Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Choroby zwi膮zane ze stresem wp艂ywaj膮 na pami臋膰 U os贸b cierpi膮cych na choroby o pod艂o偶u l臋kowym, jak np. depresja, czy napady paniki, m贸zg niewystarczaj膮co hamuje niechciane wspomnienia - wykaza艂y badania w艂oskie, o kt贸rych informuje serwis internetowy EurekAlert. - W przypadku pacjent贸w z powa偶n膮 depresj膮 i innymi zaburzeniami psychicznymi zwi膮zanymi ze stresem, traumatyczne wspomnienia s膮 藕r贸d艂em niepokoju. A poniewa偶 wspomnienia te nie s膮 odpowiednio blokowane przez m贸zg, nieustannie zak艂贸caj膮 偶ycie pacjent贸w - wyja艣nia prowadz膮ca badania Nivedita Agarwal. Naukowcy z Uniwersytetu w Udine wykorzystali funkcjonalny rezonans magnetyczny (fMRI), aby prze艣ledzi膰 zmiany w aktywno艣ci m贸zgu 59 os贸b, kt贸re wykonywa艂y zadanie pami臋ciowe. W badaniu udzia艂 wzi臋艂o 11 pacjent贸w cierpi膮cych na tzw. du偶膮 depresj臋; 13 pacjent贸w z uog贸lnionymi zaburzeniami l臋kowymi (tj. cierpi膮cych na d艂ugotrwa艂e bezpodstawne l臋ki); 9 z napadami paniki; 5 z tzw. pogranicznym zaburzeniem osobowo艣ci (kt贸re te偶 ma pod艂o偶e l臋kowe) oraz 21 zdrowych os贸b. Wszyscy badani przyznali si臋 do tego, 偶e w pewnym momencie swojego 偶ycia prze偶yli jakie艣 stresuj膮ce, traumatyczne wydarzenie, jak przemoc fizyczna czy seksualna, trudny zwi膮zek lub molestowanie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
sama traci艂am pamie膰 w sklepie poniewaz skupia艂am sie na sobie i l臋kach i w rezultacie nie wiedzialam co mam kupi膰 :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Zdr贸wko spokojnie, ja te偶 mia艂am takie stany, nagle sie wy艂膮cza艂am i traci艂am pami臋膰 nie wiedz膮c co chcia艂am m贸wic bad藕 robic w danej chwili, w nerwicy to si臋 zdarza duzo osobom (wiem to z terapii. chodzi艂am 10 lat temu ) dzis mam fatalny nerowyw dzie艅 i przed okresem jestem ... do tego bol膮 mnie ju偶 dwa z臋by i teraz nie wiem co robi膰, czy ten drugi co k艂uje tez chory ... byl leczony z 5 mies temu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wiecie co cz臋sto jak kto艣 na zdrowiu zadaje jakies pytanie, zapraszacie na ten topik.A jak ja ju偶 si臋 odwa偶y艂am napisa膰 to zero odzewu.Dobrze kto艣 powiedzia艂,偶e wy tu piszecie tylko ze sob膮!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Leki na depresj臋 mog膮 powodowa膰 wady u p艂odu Stosowanie w ci膮偶y jednego z dw贸ch lek贸w na depresj臋 - fluoksetyny lub paroksetyny zwi臋ksza ryzyko urodzenia dziecka z wad膮 serca - informuje pismo \"British Journal of Clinical Pharmacology\". Mi臋dzynarodowy zesp贸艂 naukowc贸w - z Izraela, W艂och i Niemiec przeprowadzi艂 badania w艣r贸d 2191 ci臋偶arnych kobiet. Niemal jedna z trzecia z nich (724) za偶ywa艂a nowoczesne leki na depresj臋 - fluoksetyn臋, obecn膮 np. w Prozaku lub paroksetyn臋. Reszta, tj. 1467 kobiet, nie za偶ywa艂a 偶adnego z tych lek贸w. Po wykluczeniu wad genetycznych i cytogenetycznych, naukowcy zaobserwowali, 偶e w por贸wnaniu z grup膮 kontroln膮 - panie stosuj膮ce fluoksetyn臋 w ci膮gu pierwszych trzech miesi臋cy ci膮偶y ponad cztery razy cz臋艣ciej rodzi艂y dzieci, kt贸re mia艂y problemy z sercem; natomiast panie za偶ywaj膮ce paroksetyn臋 - niemal trzy razy cz臋艣ciej. Ryzyko przedwczesnych porod贸w r贸wnie偶 by艂o wy偶sze u kobiet za偶ywaj膮cych leki na depresj臋. Badacz zaleca te偶, by u kobiet za偶ywaj膮cych fluoksetyn臋 wykonywa膰 echokardiogram p艂odu w trzecim trymestrze ci膮偶y, co pomo偶e wcze艣nie wykry膰 ewentualne wady serca.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kochana my tu ze wszystkimi klikamy , ale z pomaranczami jestesmy ostrozniej ... pisz do nas , o co chodzi... :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
z tego co wyczyta艂am to masz typowe objawy nerwicy . mia艂am juz i gule w gardle i problemy z 偶o艂adkiem ,jakies skurcze , b贸le serca i wiele innych ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do\"mam juz dosc siebie\" witaj:) twoje objawy to objawy nerwicy, skoro zrobilas te wszystkie badania i sa ok to twoje nerwy powoduja ze cie cos boli:) ale zbadaj jeszcze tarczyce, ja tez mialam isc ja zbadac i jakos wylecialo mi z glowy! Dobrze ze przypomnialas! Moze jutro pojde..ale to co mam isc do laboratorium? i powiedziec ze chce sobie zrobic badania ne tarczyce???pobiora mi wtedy krew czy jak?:) przepraszam ale nie wiem jak to sie odbywa:(dodam ze zaplace, bo nie chce mi sie prosic lekarzy pierwszego kontaktu o skierowanie bo pewnie stwierdza ze to bez sensu:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mysle ze do psychiatry tez powinnas sie zapisac, no i do psychologa, jak sie wygadasz to zawsze pomoze:)moze najpierw sprobuj zrobic te badania na tarczyce i zapisz sie do psychologa, no chyba ze juz Ci na prawde zle to mozesz sprobowac i psychiatry i neurologa:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dzieki za odzew tez mi na to wygl膮da.Ale najpierw staram sie wykluczy膰 inne choroby,zbadam sobie jeszcze tarczyc臋 i serce .Ekg juz robi艂am opis nie by艂 dobry ale lekarka powiedzia艂a,偶e patrzy na wykres a nie na opis i wg.niej jest wszystko ok. og贸lnie traktowa艂a mnie nie powa偶nie.Od razu twierdzi艂a,偶e to na tle nerwowym.zna艂a moj膮 sytuacj臋 a konkretnie to ,偶e moja siostra od p贸艂 roku choruje na powa偶n膮 chorob臋 i przesz艂am ogromny i d艂ugotrwa艂y stres. by艂am k艂臋bkiem nerw贸w.I nied艂ugo po tym zacz臋艂y si臋 u mnie te objawy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
stres-stop ,ja z ta tarczyc膮 b臋d臋 sz艂a do endokrynologa . Bo mam do tego wszystkiego jaki艣 dziwny nalot na j臋zyku.I to w艂a艣nie ten nalot sprawia,偶e jako艣 nie mog臋 uwierzy膰,偶e to nerwica.nie wiem czy to z krwi czy jak,Czyta艂am co艣 ,偶e te偶 jakie艣 uzg tarczycy mog膮 zrobi膰 czy cu艣. wiesz co ja teraz jestem za granica za 2,5 tyg wracam i na pewno p贸jd臋 do psychiatry bo tak si臋 偶y膰 nie da. szczerze powiedziawszy by艂am ju偶 u psychiatry tylko wtedy nie podejrzewa艂am,偶e to nerwica,tylko te moje dolegliwo艣ci mnie tak psychicznie wyka艅cza艂y,ci膮gle my艣la艂am,偶e co艣 mi si臋 stanie,Jakies g艂upie l臋ki mia艂am,偶e w nocy spa膰 nie mog艂am. on da艂 mi leki wzi臋艂am na noc jeden i my艣la艂am,z臋 mam zawa艂 .Strasznie klatka piersiowa mnie piek艂a i okolice dr贸g moczowych ,nie wiedzia艂am co si臋 ze mn膮 dzieje.wiecej juz tych tabletek nie bra艂am. A ty od kiedy chorujesz.? w og贸le d艂ugo wam dosz艂o dochodzenie do tego,偶e to w艂a艣nie nerwica?\ sorki za b艂臋dy ale zaraz spa膰 ide bo rano do pracy i troch臋 sie 艣piesz臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja w sumie mam ja pare lat,ale tak na prawde dala mi w kosc od tej wiosny, wczesniej bylam tylko panikara nie wiedzialam ze to moze byc nerwica....az w koncu po paru zimowych chorobkach jeden z lekarzy powiedzial pani ma nerwice! No noc czasem biore hydroxyzinum, swego czasu bralam codziennie ale balam sie ze sie uzaleznie. Ale Ty na pewno na noc sobie cos bierz zrob sobie meliske z dwoch torebek,albo bierz cos ziolowego poki nie odwiedzisz lekarza:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja wogole ostatnio widze ze z moja pamiecia kiepsko, zapominam co chce powiedziec, w sytuacjach stresowych trace glowe...ehhh jakas mega skleroza mnie dopada nikitko to idz szybko do dentysty jak cie z膮bek boli! a jak tam dzieci? mandzia moze juz w szpitalu czy co?:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pieredo艂a.
Dobry seks przeciwdzia艂a nerwicy. Je艣li nie macie cz艂onka w postaci m臋skiej, warto zaopatrzy膰 si臋 w solidny wibrator. Paluszek te偶 dobry. Jak mawiaj膮-ten paluszek ma艂y da ci orgazm doskona艂y :O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
odszukaj jakis jej post i wejdz w jednego z linka ktory ma na dole kazdego swojego wpisu:) no i tam jest nowe zdjecie brzuszka:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
cze艣膰 dziewczyny. Potrzebuj臋 rady od was. Co si臋 nie obudz臋 w nocy, nie pomy艣l臋 w dzie艅 to tylko przekle艅stwa cisn膮 mi si臋 na usta ze to sta艂o si臋 w miejscu w kt贸rym najbardziej nie chcia艂am i przy ludziach kt贸rych te偶 nie chcia艂am. Nie wiem jak mam sie zachowa膰 w poniedzia艂ek na zaj臋ciach? boj臋 si臋 ze zaczn膮 sie mnie ba膰, odsuwa膰, b膮dz wy艣miewa膰 w duchu. Czy mam przyjsc normalnie u艣miechni臋ta i po prostu powiedzie膰 do nich czy \"chc膮 mnie o co艣 zapyta膰?\". nie chc臋 im m贸wi膰 ze prawopodobnie mam nerwic臋 giganta . Nie 偶e sie wstydz臋 bo to 偶aden wstyd ale po prostu nie chc臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie zdrowko jak sie beda pytac to powiedz ,ze zakreci艂o Ci w g艂owie. Nie musisz sie t艂umaczyc nie masz takiego obowi膮zku. Ja nie m贸wi艂abym o 偶adnej nerwicy , bo to mozna powiedziec tylko zaufanej osobie. Nie ka偶dy rozumie o co w tym chodzi i co niekt贸rzy mag膮 dziwnie patrzec itp.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
tak, racja. o nerwicy nic m贸wic nie b臋d臋 ale kazdy 艣lepy widzia艂 ze to nie zwyk艂e zawroty g艂owy. na 偶adne egzamin, nigdy! tak nie ba艂am si臋 is膰 do szko艂y. Nie zostawi臋 ju偶 tego tak sobie. P贸jd臋 pr臋dzej czy p贸藕niej do psychiatry.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ale kto moze wiedziec co sie w danym momencie z Toba dzialo ?!, NIKT! tylko Ty sama wiesz co bylo! a to co teraz piszesz ,偶e kazdy widzial ,ze to nie byly zawroty g艂owy ,to tylko Twoje wyobrazenia co inni my艣leli lub widzieli!! a wcale oni sobie nic nie mysleli i nie wyobrazali bo nie wiedza co i na co kto choruje !! nie przesadzaj i sobie nie wyobrazaj bo nawet nie wiesz ,ze ludzie o tym juz nie mysla ,to byla chwila.A jak bedzie my艣la艂a i wyobraza艂a sobie to faktycznie w poniedzialek sie spalisz na maxa ! to tylko Twoja wyobra藕nia !

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nie wolno mi sie ba膰. Strach zabija umys艂. Strach to ma艂a smier膰 nios膮ca ze sob膮 ca艂kowit膮 zag艂ad臋. Stawie mu czo艂o. Pozwole, by przewali艂 si臋 nade mn膮 i przeszed艂 przez mnie; a kiedy ju偶 minie, obr贸c臋 na niego wewn臋trzne oko, by dostrzec jego 艣cie偶k臋. A kiedy strach minie , nie b臋dzie ju偶 nic. Zostane tylko ja. Litania przeciew strachowi z powie艣ci Franka Herberta "Diuna" :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zdrowko jestes juz na studiach a nie w podstawowce gdzie jest pelno niedojrzalych(szczegolnie mowa o chlopcach) dzieciakow co sprawia im przyjemnosc wysmiewanie sie w drugiej osoby. Jak beda pytac powiedz ze zrobilo ci sie slabo, ze byl to zwykly zawrot glowy bo jestes oslabiona i tyle:) ale na pewno nikt nie odbierze ciebie za dziwol膮ga, nikt nie bedzie na ciebie krzywo patrzyl itp wiec nie martw sie na zaapas i zachowuj sie tak jak zachowujesz dotychczas:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Zdr贸wko, mozesz powiedzie膰, ze masz \"niedoci艣nienie ortostatyczne\" . Przy nim wyst臋puje niedotlenienie m贸zgu i stan zamroczenia a偶 do omdle艅. I ju偶.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Tak Aga, moja wyobra藕nia jest du偶a,to fakt ale to co oni widzieli to nie by艂 zawr贸t g艂owy. Ja staj臋, mam zamkni臋te oczy, po chwilce si臋 jakby budz臋 z transu.. c贸偶, jako艣 sobie b臋d臋 musia艂a poradzi膰.. W poniedzia艂ek mam wizyt臋 u neurologa.. mam nadziej臋, 偶e uspokoi mnie tak jak ostatnio. P艂aczliwy dzie艅 mam co艣.. papa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie dziewczeta!:) u mnie dzie艅 jako tako przeszed艂:) ale nie powiem zebym byla mega szczesliwa:( jakos przed chorob膮 tryska艂am rado艣ci膮 a teraz wszystko jest takie p艂ytkie: prze偶ycia, emocje... Kupilam sobie Poteg臋 podswiadomosci, tyle os贸b o niej pisalo ze warto przeczytac ze to klasyka. Matko a do mnie to nie przemawia! przeczytalam kilkanascie stron i nic. Jakbym czytala jakies brednie, wiem ze pozytywne myslenie jest w zyciu najwazniejsze ale zawiod艂am sie na tej ksi膮偶ce strasznie! czytalyscie j膮, jakie macie odczucia, co byscie innego mi polecily??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja czyta艂am :) chyba z 5x do niej podchodzi艂am. i nic -lezy na p贸艂ce - co艣 jest w niej magicznego ,jak siegne艂am wstecz pamieci膮 to niekt贸e sytuacje mia艂am w 偶yciu opisane w tej ksiazce...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wstajemy :) ja znowu mialam b贸le g艂owy wczoraj, a po 24 mialam najgorszy dopiero jak sie wyciszylam b贸l min膮l i zasne艂am ,spa艂am jak zabita .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 aganietka55
cze艣膰, mozna sie was o cos zapyta膰???????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×