Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poziomkaaaaa+

czy windykator ma prawo dzwonić do mojego pracodawcy?

Polecane posty

Gość poziomkaaaaa+

czy windykator ma prawo dzwonić do mojego pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiścieeeeeeeeeeee
może ściągać dług z Twojej wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfdsfs
A ile zalegasz????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaEwusia-lat44
nie może,to zabronione,w ten sposób łamie prawo.i żaden windykator nie może wnosic o ''pobranie''na poczet długów pieniedzy z twojej wypłaty.może to zrobic tylko komornik gdy ma wyrok sądowy.nie ma innej możliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesssa
OCZYWIŚCIE ŻE NIE ! a ci ludzi co piszą, że może to mylą windykatora z KOMORNIKIEM komornik może wszystko - nawet przez okno wejść do twojego mieszkania jak ma ochotę -to jest reprezentant sądu i prawa, ma wykształcenie prawnicze natomiast windykator to może być każdy - nawet człowiek po zawodówce, jego zadaniem jest presja psychiczna, ośmieszenie dłużnika itp ,dostaje prowizje za ściągnięcie długu i nie ma żadnych praw.Wykorzystują oni brak wiedzy społeczeństwa.Goowno mogą i prawda jest taka że łamią prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że może dzwonić :-D Każdy może sobie gdzieś tam dzwonić. Łamałby prawo tylko wtedy, gdyby podawał nieprawdziwe/szkalujące Cię informacje, używałby gróźb karalnych itd. Ale jak zadzwoni i powie: \"Pani Poziomka ma dług w wysokości xxx\" to nic mu nie zrobisz. O ile oczywiście masz ten dług. Bo może jest tak, że padłaś ofiarą straszliwej pomyłki a w życiu nie wisiałaś nikomu ani grosza? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli bedzie miec dowody to czemu nie :) przeciez to jest zupelnie osobna sprawa. Zobacz sobie jak reaguja \"windykatorzy\" jak powiesz ze np masz nagrana wasza rozmowe i chcesz zglosic to na policje czy zalozyc sprawe w sadzie - od razu robia sie potulne baranki i przepraszaja. (ofc jak zlamali prawo w tej rozmowie, np grozby karalne, czy wlasnie takie przekroczenie uprawnien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO UK SUBS Zastanawialbym sie czy nie podpada to pod kodeks cywilny - szczegolnie jak z tego tytulu poniesiesz jakas szkode (np szef Cie zwolni, czy nie dostaniesz awansu - niby ciezko udowodnic, ale sie da, poza tym to jest dzialanie przeciw osobie) - nawet jesli ten dlug jest prawdziwy. Ale to raczej pod dyskusje dla prawnikow, niz w realnym zyciu - tu nie Ameryka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonić może każdy wszędzie, o ile ma telefon :) Jeśli Cię oszkaluje, to możesz go podać do sądu z powództwa prywatnego o zniesławienie. Za to Twój pracodawca ma obowiązek odmówić udzielenia informacji, które podlegają ochronie danych osobowych, czyli, nie może Cię zidentyfikować np. Nie może przez telefon potwierdzić, że Cię zatrudnia, nie może powiedzieć, na jakim stanowisku pracujesz aniile zarabiasz. Ustawa określa, kto i w jaki sposób może uzyskac dostęp do danych osobowych (tylko i wyłacznie na piśmie np.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mav2007: No właśnie prawnikiem jestem, dlatego temat mnie zainteresował. Parę razy sprowadziłem na ziemię zbyt nachalnych windykatorów pewnego mojego klienta, ale prawda jest taka, że jeśli windykator dobrze rozegra sprawę i jedynie \"informacyjnie\" zadzwoni mówiąc o wymagalnej należności, to nic mu zrobić nie można (a przynajmniej bez misternego procesu o niepewnym wyniku). Z drugiej strony -taki windykator już właściwie nic więcej - bez łamania prawa - uczynić nie może. To samo dotyczy korespondencji z firm windykacyjnych. Całą tę korespondencję, gdzie wielką czcionką opisywane są potworne konsekwencje dla dłużnika itp, można śmiało wrzucać do kosza, o ile nie przychodzi listem poleconym (a przeważnie nie przychodzi, szkoda im kasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windy katorka
Mam prawo dzwonić gdzie chce. Jeśli chodzi o zadłużenie osoby fizycznej to obowiązuje mnie ustawa o ochronie danych osobowych i nie mogę szefowi/sekretarce powiedzieć kto ma jakie zadłużenie. Mogę natomiast przedstawić się, że dzwonię z firmy windykacyjnej, że poszukuje pani X w ważnej sprawie - chyba nie musze już mówić w jakiej?? wiadomo o co chodzi - wystarczą takie 2,3 telefony i już się smród niesie a to najlepszy patent na dłużnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windy katorka
Do UK SUBS: to wszytsko się zgadza- mądry i wywazony głos w dyskusji. Pamiętajcie jednak, że nie narzędzia prawa (których faktycznie windykator nie ma) są jego bronią a presja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widykator to może
co najwyżej spodnie ściągnąć i to swoje. Z doświadczenia wiem że takie osoby należy bezwzględnie pogonić. Nigdy nie negocjowałem z windykatorem. Kiedy straszł mnie sądem czy prokurator kazałem mu spieprzać albo całować się w pimpka. Nic nie zrobili. Nie ma się ich co bać. Większść z nich nie ma nawet wyksztacenia w tym kierunku. Wyszkoleni są jak akwizytorzy kilka formułek na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windy katorka
matko! a nie wpadliście koledzy i kolezanki nigdy na pomysł, że z taką osobą można rzeczywiście coś ustalić? Jak się dobrze rozegra sprawę z windykatorem to można uzyskac satysfakcjonujące rozłożenie na raty i jeszcze umorzenie odsetek zadłużenia, które i tak istanieje i i tak trzeb aje spałacić. A wasze teksty o płtytach betonowych są wypowiedziami 7 - latków. Zawsze lepiej się dogadać i uzyskac max korzyści dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vindix32
ja na przykład robię tak, że pórbuję uwieśc klientkę i jak mi się uda to umawiam się z nią na sex za każdy stosunek odliczam jej z długu 50 złotych to jest niezły kompromis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Orange Sqrwysyn
hahahah dobreeeeeee :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia koza
dajcie mi swoje numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurka wodnna
a ja nie rozumiem - jeżeli istnieje prawdziwy dług i zadłużony się wymiguje to od tego jest komornik a windykator to zaraz mi się kojarzy że chce zmusić do spłaty wyimaginowanego długu który nie istnieje albo jest niesłuszny , jakis wymyślony czyli naciągacze nie posiadający praw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie zawsze trafne skojarzenie, kuro. Windykator bowiem zajmuje się długami, które istnieją (przeważnie) i można to potwierdzić np: fakturą, umową itp. Ich wymagalność nie jest jednak potwierdzona przez sąd (i w efekcie brakjest tytułu egzekucyjnego). Komornik nie może z kolei rozpocząć egzekucji bez wyroku sądu. A postepowanie sądowe trwa i trochę kosztuje. I tu otwiera się przestrzeń do działania windykatora. Jednak jest oczywiste, że jeśli dana osoba np: kategorycznie zaprzecza istnieniu długu, to windykator jest - w sensie środków prawnych - bezradny. A podmiot, który uważa się za wierzyciela może wtedy skierować sprawę do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DK123
niestety dzwonić może,ale ja i tak to załatwiłam ;) u mnie dodzwania się na centralkę do Biura Obsługi Klienta albo do sekretariatu stamtąd dopiero go przekierowują. Poprosiłam koleżanki i kolegi aby nie przełączali kiedy ktoś będzie chciał ze mną konkretnie rozmawiać. Niech mówią,że już tutaj nie pracuję jestem na zwolnieniu, urlopie albo coś takiego.Podejrzewam,ze po kilku telefonach znudzi im się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze, obecnie nawet jakby do mojej firmy ktoś zadzwonił, i zapytał o pana (panią) X i przedstawił się, że nawet jest pierwszym sekretarzem papieża to się nie dowie, czy taka osoba u mnie pracuje. Jest RODO... Raz tak jednej paniusi z firmy windykacyjnej powiedziałam, więcej nie zadzwoniła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavator

Pewnie że tak, a gdy już jesteśmy przy tym temacie to ostatnio byłem jeszcze zadłużony, zadzwonił do mnie pan z Eos Ksi i powiedział że muszę wszystko spłacić, na szczęście pomógł mi wybrać termin i wszystko przebiegło pomyślnie, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadekkoncercina
Dnia 18.07.2019 o 13:41, Gość Lavator napisał:

Pewnie że tak, a gdy już jesteśmy przy tym temacie to ostatnio byłem jeszcze zadłużony, zadzwonił do mnie pan z Eos Ksi i powiedział że muszę wszystko spłacić, na szczęście pomógł mi wybrać termin i wszystko przebiegło pomyślnie, polecam!

Do mnie też dzwonili kiedyś, dług miałem całkiem spory ale pomogli mi go spłacić i naprawdę wiedzieli że mam trudną sytuację w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas32

ujawnienie twojego długu czyli tajemnicy bankowej jest przestępstwem i powinnaś to zgłosić do prokuratury a szefa aby był Twoim świadkiem w tej sprawie. Jeśli taki telefon przyczynił się do Twojej szkody - sprawa cywilna o odszkodowanie. Pozywasz firmę windykacyjną lub windykatora, jeśli typ ma zarejestrowaną własną działalność i tylko bierze zlecenia windykacji. Możesz też zawiadomić uokik, który sypie grube kary za takie praktyki windykacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hammerfallen
Dnia 24.07.2019 o 13:40, Gość Tadekkoncercina napisał:

Do mnie też dzwonili kiedyś, dług miałem całkiem spory ale pomogli mi go spłacić i naprawdę wiedzieli że mam trudną sytuację w życiu.

jeżeli dzwonią z Firmy EOS KSI nie masz się o co bać, musicie dojść do kompromisu że spłacisz długi a oni Ci w tym pomogą, nie martw się niczym, to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×