Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

czesc wieczorno-nocna zmiano! maks udaje ze zasypia, a ja udaje, ze wcale mnie to nie interesuje czy zasnal czy nie :) ciekawe, jak dlugo potrwa ta zabawa... szkoda, ze nie moge zapewnic mu naturalnego swiatla. mamy mieszkanie srednio jasne, okna wychodza na poludniowy-zachod, tak wiec tylko po poludniu jest slonce. a co do spacerkow... dzis bylam, wialo wiec postawilam bude, a jak chcialam wpuscic pod nia troche slonca, to musialam sie zatrzymac i odwrocic wozek. przestalo kolysac i maks zrobil awanture, hehe, jak zawsze... nic to, poczekam jeszcze na paczke. mamo eli, dziekuje za propozycje, kiedy jest ostatni termin zeby poprosic twoja sasiadke? bo ja nie chce robic klopotu, a jak znam zycie, to pewnie wszystko dojdzie w ten sam dzien :) moze na razie kupie jakies suplementy, tabletki ciazowe mi sie skonczyly i nic nie biore. ze wzgledu na zmasakrowane cyce (lacze sie w bolu z monika2) zaaplikowalam maksowi smoczka, bo po wczorajszym to sie dotknac nie moge. podlecze je i znow bede \"na zadanie\" (zondanie), ale dzis gumofilc kroluje... a propos, nie ja wymyslilam gumofilca... ( szkoda....) dzieki za pomoc i informacje! buziaki dla was, kochane jestescie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa... skleroza! co do bouncera to ja tez zamierzam kupic. pamietam go z dziecinstwa - wtedy pochodzil z usa i nazywal sie "jump". pokochalam go od pierwszego momentu i wszystkie zdjecia mam w nim :) nawet podobno usilowalam wymoc, zeby mnie w nim karmili, ale za bardzo skakalam w trakcie i jedzenie sie marnowalo, a ze w polsce byl kryzys, wiec z wielka awantura mnie z niego wyciagali... patrzylam w sklepie z uzywanymi rzeczami dla dzieci, ale w necie jest taniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam,ja jeszcze w dwupaku,dopiero na jutro mam wywolanie.Moje wody przez te pare dni ustaly wiec sie nie chcieli spieszyc z wywolaniem.Nie pisalam bo net mi zabrali a nie mialam glowy zeby isc gdzies i pisac.Dzisiaj mialam termin i poszlam znowu bo wody mi potroche kapaly ,a w nocy mialam skorcze ale tylko po 15 min przez 3 godz po czym wszystko ustalo i do teraz,od trzeciej czekalam na badanie az wkoncu o 19 mnie zbadano i kazano jutro na 8.30 przyjsc na wywolanie.Bo nic sie nie dzieje a wod jest dosyc sporo a nawet lozka dzisiaj wolnego nie mieli taki zapiernicz tam mieli. Mam juz dosc a tak nie samowicie sie boje ze szok bo juz dzisiaj na wstepie sie troche osuchalam.Trzymajcie tciuki za mnie,bo ja to chyba nocy z wrazenia nie przespie. Jk dlugo mozna czekac na skorcze po takim wywolaniu,bo bede miala tego czopka i rozwarcie mniej wiecej.czy jak to tam zwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!!w koncu uporalam sie z przeprowadzka,wszystkie rzeczy juz prawie maja swoje miejsce,jeszcze tylko ciucholandie poukladac. Dzis w nocy jedziemy odwiesc tescia na lotnisko wiec zaraz klade sie spac aby wstac o 1.00 w nocy a to kawal drogi bo az 4 godziny w jedna strone no ale juz pojade z mezem aby mu dotrzymac towarzystwa w drodze powrotnej a raczej zeby za szybko nie jechal.Jestem wykonczona tym wszystkim.Od kilku dni latam i zalatwiam papiery zwiazane z taxami itp.na dodatek dostalam rachunek za prad tak jak juz ostatnio wam pisalam 4000 funtow,wiec z tym tez latalam,dzwonilam i jeszcze nie dostalam odpowiedzi ile w koncu bede musiala zaplacic.Sprawy mieszkaniowe czyli dzwonienie po biurach aby zmienic adres zamieszkania zeby poczta mi przychodzila na nowy adres. Moja Nikola dalej ma powiekszone wezly wiec dal nam skierowanie do szpitala na 27 listopada na badania bardzo sie tym martwie,caly czas nie daje mi to spokoju dlaczego te wezly nie znikają tyle juz czasu. Nie ciesze sie nawet nowym mieszkaniem:-( Aniapud zycze szybkiego rozwiazania:-) Assana przykro mi ze malutka ma biegunke no ale czasami tak jest ze dopiero pozniej zdajemy sobie sprawe ze cos co zrobilysmy to moglo zaszkodzic dzidzi.Sprobuj robic tak jak ci dziewczyny pisaly a jesli nie pomoze to nie czekaj tylko szybko do lekarza. Dziewczyny czy mala79 juz urodzila?bo nie moge cos doczytac! Jeszcze jedno pytanie bo polozna kazala mi juz sobie przygotowywac torby do szpitala napisze mi ktoras z mamus co mam przygotowac dla siebie w torbie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALA79 wlasnie niedawno o ciebie pytalam?Ja tez jak krakersik zycze ci szybkiego ,bezbolesnego porodu.Powodzenia!!!zbieraj sily na jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narobilam soku marchwiowego i pilam,zobaczymy,zjadlam marchewke z groszkiem,i jade na kubusiu, Anitpud ja to Ci wspolczuje,2godz trwalo u mnie tez ale to chyba jak malenstwa sa male jak moja 2,70. Dziewczyny po co te D3 i co to wogole jest,Mamo Eli zamow mi to tez u tej swojej kolezanki jak bedzie jechala,holercia bylam a tego nie znalam,czemu to takie wazne,ja bralam cala ciaze preanancycare teraz dalej mam brac razem z tym kwasem foliowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala79, trzymam za ciebie kciuki! ale ci dobrze, bedziesz mogla wszystko to przezyc, pierwsze spotkanie z dzieckiem po tej samej stronie brzucha :)) kamila26, ty to masz powera! sprawdz czy nie masz listy rzeczy do wziecia w szpitalnych dokumentach, mi dali. ja nie jestem w tym dobra, nie zdazylam sie do konca spakowac, moze ktoras forumowiczka pomoze? asanna - niedobor wit.d3 prowadzi do krzywicy, kiedy sie go zaniedba, nie tak z dnia na dzien. pomimo, ze staram sie zeby maks mial kontakt ze sloncem, widze u niego symptomy braku tej witaminy. wiec bede to uzupelniac. niestety, najlepiej wyjechac gdzies, gdzie swieci slonce... jesli lykasz jakies tabletki z ta witamina to ok, przedostaje sie ona z pokarmem do organizmu dziecka. jesli podajesz sztuczne mleko, prawdopodobnie zostalo ono w ta witamine wzbogacone, wiec sie nie przejmuj. chyba, ze zauwazysz u dziecka objawy, ktore przytoczyla jola25 dwie strony temu. buziaki dla wszystkich, ledwo siedze przed kompem. tylko zeby jeszcze umyc, bo lasuchowalam... kto to widzial jesc tuz przed snem... ale maks tak dlugo usypial,ze stracilam nadzieje, a w brzuchu burczalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Jola wielkie dzieki za linka :) 🌼 Monika naopakowaniu jest napisanezeby podawac 0.5ml a w razie koniecznosci 1ml... dlatego pytałam :) 🌼 Mamo***Eli 🌼 dzieki za rady :) ... ostatnio jak patrzylam to nie mial plesniawek, popatrze dzisiaj ... no i kupie grip water bo zauwazylam ze infacol czasen bie pomafa- stosuje go bardzo regularnie, juz druga buteleczke wciagamy :) zaczelam zpstawiac malego z golym tylkiem i susztc suszarka dupke... chyba sa efekty... zobaczymy dzisiaj... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry,a raczej pochmurny i deszczowy mi83 nie wiem moze i cos trzeba he,my wczesniej mieszkalismy na innym mieszkaniu jak tylko tu przylecialam,i adas tez zle tam sie czul nie moglam go samego zostawic,nie chcial sie kompac w wannie(kompal soe ze mna)nie spal w lozeczku tylko z nami,a tu od razu wszystko bylo dobrze. kamila26 no to masz teraz stresa...bidulko nie denerwuj sie tylko,bedzie dobrze!!!wiem latwo mi mowic,sama sie stresuje,a najgorzej jak pytaja o skan czy wszystko ok...my nic nikomu narazie nie mowilismy,nawet rodzinie,nie chcem ich stresowac...nie wiem czy to dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim Wiecie to fajne uczucie byc w gronie mamuś :) Dlatego dziewczyny z góry.. do roboty ! I bezbólowo życze. Ja z dojareczkąna kolanach. O 23;3o wstała na papu... spoko... poszła spac coś około 3:30, nie wiem dokładnie bo ja w końcu zasnęłam gdy Ed utulał. 1,5 godz zarła cyca i to musiało byc dopełnione 80ml sztucznym. Ja juz normalnie na boki się bujałam z nieprzytomności.. W między czasie patrzyła sobie na mnie i Eda swoimi pięknym oczami. Potem już się balam że zaczyna od 5:30 ale coś jej się chłodno zrobiło i zasnęła słodko z nami. Jasmine jest cała podekscytowana. Często pyta co robię, czemu daje to i tamto.. chciała by ją dużo dotykac. Monika2.. w nocy zauważyłam te wielkie.. dorodne.. pandy pod oczami, dziękuje za przyjęcie mnie do klubu :* :D a ogólnie zauważyłam, że lepiej nie prosic mnie o nic bardziej skomplikowanego niż 2+2.. czy 3x3 bo popełnie błąd. W maternity allow w miejsce telefon domowy napisałam 01707 (kier na stacjonarny) i końcówke mojego telefonu komórkowego...a w pole nazwisko - moje imię i jeszcze pare rzeczy tak wczoraj. wiec jak napisze cos nie do konca z sensem, to wybaczcie :P głodna jestem a zablokowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja tylko na moment, bo jade dzis w odwiedziny do pewnej pszczółki... :D . w zwiazku z tym juz musze zaczac sie zbierac :D:D:D oleniga w takim razie to nie plesniawki. wietrz slonce. zostawiaj go na matce z golym fifolkiem mimo protestow. suszarka na minimum grzania pamietaj! Kamila26 to dobrze, ze juz koniec tej przeprowadzki. rachunkiem sie nie martw, masz przecież kontrakt w ktorym jest wyraznie napisane kiedy tam mieszkalas. kiedys mialam taka sytuacje z woda, pojechalam do ich siedziby, pokazalam kontrakt i nie bylo problemu. glowa do gory! onyx mysle ze ostatni dzwonek bedzie ze 2 lub 3 dni przed jej powrotem, daj znac jak zmienisz zdanie ;) my z Monika wykupilysmy chyba z polowe apteki w jej miasteczku, wiec jedna buteleczka w ta... jedna w tamta :D:D:D lece bo moj panicz sie obudzil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna slonce, nie dodzwonilam sie do tej babki od koszyka, ale to nic straconego. zamowie Ci wit D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój dzień zaczął się dziś o 5 rano, potem 2h użeranka i 1h spanka i już mam po spaniu - niedobrzątko walczy z karuzela łóżeczkową.On ostatnio zaczyna się zachowywać jak noworodek a ma już pół roku. Może to moje mleko jest za mało syte - dlatego budzi sie w nocy po kilka razy na jedzenie? Czy prezes clubu pand ma największe cienie?Jeśli tak to zgłaszam swoją kandydaturę. Oleniga - ja pamietam,że infacol nie bardzo działał na Czarka,jak go odstawiłam to to nie widziałam żadnej różnicy między braniem a niebraniem.Na kolki najlepsze lekarstwo - czas i to w dodatku ograniczony (max 3 miesiące). Dzięki za linka do staników - kupiłam i fajnie sie nosi, bo mocno trzyma cycy na miejscu. Życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) wiecie co ja to chyba mam pecha:( w poniedziałek do szpitala a ja jestem zasmarkana, zagardłowana i jeszcze czekam na gorączkę jak mnie dopadnie. gorzej już być nie może. nie wiem co prócz paracetamolu, syropu z cebulki, czosnku i herbatki z miodkiem i cytrynka mogę jeszcze brać żeby do poniedziałku się doprowadzić do normalności. nic tylko zamordować męża, bo to on to paskudztwo przytargał do domu:( dziewczyny jak to jest z tą wit D3. od którego miesiąca się ją podaje i jaką dawkę?? bo moja mama była teraz u znajomej pediatry i ona powiedziała, że przed podaniem to najpierw trzeba maluszka dobrze zbadać żeby mu odpowiednią dawkę podać. więc zgłupiałam i nie kazałam jej kupować. idę coś zjeść i się położę bo noc miałam ciężką:) miłego dzionka życzę kobitki mimo że pada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybieram się dziś po spodnie ciążowe i nie mam pojęcia gdzie pojechać;-( dziewczyny napiszcie w jakich sklepach kupowałyście swoje bo ja to myślałam o H&M ale już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z Anglii
hej dziewczyny :) mieszkam w Anglii i termin porodu mialam na 1.11 nie urodzilam 3.11 mialam kontrolna wizyte u poloznej hmm..sluchalam bicia serduszka i tyle jak to zwykle wizyta u poloznej powiedziala ze jezeli nie urodze to 10.11 mam sie do niej zglosic i zrobi mi masaz szyjki a jak to nie pomoze to 13.11 ide na wywolanie ale martwi mnie to ze ani zadnego usg nic nawet nie wiedza jak wygladaja wody i w jakim stanie jest lozysko.. tez tak mialyscie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo H&M w Polsce miał świetny wybór spodni, 2 pary kupiłam Tu nie widziałam, ale zobacz na stronie internetowej, bo czasem w niektórych filiach nie ma. Jedne też dostałam w next ale były dośc drogie. Każdy sklep ma teraz stronke Monika no ty możesz wygrac bo masz dłuższy staż, ale ja mimo, że Maja ma 7 dni w szybkim tempie ciebie gonie mama z Anglii.. tak tu własnie jest. Jesli miałaś ciągłą kontrole z ich strony to nie rozumiem czemu się martwisz, jeśli jesteś w Anglii od niedawna i tu rodzisz to powinnas im powiedziec czy były jakies komplikacje. Ja właśnie urodziłam, nie wiedzieli jak dziecko jest ułozone, ale usg też nie było niestety. Robia w niektórych przypadkach. a to, że dzidzia nie chce wyjśc to tu popularne, już 3 dziewczyny są po terminie.. albo 2, jedna też na wywołanie w poniedzialek. Spokojnie. Jak tylko zauważysz, że ciekna ci wody dziwnego koloru albor krwawisz to zadzwon od razu do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud mama dobrze mowi z ta wit d3,w polsce pediadtra bada dziecko mierzy ciemiaczko(z przodu glowki takie miekkie)ale zazwyczaj podaje sie 2krople raz dziennie,moj 1 syn mial pozniej zwiekszona dawke bo wlasnie bardzo sie pocil i ciemiaczko mu nie zrastalo:)ja mam polska lekarke tu blisko w innej miejscowosci takze zawitam do niej niech zbada dzidzie,a wit d3 podaje sie po 4 tygodniu zycia dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud pij herbatke z imbirem dziala napotnie,ja tez ssalam hollsy,polozna powiedziala,ze moge,pomoglo na gardlo,smarowalam sie vaporub tym dla dzieci:)ale ten dla doroslych tez mozna.albo wycisnij 2cytryny do szklanki i wypij z miodem,albo bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jesli chodzi o polski klimat oczywiscie pisalo tez,ze samo slonce jest niewystarczajace szczegolnie wduzych zadymionych miastach,lub w okresie malo slonecznym U dzieci w naszym klimacie dawka profilaktyczną wit D3 dla dzieci urodzonych z prawidłową wagą i karmionych piersią jest wit D3 w dawce 500-100jednostek międzynarodowych (co odpowiada 2 kroplom wit D3 lub 1 kropli preparatu Vigantol) podawanych od 3 tygodnia życia. Dawka lecznicza stosowana w wypadku rozpoznania krzywicy to 5tys jednostek stosowanych przez 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia dzięki za rade o tej herbatce z imbirem. a co wit D3 to ta znajoma położna powiedziała że już w polsce przestaje się dawać dzieciom tą wit tylko ewentualnie przy badaniu po 3 miesiącu jak jest konieczność. no i z tego co wiem tutaj tez dzieciaczką nie dają. więc dlatego się pytam bo zgłupiałam do reszty. anecia a jaką ty dawkę podawałaś swojemu synkowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia już przeczytałam. wielkie dzięki:D 🌻 a ja to widzę że już pół przytomna jestem bo zamiast pediatra pisze położna a myślę o pediatrze. już chyba ze mną źle. jak mąż wróci z pracy to go zamorduje że mnie zaraził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie ta co tam pisze 2krople 1raz dziennie.nie wiem jak teraz jest w polsce,jeszcze 2 lata temu przepisywali,jesli bedziesz chciala to w vibovit bobas tez jest wit d3,ale to bys musiala butelka poic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z Anglii
kamila_black ja w Anglii jestem od ponad 3 lat tylko jak czytam jak to w Polsce wyglada po terminie ze usg robia itd to troche jestem zdziwiona a to ze sie rodzi po terminie w Anglii to slyszalam ze normalka wiele kolezanek rodzilo po terminie narazie czekm zobaczymy jak sie nic nie rozwinie to niestety musze isc na wywolanie ale bardzo tego nie chce lezec tam i w ogole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Tutaj rzeczywiscie witaminy D nie podaja, ja nic nie dawalam, moja siostra w Polsce dawala i oba maluchy maja sie dobrze. Trudno porownywac te dwa kraje, bo czesto zupelnie inne podejscie, jak np. do pepka, w Polsce trabi sie o spirytusie, zrobilam sobie wiec zapasy, i w koncu nic nie uzywalam i sam slicznie odpadl po 6 dniach, siostra uzywala spiryrusu i odpadl po prawie 3 tyg i miala sporo z tym zachodu. Powodzenia przyszle mamusie. ja tak czasem wspaminam z lezka w oku czas ciazy. Spokoj, mozna sie bylo wyslac, dzidzi miala wszystko ii nie marudzila... No, ale wiadomo, ze sie ciesze, ze juz na swiecie zewnetrznym. buziaki. milego dnia, wreszcie sloneczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×