Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to głupie wiem

Psycholog czy psychiatra, a może nic?

Polecane posty

Gość marko23
wyjdz na spacer , kup sobie psa jesli nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ze masz depresje Nawet sławni aktorzy w Ameryce ją mają co według nas powinni bys szczesliwy a chodza załamani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
Wychodzę do sklepu, kiedy muszę coś kupić, czasem na spacer. Czasem muszę też spotkać się z rodziną, strasznie nie lubię jak mnie wypytują co u mnie nowego. U mnie nic się nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to głupie wiem..jesli lubisz oglądac filmy to polecam ci faight club i wanted :classic_cool: moze one ci dadza do myslenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
amorello, bardzo to śmiszne. Oglądałam fight club, ale nie dał mi do myślenia w ogóle. Chyba nie załapałam o co chodzi, nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli czujesz, że sama nie poradzisz sobie z problemem, proponuję najpierw udać się do psychologa. Jeśli to nie pomoże (w co raczej wątpię), zostaje psychiatra. Aczkolwiek musisz trafić na naprawdę dobrego psychologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli naprawdę autorka ma problem to proby " pociesznia" i przemawiania do rozdądku sa na nic. To podobnie jak w depresji nie da się komuś powiedziec "weź się w garść". To nie tak działa po prostu. Wtedy faktycznie najskuteczniejsze sa leki, psychoterapia ma tu drugoplanowe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
a nie sądzisz ze jak sie zakochasz to bedziesz miec wiecej siły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko, moja poprzednia wypowiedz odnosi sie właśnie do takiego myślenia jak twoje. Osoba z problemem nie analizuje swojego życia w taki sposób bo czuje się niezdolna do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
ja ci nie polecam ( w przeciwienstwie do innych ) leków . Zaczniesz wierzyc ze to ci pomaga ( placebo ) JAk odstawisz wszystko powroci do normy . W taki sposób sobie nie pomozesz . Poza tym takie leki szkodzą i mają skutki uboczne- to nie śą zwykłe antybiotyki . Skutkow ubocznych jest na ulotce cała strona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
No własnie, pewnie większośc psychologów jest zła, znając moje szczęście, trafie własnie na takiego. Spróbuję spróbować znaleźć jakiegoś. zakochać? Od 10 lat kocham sie w wyobrażeniu mojej pierwszej platonicznej i beznadziejnej miłości. Nie daje mi to siły, odbiera mi to ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
no i oprócz tego nie chce sie czuc zdolna . Wiadomo nie od razu Krakow zbudowano , ale jesli sa checi to mozesz pokonac swoje problemy nawet w 80 % procentach tylko musisz chciec . Niestety tabletkami nic nie zdziałasz . Nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
Od 10 lat kocham sie w wyobrażeniu mojej pierwszej platonicznej i beznadziejnej miłości. Nie daje mi to siły, odbiera mi to ją. Jezeli ta pierwsza miłosc nie ma nikogo to mozecie sie jeszcze spotkac . Nic straconego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
marko, ja wiem, że skutki uboczne itd. Nie uważam też, że leki wszystko za mnie zrobią, uleczą mnie w cudowny sposób w dwa dni. Po prostu nie wiem czy sama temu podołam. Czy sama psychoterapia pomoże, skoro mam myśli samobójcze? Jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.www.www
moim zdaniem masz nerwicę. Lękową ale natręctw pewnie też (patrząc jak ładnie polskie znaki w kazdym poście piszesz :) ) poczytaj sobie o nerwicy, jest fajne forum w necie, myślę że odnajdziesz tam cząstkę siebie, nie łam się, postaraj się sama sobie pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
On jest normalny, ma pracę, skończył studia, na pewno ma znajomych i przyjaciół. Chyba nie byłabym godna takiej osoby (zdaję sobie sprawę jak to brzmi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
a oto jakie skutki mają takie tabletki: Objawy odstawienne podczas odstawiania paroksetyny są częste, szczególnie w przypadku nagłego przerwania leczenia. Pacjenci nie powinni nagle przerywać leczenia z wyjątkiem wyraźnego zalecenia lekarza. Występowanie objawów odstawiennych nie oznacza, że preparat uzależnia lub wywołuje uzależnienie. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych podczas odstawiania leku może zależeć od wielu czynników obejmujących okres terapii, wielkość stosowanej dawki i schemat zmniejszania dawki. Zgłaszane były zawroty głowy, zaburzenia czucia (w tym parestezje - uczucie kłucia i mrowienia, uczucie wstrząsu elektrycznego), zaburzenia snu (w tym intensywne marzenia senne), pobudzenie lub niepokój, nudności, drżenie, dezorientacja, pocenie się, ból głowy, biegunka, palpitacje, chwiejność emocjonalna, drażliwość i zaburzenia widzenia. Ogólnie objawy te są łagodne do umiarkowanych, jednak u niektórych pacjentów mogą być ciężkie. Zazwyczaj występują w ciągu kilku pierwszych dni po odstawianiu preparatu, ale istnieją bardzo rzadkie doniesienia o wystąpieniu takich objawów u pacjentów, którzy przez nieuwagę pominęli dawkę preparatu. Objawy te ustępują samoistnie, zazwyczaj w ciągu 2 tygodni, ale u niektórych pacjentów mogą utrzymywać się znacznie dłużej (od 2 do 3 miesięcy lub dłużej). Dlatego podcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
oto skutki uboczne dla tabletki seroxat stosowanej przeciw depresjom czy fobiom Objawy odstawienne podczas odstawiania paroksetyny są częste, szczególnie w przypadku nagłego przerwania leczenia. Pacjenci nie powinni nagle przerywać leczenia z wyjątkiem wyraźnego zalecenia lekarza. Występowanie objawów odstawiennych nie oznacza, że preparat uzależnia lub wywołuje uzależnienie. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych podczas odstawiania leku może zależeć od wielu czynników obejmujących okres terapii, wielkość stosowanej dawki i schemat zmniejszania dawki. Zgłaszane były zawroty głowy, zaburzenia czucia (w tym parestezje - uczucie kłucia i mrowienia, uczucie wstrząsu elektrycznego), zaburzenia snu (w tym intensywne marzenia senne), pobudzenie lub niepokój, nudności, drżenie, dezorientacja, pocenie się, ból głowy, biegunka, palpitacje, chwiejność emocjonalna, drażliwość i zaburzenia widzenia. Ogólnie objawy te są łagodne do umiarkowanych, jednak u niektórych pacjentów mogą być ciężkie. Zazwyczaj występują w ciągu kilku pierwszych dni po odstawianiu preparatu, ale istnieją bardzo rzadkie doniesienia o wystąpieniu takich objawów u pacjentów, którzy przez nieuwagę pominęli dawkę preparatu. Objawy te ustępują samoistnie, zazwyczaj w ciągu 2 tygodni, ale u niektórych pacjentów mogą utrzymywać się znacznie dłużej (od 2 do 3 miesięcy lub dłużej). Dlatego podcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
fajne są te skutki nie ? TO nie koniec jest dalsza częsc ulotki seroxatu hehe: • krwawienia. Podczas stosowania paroksetyny mogą wystąpić nieprawidłowe krwawienia w obrębie skóry, takie jak wybroczyny i plamica. Opisywano również inne krwawienia np. krwawienia z przewodu pokarmowego. U pacjentów w podeszłym wieku ryzyko wystąpienia krwawienia może być zwiększone. Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania paroksetyny - lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) - z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, lekami wpływającymi na czynność płytek krwi lub innymi lekami zwiększającymi ryzyko krwawienia (np. atypowe preparaty przeciwpsychotyczne takie jak klozapina, fenotiazyny, większość trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, inhibitory COX-2), jak również u pacjentów z krwawieniem w wywiadzie lub stanami, które predysponują do wystąpienia krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
apady drgawkowe. W przypadku wystąpienia napadów drgawkowych należy skontaktować się z lekarzem, który zadecyduje o dalszym postępowaniu lub odstawieniu leku. • jaskra z wąskim kątem przesączania lub jaskra w wywiadzie (jaskra w przeszłości). Paroksetyna może spowodować rozszerzenie źrenic i dlatego należy zachować ostrożność u pacjentów z jaskrą. • zaburzenia serca. W przypadku zaburzeń serca należy zachować wszelkie środki ostrożnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
Przepraszam, ale nie kopiuj mi ulotek. Wiem, że są skutki uboczne. Poważne. Zresztą czy mam je brać czy nie, to będzie zależało od psychologa, psychiatry, a może od nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
ciąg dalszy ulotki dla leku seroxat hehe : zespół serotoninowy / złośliwy zespół neuroleptyczny. W rzadkich przypadkach w związku z leczeniem paroksetyną, szczególnie podczas stosowania w skojarzeniu z innymi lekami serotoninergicznymi i (lub) neuroleptykami, może rozwinąć się zespół serotoninowy (nadmierne pobudzenie, niepokój, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, biegunka, zwiększone ciśnienie tętnicze krwi, zaczerwienienie twarzy, przyspieszone bicie serca) lub objawy jak w złośliwym zespole neuroleptycznym, które występują u osób leczonych neuroleptykami (hipertermia - wysoka gorączka, wzmożone pocenie się, zaburzenia świadomości, zubożenie ruchowe ze spowolnieniem, zubożenie mimiki, wzmożenie napięcia mięśniowego, rzadkie mruganie powiek, potliwość, ślinotok, zaburzenia mowy). Ponieważ objawy te (hipertermia - wysoka gorączka, sztywność mięśni, drgawki kloniczne mięśni - szybkie silne skurcze określonej grupy mięśni, zaburzenia wegetatywne (potliwość, ślinotok, łojotok, zaburzenia mowy) z możliwością szybkich zmian w zakresie czynności życiowych, zmiany stanu psychicznego, w tym dezorientacja, drażliwość, ekstremalne pobudzenie przechodzące w majaczenie i śpiączka) mogą stanowić potencjalne zagrożenie życia, w wypadku ich wystąpienia lekarz powinien przerwać leczenie paroksetyną i rozpocząć objawowe leczenie wspomagające. Z powodu ryzyka wystąpienia zespołu serotoninowego nie należy stosować paroksetyny w leczeniu skojarzonym z prekursorami serotoniny (takimi jak L-tryptofan, oksytryptofan). • gdy w przeszłości występowały epizody manii. Należy zachować ostrożność podczas stosowania paroksetyny u pacjentów z manią w wywiadzie. Lekarz powinien przerwać leczenie paroksetyną u każdego pacjenta, u którego rozpoczyna się faza maniakalna. • pacjenci z niewydolnością nerek i (lub) wątroby. U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek i (lub) wątroby występuje zwiększenie stężenia paroksetyny we krwi. Lekarz powinien ograniczyć dawkowanie do dolnego zakresu dawek. • cukrzyca. U pacjentów z cukrzycą leczonych paroksetyną może zmienić się stopień kontroli poziomu cukru. Lekarz powinien dostosować dawkowanie insuliny i (lub) doustnych leków przeciwcukrzycowych. • padaczka. Należy zachować ostrożność podczas stosowania paroksetyny u pacjentów z padaczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
sorry ja nie kopuje ci ulotek wielu leków . To jest ulotka z jednego leku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
myslałas ze tyle skutków ubocznych jest z wielu leków ? OTóz nie to jest ulotka jednego leku tylko dalsza czesc skutków ubocznych . JEst ich troche nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
Ale chyba wystarczy podać link, nie sądzisz? Rozumiesz, że jak mam do wyboru nawet taką długą listę, będę chciała wziąć lek zamiast liczyć na to, że może się nie zabiję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.www.www
autorko, poczytaj o nerwicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko23
normalny lek w aptece ma skutki uboczne (na przykład na alergie ), ale leki na depresje mają skutków kilkanaście razy wiecej i niestety wiekszosc jest poważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie wiem
Dziękuję, poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×