Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

Hej co u was kobiety? Fretka się nie odzywa Jak się czujesz U gina byłaś znowu? Ja mam wizyte 8 czerwca i tak co 3 tyg mnie wzywa to nast 29 .06 a potem 20.07 A dziewczynki jesli chodzi o usg połówkowe to kiedy sie robi? Koniecznie w 20 tyg? Czy 20-22? Bo chce jechac na urlop a nie wiem kiedy mi wypadnie to usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jenefer:) Tutaj w szwecji jakby nie to ze mialam rozwarcie przy drugim dziecku w 18 tygodniu to teraz by mnie zaden gin nie ogladal tylko polozna i po ostatniej wizycie chyba 10 maja bym miala kolejna dopiero 23 lipca!!! tutaj poczatkowej ciazy tak nie badaja.Ale do rzeczy,dlatego ze mialam te rozwarcie boja sie ze sie powtorzy i mialam wizyte pod koniec maja jakos i teraz mam zas 29 czerwca. Usg polowkowe najlepiej robi sie miedzy 17 a 20 tygodniem ciazy,ale tego ze od ,chyba,20 tygodnia kazde dziecko rosnie juz indywidualnie,jedno szybciej drugie wolniej...Ja bede miala 2 lipca i to bedzie u mnie 18 tydzien ciazy:) Juz sie nie moge doczekac!!! A czuje sie dobrze,wczoraj cos mialam zly dzien,bylam slaba okropnie ale dzis jest wsumie ok :) Brzuszek rosnie takze jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwna troche ta Szwecja z drugiej strony po co męczyć Maluszka usg! To będę naciskać gina na to badanie na nast wizycie w czerwcu bo on ociąga sie i wszystko na ostatnią chwilę Choć ostatnio jak przeswietlał maluszka to podglądał go tu i ówdzie Nie wiem czy pytac juz o płec - chyba mozna Mam chyba obsesję na punkcie synka bo imienia dla córci nie mogę wybrać Wczoraj widziałam taką mała Zosię i też mi się spodobało to imię zwłaszcza że moja mama takie ma :-) Waże sie i chyba kg przytyłam od poprzedniej wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) u mnie 3kilo na plusie wiec musze sie troszke pilniowac z waga mam problemy z zaparciami no i lekarz mowi ze stad ta waga poza tym czuje sie dobrze przeszlam male przeziebienie ale juz ok wygrzalam sie i juz dobrze jest jutro ide na usg 2D wzielam je dodatkowo lekarz bedzie badal dzidzie dokladnie pod wzgledem rozwoju a za tydzien 12 czerwca mam wizyte u swojego ginia brzuszek rosnie juz jest widoczny przepraszam was ze tak rzadko tu pisze ale im mam wiecej czasu tym go mniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytania dwa do was czy mozna farbowac włosy w ciazy? i czy mozna zmieniac klimat tzn mam na mysli wypoczynek nad morzem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pumeczko :) Ja mam slabe 2 kg na plusie ,ale mnie znow mdli starsznie i nie moge za duzo jesc :O Co do farbowania to ja slyszlam od jednych ze nie a od innych i w tym fryzerki ktora cala ciaze farbaowalam ludziom wlosy i inne rzeczy ,ze mozna farbowac w ciazy...takze nie wiem.. a co do zmiany klimatu to pewnie ze tak,ja 4 lipca jade do PL i to tez jest nie krotka podroz bo plyniemy promem i potem z nad morza na śląsk:O wsumie bedzie to rwalo jakies -hm 28 godzin :O Ale sie nie poddam :p Napisz nam jak na tym USG u ciebie,czekam na odpowiedz.Ja mam usg dopiero 2 lipca ale tekie konkretne :) Mama nadzieje ze bedzie dobrze:) a raczej MUSI byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Pumpka27, słyszałam od mojej fryzjerki ze nie powinno się farbować w ciągu pierwszych 3 miesięcy a późnieje można ale nie od samej skóry.. no i powinno się zasłaniać buzię żeby nie wdychać.. hmm, no nie wiem czy mimo wszystko bym się zdecydowała ... a co do pierszych miesięcy ciąży to w anglii jest tak samo jak w szwecji, pierwsze 3 miesiące prowadzi ciąze położna a dopiero później lekarz A ja znowu zaczynam świrować, do @ 10 dni - bo w sumie przewiduje ze bedzie ok 13-14 a nie tak jak pisalam w tabelce 16, bo ostatnie dwa mialam krotkie cykle.. no i oczywiście juz zaczynam warjować, i myśleć na okrągło czy może się udało, i że może juz się dzidzius zagnieżdza ;) takie czekanie mnie rozwala, a ten miesiąc jest najbardziej prawdopodobny bo przytulanko było dzień przed lub w samą owulacje.. tak bym już chciała wiedzieć.. A co u Was staraczki, nikt ostatnio nie pisze, dajcie znać jak Wasze oczekiwania na @ i nadzieja że nie przyjdzie, bo nie chce mi się wierzyć że tylko ja tak szaleje w tym czekaniu ;) Pozdrowionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pumka z tym farbowaniem - wpoprzedniej ciąży nie farbowałam nawet szamponem ale teraz mam taka saszetkę jednorazówkę i chcę zrobić Z klimatu - morze to nawet wskazane dla nas gorzej góry :-) Tylko czytałam żeby nie jechać 3-4 godz bez ruchu - ryzyko skrzepów jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej dziewczyny. Ja też szaleję w oczekiwaniu na @. Powinna przyjść za dwa dni. Chyba. Ale w sumie na 100% nie jestem pewna bo w tym cyklu moja @ miała aż 10 dni. Nigdy taka nie była. I w tym momencie mam 38 d.c. Czy taka długa @ może być znakiem jakiejś choroby? Robiłam test i wynik był negatywny, chyba że wtedy jak robiłam test było jeszcze za krótko na wykazanie ciąży. A wy dziewczyny co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia ja tak miałam że jak się starałam to okres sie wydłużał Raz czekałam 10 dni Może i u ciebie tak będzie Z drugiej strony przy 1 dziecku testy mi nie wykazywały ciąży aż poszłam do gina ale to 3 tyg po terminie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki 🖐️ dawno mnie u was nie było, nie miałam za bardzo co pisać, ale podczytuję was :) jeśli chodzi o farbowanie włosów to ja słyszałam że nie ma przeciwwskazań tylko jeśli farba ma intensywny zapach to trzeba uważać żeby za dużo się go nie nawdychać :) anna.s.1 nie jesteś sama ja też w oczekiwaniu na @ a raczej na jej brak :D czekam do 10 czerwca przez jakiś tydzień od owu świrowałam i się nakręcałam a teraz jakieś dwa dni już się wyciszyłam (ciekawe na jak długo :o) pozdrawiam wszystkie 🌻 miłego dzionka a dla brzuchatek głaskanko brzusiów od cioci Asi 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam no i jest tak jak myslalam tzn kazda z was pisze roznie chodzi mi o farbowanie wlosow hehe :P to tak jak moje kolezanki mowia jedna mozna druga nie mozna :P ja w 1 ciazy nie farbowalam ale to tylko dlatego ze chodzilam w ciazy cala jesien i zime wiec ukrywalam sie pod czapka hihi :P a teraz cale 3 miesiace lata przedemna a odrosty mam straszne bo juz 4 miesiace włosow nie farbowalam i zle sie z tym czuje tez chce ładnie wygladac to ze jestem w ciazy nie oznacza ze nie mam o siebie dbac tylko moja obawa jest wiadomo chodzi o dzidzie nie chce jej zaszkodzic stad obawy. dziewczyny a henna brwi i regulacja woskiem co o tym powiecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Teraz sobie tak czytalam nasz topik od poczatku,nie do konca oczywiscie;) ale jakie to byly piekne chwile jak tak wszystko przezywalysmy ,pisaly jak nakrecone,zartowaly i smialy sie :) Ale ja tesknie za \"tamtym\" topikiem :( Pumka nas malo odwiedza,choc od 2 dni szaleje zagladajac do nas i robiac 1 ,2 wpisy,Bruseczka tez ma glowe zalatana :( Pod zmienionym znicke musia zrezygnowac :( Same smutki... Ale dobrze ze sa nowe staraczki i nasz topik jeszcze istnieje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretko, ja do was zaglądam często, tylko co ja biedna mam napisać? :( czasami to ryczeć mi się chce 😭 postanowiliśmy wyjechac po wakacjach i są duże szanse na to, a z brzuszkiem to ja pracy nie dostanę niestety i ciężko może być się utrzymać i zaoszczędzić co nieco jednocześnie. nie rozpatrujemy rozłąki, żeby np tylko mój M pojechał za granicę - za bardzo jesteśmy związani ze sobą... ale , jest jedno ale.... jeśli dostanę się w lipcu na specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapi ( tylko refundowany kurs wchodzi w grę, bo płatny kosztuje 5,5 tyś zl :o ) to będę uziemiona na 2 lata w Polsce a co za tym idzie mój m też - i to może byłby w miare odpowiedni moment na powiększenie rodziny i po 2-letniej specjalizacji byśmy myśleli czy wyjechać , czy nie.... Kurcze, taka specjalizacja to wielka szansa dla mnie, ale może być ciężko o miejsca refundowane bo jest dużo chętnych.... a wczoraj dowiedziała się że moja koleżanka z pracy jest w ciąży i łezka mi sie zakręciła, bo ja taż bardzo bym już chciała.... pozdrawiam was serdecznie kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod zmienionym nickiem nie musisz byc w ciazy ani sie starac zeby z nami pisac:) bardzo sie ciesze ze tu do nas zagladasz:) Mozesz nam pisac co u ciebie ak jak twoja corunia:) Piszemy tu przeciesz o roznych tematach,o farbowaniu wlosow i o hennie,o prawo jazdy itp...takze badz tu znami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki kochane jak ostatnio bylam u ginekologa to powiedzial mi on ze mam cykle bezowulacyjne... W jaki sposob moge to sprawdzic? Pomozcie prosze. Caluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonadamiana - najlepiej to sprawdzać testami owulacyjnymi. Moja kuzynka tez miała cykle bezowulacyjne, dowiedziala sie o tym dopiero po 7 miesiącach starań, jak zaczeł robić testy owulacyjne. Lekarz przypisał jej jakiś lek na wywołanie owulacji i odrazu w pierszym miesiącu z owulacja zaszła w ciąże - za 2 miesiące rodzi ;) pogadaj z lekarzem może Ci przypisze taki lek, niestety nie znam nazwy, jakk się dowiem to Ci napiszę. a u mnie dalej czekanko na @ której mam nadzije nie będzie ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonadamiana ja mialam tekie cykle przed pierwszym dzieckiem ale to bylo ze wzgledu na malutenkie cysty ktore mialam na jajnikach.Lekarz walczyl z moja owulka przez przez 1.5 roku i nic,wkoncu tez dal mi jakies na wywolanie jajeczkowania i pomoglo na drugi miesiac:) Takze dobrze ze sie ot ym juz dowiedzialas i w pore bedzie mogl gin zaingerowac:) Zycze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziołchy! jak lekarz moze sprawdzic,ze cykle sa bezowulacyjne? i czy samemu to mozna zobaczyć? np. ze nie boli nic lub brak śluzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewczynki Mirella zaczne od tego ze nie wiem jak lekarz moze sprawdzc w normalnym gabinecie czy sa cykle bezowulacyjne,moze jakies badanie hormonow???Nie wiem:O A co domowego sposobu to najprosciej jest mierzyc codziennie o tej samej porze temperature w pipce :p i zapisywanie jej.Jak nie ma zadnego skoku tempki to znaczy ze cykl byl bezowulacyjny.A nastepna zecza sa testy owulacyjne...ALe nie te z allegro a z apteki...Ale to jest znowu wydatek,no i to nie najmiejszy.A testy z allegro sama niską ceną mnie odrzucają,cos co kosztuje normalnie ok 30 zl za 5,7 szt a na allegro 1zl za sztuke:O cos w tym jest...jakas sciema :O Odradzam... Ale sie nagadalam ale mam nadzieje ze ci to cos pomoze... Pumka a zapominial ci dopisac ze nie mam pojecia o hennie i depilacji woskiem bo tego nie robie :) jestem brunetka a jezeli ci chodzi o brwi to depiluje sobie sama ;) Nie jest to cudo,ale radze sobie OK.Moj M tak czy tak nigdy roznicy nie widzi:O Caly on ...:p Milego dnia kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie rozpisałam i mi wsiąkło o farbowaniu, depilowaniu, hennie - ogólnie rzecz biorąc jestem na tak byle nie przesadzac czytam fajna ksiazke Wzloty i upadki supermamy - można sie pośmiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kobitki🌻 Ostatnio mi sie moje dziecie rozchorowało i nalatałam sie jak glupia! Ale nie bede sie rozpisywala na ten temat bo mi sie od razu cisnienie podnosi! Pisalyscie o farbowaniu wlosow no i ja tez mam ten problem. W pierwszej ciazy nie ferbowalam wlosow,bo wtedy bylam piekna i mloda:P ale teraz musze. Farbowalam w pierwszym tygodniu od zaplodnienia no i nie wyobrazam sobie lazic z odrostami na pol glowy. Za jakies 4-5 miesiace bede musiala je zafarbowac. Rozmawialam kiedys z fryzjerka,ktora mowila ze mozna farbowac a ona sama pracowala(w tym farbowala wlosy klientkom) prawie do samego porodu i dziecko jest zdrowe. Echhhhh...ile jest osob tyle opinii,jak w kazdym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
hej dziewczyny. dziś miałam dostać @ ale nie dostałam:) od kilku dni czuje się trochę dziwnie. ciągle jestem niewyspana i zakręcona jak słoik:) a jeszcze mam teraz 40 dzień cyklu i jak zaczęłą się 29.IV to skończyła się 9.V pierwszy raz tak miałam długo. i nie wiem.... ale już bym chciała:)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , dawno nic nie pisałam , ale w wolnych chwilach potrafię tylko spać, byłam na wizycie u ginekologa, wszystko ok , dzidzia miała 11 mm, serduszko bije, tak więc pełnia szczęścia, do aguni, byłaś u lekarza zapytać czy te 40 dniowe cykle to nie objaw chorobowy, bo jest on długi , w takich sytuacjach często to skutek zaburzeń hormonalnych i wtedy zachodzenie w ciąże może być utrudnione i dość ryzykowne , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! mam dobrą wiadomość! wracam do gry hihi tzn wracamy do starań, byłam u lekarza i powiedział mi ze mogę być w ciąży nawet biorąc leki na tarczyce.powiedział mi jeszcze ze jeśli chcemy mieć dzidzie to żeby zacząć sie starać bo im póżniej tym trudniej.a i jeszcze wam powiem ze zmieniłam lekarza bo ten poprzedni nie dosyć ze wziął za wizyte 80zł to jeszcze nic konkretnego mi nie powiedział.i tak w ogóle to byłam w piatek w nocy w szpitalu eh miałam jakies zaburzenia i przyspieszenie akcji serca mówie wam ale miałam stracha, a mój mąz chyba jeszcze większego. pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, myszka to super,że ze zdrowiem ok :) u mnie 9dc więc niedługo będzie owu. nawet coś mnie dziś brzuch pobolewał jak no owu hmmmm.... coś mam w ostatnich dniach na bakier z mierzeniem temperatury. Czekam na ten dreszcz emocji który towarzyszy oczekiwaniu na @. Tak bym chciała,żeby sie udało!!!! musi sie udac bo niedługo mój mąż bedzie częściej poza domem i wtedy to juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×