Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

ja jestem...wczoraj do poludnia mialam straszne leki..ale popoludniu bylo ok..sprzatalismy ogrod...i bylo ok chociaz zaczely mi biegac mysli jak serce walilo czy "jestem bezpieczna"...? glupia... a dzis od rana tak mnie leki znowu dopadly jak przed jakims wystapieniem...stres niesamowity miejsca znalezc nie moglam...ale popoludniu jakos zeszlo...i nawet dom dalo sie wysprzatac...i jakas werwa weszla... teraz mam mysli..czy serotonina uszczesliwia??? sluchajcie nie pamietam kiedy snily mi sie podobne wspomnienia...przedwczoraj cala noc snilam ze jestem u mojej babci w domu...dziewczynka szczesliwa.../mialam bardzo szczesliwe dziecinstwo/ a dzis w nocy znowu snilo mi sie u drugich dziadkow ze bylam i bawilam sie z kuzynka i kotami...obudzilam sie zdziwiona ze tak jedna noc po drugiej...dziadkowie dawno nie zyja...nie pamietam zeby mi sie kiedys snilo ze bylam mala...i bylam taka szczesliwa w te dwie noce ze az zla ze trzeba bylo wstac w ponurej anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karteczka****8
Znerwicowani Nerwicę trudno jest zdiagnozować. Jej przejawy przybierają najrozmaitsze fizyczne postaci – zarówno chorobowe, takie jak ból głowy, problemy z żołądkiem, bóle kręgosłupa, jak i problemy związane z zachowaniem – płaczliwość, zmienność nastrojów, nieuzasadnione lęki itp. Cechą charakterystyczną tych „schorzeń” jest jednak fakt, że badania lekarskie niczego nie wykazują, co oznacza, że brak jest jakiegokolwiek namacalnego czynnika, który można by posądzić o wywołanie choroby. Do zaburzeń dochodzi zwykle na skutek poważnych problemów emocjonalnych, z istnienia których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Może się tak stać, kiedy np. nasze pragnienia czy marzenia nie są możliwe do zrealizowania. Powoduje to frustracje i wzrastającą agresję. Dłuższe funkcjonowanie w takim stanie sprawia, że niedobre emocje zaczynają nami władać i rządzą naszym życiem Emocji tych jednak często sobie nieuświadamiamy. Dopiero rozmowa z psychologiem pozwala nam odkryć prawdę o tym, co jest dla nas przewlekłą sytuacją stresującą (np. brak awansu w pracy, przymusowe długotrwałe przerwanie pracy, wykonywanie pracy, która nie sprawia nam satysfakcji, poczucie niezrozumienia ze strony partnera czy dzieci, poczucie, że „marnujemy” swoje życie i wiele, wiele innych). A te nieuświadomione emocje zaczynają wpływać na nasz organizm i jego fizyczne funkcjonowanie. Pojawiają się uporczywe bóle (głowy, brzucha oraz inne tzw. nerwobóle). W narządach wewnętrznych dochodzi do tzw. zmian czynnościowych, które różnią się od organicznych tym, iż badania lekarskie w żaden sposób ich nie potwierdzają Lęki i fobie Najczęstsze rodzaje reakcji nerwicowych to: • zespół lęku uogólnionego – pojawia się nagle i bez określonej przyczyny, jest najczęściej spotykaną reakcją nerwicową. • zespół lęku napadowego – zdarza się najczęściej osobom, które doświadczyły jakiegoś silnego przeżycia (wypadek, pożar, trzęsienie ziemi, napad). Lęk ten jest spowodowany obawą, że sytuacja, której doświadczyliśmy, może się w każdej chwili powtórzyć. • fobie – dotyczą różnego rodzaju obaw, które najczęściej nie mają swojego uzasadnienia. O tak strach dotyczy kontaktów z innymi ludźmi, pająków, małej lub zbyt dużej przestrzeni, wysokości, ale też zwierząt czy pokarmów. • nerwica depresyjna – jej objawy przypominają depresję: smutek, kłopoty ze snem, apatia, utrata chęci do życia, brak apetytu. Nerwica natręctw To jeden z ciekawszych przypadków nerwicy. Polega on na obsesyjnym powtarzaniu pewnych czynności, ale też powracaniu obsesyjnych myśli. Najczęściej spotykane objawy tzw. nerwicy natręctw, która w rzeczywistości nazywa się zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, to: zbyt częste mycie rąk, ciągłe sprawdzanie czy wyłączyło się żelazko, zamknęło drzwi i okna, czy zgaszone jest światło, ale też takie działania autodestrukcyjne, jak np. saookaleczanie. daniem naukowców zachowania kompulsywne dotyczą około 2,5 do 8 procent ludzkiej populacji. W związku z tym postanowili oni zbadać, jakie mogą być przyczyny takiego zachowania, które obserwuje się także u psów. Badacze z kliniki zachowań zwierząt w Cummings School of Veterinary Medicine zbadali dobermany i… odkryli u nich gen odpowiedzialny za zachowania kompulsywne. Zdaniem naukowców za tego typu zachowania u ludzi również mogą odpowiadać zmiany w kodzie genetycznym Naukowcy uważają, że za zachowania kompulsywne zarówno u ludzi jak i u zwierząt są kombinacją zmian genetycznych i czynników środowiskowych. Jak reaguje ciało? Współczesna medycyna coraz intensywniej poszukuje wpływu psychiki na problemy fizyczne wielu osób. Zwolennicy teorii somatyzacji (cielesnej reakcji na problemy psychiczne) uważaja, że nerwice mogą leżeć u podłoża takich chorób jak np. nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, astma, atopowe zapalenie skóry, czy nadczynność tarczycy. Niektórzy stoją nawet na stanowisku, że długotrwały stres może być też zapalnikiem wielu chorób nowotworowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co mi takie kołatanie serca może zrobić - NIC..a co ja z tym kołataniem serca mogę zrobić???WSZYSTKO:-)))))) kochani to z terapii ,trzymajcie sie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) no ten artykuł na wp nic w sumie nie daje... Ja od wczoraj lekko przeziebiona jestem, staram sie siedziec w domu, okropna chlapa, ostatnio mi jedne buty bardzo przemokly wiec pewnie dlatego tak sie załatwiłam! milky5 to masz bardzo fajne sny, dobrze jak takie rzeczy ci sie snią, a snia pewnie dlatego ze tesknisz do bycia szczesliwą i do dziadków 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie,znowu wrocilam do lekow niestety nie poradzilam sobie bez,zapisalam sie do przychodni DDA,12 mam wizyte,powiedzcie mi czy terapia naprawde pomaga z tego wyjsc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie,dzisiaj obdzownilam mase przychodni i w zadnej niema psychologa n nfz,tylko prywatnie,to jest jakies nienormalne a na prywatna mnie nie stac zeby placic az 4 razy w miesiacu :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanessa1984 skad jestes
bo u mnie mozna zalapac sie z nfz. Ostatnio bylam z moim ojcem i nic nie placil Ewela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
dziewczyny , mam pytanie - wiecie skad sie bierze ta nerwica. JA mam te cholerne natrectwa i na dodatek wciaz wmawiam sobie choroby.. dlaczego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
nie nie leczę, nauczłam się jakoś z nimi życ. Taka już chyba jestem świrnięta i co poradzić. Przede wszystkim sprawdzanie siebie do granic obsesji: gaz, woda, drzwi... układanie przedmiotów wokół siebie, nie dotykam klame - otwieram łokciem, jak boli mnie głowa robię badania na okoliczność tętniaka czy nowotworu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
nie nie leczę, nauczłam się jakoś z nimi życ. Taka już chyba jestem świrnięta i co poradzić. Przede wszystkim sprawdzanie siebie do granic obsesji: gaz, woda, drzwi... układanie przedmiotów wokół siebie, nie dotykam klamek - otwieram łokciem, jak boli mnie głowa robię badania na okoliczność tętniaka czy nowotworu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
nie chce isc na terapie, chcialam tylko zapyta jakie są przyczyny takiego stanu? Znikąd sie to przeciez nie wzielo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
może po prostu z nerwów? Ja nie mialam lekko przez ostatnie kilka lat. A to trwa mneij wiecej tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
a jak sie to zaczelo u ciebie? ja w sumeinawet nie zauwazylam kiedy, zazelam po prostu rytualnei wykonywac pewne czynnosci i z czasem to sie nasilalo i przybywaly nowe. Podobnie jest z wizjami, zamysleniami czy chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freshona
wanessa masz nerwica przez ojca alkoholika , jestes dzieckiem DDA to na terapii ci nie powiedzieli skad masz nerwice po przeanalizowaniu twojego dziecinstwa ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajtus nerwica ma swoje podloze, przewaznie w dziecinstwie i to przez zachowania rodziców(nieswiadome)a w twoim przypadku to nerwica natrectw, mysle ze moze to jakos genetycznie odziedziczyłes? Moja mama np sto razy sprawdzea przed wychodzeniem gaz, wode, czy wszystko z pradu wylaczone... no i ja tez to mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie nawet na terapii nie dowiedzialam sie jak sobie z tym radzic :( dlatego znowu na lekach jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez DDA plus jeszcze 3 lata temu mialam powazny kryzys rodzinny...no i plus jeszcze 3 lata na oczyznie...i zaczelo sie w kwietniu 2008 tez nie wiem jak sobie z tym wszystkim radzic czasem energia mnie rozsadza..a czasem w trakcie robienia czegos dopada mnie mysl WSZYSTKO BEZ SENSU JEST ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka z ksiezyca
niech sobie ta nerwica od mnie idzie!!ja nie potrafie z nia zyc!!!mam teraz wyjazd za granice i normalnie panika mnie zzera..nie potrafi sie juz cieszyc moje wszystkie emocje to STRACH..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem znowu po szoku mam dosc wyszykowana bylam zeby wyjsc z domu...mialam jechac na rozmowe-rejestracje w agencji pracy...wlaczylam ogrzewanie..i...bojler zaczal glosno huczec, woda z niego zaczela cieknac i jeszcze zbiornik z woda zaczal huczec i na zewnatrz domu leciala woda...szok...wywalilam dzieciaka z domu i powylaczalam wszystko i szybko dzwonilam z sasiadem na emergency teraz kazali mi siedziec w domu, nic nie dotykac i czekac na nich dalej sie trzese jak pomysle o tym halasie...niestety nie znam sie na boilerach ale wszystko co z gazem i popsute to kojarzy mi sie...niezbyt ciekawie _________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urio
dziewczyna ty jedz [racy szukac a nie zajmujesz sie tym co nie trzeba !! chyba wazniejszym priorytetem jest praca niz bojler który mozna naprawic w kazdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×