Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

janka_ a nie orientujesz się czy jak pójdzie sie na wizytę prywatnie to na następną można się do Dr. Grelewskiego umówic na NFZ?? Kurcze nie orientuję się w tym zupełnie a naprawde musze znalezc lekarza ktory juz mnie poprowadzi do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_
Chyba nie przyjmuje na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
AnnN89 to strona mojego lekarza - http://piotrniziurski.ginweb.pl/. Przyjmuje we wtorki i w czwartki, na stronie ma podane od 15 do 20 ale w praktyce wygląda to inaczej, przyjmuje przed 14 i do bardzo późna. Polecam. Z tym zakazem odwiedzin na Prostej to nieciekawie... Szczególnie po cesarce przydałaby się pomoc bliskiej osobie. A nie wiecie jak jest na Czarnowie teraz? Aaaa chociaż w szkole rodzenia mówili nam, że jest zakaz odwiedzin ale, że one czasem "nie widzą" kogoś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
ja też chodze do Witczaka to prawda z tym zakazem odwiedzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ide rodzic na Czarnow i mam nadzieje ze tam beda odwiedziny :)No moze niech pierwszego dnia mi nikt nie przeszkadza ale drugiego na pare minut moga wpadac . Grudzien2012_czy Ty juz pakujesz torbe do szpitala? Mi jak sie pare osob zapytala czy to zrobilam to postwili oczy ze jeszcze nie .Ja tak myslalam sie spakowac gdzies za dwa tygodnie jak bede 36-37 . A nie wiecie czy lewatywe tez trzeba ze soba zabrac i takie podklady pod tylek na lozko? Mam to wszystko juz w domu ale nei wiem czy ejst sens brac . Jak sobie pomysle ile jest rzeczy do spakowania to zastanawiam sie w co ja to wszystko zmieszcze . Mam jeszcze takie pytanie ,w czym Wy dziewczyny upralyscie ciuszki dla Malenstwa? Ja mialam taki Lenor dla noworodkow ale boje sie ze uczuli i kupilam teraz Bialy Jelen 5 litrowy do prania ,to chyba nie uczula nikogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O.K dziekuje za informacje po prostu zapytam go jak pojde do NIego. jeszcze raz dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Dominika29 - jestem właśnie na finiszu kompletowania wyprawki do szpitala dla mnie, bo dla Małego wszystko gotowe, wyprane w proszku LOVELA i oczywiście wyprasowane :) Lada dzień spakuję torbę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 To ja moze tez sie zbiore i przynajmniej w jednym miejscu bede trzymac .Jak to wszystko pakujesz ?Do jednej duzej czy np dwie male? Ja mam taka mala walizeczke i myslalam ze to by dla mnie bylo a dla Malego torbe mala .Ja mam kurde tylko takie male torby wszystkie a posredniej brak i wlasnie sie zastanawiam czy moze sobie taka kupie i bede miala jak znalazl do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11021985 a mogę Cie prosić o wszelakie informacje odnosnie dr Witczaka gdzie przyjmuje w jakich godzinach oraz ile bierze za banie z USG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
przyjmuje na wojska polskiego we wtorki,czwartki i czasem soboty od około 13, wizyta 130, usg 100 nie na każdej wizycie. Czasem trzeba się uzbroić w cierpliwość bo rejestrują pacjentki co 15min a schodzi w gabinecie dłużej czasem opóznienia nawet 2 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Dominika29 - no właśnie mam ten sam problem z torbami... Chyba spakuję do dwóch, jedna dla mnie druga dla dziecka. Tak się wydaje a to przecież tyle rzeczy! O rany chciałabym być już PO! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 .Ja tez bym chciala byc juz po i widziec swoje dziecko cale i zdrowe ale musimy jeszcze sie wstrzymac haha przynajmniej te 3 tygodnie a pozniej juz mozemy rodzic :)Ciekawe czy na swieta juz bede miala Malenstwo ,wydaje mi sie ze tak ale kto to wie... :) Czeka mnie jeszcze kupno pampersow i chyba trzeba sie bedzie wybrac do Makro po pewnien zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetasss
Hej Dziewczyny czy któraś miała cesarkę bez wskazań. Jeżeli tak to bardzo proszę o info jak i u kogo załatwić - anetasss@buziaczek.pl Z góry dziękuję za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Dominika, mi też się wydaje, że urodzę jeszcze przed świętami, stawiam na pierwszy tydzień grudnia ;) Takie moje przeczucia :) Ja na razie kupiłam jedno opakowanie pieluch, też myślę żeby wybrać się do Makro po większą ilość. A jakie kosmetyki wybrałaś dla Maleństwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 Powiem Ci ze nie kupilam kosmetykow dla dziecka bo duzo dostalam jak zamawialam bezplatne probki ,sa to kosmetyki z Johnson (krem na odparzenia,olyn do mycia ciala,mleczko ,krem pielegnujacy) i z Musteli tez dostalam cos do mycia.Poki co chyba niczego nie kupie bo chcialam wyprobowac czy te nie uczula i tez z tego co mi mowila polozna to nie ma sensu stosowac duzej ilosci kosmetykow dla malenkiego dziecka .zastanawialam sie moze tylko nad kupnem oliwki. A Ty masz juz kosmetyki ,jak tak to jakie ? :) A chusteczki do pupy jakie stosujecie lub bedziecie stosowac dla Maluszkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Ja mam własnie kosmetyki z Johnson's, oliwkę, płyn do kąpieli, krem na odparzenia, krem pielęgnacyjny - wszystko z "specjalne dla skóry noworodka" i chusteczki też z tej samej firmy, żeby już nie mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
Witam kochane, Chyba uzależniłam się od tego forum, mój synek ma już miesiąć a ja wchodzę tu sobie od czasu do czasu coby dowiedzieć się co tam u przyszłych mamuś słychać:) Odnośnie porodu na Czarnowie to nie trzeba mieć swojej lewatywy, podkłady owszem przydadzą się, niekoniecznie dla mamy bo gdy się poprosi panią pielęgniarkę to wymienia ale przyda się dla maluszka aby go na nim przewijać bo położne zwracają uwagę by nie kłaść dzidziusia podczas tej czynności bezpośrednio na łóżku gdzie leży mama ze względu na bakterie, które tam mogą się znajdować. Co do odwiedzin to na Czarnowie nie było z tym większych problemów, mój mąż przebywał ze mną mniej więcej od godz 10 do 18, owszem w ciągu mojego tygodniowego pobytu dwa razy został wyproszony bo zdarza się, że niektórzy lekarze w danej chwili nie mają humoru i muszą się na kimś wyżyć. Pamiętajcie, aby Wasi goście nie siadali na Wasze łóżko bo za to naprawde można oberwać i od lekarzy i od położnych:) Według mnie powinno być tak, że jedna najbliższa osoba, czy to mąż, chłopak czy mama powinna bez problemu w tym trudnym czasie dla rodzącej mieć prawo na pobyt bez problemu, nie tylko w godzinach odwiedzin. Miałam takie same obawy jak to będzie jak zostane sama z dzieckiem, jest ciężko, jest się zmęczonym, zagubionym, hormony buzują, człowiek czuje się jakiś taki samotny, jeszcze jak ma się problemy z karmieniem to już w ogóle. Może nie wszyscy ale ja tak miałam niestety ale nie chce tutaj wyjść na straszną pesymistkę:) Odnośnie nacięcia krocza to na szkole rodzenia owszem przekonują, że starają się jak tylko się da ochronić krocze. W moim przypadku w końcowej fazie porodu pani położna powiedziała że chyba będzie musiała mnie naciąć na co ochoczo w szale bólu się zgodziłam a i tak okazało się to niewystarczające bo dodatkowo jeszcze pękłam a to jeszcze gorzej. No a po, cóż wygląda się jak po spotkaniu z rekinem, szwy niby rozpuszczalne, ja po miesiącu jeszcze je miałam i musiałam je mieć wyciągane, część z nich już powrastała, przyjemnie nie było. Szwy lubią się rozpuszczać w mokrym środowisku a tutaj ranę trzeba przecież dokładnie osuszać bo szybciej się goi, ot taki paradoks. Dodatowo szwy czasami ciągną bo jak Cię szyją jesteś spięta, potem się rozluźniasz i wiadomo. Polecam Octenisept na "wzorek", ten sam specyfik który stosuje się do pępuszka maluszka, przynosi ulgę, noi obowiązkowo Tantum Rosa:) Co do porodu to bardzo byłam nastawiona na fizjologiczny, wyobrażałam sobie jaki to może być ból, moja mama która naturalnie urodziła trójkę namawiała mnie na cesarkę, gdzieś słyszałam że to tak jakby Ci wyrywali zęba bez znieczulenia hehe To całkiem inny rodzaj bólu ale nie chcąc Was straszyć powiem Wam, że miesiąc po porodzie jak widzę kobietę w ciąży to mam ciarki :) tylko, że ja rodziłam stosunkowo duże dziecko. Serdecznie Wam życzę szybkiego porodu, jak najmniej bólu i bliskiej osoby przy Was w trakcie, serio serio:) Znowu się rozpisałam, przepraszam i polecam się na przyszlość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
I jeszcze tylko parę słów, co do proszku to piorę cały czas w "Białym jeleniu" do kolorów i do bieli i do tego płyn do płukania tej samej serii, w sklepach nie jest zbyt popularny ale na internecie bez problemów można kupić i to taniej, małemu nic nie jest a i niby produkt bezzapachowy a pozostawia bardzo przyjemną delikatną mkiełkę zapachową:). Dodatkowo można sobie dla mamusi kupić płyn do higieny intymnej Biały Jeleń z korą dębu lub zwykłe szare mydło tej firmy - do podmywania po wizycie w ubikacji:) Do Gruzień2012 Wiesz co, co do kosmetyków firmy Jonson&Jonson to słyszałam wiele negatywnych opinii zarówno od mam jak i od samych położnych. Ten produkt ponoć częściej niż np. Bambino czy Nivea uczula, ze względu na jego niepolskość i inny skład (odczynnik PH), coś takiego. Ja do kąpieli używam popularnych obecnie, nawet w szpitalach emolientów, wprawdzie są one docelowo przeznaczone do skór wrażliwych, atopowych, suchych jednak u mnie sprawdza się idealnie. Po kąpieli w jednej zakrętce takiego np. Oilatumu dzidziusia nie trzeba już niczym oliwić i smarować a ma piękną aksamitną skórkę, jedyna wada to dosyć wysoka cena tego cuda. Do codziennej pielęgnacji pupy używam kremu Bepanthen który również przydaje się na poranione sutki a w przypadku awarii i zaczerwienionej pupki kremu Sudocrem który radzi sobie z taką dolegliwością maluszka bardzo szybko. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mamusiaa
Dziewczyny ! Czy zajęcia w szkole rodzenia na Prostej odbywają się tylko w środy? Czy może w inne dni tygodnia również? Wie może któraś? :) Czy znacie jeszcze jakieś inne szkoły rodzenia w Kielcach ? ( oczywiście oprócz Prostej, Czarnowa i Kościuszki ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mamusiaa
Maga8181 - dziękuję Ci za wyczerpującą wypowiedź na temat warunków w Czarnowie, bo ja zastanawiam się nad tym szpitalem jeśli chodzi o poród, dlatego Twoje informacje są dla mnie bardzo cenne. A co do kosmetyków Jonsona to muszę się zgodzić - jakiś czas temu kupiłam sobie oliwkę dla niemowląt tej właśnie firmy żeby smarować i nawilżać brzuszek ( wiadomo chodzi o rozstępy ) i po jakimś tygodniu używania dostałam paskudnej czerwonej wysypki na brzuszku, która bardzo swędziała, zamieniłam tę oliwkę na polską "Linuś" i żadnego uczulenia po niej nie mam, a używam już ponad miesiąc. Tak więc już wiem, że żadnych kosmetyków firmy Jonson&Jonson dla mojego Maluszka nie kupię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maga8181 Ja tez dziekuje Ci za opisanie dokladne co i jak na Czarnowie bo tez sie tam wybieram :) Chcialam sie Was jeszcze zapytac czy moze miala ktoras z Was uczulenie w kroczu ( na wargach duzych az pod sam tylek).mi sie zrobilo dziadostwo prawdopodobnie po tym jak moja mama dodala do prania ACE (nie chce sie przyznac ale slepa nie jestem i cala bielizna smierdzi mi tym cholerstwem) i teraz mam to ponad tydzien i nie chce mi zejsc .Polozna polecila Tantum Rosa ale nic nie daje a juz 4 dzien tym robie .Moze wlasnie ktoras z Was zna cos c mozna na to zastosowac i by mi wkoncu przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetasss
Hej dziewczyny a czy możecie powiedzieć z doświadczenia jak jest z dostępnością znieczulenia? W teorii i praktyce;) Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetasss
W praktyce a nie teorii;) Tak chciałam napisac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mamusiaa
Dziewczyny proszę jak któraś z Was zna jeszcze jakąs inną szkołę rodzenia w Kielcach oprócz tych przy szpitalach ( nawet i prywatną ) to proszę dajcie znać, dla mnie jest już to ostatni dzwonek żeby się zapisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla_mamusiaa a w ktorym jestes tygodniu ciazy?? Ja w sumie sie orientowałam tylko jezeli chodzi o dwa miejsca wlasnie prosta i kosciuszki z czego na kosciuszki placisz za szkole rodzenia a na prostej jest za darmo. bynajmniej takie informacje sa ogolno dostepne na stronach internetowych owych szpitali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mamusiaa
AnnN89 - właśnie zaczął mi się 30 tc, termin mam na końcówkę stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla_mamusiaa o ile dobrze pamiętam to na Prostej od 22-24 tygodnia mozna sie zapisywac do szkoly rodzenia http://www.szpgin.kielce.pl/index.php/sala-porodowa/szkoa-rodzenia a na kosciuszki od 30 tygodnia wlasnie. wszystko jest na stronie... http://www.szpitalkielecki.pl/szkoa-rodzenia.html zerknij sobie . ja mam jeszcze w sumie troche czasu bo jestem obecnie w 20 tygodniu... :) i raczej sie zdecyduje na Prostą tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przyszla_mamusiaa
Szkoła rodzenia na Prostej oprócz środy jest też we wtorki (bo akurat ja jutro zaczynam) i chyba też w poniedziałki - to zależy od ilości chętnych i liczby grup. Jak chcesz to zadzwoń jutro rano i dowiedz się . Zajęcia są od 17:30. I mam pytanie do tych dziewczyn co wiedzą - dlaczego jest zakaz odwiedzin na Prostej? Czy to dla spokoju matek i dzieci po porodzie czy też może jest jakaś epidemia/ wirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten zakaz odwiedzin na Prostej jest dlatego,że jak twierdziła położna na szkole rodzenia przychodziły całe tabuny odwiedzających łącznie z ciotkami i pociotkami i przynosili zarazki do szpitala. Mam takie pytanie do kobietek,które rodziły na Kościuszki przez cc, jak wygląda opieka po porodzie? Czy faktycznie nie można się o nic doprosić? Będę mieć cc w tym szpitalu i martwie się,że nie będzie nikt chciał zająć się moim dzieckiem( wiadomo po operacji nie jest się w stanie robić koło dziecka)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mamusiaa
Dziękuję Wam Dziewczyny za odpowiedź, życzę wszystkiego dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×