Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

to może babcia niech nazwie malutką hehe!bedzie najsprawiedliwiej. ha, tylko z ktorej strony, twojej czy taty Malutkiej?nie to chyba zly pomysl też ja asanna czuje sie jak najlepiej, może teraz troche bardziej wlosy zaczely mi wypadać i tyle, nawet nie czuje sie jakas zmeczona po nocach. to dlatego ze przed ciąża malam niska wage,schudlam przez karmienie Zuzi, w ciąży tylko 10kig w gorę, a teraz wiadomo, karmie znowu i waga spada nawet jak za bardzo nie ma z czego. karmic nie przestane, poprostu trzeba mi jakiejś supoer diety 5000kalorii i tyle.a badania robie bo to nic nie wiadomo. asanna co do twojej diety to tak jak onyx pisze, wczesniej tez pisalam, jedz wszystko, nie tylko gotowane i ty i dziecko tego potrzebujecie a z czasem wszystko sie unormuje. A herbatki sa super, ja nie pije nic innego oprocz ziolowych i...kawy. Ostatnio mam faze na miętę.zawsze mam po kilka przeróżnych w szafce. Kamila26 a pilas miete na zgagę? ja w ciazy zgagi nie mialam, ale przez ostatnie 2 dni dopadla mnie jedza i po kubku goracej mocnej miety przeszlo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
wpisuje sie do tabeli:) Patuniaa...........1.11.2008......42....Birmingham..cork a.....Julia Jola25..............05.11.2008.....41....St Albans...chyba córka..Hania Gosiulka24.........15.11.2008.....40....CROYDON...synek. ...Adas/Alan lorinka.............19.11.2008.....32.....blackpool....c oreczka.....Zuzia? Krakersik81........22.11.2008.....38....Menchester...cór ka.....Zuzia Patinka26..........30.11.2008.....37....Cheltenham....co rka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....37....Cheshunt....... ?????...... iwwwa***............14.12.2008......27....londyn........ corcia...........? olenka25............25.12.2008.....34....Coventry.....có reczka........? Kamila26............18.01.2009......30....Inverness.... . ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......27....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......22.....Melton......... ..?.............? lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..????.. laura/gabrys mi83...............24.03.2009.......21....Hinckley...... .córcia.....Hania bes...................22.04.2009.......18....Swindon.... ................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. magda_g............07.05.2009.......14....H/C........... ?syn?........... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... ....... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester....dziew.....Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .....Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26.........29/09.....3370....Essex Great Dunmow....syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka.....Klaudynk a agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield........ córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn..............Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury.......coreczka....... ...Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. ....Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ......Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... .Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby)...syn...Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.....Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ...Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... ...Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n......Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.......Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec....oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath....córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ......Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton......syne k...........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke....chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield...... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tylko na chwile bo nie mam humoru i wszystko mnie wk…. Jestem wściekła nadal 2w1 w nocy miałam takie bole ze myślałam ze już pojadę ,a tu niespodzianka jak wzięłam zegarek bo chciałam liczyć co ile minut to się wszystko uspokoiło no i czekamy Mamusie macie wspaniale dzieciaki tylko schrupać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mam patent na kupe!!! jak tylko maly nie moze zrobic to ide do sasiadki i on od razu robi!! na poczatku tak sobie zartowalysmy ze lubi u nich robic ale teraz juz naprawde chodzimy do nich \'na kupe\' :D ostatnio tylko powiedzialam malemu ze idziemy zaraz i tez zrobil :) no i dzis dziewczyny przyszly do mnie i... niespodzianka heheh. no nie wiem czemu tak dzialaja kupopednie ale mi to pasuje akurat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly, cos w tym jest... :D ja dzialalam na dzieci usypiajaco. kiedy moja siostra miala problem z uspieniem dziecka wolala mnie i przy muzyce, zalaczonym swietle, rozmowie dziecko kimalo jak zabite, hehe! asanna, pij te swoje herbatki ale nie: odchudzajace/wspomagajace odchudzanie i moczopedne/przeczyszczajace. one wszystkie bardzo odwadniaja organizm!!! szczegolnie odchudzajace. stajesz na wage a tam 2 kg mniej bo... wszystko wysikalas!!! co do diety to borowka ma racje. troche tluszczu musi byc bo uklad nerwowy sie nie rozwinie itd. poszukaj, poczytaj i sie nie stresuj dieta. unikaj tylko smazeniny, fast foodow, miodu, ostrych przypraw niestety tez :( cos jeszcze uczulalo ale zapomnialam - dziewczyny, pomozcie! jak co to wal jak w dym, na pewno damy rade razem, a jak nie to mama eli na pewno zajrzy do swojej swietej ksiegi i wstuka odpowiedz :) swoja droga ciekawe gdzie sie podziewa i ciekawe jak aniapud w domku... a ja dzis dostalam przesylke z wit.d. podalam dziecku - skutek prawie natychmiastowy! nie zeby mu sie glowka przestala pocic przy jedzeniu, o nie...! odczekalam pol godziny i nakarmilam go. musialam pozniej przebrac jego, siebie, umyc nas i wyprac posciel. zasieg mial jak sikawka strazacka, dobrze, ze karmilam na lezaco i dopiero go podnosilam do odbicia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki tu spokuj na na na na,nic sie nie dzieje na na na na ... Onyx ja mialam to samo ale nie z sikaniem bylam cala nawet stanik bo Ksiezna sra na wszystko,a co wolno jej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, zapomnialam napisac: kolyske mialam pozyczona i oddalam wlascicielom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co zajrze na forum to wy juz kilka stron do przodu,jak wy to robicie?co? a ja ciągle nie na bieżąco z Wami i nijak nie moge nadrobic zaległości w czytaniu :) Onyx1 przeczytałam ze sprowadziłas sobie witaminke d3 dla dzidziusia z Polski.A jak to jest z tą witaminą? czy ona jest na recepte czy mozna bez recepty w aptece kupic? bo ja co prawda mam juz 3.5letnie dziecko ale nijak nie moge sobie przypomniec jak to z tą wit.było.(więc dziewczyny mówicie prawde o tym zaniku szarych komorek w ciązy :) POZDROWIONKA DLA WAS 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy tu w Anglii nie można dostac wit.d3 w aptece ?wiecie moze cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miałam dzień - urwanie grzyba.Ale fajnie było.Ja tak lubię. No więc pochwalę się: znajoma, której pomagam w różnych sprawach dostała dzis przydział domu z council.Hurra.Po dwóch miesiącach starania - udało się. Oleniga - super masz synka, szkoda,że pupcia cierpi. Dziewczyny - te kupkowe problemy znikają szybciej niż sie Wam wydaje.Teraz Czarek robi tak cicho kupę, że czasami nawet nie zauważę.Dziś było do przebrania wszystko, bo po kupce zaczął rolowac się na dywanie;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylismy dzisiaj u GP (innego)... obejrzał dupkę, zrobił wymaz i przepisał jedną maść, ktora działa przeciwzapalnie i jest zarówno antygrzybiczna jak i antybakteryjna, do stosowania przy kazdej zmianie pieluszki... jestem dobrej myśli ... :) Lollibelly to niezle dziala Twoja sasiadka na maluszka :)... ja potrzebowalabym taka ale w druga strone... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy Wy pytalyscie lekarzy czy mozecie podawac wit.D3 czy same zadecydowalyscie??... trzy razy czy :) alez mi sie napisało...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam - chyba juz nocna zmiane, albo wieczorna (?) chyba niechcacy rozpetalam akcje pod kryptonimem \"witamina d\". zaczynajac ab ovo: sa roznice w podejsciu lekarzy polskich i angielskich do podawania tej witaminy. polska stara szkola kaze podawac niemowletom, szczegolnie tym pozbawionym slonca, 400 milijednostek wit.d3 p r o f i l a k t y c z n i e. angielscy uwazaja, ze wystarczy dieta matki, bogata np. w ryby itd. tak wiec tutaj nie jest rutyna podawanie tej witaminy. widzialam preparat wit.d w hollands and barrett, ale nie wiem, czy to byla wit.d3. w polsce, jako ze jest zapotrzebowanie, mozna dostac kropelki, kapsulki itd. w aptece bez recepty. bylam w polsce, nie zdecydowalam sie na kupno tej witaminy uwazajac, ze nie bede dziecku obciazac watroby, maslo i ryby jem, wiec nie ma problemu. ale, niestety, zaobserwowalam u maksa objawy wskazujace na poczatki krzywicy. gdybym mieszkala w mojej starej dzielnicy, natychmiast poszlabym do lekarza. niestety, przeprowadzilam sie i nie ufam tutejszym lekarzom za grosz - sprawdzilam ich trzykrotnie i wypadli baaardzo zle. poprosilam wiec o przyslanie mi tej witaminy, dlugo szla wiec zdazylam przemyslec problem i - przy waszym forumowym wspoludziale - doszlam do wniosku, ze chyba lepiej lykac jakies suplementy samemu, a maks dostanie to w mleku. maz kupil calcium+vit.k.+vit.d w bootsie :( mimo wszystko zaczelam zazywac, ale maks zle to zniosl. dzis przyszla paczka i maks zniosl doustna dawke jeszcze gorzej, wiec jestem w kropce... :) denerwuje mnie tylko straszenie przedawkowaniem. zeby przedawkowac, trzba zezrec cale opakowanie tej witaminy albo zamieszkac na plazy, ale wtedy grozniejszy chyba jest czerniak :) kazda z nas musi podjac decyzje indywidualnie, najlepiej chyba rzeczywiscie nie faszerowac dziecka \"na zapas\". ja sie wybieram do baby clinic i tam poszukam rady. za pare miesiecy konczy sie umowa z agencja i poszukamy chaty w starej dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski ktore rodzily przez cesarskie ciecie mam pytanie do was. Moja Nicola od poczatku kicha dosyc czesto,dzisiaj nawet 4 razy po rzad jej sie zdazylo.Bedac w szpitalu jeszcze pytalam sie poloznej czy nie jest przeziebiona to powiedziala ze dzieci ktore rodza sie przez cesarke kichaja pozniej przez pare dni.Ale czemu czy wy wiecie cos na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprostowanie albo dopowiedzenie: rekomendowana dzienna dawka wit. d to 10 miligramow (400 j. m.) :D nie chce miec nikogo na sumieniu :) dobranoc wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki onyx1 za szczegółowe wyjasnieni 🌻 a swoją drogą czy zauważyłyście ile tu jest osób niepełnosprawnych ruchuwo? i to nie chodzi mi tylko o ludzi w podeszłym wiekui moje zdanie-może błędne jest takie,ze własnie z braku podawania witaminy d3 w dziecinstwie tak duzo osób w anglii ma problemy z kręgosłupami o wiele więcej jest chorych na krzywice tutaj gdzie własnie wit.d3 nie jest podawana profilaktycznie tak jak w Polsce .a wy co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:) Monika2- Adas to ze dwa mce na pewno, a nie wiem czy do 3 nie dobił pełzając do tyłu.. wydawalo mi sie, ze to dlugo trwa, ze nigdy nie ruszy do przodu.. a tu niespodzianka..pewnego dnia po prostu ruszyl i juz sie nie chce zatrzymac.. a i jeszcze oprocz checi do samodzielnego jedzenia, wykazuje ogromna chęc do karmienia nas- swych rodzicow.. trzeba kupic dobry odplamiacz i do ubran i do dywanow..niestety sliniak z oburzeniem zrywa z szyi:-P co do vit. d- my kupowalismy na recepte.. ja uwazam, ze tu jest za malo slonca i adaskowi podaje..zresztą razem z męzem doszlismy do wniosku, ze anglicy jacys tacy pokrzywieni i w ogole.. moze wlasnie im brakuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam cesarke. Mojemu Mikolajowi tez zdaza sie kichac kilka razy pod rzad )przeziebiony nie jest) ale zeby to bylo wynikiem cesarskiego ciecia to pierwszy raz slysze taka teorie... hmm... moze i to prawda... moze to i dobrze Onyx ze Twoj Max nie chce tej witaminy... a jak Ty zauwazyłas ze ma jej niedobór?...jakie ma objawy?... tutaj sa zdania ze jest duzo slonca i nie trzeba podawac tej wit. profilaktycznie, chyba ze dziecko ma niedobór... ale z tego co sie orientuje to w Polsce zanim podadza ta witamine to tez badaja dziecko pod wzgledem zawartosci w organizmie... a ja mam wrazenie ze wszyscy podaja ta witamine... juz sama nie wiem co o tym myslec...:o Olenka25 i Mi83 ja nie zauwazylam zeby Anglicy mieli problemy z kregoslupem, no chyba ze sa otyli albo starzy... musze sie przyjrzec ;)... a moze mieszkacie w tej samej okolicy?? ;) a czy jest na tym forum jakas mama, ktora nie podaje wit. D3??... dzieki dziewczyny za mile slowa o moim szczesciu malutkim, ktory objadl sie niemilosiernie, zaczelismy rozrabiac aptamil z proszku bo to lepiej dla brzuszka maluszka (ktory skonczyl 4tyg.) niz long life milk(kartonik)... ale to info chyba nie bedzie za bardzo przydatne bo Wymwszystkie karmicie piersia...:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga:-P nie, nie mieszkamy w tych samych okolicach..moze po prostu mamy podobne spostrzezenia.. aj jak patrze, to widze, ze anglicy to jacys tacy zgarbieni laza, szczegolnie jakos kobity sie zle prezentuja..np polki to jakos tak energicznie, wyprostowane.. a tu, to jakby z 80 lat mieli( i nie chodzi mi o tych otyłych)..ech a mlodziez taka powyginana lazi.. ale moze to po prostu taki styl.. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala to dlatego ze zalegaja dziecku wody plodowe i podczas cesarki nie maja kiedy sie odetkac tak jak przy naturalnym porodzie.Lennox te kichal i wydawal \'chrumczace\' dwieki dlugo a potem poprostu przeszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą. Asanna - myślałam nad Twoja Nelly i tylko Aniela, albo Anielka przychodzi mi do głowy. Frugo - udowodniłyśmy,że dziewczynie grozi bezdomność w trybie natychmiastowym.I tak powinno to wszystko byc szybciej załatwione. Mi83 - dzięki za info.Oj ciężkie będą te miesiące \"racz\"kowania.A Jesli chodzi o śliniak, to kupiłam mu taki gumowy z korytkiem (wcale nie tani) i tylko wrzaskiem na niego reaguje.Szmaciane mogą jeszcze być, ale wkłada je w usta pełne jedzenia i juz wszystko jest zafajdane jedzeniem.:) Co do dużej ilości osób niepełnosprawnych w Anglii - ciężko powiedzieć jaki w tym udział ma wit D, natomiast pewne jest że niepełnosprawnym tutaj jest znacznie lepiej niż w Pol.:stosunek społeczeństwa, akceptacja, udogodnienia dla nich w środkach transportu i miejscach publicznych oraz opieka socjalna. Może dlatego jest ich więcej na ulicach i nam wydaje się,że jest ich w ogóle więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek Juz juz... mowi mama do swojego krzykacza jak tylko zaczyna zmieniac pieluszke a potem niestety jeszcze musi isc siusiu i krzykacz staje sie coraz glosniejszy bo pewnie zaraz padnie z glodu i oczywiscie trzeba obudzic tate, ktory poszedl spac po 4 :) I tak wyglada u mnie poranek. Od zmiany pieluszki, ktora z numerem 2 i tak troche poszla na boki Maje slychac w calym domu.. baczki tez wszem i wobec slychac :D Spalam niezle, ale czuc malizna Oleniga, ja jeszcze nie podaje wit d3 bo moja mama mi ja jutro przywiezie i wtedy zaczne (nadmanganian tez z reszta, lepiej miec) Majula nadal jest zoltawa wiec HV przyjdzie znow w poniedzialek i ewentualnie wysle nas do lekarza.. Mala79, to fakt, dzieci po prostu moga kichac i czasem jak maja babolka w srodku to go w taki sposob wydmuchuja. Dopoki nie slyszysz zeby ciezko oddychala przy karmieniu np to spokojnie. Moja np wlasnie zaczyna gorzej oddychac i boje sie ze zlapala juz przeziebienie ode mnie, ktore ja zgarnelam od Eda. Krakersik, nie zlosc sie slonce, tak to ze skurczami bywa. Uzbroj sie w cierpliwosc. Ja wczoraj zdalam sobie sprawe jak szybko sie zapomina ze tak dlugo ledwo z kanapy wstawalam i nie moglam juz chodzic. A teraz.. smigam z Maja na spacerki i po sklepie :) A co najsmieszniejsze... po takim wielkim brzuchu.. w koncu widze moj lady garden :) I to wszystko minelo szybciutko, wiec spoko... masz ledwo pare glebszych wdechow i bedzie po..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalony :D i tu sie zgodze z Monika. u nas w Polsce nie widac niepelnosprawnych, poniewaz ciezko im wyjsc z domu, niestety. tu maja to o czym pisala Monika, czyli wszystko co miec powinni do godnego, normalnego zycia. onyx moj maz jest jak beton: odporny na moje jęczenie, trudny do zarąbania. czasem mysle ze opanowal do perfekcji sztuke wylączania mego glosu w swojej glowie, skubaniec. nie slyszy nic lub powtarza durnowato \"no tak\" co ewidentnie znaczy, ze mnie nie slucha :O . tak wiec prosilam go o te cwiczenia przez dlugi czas ale.. czytaj jak wyzej :D. wracajac jednak do tematu, ja znam 2 proste cwiczenia na jamniki, ale z hantlami i laweczka. poza tym dobrze jest tez robic pompki, bo oprocz jamnikow cwiczy sie tez (wazny w naszym wieku ;) ) \"zwis podramienny\". bez hantli mozna wykonywac cwiczenie polegajace na zlozeniu dloni (jak do modlitwy) na wysokosci piersi i naciskaniu jednoczesnym jednej na druga. jesli uda mi sie w koncu przemowic do meza, w zrozumialym dla niego jezyku, zamieszcze linka do jego forum. niestety, nie moge sie na razie pochwalic wiekszymi osiagnieciami na tym polu. ide zrobic sbie jakas kawencje, jestem na nogach od 5.30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! O i dalej d3,ja wlasnie tez uwazam,ze to z powodu braku wit d3 jest tyle tych ludzi powykrzywianych,ale tez dlatego jak ubieraja od malego bez skarpetek,czapek a zimnoo!!!dziecko nie choruje ale pozniej wychodzi,rozmawialam z lekarka(polka) tu w anglii i wlasnie to powiedziala.fakt,ze w polsce nie widac tych ludzi,ale ja bylam z moim pierwszym synkiem w takiej poradni fizjo dla dzieci z krzywica o jezu jakie one powykrzywiane 2 latka a nie chodzily takie nogi krzywiutkie mialy...na szczescie mnie to ominelo wystarczylo dawke zwiekszyc:) Olenka w polsce dawke wit d3 daje pediatra,i pozniej co ok.6tyg kontroluje,jak trzeba to zwieksza,albo zmiejsza.haha fajne sposoby na kupki i na spanie:D Oleniga super oby pomoglo🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze od tego skanu co dziecku wykryli torbiela minie w pon 2 tyg,a oni nie wyslali mi nastepnej daty skanu:( mi83 oni ci dali date juz w tym samym dniu chorobcia,a ja tu sie denerwuje,ze zapomnieli o mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×