Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lipola

oczyszcznie - kasza jaglana, od dzis!! kto ze mną???

Polecane posty

Adipex Retard 15 mg. Lek jest oryginalny zakupiony w czeskiej aptece (mieszkam niedaleko granicy). Wysyłka z opcją sprawdzenia zawartości. Kontakt: alowi@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co koniec diety kaszowej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
dieta dietą a kasza jaglana powinna na stałe wejść do naszego jadłospisu, a będzie to z pewnością pozytywny nawyk żywieniowy: - kasza na słodko z miodem i bakaliami - na słono dodatek zamiast ziemniaków - jako zagęstnik do zup jarzynowych, pomidorowej oraz zamiast makaronu do rosołu - można też piec pyszne ciasteczka bezglutenowe oraz chleb, po wcześniejszym zmieleniu kaszy w młynku do kawy - smacznego życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecam pieczone kotlety z kaszy jaglanej: - 1 szkl. kaszy jaglanej - ugotować wg przepisu z 1 łyżką masła - 25 dkg białego sera (lub pieczarek duszonych z cebulą) - 1 jajko, 2 łyżki mąki ziemniaczanej - przyprawy - sól, pieprz, kminek, czosnek wg uznania - do obtaczania mąka z amarantusa Wyk. wszystko dokładnie wymieszać i formować małe kotlety, układać na papierze do pieczenia - piec 30 min. w temp. 180 st.C Podawać z surówką z kiszonej kapusty, marchewki i jabłka. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DZIEKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej przygody z dietą jaglaną ciąg dalszy. Na pierwszych dwóch etapach udało mi się ładnych kilka kilogramów zrzucić. :) A teraz jest etap III czyli powolne dodawanie innych produktów. Dzisiaj moje menu jest takie: 8:00 miseczka warzywnej kaszy jaglanej 10:30 garstka suszonych owoców 13:00 miseczka zupy pomidorowej zmiksowanej z włoszczyzną, ryba na parze 15:30 ogórek świeży i kilka oliwek 18:00 miseczka warzywnej kaszy jaglanej 20:00 kawałek chleba z mąki pełnoziarnistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na jutro planuję: 8:00 miseczka warzywnej kaszy jaglanej 10:30 garstka suszonych owoców 13:00 lekki krupnik z kaszy jęczmiennej, dwa naleśniki z mąki pszennej razowej z dodatkiem owoców i jogurtu naturalnego 15:30 sok pomidorowy 18:00 miseczka warzywnej kaszy jaglanej 20:00 kromka chleba z mąki pełnoziarnistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś z Was do kaszy jaglanej dodawał sypki błonnik? Jeliton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda to ze na tej diecie zanikaja miesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanik mięśni jest w wyniku braku ruchu - kto rozgłasza takie brednie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja osobiście polecam coś takiego :)) www.10-sposobow-by-schudnac.osobie.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tu pisal ktos na necie o tych miesniach dzis mam straszny bol brzucha i cala noc siedzialam na wc i nie wiem czy haj bym zrobila sobie dzien lub wiecej z kasza jaglana to bylby dobry pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak * mialo byc a nie haj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 50
czesc dzis moj 1 dzien z kasza ( sama kasza)- mam zamiar zrobic takie 3 dni , bo wiecej chyba nie dam rady 1 woreczek kaszy na dzien potem mam zamiarb dodac cos wiecej :) moze ktos zaczal diete lub zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hm,ja tez mam po kaszy jaglanej straszną zgage:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 50
witam z rana :) fajnie jadzia ze jestes tu dalej , ja dzis mam 2 dzien kaszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 50
ja dzis ugotuje z kurkuma tak jak pisalas wczesniej jadzia na stronce ja lubie kasze jaglana wiec mysle ze dam rade te 3 dni a potem do 14 dni z warzywami wg tych zalecen co pisalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 50
chyba z kardamonem nie kurkum a pomylilam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 50
ale jestem zamotana hihi jednak kurkuma a nie kardamon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, myślę sobie, że jaglaną od jutra zacznę. Tak się ułożyło, że dzisiaj nie dam rady. Wieczorem nagotuję sobie gar jaglanki i schowam go do lodówki. Ale to będzie ten II etap, czyli 5 razy dziennie jaglanka z warzywami. Pewna nie jestem, ale zdaje mi się, że Stefania Korżawska twierdzi, iż I etap można tylko dwa razy do roku stosować. A ja przecież niedawno to przechodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 50
witam mam okropna zgage nie wiem czemu , czytalam ze po kaszy sie nie ma ale ja mam to juz 2 raz ( rok temu tez tak mialam) wiec mysle ze to chyba kasza , wiec chyba ja odstawie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, a czy Ty przepłukujesz kaszę? Najpierw mocno wodą prosto z kranu, a potem jeszcze dużo wrzątku trzeba. U mnie garnek gęstej, warzywnej jaglanki już ugotowany. A więc od jutra powrót do II etapu diety. Mam nadzieję, że kilogramy znowu będą spadały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chleb z kaszy jaglanej i ryżu - 400g kaszy jaglanej - 400g ryżu -150g otręby owsiane lub amarantus - przyprawy : sól kamienna , kminek , zioła (majeranek) - garnek o pojemnośc**przynajmniej 4l - 2,5l wody - miska z zimna wodą (przyda się podczas formowania chlebków) Przygotowanie: Do wrzącej wody wsypujemy kaszę jaglaną i ryż i gotujemy na wolnym ogniu przez około 15 minut . Następnie dodajemy otręby już przy zakręconym gazie , dokładnie wymieszamy ( jeżeli jest za gęste można dodać trochę przegotowanej wody , a za rzadkie to dodajemy więcej otrąb) . Tak przygotowaną masę odstawiamy na 10 – 15 minut . Gdy masa jest chłodniejsza dzielę ją na dwie równe części i dodaje przyprawy, do jednej części zioła prowansalskie a drugiej kminek mielony z kminkiem całym i dokładnie wyrabiamy ręką . Dzięki temu mam dwa rodzaje aromatycznych chlebków . Teraz możemy przystąpić do formowania mini chlebków , maczamy dłonie w zimnej wodzie (dzięki temu masa nie klei się do rąk ) bierzemy masę i formujemy kulki delikatnie spłaszczone , układamy na blachę i malujemy zimną wodą (dzięki temu będą bardziej rumiane) . Przed włożeniem chlebków do piekarnika rozgrzewamy go do temperatury 220 stopni ( ale można piec nawet w temperaturze 240stopni ) i pieczemy około 60 minut . Chlebków używam zamiast normalnego pieczywa sklepowego nadają się do robienia kanapek , do zup . Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierogi z kaszą i grzybami - nie tylko na wigilię Farsz: 20 dag kaszy jaglanej, 8 dag suszonych grzybów, 1 cebula, 2 łyżki oliwy, sól, pieprz Ciasto na pierogi: 2 szklanki przesianej mąki krupczatki, ¾ szklanki ciepłej przegotowanej wody, 1 jajko,sól,1 łyżka oleju rzepakowego Jak to się robi? Grzyby namaczamy , gotujemy do miękkości w tej samej wodzie. Odcedzamy, siekamy, odstawiamy. Wywar z grzybów zachowujemy do gotowania kaszy. Suchą kaszę umieszczamy w garnku i prażymy przez kilka minut na wolnym ogniu, ciągle mieszając. Zdejmujemy z ognia i zalewamy ok. 200 ml wrzątku. Po chwili, gdy kasza przestanie bulgotać odlewamy tę pierwszą wodę i uzupełniamy wywarem, w którym moczyły i gotowały się grzyby. W razie potrzeby całość uzupełniamy świeżym wrzątkiem – płynu musi być tyle, aby nad poziomem kaszy był ok. 1 cm wody. Gotujemy do miękkośc***od przykryciem na niewielkim ogniu ok. 10-12 min. Cebule drobno siekamy, podsmażamy, dodajemy do grzybów, doprawiamy solą i pieprzem. Po ugotowaniu do farszu dodajemy także ugotowaną kaszę jaglaną. Z podanych składników zagniatamy ciasto na pierogi, rozwałkowujemy, wykrawamy krążki. Nadziewamy, sklejamy i gotujemy w osolonej wodzie. Podajemy z cebulką podsmażoną na oleju roślinnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
gościu dzięki za przepis na wigilijne pierogi z kaszą i grzybami - zrobię je jako uszka do czerwonego barszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ekstra te pierogi, ja dzisiaj robiłam z kaszą, ziemniakami i serem też 1 szkl. kaszy ugotować, 4-5 ziemniaki, 25 dkg białego sera, średnia cebula, pieprz i sól - pyszności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja sie tez skusze na nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UwB
Poczytałam o wszystkich doświadczeniach od pierwszej strony do ostatniej i zaczęłam od dziś. Rano zjadłam owsiankę na wodzie z suszonymi owocami, bo jeszcze nie byłam zdecydowana, ale teraz w ciągu dnia tylko jaglana. Musi się udać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przymierzam sie od 2 stycznia, jak na razie czytam sobie stronki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×