Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Gość A_nita
Byłyście wczoraj na pierwszych zajęciach szkoły rodzenia na Prostej? Ja byłam i jestem zadowolona, bo szpital wiele oferuje. Tylko tyle nas było, że hoho, będzie tłoczno do porodu rodzinnego ;) Cieszę się bardzo, że można rodzić wertykalnie i że będą zajęcia z chustowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam...Sala do porodu rodzinnego fajna,ciekawe na kiedy skończą ten remont drugiej sali. Natomiast jak zobaczyłam salę do porodu zwykłego oddzieloną tymi scianami to mnie dreszcze przeszły, jakoś tak jak z horroru,brr :/ Zapomniałam zapytać ile kosztuje poród rodzinny,orientujesz się może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Jest napisane takie ogłoszenie, że z dowodem wpłaty trzeba się zgłosić na poród rodzinny (220 złotych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nita
Chyba raczej w momencie rejestracji na izbie, ja pamiętam 7 lat temu, poszłam na porodówkę a mąż w tym czasie w kasie opłacił poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Nie da się wcześniej, tylko jak się przyjedzie do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
I dodatkowo nie jest zagwarantowane, że jak się zapłaci to będzie wolne! A nikt takiej informacji nie udzieli przy płaceniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Tyle nas było na zajęciach ze szkoły rodzenia, że chyba będzie problem z tą salą... Ciekawe jakie terminy ma większość dziewczyn? Pewnie grudzień/styczeń. angel_eyes - masz rację, sala do porodu rodzinnego przyprawia o dreszcze :-/ Szkoda, że nie można tego zarezerwować, no ale rzeczywiście to nie byłoby takie proste ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Oczywiście chodziło mi o salę do porodów zwykłych, tą oddzieloną ściankami, całą w brzydkich, surowych płytkach... Bo ta do rodzinnego to inna bajka, nie wiedziałam, że jest aż tak wielka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nita
Też się tego obawiam, że będzie kolejka pod salą rodzinną, już to przerabiałam 7 lat temu. Najpierw leżałam na tej z boksami, bo tam mi dali kroplówkę (poród wywoływany), potem nas przenieśli do mniejszej sali do rodzinnych - przejściowej (chyba jest tuż za tą salą ogólną z boksami), był wtedy spory ruch, co chwile wpadała jakaś mama i zaraz płacz dzidzi. W każdym bądź razie musieliśmy czekać na salę docelowo do porodu rodzinnego, aż się zwolni, co stało się po paru godzinach a że długo rodziłam to mogliśmy na nią przejść. Ale teraz mam obawy, jakby był znowu taki ruch. Można się nie załapać. Musimy jakąś kolejność może ustalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia61
Hej dziewczyny. Wlaśnie wróciłam po porodzie ze szpitala na Prostej. Jestem bardzo zadowolona. Najmilej wpominam mimo wszysko porodówkę. Położne niezwykle sympatyczne. Rodziłam akurat w takiej porze, że zmienialy sie dyzurami, takze przewinęło ich się chyba z 5. Bardzo przemile Panie. Pomimo, ze nie bylam najłatwiejsza pacjentką, bo juz pod koniec porodu nie bardzo słuchałam tego co do mnie mówią, to i tak były bardzo cierpliwe. Nie odstępowały pacjentki nawet na krok. To samo dotyczy lekarzy. Bardzo fachowi, ale także mili, co w takiej chwili jest równie ważne dla rodzącej. Nie odczułam ani z ich strony, ani ze strony polożnych jakiejkolwiek wyższości. Pomimo, że poród nie był najłatwieszy i umordowalam sie strasznie, jestem bardzo zadowolona i na pewno kolejnie dzieco tez urodzę wlasnie tam. A jezeli chodzi o opieke po porodzie na oddziale polozniczym, to rowniez nie mozna im niczego zarzucic. Dzidziusie badane bardzo dokladnie, lekarze i polozne chetnie odpowiadaja na wszystie pytania. Pomagaja, jezeli ktoras mama ma jakis problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jestem właśnie w 22 tyg ciąży. termin mam ustalony na luty...właśnie zastanawiam się nad wyborem szpitala. moja lekarka pracuje na kościuszki ale myślałam bardziej nad szpitalem na prostej. Moja koleżanka rodziła rok temu na kościuszki-była bardzo niezadowolona, zaś 2 koleżanki rodziły 2 lata temu na prostrej cc i były bardzo zadowolone.to mój pierwszy poród.bardzo się boje bo nie wiem co dokładnie mnie czeka...dlatego też chciałabym rodzić "po ludzku"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
mamunia61 - gratulacje dla "świeżej" Mamusi :) A na iluosobowej sali byłaś po porodzie? Czy dzidziusie zostawały z Wami na noc? A jak jest z karmieniem, czy tego "uczą"? Jak przystawić, jak często, na jak długo, itp. Nie chciałaś znieczulenia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia61
Grudzien2012 - dziekje bardzo:) Po porodzie trafiłam na 4-ro osobową salę. Dzidziusia dostałam zaraz na porodówce jak tylko lekarz mnie zszył i zostałam przeniesiona z łóżka porodowego na własne:) Od tej pory dzieciaczki są cały czas z mamami. Do piersi małą dostawiłam juz na sali porodowej, na ktorej jeszcze odpoczywasz około godziny. Jeżeli bedziesz miala jakis problem z dostawianiem malej do piersi to polozna, a pozniej ewentualnie pielęgniarki na oddziale pokażą ci co i jak. Dziecko karmione jest na żądanie, czyl właściwie caly czas :) Moja mała ssała pierś około 10-15 min. po czym zasypiała. Spała około 2 godzin, budziła się, znowu do piersi i tak w kółko. Nie martw się jeśli nie bedziesz miala pokarmu. Jezeli dziecko bedzie glodne,dosaniesz gotową buteleczkę z mlekiem do podania dziecku. Ja jakoś sobie poradziłam w szpitalu z karmieniem piersią(chociaz bylo ciezko), ale odkąd wyszłam mała jest na mleku modyfikowanym. Teraz dopiero widzę, że jest najedzona. W nocy budzi się tylko raz do karmienia, po czym znowu śpi do rana. Próbuje ją jeszcze dostawiac do piersi, ale widze ze sie denerwuje, gryzie mnie bardzo. Piersi zrobiły się miękkie, wiec uz chybanic nie bedzie z mojego karmienia. No niestety w szpitalu każą dostawiać i dostawiać, a nie wszytkie mamy miały czym karmić :) Aha... a jesli chodzi o znieczulenie, to mialam tylko podany gaz rozweselający, ale jakos nie bylo mi po nim do śmiechu:) Nie poczułam po nim żadnej ulgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Dzięki za informacje :) A kiedy w ogóle urodziłaś? Zazdroszczę Ci, też już bym chciała być po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz rozweselający przyspiesza
poród, ale nie liczcie, że znieczuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis85
Mamunia 61 napisz proszę, czy lekarz, który prowadził Twoją ciążę pracuje na Prostej? Czy byłaś tam zupełnie incognito. I jeszcze jedna sprawa, o której godzinie położne zmieniają się na dyżurze? Też chcę rodzić na Prostej. Termin mam na 20 listopada, ale wg mojego lekarza mogę zacząć rodzić w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciahancia
Witam ponowie i napiszcie coś o szpitalu na Czarnowie - grunwaldzkiej. jakie tam są obecnie warunki??? Może coś o doktorze Rokicie, jaki jest przy porodzie. mam termin na koniec listopada. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusiaa
Witam Dziewczyny ! Zapisałam się do szkoły rodzenia na Prostej. Zajęcia rozpoczynają się 21 listopada. W związku z tym mam do tych z Was, które brały udział w tego typu zajęciah właśnie na Prostej parę pytań: jak długo trwają te zajęcia tzn ile godzin? przez ile tygodni ? jakiego typu tematy, zagadnienia i problemy są poruszane podczas kursu ? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Czy Panie które rodziły na kosciuszki moga opowiedziec jak wyglada dokładnie opieka zaraz po porodzie? Co z krwawieniem ? jak najlepiej sobie z nim radzic zeby nie czuc sie skrepowanym ze cos poplamimy :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusiaa
Mamciahancia - też jeszcze nie jestem pewna co do szpitala, w którym chciałabym rodzić, o Czarnowie wiem na razie tyle, że obecnie jest tam remont oddziału położniczego i niebawem oddział razem z salą porodową ma być świeżo po remoncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka500
Witam ja rodziłam na Czarnowie 3 miesiące temu. Na sali porodowej są 4 stanowiska, które są tylko oddzielone parawanem. Nikt mi nie pokazał jak przystawić dziecko do piersi jeszcze się lekarka darła, żeby dziecko uspokoić. Opieka po porodzie wygląda tak, że jak dziecko za długo płacze to przychodzi położna i się pyta co się dzieje i oczywiście oni ciągle myślą, że jedyną odp jest to że się nie ma pokarmu, z dokarmianiem jest różnie jak dziecko bardzo płacze to z łaską dokarmia. Obchód wygląda tak,że pytają się tylko czy się Pani dobrze czuje nikt nic nie ogląda, jeśli z dzieckiem wszystko jest oki to po 3 dobach wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesziaaa
Kropelka dziekuje za informacje na temat porodu w Czarnowie. Ciekawa jestem czy jeżeli u nich ma miejsce tzw. poród rodzinny to czy opieka poporodowa wygląda podobnie?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusiaa
Wszystko masz na stronie - dziękuję bardzo, ten link bardzo mi pomógł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel_eyes co do znieczulenia w obecnej chwili dostępny jest tylko dolargan ale 2 dziewczyny z mojej sali skorzystały i odradzają bo podobno nie uśmierza bólu a jedynie chciało im się bardzo po nim spac. Dla dziecka weź z 4 komplety ubrnek, nie ma konkretnych wymogów czy mają to byc pajacyki czy śpiochy z kaftanikiem, weź też skarpetki bo dzieciaczki bardzo marzną i niedrapki, ręcznik dla malucha i kocyk (dają co prawda szpitalny ale nieprzyjemny), z kosmetyków potrzebny tylko krem na odparzenia i pieluchy no i dla mamy krem na brodawki!!! bo bardzo bolą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia61
Monis85- moj lekarz akurat pracuje na Prostej, ale bylo pare dziewczyn, ktorych lekarz prowadzacy nie pracowal w tym szpitalu. Z tego co mowily byly zadowolone. Nie odczuly, ze sa traktowane jakos inaczej, gorzej, niz pacjentki lekarzy z Prostej. Polozne pracują od 7-19, 19-7.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
Witam, Ja wprawdzie jeszcze nie jestem mamusią, zostało mi niecałe dwa tygodnie ale mam zamiar rodzić na Czarnowie. Naczytałam się sporo na temat szpitali i w sumie wybrałam ten. Na początku tego forum najmniej pozytywnych opinii miał Szpital na ul. Prostej, teraz to się zmienia, jest bardzo zadowolonych mamuś. Wiem, że nie odkryję Ameryki ale co osoba to różne wymagania, oczekiwania i refleksje. Akurat 3 miesiące temu, wtedy kiedy rodziła Kropelka500 leżałam na patologii ciąży, która ze względu na trwający na Czarnowie remont był połączony z Oddziałem noworodków, noi powiem Wam, że ja mam całkiem inne odczucia, raz, że nami zajmowały się bardzo miłe Panie, to dwie nowe mamy z którymi rozmawiałam też były zadowolone. Jestem dodatkowo po szkole rodzenia i myślę że to też dużo daje, jest się bardziej świadomym co w danym szpitalu się dzieje itp. Właśnie szkoła rodzenia uprawnia do porodu rodzinnego. Kończąc ten wywód, myślę, że zawsze i wszędzie można trafić na kogoś kto ma gorszy dzień i może być niemiły, trzeba myśleć pozytywnie bo to podstawa, dam znać jak było za około 2 tygodnie, buźki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusiaa
Maga8181 - życzę szybkiego i łatwego rozwiązania ! I proszę podziel się później wrażeniami ( ja mam termin za 3,5 miesiąca ) Trzymam kciuki i pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia61....trochę mnie przy okazji uspokoiłaś,bo pomimo,iż mój lekarz pracuje na Kościuszki to będę rodzić na Prostej z powodu szansy dostania ZZO. Największe miałam obawy dotyczące faktu,że będę taka "niczyja" no i trochę obawiam się tego,że na Prostej nie można sobie wziąć prywatnie położnej (nie chciałabym trafić na jakąś zołzę)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×