Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lipola

oczyszcznie - kasza jaglana, od dzis!! kto ze mną???

Polecane posty

Gość gość
jak u was z dieta? da sie wytrzymac na samej kaszy te 3 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hunej
w takim razie trzymam kciuki :) pozdrowienia ! trzymaj sie i nie badz takim słabeuszem jak ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzma pleple
witam, ja od jutra zaczynam diete jaglana ale mam pytanie do Jadzi, czy mozesz podac przepis na te zupe warzywno-jaglana? serdecznie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźmo - bardzo proszę. Ale najpierw podam dokładny przepis na tę pierwszą jaglankę, może komuś się przyda. DIETA JAGLANA OCZYSZCZAJĄCA. Jemy zawsze pięć niewielkich porcji dziennie i co ważne w równych odstępach czasowych, najlepiej co trzy godziny. Kasza jaglana na wodzie, którą stosujemy przez trzy pierwsze dni diety: szklanka kaszy jaglanej 2 litry wody sól morska, pieprz ziołowy i kurkuma -> w ilościach do smaku Wodę wlać do garnka i nastawić na zagotowanie. Osobno wstawić czajnik wody. W tym czasie wsypać na sito kaszę jaglaną i intensywnie płukać pod zimną wodą. W chwili gdy woda lecąca z sita przestanie być biaława przelać kaszę dużą ilością wrzątku z czajnika. Zabieg ten pozbawia kaszę jaglaną nieprzyjemniej w smaku goryczki. Przepłukaną kaszę wsypać do gotującej się wody, dokładnie wymieszać (czasem jagły potrafią zbić się w duże grudy) i zmniejszyć ogień. Gotować ok. 20 minut mieszając od czasu do czasu. Pod koniec gotowania wsypać przyprawy. Gdy minie zalecany czas wyłączyć ogień i przykryć garnek pokrywką. Po całkowitym wystudzeniu wstawić do lodówki i przed każdym posiłkiem przełożyć do małego garnuszka potrzebną ilość i podgrzać. Jarski krupnik jaglany, który stosujemy do czternastu dni: szklanka kaszy jaglanej 3-4 marchwie 1 seler 2 pietruszki 2 litry wody sól morska, pieprz ziołowy i kurkuma -> w ilościach do smaku Marchew, seler i pietruszkę zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Wodę wlać do garnka, włożyć starte warzywa i nastawić na zagotowanie. Osobno wstawić czajnik wody. W tym czasie wsypać na sito kaszę jaglaną i intensywnie płukać pod zimną wodą. W chwili gdy woda lecąca z sita przestanie być biaława przelać kaszę dużą ilością wrzątku z czajnika. Zabieg ten pozbawia kaszę jaglaną nieprzyjemniej w smaku goryczki. Przepłukaną kaszę wsypać do gotującej się wody, dokładnie wymieszać (czasem jagły potrafią zbić się w duże grudy) i zmniejszyć ogień. Gotować ok. 20 minut mieszając od czasu do czasu. Pod koniec gotowania wsypać przyprawy. Gdy minie zalecany czas wyłączyć ogień i przykryć garnek pokrywką. Po całkowitym wystudzeniu wstawić do lodówki i przed każdym posiłkiem przełożyć do małego garnuszka potrzebną ilość i podgrzać. Drugiego etapu tej diety nie trzeba stosować aż czternaście dni. Można krócej. A po zakończeniu jej trzeba koniecznie pamiętać, aby nie rzucić się na "normalne" jedzenie. Nowe produkty należy wprowadzać bardzo powoli. Najlepiej rozszerzyć wachlarz zjadanych (gotowanych) warzyw. Mięso (też gotowane) wprowadzać jeszcze ostrożniej. U mnie, jak dotąd, wszystko jest dobrze. Czuję się wyśmienicie, waga leci w dół, a samopoczucie ostro w górę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzma pleple
Witam, dziekuje za informacje Jadziu, mam zamiar nie tylko sie oczyscic i schudnac ( rzucilam palenie dwa miesiace temu i waga poszla w gore) Ile Tobie udalo sie zrzucic kg? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźmo - gratuluję niepalenia! Mnie też się to udało, tyle że już dawno temu. A dieta którą stosuję i oczyszcza i oczywiście odchudza. Jestem już na warzywnym etapie drugim i do dziś schudłam dokładnie cztery i sześćdziesiątych kilograma. Jest sukces!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie ,ja też uwielbiam kaszę jaglaną :) ,ale nigdy nie udało mi sie wytrwać na nie dłużej niz 1 dzień,dzieki za przepis na zupkę ,ugotuję jutro i spróbuje choc 3dni się pooczyszczać :) Pozdrawiam ,będę do was zaglądać jeśli mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mozna inne warzywka tez doddac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jadzia gratulacje ładny spadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kasze jaglana w torbkach lepiej sie mi ja gotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za uznanie. I aż sama się dziwię, że tak to łatwo mi idzie. Nie wiem czy można inne warzywa dodawać. Trzymam się instrukcji pani Stefanii Korżawskiej, a ona pisze o marchwi, selerze i pietruszce. Oczywiście, zapraszamy do nas! Razem zawsze fajniej, niż osobno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie , nie trzeba plukac jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po tych 3 dnaich co sie wprowadza do diety jakie produkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakies mieso , owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaglana dieta oczyszczająca, oparta na zaleceniach p. Stefanii Korżawskiej. ****** I etap (trzy pierwsze dni): pięć małych porcji dziennie, na które składa się KASZA JAGLANA, Z SOLĄ, KURKUMĄ I PIEPRZEM ZIOŁOWYM, GOTOWANA NA WODZIE. * II etap (do czternastu dni): pięć małych porcji dziennie, na które składa się KASZA JAGLANA, Z UTARTĄ MARCHWIĄ, SELEREM PIETRUSZKĄ, SOLĄ, KURKUMĄ I PIEPRZEM ZIOŁOWYM, GOTOWANA NA WODZIE. * III etap (do kilku tygodni): stopniowe rozszerzanie menu o inne gotowane warzywa i minimalne ilości gotowanego (chudego!) mięsa oraz gotowanych lub pieczonych w folii ryb. Ideałem byłoby codzienne zachowanie dwóch posiłków, składających się z jarskiego krupniku jaglanego. * IV etap: wprowadzić na stałe zwyczaj jedzenia pięciu małych posiłków dziennie, spożywanych co 3-4 godziny. Jeden z nich to jarski krupnik jaglany. Inne, to jak najwięcej gotowanych albo surowych warzyw. Wyeliminować słodycze, śmietanę, masło, sery żółte i topione, oraz wieprzowinę. Mięso spożywać najwyżej dwa razy w tygodniu. Z powodzeniem można zastąpić je warzywami strączkowymi, takimi jak soczewica, ciecierzyca, fasolka szparagowa, soja, groszek zielony, fasole grube. Owoce można jeść tylko na dwa pierwsze posiłki, bo posiadają cukry proste, których po południu i wieczorem nie spalimy!! Unikać słodzonych soków i napoi gazowanych. Pić wodę mineralną, herbaty zielone, białe, czerwone oraz herbatki ziołowe. POSIŁKI JEŚĆ WOLNO, DOKŁADNIE PRZEŻUWAJĄC -> jest to niezmiernie ważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartiuszka123
ja sie dowiedzialam z e na takiej diecie spalaja sie miesnie czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile tej kaszy na dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tez chudne jem kasze 2 razy dziennie i warzywa , chude miesko, ryby owoce schudlam juz pare kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialo byc ja a nie a :) sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wydaje się, że głównie wywalana jest nagromadzona w organizmie woda, złogi (kamienie kałowe), a następnie tłuszcz. O spalaniu się mięśni nic nie słyszałam ale być może mylę się. Ile jaglanki na jeden posiłek? Zajadam mniej więcej pół miseczki, takiej w jakiej zupy się podaje. Właśnie jest pora na jedzonko. Życzcie mi smacznego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak sie spalaja miesnei to co moze sie stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co kryje w sobie kasza jaglana? Wartość odżywcza znajdująca się w 100 g suchego produktu: • 346 kcal, • 71,6 g węglowodanów, • 2,9 g tłuszczu, • 10,5 g białka, • 3,3 g błonnika, • tiamina 0,73 mg, • niacyna 2,3 mg, • wapń 10 mg, • magnez 100 mg, • cynk 2,2 mg, • żelazo 4,8 mg. Kasza jaglana stanowi źródło białka, a ponadto zawiera wszystkie aminokwasy niezbędne dla człowieka (w tym leucynę). Badania wykazały, że wysoka zawartość leucyny w diecie może pomóc W BUDOWANIU MASY MIĘŚNIOWEJ I PRZYSPIESZAĆ REGENERACJĘ MIĘŚNI, np. po wysiłku fizycznym. Kasza jaglana zawiera tryptofan. Ten aminokwas podnosi poziom serotoniny i pomaga w walce ze stresem. Jeśli ktoś cierpi z powodu bezsenności, medycyna ludowa zaleca zjedzenie przed snem kaszy jaglanej. W kaszy jaglanej znajdują się witaminy z grupy B, które przyczyniają się do zamiany węglowodanów i tłuszczów na energię. Dostarcza ona m.in. witaminę B6, kwas foliowy i niacynę. Witamina B6 i kwas foliowy mogą obniżać poziom homocysteiny we krwi, zapobiegając odkładaniu się w żyłach blaszek miażdżycowych. Kasza jaglana jest też dobrym źródłem żelaza, magnezu, fosforu, cynku, miedzi i manganu. Żelazo i miedź są potrzebne do produkcji krwinek czerwonych. Należy pamiętać, że kasza jaglana nie zawiera glutenu. Mogą ją więc spożywać osoby uczulone na ten składnik lub chorujące na celiakię. Najważniejsze zaś jest to, że jest to jedyna kasza zasadotwórcza – może usuwać i neutralizować z organizmu toksyny powstałe ze spożywania zakwaszających produktów, np. cukru, kawy, alkoholu, produktów z mąki pszennej, jaj. Kasza jaglana zawiera także lecytynę, która opóźnia procesy starzenia i chroni wątrobę. Onkolodzy podkreślają, że zawarte w kaszy jaglanej antyoksydanty, czyli substancje wychwytujące i neutralizujące wolne rodniki (jedna z przyczyn nowotworów), zapobiegają powstaniu raka. Dlatego zaleca się, by osoby chorujące na nowotwór jadły kaszę jaglaną." Iza Czajka Dietetyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
200 gram na dzien to dobrze? ja nie moge zaczac , dzis sie znowu objadlam p*****lkami eh, zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×