Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Dziewczyny od którego tygodnia można się zapisywać do szkoły rodzenia? A konkretnie chodzi mi o kosciuszki. A może do porodu rodzinnego nie trzeba tam uczęszczać tylko jest inna możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joan0601
Jak ja zapisywałam się do szkoły rodzenia przy szpitalu na Kościuszki położna zalecała ją rozpocząć ok 30 tyg. ciąży. Z tego co mi wiadomo ukończenie szkoły rodzenia jest jedynym wstępm do porodu rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda 25
A czy któraś z Was wie coś może na temat położnej Katarzyny Zawieruchy z Kościuszki? Niby słyszałam pozytywne opinie o niej a nie widzę tu żadnej informacji o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda 25
Do Handzia z tego co wiem to od 30 tygodnia mozna juz chodzić do szkoły rodzenia albo zapłacić chyba z 350 zł to wtedy bez szkoły może być Twój mąż przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justatoja
dokładnie, ja tak zrobiłam, co prawda trzy lata temu - mąż poszedł do kasy szpitalnej i powiedział że chce zapłacić za szkołę rodzenia, dostał kwitek i "dyplom" i to upoważnia do porodu rodzinnego. To jest na tej zasadzie, ze własnie każdy kto chodzi na szkołę płaci za nią w kasie, a tam po prostu nie pytają się o szczegóły, niby skoro płacisz to chodziłaś... Teraz będę rodziła po raz drugi i wtedy już nie trzeba nic płacić, tylko przyjść z tym dyplomem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. co prawda mam jeszcze czas ale wolałam już zapytać. Myślę, że w przypadku porodu rodzinnego nie opłaca się wynajmować swojej położnej? Koleżanka niedawno rodziła tam sama i była bardzo zadowolona z opieki więc ja chyba też zrezygnuje z tej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justatoja
z położną i ogólnie z opieką to jest tak, że zależy na kogo trafisz:) ja osobiście wynajmuję położną, nigdy nie wiadomo jak poród będzie przebiegał, a mąż za wiele nie pomoże hehe, to jest bardziej wsparcie psychiczne, polożna natomiast prowadzi cały poród, więc moim zdaniem jest najważniejsza i dużo od niej zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Izuulaa26 ...... Mam do Ciebie pytanko odnośnie szczepień, szczepiłas córeczkę na rotawirusy lub tą szczepionką skojarzoną ??? My się wybieramy po świętach i nie wiem co z tymi rotawirusami,bo bardzo różne opinie słyszałam o tym szczepieniu a kosztowne jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuulaa26
do Meliska26................ Jeszcze nie szczepiłam małej i właśnie się zastanawiam czy to zrobić. Przy najbliższej szczepionce się zapytam lekarza. Nawet nie mam pojęcia ile kosztuje to szczepienie. Jak się dowiem czegoś więcej to dam Ci znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuulaa26 ............... Mnie położna bardzo zachęcała na te rotawirusy ,koszt tego szczepienia to 600 zł i w 4 dawkach jest podawana. Również zachęcała mnie na tą szczepionkę skojarzoną czyli przy dopłacie 125 zł za każdym razem dziecko będzie ukłute raz a nie cztery razy. A jak Twoja córeczka zniosła tą szczepionkę w 6 tyg życia,ile razy ją kłuli ??? Wesołych i zdrowych Świąt Wam życzę Dziewczyny !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuulaa26
Meliska już pytałam o szczepienie na te rotawirusy i pani doktor powiedziała że koszt jest za wysoki a szczepionka gwarancji nie daje, że dziecko nie zachoruje. Natomiast jeśli chodzi o meningokoki i pneumokoki, przeciwko ospie wietrznej to jak najbardziej trzeba szczepić. Jeśli chcesz zaszczepić małą to się zastanów bo pierwszą dawkę podaje się do 3-go miesiąca, więc dla nas i tak już jest za późno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, szczepionki skojarzone to koszt 110zł 3 razy- te pierwsze podstawowe( krztusiec, błonnica, tężec i tylko 2gi raz po wyjściu ze szpitala wirusowe zapalenie wątroby typ b) natomiast rotawirusy też trzy razy po 230 zł. Czyli ogólnie te podstawowe szczepionki są za darmo ale jeśli wybierzecie skojarzone to zapłacicie razem za trzy wizyty 33O natomiast jeśli zdecydujecie się na rotawirusy to dodatkowo 3razy po 230 ..... My z mężem zdecydowaliśmy.... i wybraliśmy tę najdroższą wersję. Nasza córcia jest już po 3 szczepionkach za każdą wizytę zapłaciliśmy 340zł. Wybraliśmy skojarzone- była mniej razy kłuta.... a rotawirusy dlatego, że tak mi doradziły koleżanki ponoć dzieciaczki lżej znoszą wirusy, biegunki itp. Jeśli chodzi o pneumokoki to są za darmo od urzędu miasta w Kielcach.... jeszcze przed nami.... Pozdrawiam wszystkie młode mamay;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meliska 26
Do Izuulaa26 .......... Dzięki za informacje. Mam nadzieję,że Twoja córeczka dobrze się już czuje .Wiesz chyba my sobie odpuścimy te rota bo zebrałam wiecej negatywnych niż pozytywnych opinii na ich temat,a za to skorzystamy z tej skojarzonej szczepionki. Co do mojej blizny to jestem zadowolona,choć innej nie widziałam :) Mam taką mocno różową płaską kreskę, jedynie co to tam tam przesuszoną skórę ,ale to chyba po tym szpitalu ,bo wszędzie mam przesuszoną skórę. Pozdrawiam Cię serdecznie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Izuulaa26 .......... Dzięki za informacje. Mam nadzieję,że Twoja córeczka dobrze się już czuje .Wiesz chyba my sobie odpuścimy te rota bo zebrałam wiecej negatywnych niż pozytywnych opinii na ich temat,a za to skorzystamy z tej skojarzonej szczepionki. Co do mojej blizny to jestem zadowolona,choć innej nie widziałam :) Mam taką mocno różową płaską kreskę, jedynie co to tam tam przesuszoną skórę ,ale to chyba po tym szpitalu ,bo wszędzie mam przesuszoną skórę. Pozdrawiam Cię serdecznie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Izuulaa26 .......... Dzięki za informacje. Mam nadzieję,że Twoja córeczka dobrze się już czuje .Wiesz chyba my sobie odpuścimy te rota bo zebrałam wiecej negatywnych niż pozytywnych opinii na ich temat,a za to skorzystamy z tej skojarzonej szczepionki. Co do mojej blizny to jestem zadowolona,choć innej nie widziałam :) Mam taką mocno różową płaską kreskę, jedynie co to tam tam przesuszoną skórę ,ale to chyba po tym szpitalu ,bo wszędzie mam przesuszoną skórę. Pozdrawiam Cię serdecznie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Izuulaa26 .......... Dzięki za informacje. Mam nadzieję,że Twoja córeczka dobrze się już czuje .Wiesz chyba my sobie odpuścimy te rota bo zebrałam wiecej negatywnych niż pozytywnych opinii na ich temat,a za to skorzystamy z tej skojarzonej szczepionki. Co do mojej blizny to jestem zadowolona,choć innej nie widziałam :) Mam taką mocno różową płaską kreskę, jedynie co to tam tam przesuszoną skórę ,ale to chyba po tym szpitalu ,bo wszędzie mam przesuszoną skórę. Pozdrawiam Cię serdecznie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Izuulaa26 .......... Dzięki za informacje. Mam nadzieję,że Twoja córeczka dobrze się już czuje .Wiesz chyba my sobie odpuścimy te rota bo zebrałam wiecej negatywnych niż pozytywnych opinii na ich temat,a za to skorzystamy z tej skojarzonej szczepionki. Co do mojej blizny to jestem zadowolona,choć innej nie widziałam :) Mam taką mocno różową płaską kreskę, jedynie co to tam tam przesuszoną skórę ,ale to chyba po tym szpitalu ,bo wszędzie mam przesuszoną skórę. Pozdrawiam Cię serdecznie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik27
Cześć Dziewczyny mam pytanko, wiecie może czy dają juz na Prostej do porodu gaz rozweselający ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuulaa26
Do Meliska26............. Na bliznę lekarz polecił mi maśc CEPAN, ale po 2 miesiącach smarowania efektów niestety nie było - blizna ciągle wyglądała na świeżą, a w dodatku ta maść strasznie śmierdzi cebulą. Teraz kupiłam sobie żel Contractubex i jest o niebo lepszy. Moja Ania od dzisiaj bierze antybiotyk, bo niestety jest chora i zwykłe leki nie dały rady :( Mam nadzieje że będzie lepiej. Pozdrawiam Cię cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Phoebelia
Tak na prostej jest już dostępny gaz rozweselający, byłam na tej sali do porodu rodzinnego i stał obok łóżka, niestety nie udało mi się skorzystać gdyż poród zakończył się cesarka. Ale na świat przyszła zdrowiutka niunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik27
Phoebelia dziękuję za informacje i gratuluję córci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzuczek
Cześć dziewczyny, wszystkim oczekującym i świeżym Mamusiom serdecznie gratuluję!!!!Przeprowadziłam się niedawno do kielc i za 8 miesięcy spodziewam się dzidziusia. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego lekarza na NFZ, który pracuje na kosciuszki lub czarnowie????? chociaż z tego co piszecie to lepiej rodzić na kościuszki. Jak coś wiecie to piszcie bo jestem w kropce, gdzie rodzic i jakiego lekarza wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam dr. Artura Lepiarczyka, pracuje na Kościuszki. Niestety przyjmuje prywatnie koszt wizyty 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm8
do jagoda08 sorki że dopiero teraz ale dawno nie zaglądałam na forum, nie miałam skierowania do szpitala a do dr napisałam rano smsa że to chyba już;) dobra kończę bo muszę córcię przewinąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama1234
Witam! Dziewczyny co trzeba zabrać ze sobą do szpitala na Czarnów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzuczek
Dzięki za odpowiedz, a dr Lepiarczyk to młody lekarz czy z jakimś dłuższym doświadczeniem?A któraś rodziła może na czarnowie lub kościuszki, coś więcej możecie powiedzieć, który szpital lepiej wybrac? do mama 1234" z tego co ja słyszalam to na czarnów zabiera się podstawową torbe dla siebie i maluszka: ubrania, ręczniki, środki higieniczne, pieluszki, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr n. med. Artur Lepiarczyk ma już syna, który tez jest ginekologiem, więc doświadczenie w swoim zawodzie ma. Ja osobiscie wiele mu zawdzięczam. Na moje szczęscie kilka lat temu całkiem przypadkowo trafiłam do niego na usg ze skierowania od innej pani pseudo ginekolog do której wówczas chodziłam. Szybko zareagował na mój stan zdrowia, na początku myslałam,że jest troszkę przewrażliwiony bo czułam się fizycznie bardzo dobrze i doszukuje sie problemu tam gdzie go nie ma. Ale dzis wiem, że być może dzieki niemu dzis żyję a co za tym idzie mogę cieszyć się i przygotowywac do roli mamusi :-) Niektóre dziewczyny twierdzą, że sprawia wrażenie człowieka niesympatycznego i gburowatego, ale to tylko pozory. Fakt ,że mało mówi ale odpowiada na wszystkie pytania bardzo konkretnie i rzetelnie. Jest bardzo miły, potrafi pożartować i pamięta o swoich pacjentkach zarówno w gabinecie jak i w szpitalu. Jeśli chodz o wybór szpitala, Ile kobiet tyle opinii. Ja będę rodziła na Kościuszki, ale tylko z tego względu,że właśnie mój lekarz tam pracuje .Mam kolezanki, które rodziły i na Kościuszki i na Czarnowie i są zadowolone. Mam koleżanki, które rodziły też na Prostej a ten szpital z tego co czytałam na forum nie cieszy się dobrą opinią a one są zadowolone. Prawda jest taka, że wszystkim się nie dogodzi. I zawsze znajdą się takie , które na wszystko będą narzekały. Ale pewnie to też zależy od tego na jakiego lekarza czy położną się trafi :-) Dlatego wszystkim przyszłym mamusiom bez względu na to w którym szpitalu będą rodziły szybciutkiego i w przyjemnej atmosferze rozwiązania życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mama1234 Poczytaj sobie forum na str 13,14,15..... tam KARLA, PELAGIA, BEBE i ja rozpisujemy się o Czarnowie. Nie martw się ja tam rodziłam w listopadzie i jestem bardzo zadowolona. Na porodówce spędziłam 11h i praktycznie położna nie opuszczała mnie nawet na chwilę ( p. Ela) inne też kochane babki. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×