnego skurczu mięśni wywołanego jego niedoborem, na polepszenie koncentracji no i w przypadku picia kawy, która powoduje jego wypłukiwanie z organizmu. A, że kawki czasem ciężko sobie odmówić to trzeba pamiętać o magnezie. Gdy mamy wrażenie, że śluz jest zbyt gęsty można go rozrzedzić za pomocą syropów przeciwkaszlowych - popularnego Guajazylu lub Flegaminy. Ilości raczej spore - spotkaliśmy się nawet z opinią, że należy wypić 2 butelki w ciągu 4 dni (oczywiście w okresie okołoowulacyjnym gdy zauważymy już występowanie śluzu). W mniejszych ilościach można popijać Mucosolwan. Gdy nie obserwujemy w ogóle śluzu na zewnątrz należy go \"poszukać\" przy ujściu szyjki. Tak jak wspomnieliśmy bowiem na początku brak jego wypływania na zewnątrz u niektórych kobiet jest zjawiskiem naturalnym. Pamiętać jednak należy, że trzeba się zdecydować tylko na jeden sposób badania śluzu, czyli albo badamy go zawsze przy szyjce albo na zewnątrz. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretka powiedz mi,jak za pierwszym razem przygotowywalas swojego starszego syna na przyjscie rodzenstwa? A teraz, jak twoi synowie reaguja na to,ze jestes w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POwiem tak,ze starszy syn jak zaszlam w ciaze to mial skonczone 2 latka nie cale 3 (bez 3 miesiecy) jak sie urodzil mlodszy. Cala ciaze mowilismy mu ze bedzie mial braciszka i tez tak to z nim szlo jak cala ciaza.Ale jak sie synek urodzil to przez piersze 5 dni po powrocie ze szpitala byl bardzo wyciszony i nie swoj,ale po 5 dniach wszystko wrucilo do normy i nie mialam problemu z chlopakami. On byl za maly zeby jakos tak strasznie to przezywac:)Grzeczny chlopczyk:) Teraz starszy synek wie co to jest mlodsze rodzenstwo i ze placze,ze trzeba sie zajmowac nim wiecej,ale bardzo sie cieszy i mi mowi ze mi bedzie bardzo pomagal-on jest od malego bardzo rozsadny niektorzy z rodzinki mowia na niego profesorek:),choc i lobuz;) A mlodszy tez sie \"niby\" cieszy,juz mi pocaluje brzuch jak mi wyskoczy jak leze,ale jak to bedzie to wam powiem w grudniu. Mam nadzieje ze nie bedzie tak zle ,bo wkoncu bedzie mial starszego braciszka do zabawy.Ale powiem szczerze ze bardziej obawiam sie teraz reakcji mlodszego niz przed tem ,jak go rodzilam i mialam tylko starszego. Troche to pokrecilam ale wiece o co chodzi... Ale sie ciesze bardzo:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj biedne te nasze maluszki Czuję że Julcia będzie zazdrosna i mam nadzieję że na mamę sie nie obrazi ;-) Teraz zaczął jej lecieć katar Ja zwariuję a jutro musimy jechać do Wrocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, jakie tu pustki nastały :( Jenefer, nie martw się, starsze dzieci nawet jezeli na początku są trochę zazdrosne, to i tak zawsze uwielbiają młodsze rodzeństwo i lubią pomagać :) U mnie dziś bez zmian, nadal czekam na owu, dziś temperatura mi spadła do 36,51, może to wreszcie na owu..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobiety Jagodka ma racje pustki tu niesamowite:( Topi sie nasz topik:( Mam nadzieje ze bedziecie tu chociasz zagladac co jakis czas i pisac co u was... Jagodko twoja tempka nie wzrosla takze nie nastawiaj sie jeszcze na owulke.My miedzy 60 a moze 90 strona pisalysmy jakie mamy tempki,porownaj sobie jak to wygladalo u niektorych z nas.A jak nie to ta strona co podalam www.28dni.pl ma przykladowe wykresy i wogole info na temat mierzenia tempki.Poczytaj sobie tam. Milego dnia dziewczynki:) I piszcie cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja dalej czekam na owulacje choć i tak działam w razie jakbym jej nie zauważyła. To już moje trzecie podejście będzie. Zaczynam już się trochę martwić. ;-( ;-( ;-( ;-( . Zapomniałam rano zmierzyć temperaturę ale zawsze jest u mnie zamieszanie muszę zrobić wszystkim śniadanie i wyszykować starsze dzieciaki do szkoły i potem ich zawieść . Robiłam te testy owulacyjne ale miałam tylko raz dwie słabe później jedną słabiutką . Miłego dzionka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeniu to ja nie wiem czy ty juz nie mialas owuli skoro ci juz z 2 kresek zrobila sie jedna... ale nie chche cie wprowadzac w blad... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w zeszłym miesiącu robiłam testy owu i tez myslałam, że jest już po owulce, bo była jedna krska mocniejsza, a potem sie okazało, że owu jednak sie nie odbyła i mój organizm zrobił kolejne podejscie do owu i dopiero ona nastapiła, bo nastapił 13-dniowy okres wyższych temperatur. Z tego co czytałam, to wiem, że testy owu pokazuja tylko poziom hormonu LH, którego skok towarzyszy owu, ale to nie gwarantuje na 100%, że owu sie odbyła. W tym miesiacu nie mam juz testów i staram się obserwować sluz i mierzyć tempke. Ogladałam też różne wykresy i w zasadzie owu powinna być ostatniego dnia niższych temperatur, chociaż zdarzają sie wyjątki i podobno owu może nastapić nawet do 3 dni od skoku tempki. Więc ja cały czas czekam na ten skok...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może już była w następnym miesiącu bardziej będę się obserwować i mierzyć temperaturę. Nie ma wyjścia . Te testy są strasznie drogie w aptece ja zapłaciłam 29 zł za 5 sztuk. Na allegro są tańsze po 1,50 za sztukę. My to mamy przesrane. Ale jak się pragnie dzidzi to trzeba się troszkę z tym na gimnastykować . ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeniu testow owulacyjnych z allegro nie polecam,poczytaj sobie na innych forach wlasnie o nich.Ja wiem ze one nie sa tanie.tu gdzie ja mieszkam na zlotowki placilam 90zl za 7 testow.takze to dopiero drogo,ale wiem ze warto bylo ,bo sie udalo:) Musisz bardziej obserwowac swoje cialo i ci wszystko wyjdzie jak sie nalezy:) Jagodko sorki za szczerosc ,ale pierwszy raz slysze o podejsciach organizmu do owulacji...nie slyszalam o tym,ma byc owulka to jest a nie ze moze chciec byc albo zrezygnowac... Nie gniewaj sie za szczerosc. Poprostu cos zle obliczylas-tak mi sie wydaje. A gdzie tu wszystkie stare wyjadaczki???Pumka,Bruska,Motylek,Muszka ,Aagnes kogo pominelam przepraszam,ale kobietki co u was????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam laseczki! ja wczoraj byłam w pracy dlatego wcale się nie odzywałam... poszłam spać zaraz po 22.00 i było mi tak zimno, że mój M musiał mi skarpetki założyć...i zaczął się ze mnie nabijać, że pewnie w ciąży jestem, bo ostatni raz zakładał mi skarpetki jak w ciąży byłam :D i stopy mi wtedy masował - ale to były super czasy :D tak jak pisałam mi te testy owulacyjne praktycznie cały czas wychodziły pozytywnie :o także nie wiem jak to bedzie.... lecę na plac zabaw z małą bo jest tak pogoda piękna, że aż szkoda w domku siedzieć. a może to właśnie przez tą piękną pogodę więcej z nas czasu spędza na dworze i nie mamy czasu pisać na forum????? papatki aaaaaaa i wygrałam wczoraj w totolotka ....aż 16 zeta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche sie napisałam i wsiąkło.. Więc - wróciliśmy z Wrocka szybko udało się załatwić Julia nawet spokojna Mnie mdli i mam ochotę na cos niezdrowego typu hot dog albo kebab? W domu zrobie bedzie zdrowiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnie wróciłam ze spaceru :) Freciu, jest czasami tak, że organizm przygotowuje sie do owulacji, wystepuje płodny śluz, wzrasta poziom hormonu LH, szyjka sie otwiera, a jednak pęcherzyk z jakiegos powodu nie pęka i do owu nie dochodzi( tym powodem może być np. stres albo podróż). Po paru dniach znowu mogą pojawić sie powyższe objawy płodnosci i jeżeli nic nie zakłuci cyklu, to nastapi owulacja. Czytałam troche o tym, sporo też jest o tym na innych forach np. tu http://www.antyforum.pl/viewtopic.php?t=3187

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzis kuchce nalesniczki:) Umm ale mam smaczka:) Jagodko moze masz racje nie bede czytala cale forum czyjegos bo nie mam takiej potrzeby-wierze ci na slowo:) Ale powiem ze mam juz @ 13 lat i nie zdarzylo mi sie miec 2 razy w miesiacu sluzu plodnego,chyba ze niezauwazylam:P Ale co tam,to nie tamat na rozmowe:) Mamy lepsze tematy jak obiadek:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz wysle mężowi listę życzeń ... Naleśniczki mogą byc jutro bo idziemy na roczek to coś szybkiego lekkiego trza przekąsić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale powiem wam dziewczyny ze ja jak bylam z chlopakami w ciazy to jadlam wszystko co mi z pod buzi nie ucieklo;) Byle mieso,mocno ostre i slone i mi nic wiecej do szczescia nie bylo potrzeba,a teraz mam zupelnie inaczej,przede wszystkim nie mam takiego apetytu,jem wiecej z rozsadku niz z tego ze jestem glodna. A jak juz musze jesc to to na co mam naprawde ochote:O A z tym tez nie jest tak latwo:O Gotowac mi sie nie chce pierwszy raz w zyciu,zawsze pichcialam bez narzekania. Ale jestem ciekawa co we mnie rosnie:) Ale powiem szczerze ze mysle ze to dziewczynka:) obym sie nie mylila;) A co do mizeri to tez bym zjadla,chyba sobie zrobie jako przystawke do nalesnikow z dzemem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny... mówicie,że testy z allegro do kitu? hmmmm.... jak tanie to kiepskiej jakości? bo miałam zamawiac lada moment. jeszcze tyko 5 dni do @ :) mam nadzieję,ze się nie ujawni. od zeszłego tyg. mam bóle brzucha, czuję cały czas napięte podbrzusze zwłaszcza wieczorem, i takie uczucie \"dziobania\"... boje sie,żeby to jakas infekcja nie była, bo jeszcze będe musiała sie leczyć zamaist starać w przyszłym cyklu. Wczoraj miałam scysję z mężem, głupia sprzeczka a ja walnęłam pilotem o ścianę.... hormony mi buzują (to pewnie PMS), ale jak w patologicznej rodzinie hehehe. Ale dzis juz sie baaaaardzo kochamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!! A my dziś Z weroniką byłyśmy na spotkanku z dziewczynami z Lubelskiego forum na e-mama.Ale było fajnie!!!Ciekawe czy nam się kiedyś uda spotkać??!!:):) A ja jak wróciłam ze spotkania to sobie test zrobiłam bo juz się nie mogę doczekać do maja i....wyszła jedna bardzo wyraźna kreska i druga bardzo bardzo bardzo mało wyraźna:):)!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba po niedzieli zrobię drugi test ciekawe co wyjdzie???Normalnie chyba nie będę mogła w nocy spać:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×