Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

flamasterka

Czy mozna isc na spacer z dzieckiem majacym katar?

Polecane posty

kurcze zapomnialam zapytac lekarki, mala ma zatkany nosek, sciagam jej sopelkiem nadmiar, psikam sola morska i daje syrop eurespal ale nie wiem co z tymi spacerami, moze by pomogly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie dziewczyny, co bralyscie na przeziebienie karmiac piersia? ja pije wapno i sok z malin w herbacie a tak to nic, tez psikam sobie nos ta sola morska. chyba od malej to zlapalam, bo ona miala wczesniej katarek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam katar nie jest chyba przeciwwskazaniem do spaceru. Myślę, że w tej chwili gorzej na drogi oddechowe działa suche ogrzewane powietrze w domu. Więc ubierz córke stosownie do pogody i śmigajcie:) A co do przeziębienia w trakcie karmienia to ci powiem, że nie byłam przeziębiona karmiąc poprzednie dziecko piersią, ale teraz jestem w ciąży i trochę kichałam i pokasływałam i lekarka mi zaleciła na gardło syrop prawoślazowy, łyżkę miodu tak bez niczego, trachisept albo propolki, na poprawę stanu zdrowia dużo czosnku i syrop z cebuli no i oczywiście witaminę c. A i jeszcze pewnie wszystkie dostępne leki homeopatyczne możesz brać, bo to nic nie szkodzi dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacer jak najbardziej wskazany przy katarze ,dziecku bedzie latwiej oddychac.Moja lekarz zawsze mowi ,ze mam jak najwiecej wychodzic z malym jak jest przezebiony no chyba,ze jest goraczka to wtedy nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny! fajnie, ze mozna wychodzic na spacerek, bo szkoda takiej pieknej pogody, musimy sie obie wykurowac, bo w niedziele chrzciny :) Emi- ja w ciazy oprocz tego co Ty pilam jeszcze sok z malin, dzialal super! natomiast czosnek i miod odpadaja, bo sa uczulajace a mala ma dopiero 2 miesiace, zaluje, bo to moje ulubione sposoby na przeziebienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena 24
Tak się właśnie składa że ja i moja2 miesięczna córka jesteśmy przeziębione. Ja na kaszel mam syrop Stodal, Drosetux, Na ból gardła Tantum Verde, na gorączkę Apap i na katar Nasivin Soft. To przepisała nam lekarka a córcia dodatkowo dostaje antybiotyk. Te leki co wymieniłam kupisz bez recepty. Jeśli ma tylko katar to śmiało możecie wychodzić a wręcz to jest wskazane bo świeże powietrze udrożnia nosek. Polecam też aspirator Frida lub Marimar- jest rewelacyjny, idealnie ściaga katarek a kosztuje ok.25-30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena 24
A propo czosnku i miodu. Lekarka mi powiedziała że mała ilość nie szkodzi i mówiła że 1 kubek dziennie mleka z czosnkiem i łyżeczką miodu mogę pić. Ja piję i córce kompletnie nic nie jest. Chyba, że masz alergika więc odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi z kolei moja lekarz powiedziała, że miód dodawany do herbaty albo mleka traci w wysokiej temperaturze swoje właściwości. Dlatego jem go łyżeczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena 24
tak bo to prawda. Dlatego czosnek zalewasz wrzącym mlekiem a jak trochę ostygnie to dopiero można dodać miód. Ale na sam miód na łyżeczce też można wcinać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia29 18 11
Dziewczyny co do wartosci miodu..mozna dodawac do goracego mleka lub herbaty i nie straci swojej mocy jesli wypijemy go w ciagu pol godziny..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie ma gorączki to powinno sie wychodzic. Ja zawsze tak robie i katar jest bardzo krotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie ma gorączki, jest ładnie na dworze to jak najbardziej, dziecku będzie się lepiej oddychało i trochę się dotleni. Co innego jak byłby wiatr i zimota na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miodu nie podaje sie do goracej herbaty! co za brednie,wtedy to traci swe wlasciwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×