Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Grudzien 2012 .Ja jeszcze sie nie spakowalam haha Schodzi mi strasznie ale mysle ze w tym tygodniu przynajmniej pozbieram wszystko w jedno miejsce .Tak mnie boli kregoslup ze odechciewa mi sie wszystkiego . W tym tygodniu postaram sie juz zrobic reszte rzeczy ,kupic wanienke ipampersy i pozostaje tylko czekac :) A Tyjak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Urodziłam 15.11 (termin miałam na 22), po całym dniu byłam wykończona, sama druga faza porodu trwała 20 minut, więc szybko zobaczyłam małego :) Niestety, "źle" wyszedł i dużo szwów miałam założonych, bolało, ale jak się widzi takiego słodziaka to myśli się tylko o nim :) Żółtaczkę miał, więc siedziałam tydzień (fototerapia 2 razy). Miał problemy z zaklimatyzowaniem się w domu, ale jest coraz lepiej. Opieka dobra, położne bardzo miłe, pomagają, tylko trzeba się upomnieć co dolega. Ogółem jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
mammi21 - gratuluję i życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie i Maleństwa :) Fajnie, że jesteś zadowolona, bo słyszy się różne opowieści... Dominika29 - ja się spakowałam, mam też już wszystko co potrzeba (tak myślę ;)) Czuję skurcze, przypuszczam, że to te przepowiadające, brzuch mi już opadł, widać, że jest niżej i rzeczywiście łatwiej jest oddychać, a miewałam problemu ze złapaniem pełnego oddechu. Chodzę jak pingwin ;) Ciężko jest się gdzieś ruszyć, bo zaraz nie mam siły, brzuch twardy i zaczyna pobolewać, nie wspominając o WC... Śnią mi się już takie głupoty związane z tym wszystkim! Aaa i zastanawiam się jak wygląda czop śluzowy i czy da radę go przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammi21-Gratulacje :) Grudzien 2012 .Ja mam nadal brzuch wysoko i ledwo dycham .Chodzic mi tez juz ciezko bo brzuch boli a teraz zlapalam jeszcze przeziebienie !!Przed ciaza mialam moze z 3 razy przeziebienie w zyciu a w ciazy co 3 tygodnie!!!Wykoncze sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Dominika29 - leczysz się domowymi sposobami czy jakieś leki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 Tylko domowe sposoby ,sok malinowy,mleko i czosnek(beee) i kocyk .Na nic innego mi lekarz nie pozwala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiecie moze dziewczyny czy na Czarnowie trzeba brac ze soba kosmetyki dla Malenstwa ? Jak tak to jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga181
Odnoście kosmetyków dla maleństwa na Czarnowie to mnie przydal się tylko krem Bepanthen do pupy przy przewijaniu, oczywiście pampersy i chusteczki nawilżające są potrzebne. DZieci są kąpane pod kranikiem przez panie pielęgniarki także w tej kwestii nic nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
maga181 a papier toaletowy? Na liście go mam, ale w końcu go nie spakowałam. Dominika29 mnie niestety gardło złapało i katar, na razie korzystam z mieszanki ziół do płukania gardła. Chociaż nie jest lepiej, wczoraj się zaczęło :/ Jednak waham się nad wyborem szpitala... Te odwiedziny a raczej ich zakaz na Prostej dał mi do myślenia. To jednak jest dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maga181 Dzieki za informacje :)Zawsze to troche mniej rzeczy do zabrania. Grudzien2012 Zastanow sie nad szpitalem i zapraszam "do mnie" na Czarnow moze razem bedziemy rodzic haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz zaczelam sie pakowac do szpitala i pol torby to same podpaski mi zajely !!!! Ile Wy dziewczyny tego zabieracie? Ja kupialam dwa opakowania z Bella tych poporodowych . Tyle tego do zabrania ze zwariowac mozna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
Siemka, Grudzień2012 papier toaletowy jest, tylko, że taki zwykły, szary, nie za miękki, także jak takiego nie lubisz to możesz sobie wziąć rolkę jakiegoś milusiego, mnie się takie ręczniki papierowe kuchenne przydały - rolka, chociażby do wytarcia sztućców po umyciu(trzeba mieć swoje) albo żeby sobie osuszać krocze itp. Dominika29 - podkłady poporodowe też są pod dosatkiem, także nie zajmuj nimi sobie torby, zostaw sobie je na powrót do domu, no chyba, że od października się coś zmieniło, ale nie sądzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam Mam pytanie czy orientuje się któraś z Was czy w weekendy są wykonywane planowe cesarki na Kościuszki? Z tych emocji zapomniałam zapytać dziś o to swojego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Dominika29 - też spakowałam 2 opakowania tych podkładów z Belli, rzeczywiście zajmują sporo miejsca ;) Czyli już się spakowałaś? I co, w końcu w te dwie torby? Dziewczyny czy nadal na Czarnowie nie ma ZZO?? maga8181 - no właśnie spakowałam dwie rolki ręczników papierowych i zastanawiałam się czy dodatkowo ten papier pakować. A szczerze powiem, że już nie mam gdzie tego upchać ;) Co do tych podkładów to słyszałam, że je właśnie trzeba mieć na Czarnowie ale za to tych takich, które kładzie się na łóżko, te nieprzemakalne, że one właśnie są tam pod dostatkiem i nie trzeba pakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 Powiedzmy ze wszystko spakowalam i wyszla mi z tego mala walizka i torba tylko tez taka mala .Jesli chodzi o Czarnow to kolezanka ma mi napisac (rodzila miesiac temu) dokladnie co trzeba zabrac bo mi sie nie chce calego majdanu wlec ze soba .Poki co napisala ze ciuszki dla dzieci tam daja i jak ktos chce to tylko gora dwie zmiany ubran zabrac i pozniej na wyjscie dopiero.Podklady tez mowila ze daja jak sie poprosi (ja nie mam zamiaru sie prosic wiec biore swoje dlatego) . Snilo mi sie dzis ze pojechalam do szpitala i lezalo nas na sali 8 kobiet w tym jedna chora psychicznie ktora gryzla pielegniarke po glowie !!!!Cos mi sie z glowa robi od tego czekania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
Dziewczyny, Jak będzicie spokojniejsze to możecie sobie spakować i podkłady na łóżko i Belle i papier ale naprawdę wszystko jest, pielęgniarki same przynoszą, nie trzeba się jakoś specjalnie prosić, a jeśli rzeczywiście coś się stanie i tych rzeczy zabraknie to zawsze ktoś Wam może je donieść. Na szkole rodzenia położne śmiały się, że przyszłe mamy wjeżdzają na porodówkę z wielkimi walizkami na kółkach:) Powiem Wam, że ja też miałam dwie torby a jak wychodziłam ze szpitala to były już trzy:)Mąż co chwilę mi coś donosił i tak wyszło:) Odnośnie ciuszków dla maluszka to na początku faktycznie ubierają w swoje kaftaniki i czapeczki, dzidziuś jest mocno zawinięty w rożek i ze względu na częste zmienianie pieluch panie położne radziły żeby maluszek był w samej pieluszce, bez śpioszków. Póżniej po kąpaniu dają Ci dzidziusia i wtedy już ubierasz w swoje ciuszki, także warto mieć ze 3 komplety, ja byłam tydzień z moim synkiem to tych ciuchów zużyłam hoho:) Jeśli będziecie rodzić z tausiami to warto żeby byli przy pakowaniu torby, zarówno w trakcie jak i po porodzie będą Wam mogli od razu coś podać i pomóc, kiedy Wy nie będziecie w stanie. A na sam poród koniecznie woda mineralna z dziubkiem i pomadka ochronna na usta, bo się strasznie wysuszają. Potem buteleczka się przyda na rozpuszczone z wodą Tantun Rosa i polewanie krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
maga8181 a nie orientujesz się czy na Czarnowie jest dostępne znieczulenie zewnątrzoponowe? I w ogóle jakie tam są dostępne znieczulenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
Z tego co wiem to niestety na Czarnowie nie ma ZZO, na tym forum chyba czytałam, że jest ponoć gaz rozweselający ale pewności nie mam, mnie podczas porodu nie proponowano żadnej formy znieczulenia, a zgodziłabym się wtedy na wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Szkoda, że nie ma tego znieczulenia... Dziewczyny a kiedy Wasze Maleństwa przekręciły się główkami do dołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaIII
Ja jak byłam w 25 tygodniu ciąży na wizycie, to moja Mała już była ułożona główkowo :) Ale to zapewne przez to, że mam wielowodzie... Myślę, że to jest przyczyną... Ciekawe czy się jeszcze przekręci... Jak na razie pozycji nie zmieniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam powiem ze jak bylam w 27 tygodniu bylo dziecko glowka na dole a teraz czuje ruchy w zupelnie innym miejscu i boje sie ze sie Piernik Maly przekrecil .Poczekam do wizyty tydzien i sie dowiem dokladnie ale mam nadzieje ze wroci na swoje miejsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
A da się wyczuć, że właśnie się przekręca czy, że już jest przekręcone? U mnie 37 tydzień i jeszcze główką do góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nita
Jak dziecko jest główką w dół, to czuć ruchy od góry, bo kopie nóżkami, wierci pupą a główka uciska na spojenie łonowe, częściej chce się siku, choć to różnie, bo i tak ciężar dzidzi naciska ;) Im bardziej zaawansowana ciąża, tm trudniej o obrót dzidzi, robi się ciasno, ale nie znaczy to, że się nie obróci, są specjalne ćwiczenia, podobno basen, jakuzzi pomaga fiknąć. Moje maleństwo na każdym USG ma pozycję główką w dół i chyba tak już zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie jeszcze pare dni temu czulam na gorze ruchy nozek i jak tylek wystawial :D Teraz cos mi na boki poszlo i tak w dol .Sa cwiczenia takie ktore mozna w domu zrobic by dziecko sie przekrecilo a ile w tym prawdy to ja juz nie wiem ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Pytałam lekarza o jakieś ćwiczenia na przekręcenie ale powiedział, że nic takiego nie ma, że skoro byłyby na to ćwiczenia to w ogóle nie byłoby "złych" ułożeń... W sumie racja. Ruchy czuję i to bolesne, ponoć dlatego, że właśnie próbuje się przekręcać a nie ma za bardzo na to miejsca, niby mam sporo wód płodowych co może mu to trochę ułatwić. Chociaż przeczuwam, że jednak nie da rady i będę umawiała się na cesarkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka rodzila miesiac temu i dziecko caly czas bylo ulozone glowka do gory a doslownie 5 dni przed porodem odwrocilo sie glowka w dol a tez juz umawiala sie na cesarke a tu taka niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Mówił mi lekarz, ze takie cuda się zdarzają :)) Ciekawe jak będzie u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Będę mamusią po raz drugi:) Mam termin na 3 kwietnia 2013. Proszę napiszcie mi jak jest teraz na Prostej??? Bo słyszałam ze był remont. Czy nadal są jedynki?? A czy jest może sala, w której może mąż przebywać z żona 24h na dobę?? Za poród rodzinny sie już nie płaci?? i czy trzeba chodzić do szkoły rodzenia zeby miec taki poród?? Mieszkam 60 km od Kielc i wolałabym chodzic u siebie na szkołę.. Czy wie któraś jak się nazywa taka położna na porodówce: ciemne włosy, chuda, bardzo delikatna...potrzebuję wiedzieć, bo bardzo bym chciała rodzić razem z Nią?? Bede miała chłopca(drugiego)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 Jak sie czujesz? Urodzilas juz haha Ja dziewczyny ledwo zyje ,z dnia na dzien doslownie wysiadlam:( Boli mnie kregoslup a nie ma kto masowac ,cwiczyc juz tez ledwo co bo za ciezka jestem ,tylko siedze w domu i marudze ajjjj Ewelka 302 Gratulacje :) Z tego co czytalam to dziewczyny na poprzednich stronach ladnie opisywaly jak jest na Prostej i tam mozesz poszukac odpowiedzi na swoje pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×