Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Oleniga - moze rzeczywiscie sprobuj na te plesniawki obsikana pieluszka delikatnie przetrzec po dziaselkach, jezuczku i podniebieniu - tam gdzie sie ten grzybek robi.Jak uzywasz pampersow to wloz do srodka kawalek tetrowej.tak robily nasze babcie i tez niektore mamy i ja tez bym tak robila (na szczescie ominelo nas to, bo Czarek nie mial, ale gdyby to bym mu ta urynoterapie zastosowala) mamoEli - dzieki z to mydło szare- góra zafajdanych ubranek rosnie - ciekawe czy marchewka tez zejdzie?? (pewnie nie).Dobrze,że kupuje glownie na wyprzedazach, bo by mi bylo szkoda wyrzucac. Lollibelly - kupki: dopóki nie ma śluzu ani krwi i kolor żółty - to ok.Konsystencja powinna byc musztardowa. I pyt: Czarek ma pół roku: czy natybiotyk może powodowac sluzowe kupki? Najpierw myslalam,że to cos co ja zjadlam, potem że wysoka temperatura, ale teraz nie jem niczego czego wczesniej nie jadlam, nie temp, tylko antybiotyk jeszcze bierze. Poradzcie. Ale dzis pogoda :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co bylam na spacerze 15 min i zrezygnowalam bo zimno jak cholera :(... dobrze ze Mikolaj dalej spi :) Monika ja wyprobowalabym ta metode urynoterapii ale ostatnio moj maz dzwonil do swojej mamy i zapytal o zastosowanie obsikanej pieluszki a ona zbesztala go niesamowicie... no i zwatpilam :(... a to ma byc swiezo obsikana pieluszka tetrowa??... a czy ktos stosowal ta metode??... dajcie znac, prosze... :) 🌼 Jola alez fajniusi Twoj maluszek :) ... słodziutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika a co powiesz na konsystencje musztardy (krymskiej bodajze :) ) ale kolor zielony i to zawsze? nie ma zadnych oznak bolu brzuszka. mamo eli racja, poprostu trzasne jakis woz strazacki na srodku mojej bialej poscieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posciel mozesz uratowac namaczajac ja w letniej wodzie z dodatkiem domestosa (ale tego zwyklego, do kibelka). jesli posciel ma wzory (fabryczne ;) ) sprobuj vanish'a. nic wiecej nie przychodzi mi do glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli daj tytuly od mlodych angielskich pisarek (do smiechu). sprobuje, moze mi przejdzie baby blues :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola - jeszcze kilka tipsów: 1) duża buzia (wspomniana wcześniej) - łatwo ja osiągnąć dotykając sutkiem noska dziecka, wtedy dzidzia weźmie jak najwięcej brązowej otoczki do buzi 2) główka powinna być odchylona do tyłu,żeby się dziecku łatwiej przełykało 3)warga górna może być tuż nad sutkiem, ale dolna musi pochłonąć więcej cyca 4) sutek musi być głęboko w buzi, bo z brzegu twarde podniebienie go kaleczy 5) jak czujesz ból - to wsadzaj palec do buzi i wyjmuj cyc i tak do skutku aż zassie się poprawnie - może to być bardzo dużo razy - ja nie miałam cierpliwości i płacz Czarka mnie dekoncentrował i dlatego długo i boleśnie się \"docieraliśmy z karmieniem\" 6) karmienie piersią nie jest wrodzone - jest to umiejętność, której trzeba się nauczyć, jak np.jeżdżenia na rowerze.Jak juz to opanujesz to jest przyjemność Agnieszka - koniecznie idź na play group.Nawet jeżeli Kuba nie będzie enjoował to ważne jest żebyś miała kontakt z innymi mamami.Ja chodzę na spotkania matek z małymi dziećmi przy polskim kościele - super babki poznałam, mimo,że Czarek nie bawi się z innymi dziećmi i średnio uczestniczy w spotkaniu.Na razie tylko obserwuje inne dzieci - i tak ma super frajdę, bo w domu tylko ja i rzadziej mąż.do tego chodzę na angielską play group - z stąd zaś mogę zabawki pożyczać, są tam HV, które doradzają i inne mamy żeby sobie chat urządzić.Polki dwie też poznałam. Poza tym planujemy zrobić Ci niespodziankę na początku grudnia z MamąEli - więc jeśli możesz wysłać mi jakieś namiary na siebie (najlepiej tel) - mój email w stopce. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli jak juz pisalam mnie najbardziej bawi Jenny colgan, anna maxted i marian keynes.jesli chcesz moge Ci cos wyslac bo robie czystki i tak musze czesc ksiazek oddac do charity :) jak co to wyslij address na mejla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga -wg obu babć Czarka pieluszka musi być świeżo obsikana i dosyć mokra.Przeciera się bardzo delikatnie zakażone obszary buzi.Chyba Mama Eli stosowała raz.Możesz też zamówić aphin z pol (tutaj niw widziałam). Oczywiście pleśniawki są powodem braku apetytu u dziecka, bo to go boli. Lolli:zielony kolor kupy oznacza, że dziecko nie toleruje jakiegoś składnika z Twojej diety lub mleka (jeśli mieszanka).Ale jak to jest zawsze, to nie mam pojęcia - może warto przejść się do baby clinic.Rady tych HV bardzo rzadko są trafne a nuż coś mądrego doradzi.Trzeba te rady tylko dokładnie weryfikować. Co do plam - już zaczynam projektować wzory na prześcieradełka, haha ;) Czarek styrany w końcu zasnął.Śpi mi ostatnio po 20-40 min w dzień łącznie, głównie przez zęby.A jak nie zęby to świat jest taki ciekawy,że moje dziecko musi go poznać chyba zanim zacznie chodzić, haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piore ufajdane rzeczy w wodzie o max temperaturze, czyli 90st , w starej pralc enawet 95.schodzi.ale tylko biale albo kremowe itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sie ciesze na niespodzianke. Tylko przed 14, bo lecimy do Polski. a ja dzis polazilam po lesie ponad 2 godziny, mokro, szaro, blotniscie, ale co tam, malemu si epodobalo, mnie troche mniej , przemoczone buty. Mam pytanko co do zebow, czy w wieku 3 miesiecy moga juz dawac znac? Maly ciagle piastki gryzie, Czarek jest troszke starsz, kiedy mu sie to zaczelo? Zastanawiam sie jak wasze maluchy spia w dzien , te 3 -4 miesieczne, bo czytalam, ze powinny ok 14 - 15 godzin na dobe, a moj cos chyba mniej sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale masz super agnieszka z tym laskiem. ja moge jedynie po zzabloconych chodnikach. najblizszy park wcale nie jest tak blisko a spacer po nim z wózkiemo łącznej masie ponad 30kg bylby sportem wyczynowym, jest baardzo pagorkowaty. Agnieszka ząbki moga wychodzic w każdym czasie po urodzeniu nie maregulu, dzieci nawet sie rodza z zabkami, ale najczesciej ok 5 m-ca.poza tym dziecko w ssas i gryzac piąstki zaspokaja naturalna potrzebe poznawania. podawaj Kubie zabawki do gryzienia, grzechotki napewno sie na jakis czas zajmie. ja tez jakis czas temu myslalam ze oli zabki ida bo tak gryzla te piąstki nerwowo, kupilam jej żel na dziaselka znieczulajacy ale nic nie pomoglo wiec to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszcie mi co według Was znaczy to zdanie REASON - SHELTERED START DATE bo powoli zaczynam wariować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka, sliczne masz dziewczyny!!! dzis dziki dzien, maksowi wszystko przeszkadza w spaniu :( lollibelly, jak masz ksiazki oddac do charity to ja sie nimi chetnie zaopiekuje! :D te \"obyczajowki\" mnie nie pociagaja, czytalam \"spalona zywcem\" itd., wolalabym fantastyke albo fantasy chociaz. mistrza kinga uwielbiam, pratchetta, carolla itd. zwracam za przesylke, oczywiscie w granicach rozsadku bo mnie maz z chalupy wygoni. napisz jak zrobisz przeglad! zlotykolor@wp.pl i nie przejmuj sie danymi osobowymi ktore sie wyswietla bo sa kompletnie falszywe, hehe :) buziaki, ide zabawiac spiace dziecko ktore nie chce spac... :( aha, a mi wszystko z ubranek schodzi w temp. 40 st, uzywam persil non-bio do kolorow. fakt, ze maksio nie je nic oprocz cyca, zadna marchewka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shortbread
czec , dziewczyny , ja jestem w 5 tyg ciazy , moj partner jest anglikiem. mam 27 lat i mieszkamy w brighton. bedzie mi milo jak mnie zaprosicie do swojego grona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga mocz naprawde pomaga na plesnbiawki,a jesli martwisz sie ze maz os bedzie mowil to czy on musi o tym wiedzieec???;) witam nowa forumowiczke🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy naprawdę żadna z Was nie wie co to może oznaczać REASON - SHELTERED START DATE proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli dzieki wielkie :) jutro napisze Ci maila.teraz ide wykapac skarba i pewnie zasne przy karmieniu, bo padam na pape :( frugo:\" powod - data rozpoczecia okresu ochronnego\" (???) .shelter znaczy schronienie, ale do mojej biednej glowy nie przychodzi nic innego niz takie tlumaczenie. pewnie walnelam jak lysy warkoczem o beton ale co tam... jak chcesz to jutro kogos zapytam na play group ;) shortbread witam i gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) frugo ja niestety nie mam pojęcia co ten zwrot oznacza gratuluję Aniapud i Jola :) jak czytam o tych waszych porodach to już się nie mogę doczekać kiedy będe miała swoją dzidzię a jednocześnie ogarnia mnie panika przed samym porodem, boję się że nie ból będzie nie do zniesienia i nie będę umiała sobie z nim poradzić.. Wy sobie jakoś radzicie więc może i ze mną nie będzie tak źle shortbread witam, fajnie że nasza gromadka powiększa się o nowe ciężarówki :) ja niestety nie mogę zbyt często z Wami pisać bo muszę chodzić do tej okropnej pracy, która mi zabiera energię do życia, nie mogę się już doczekać stycznia kiedy będę mogła iśc na macierzyński borówka masz boskie dzieci, cukiereczki po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlumaczenie ze slownika: sheltered: osloniety, bezpieczny, chroniony. nie wiem w jakim kontekscie jest to uzyte, dasz rade dalej to przetlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znów Mój styrany potomek poległ - zasnął w końcu najedzony do syta.Jutro kończy 6 miesięcy i w związku z tym startujemy z drugi stałym posiłkiem popołudniu.Dziś był ryżyk na mleku.On zjada w dzień stałego żarełka bardzo mało, ale mam nadzieję,że mu się smaczek rozwija (bo tatuś to ma tylko trzy kupki smakowe a jedzenie dla nie go to \"paliwo\", więc tankuje 3 razy dziennie - nie wymagający kulinarnie kompletnie). Lolli - napisałam w mejlu: lubię komedie, ale obyczajówkami lub biografiami nie pogardzę, za horrory dziękuję, nie dla mnie. Ząbki - Czarek zaczął sie ślinić jak miał 2 miesiące.A potem to już jakoś poleciało jak chcesz, Agnieszka to Ci dokładnie mogę napisać, który ząb kiedy (tylko notatki przejrzę).Ogólnie. to koniec połowa piątego i szósty miesiąc. A ząbki idą od początku, słyszałam o dzieciach urodzonych z ząbkami. Jak bardzo marudzi to : bonjella - gel; ashton&parson infant\'s powder; tetha (homeopatyczny proszek;viburkol - homeopatyczne czopki z Pol; no i magiczny paracetamol (Kuba może gorączkować przy ząbkach). Ulgę przynoszą gryzaki i szczoteczki (później).Ja mam taki w kształcie dziąsełek - super do nakładania żelu.Ważne,żeby były żelowe, można też chłodzić - duża ulga dla maluch.Często też masaż pomaga gumową szczoteczką. Agnieszka -ale najpierw zdiagnozuj czy to rzeczywiście zęby, bo jak pisze borówka dzieci explorują świat za pomocą buzi . Anecia - takich chwytów (czy on musi o tym wiedzieć) uczy staż małżeński - nie?Ja też czasami to stosuje ;) frugo: dosłownie to znaczy: sheltered - osłonięty, bezpieczny, spokojny, chroniony powód/przyczyna -bezpieczna???data rozpoczęcia - to moja interpretacja, jeszcze zależy skąd to zdanie pochodzi, jaki kontekst??? Może użyj tego : http://www2.ling.pl/content.php4?name=tlumacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczeta jutro odp na mejle i powiem co i jak bo teraz juz mykam do lozka pozbawiona sil witalnych. zycze spokojnej nocki mamom, brzuchom i maluchom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra nasza, ja juz po kapaniu, ide spac z malym :) . frugo daj znac czy chcesz by jutro kogos zapytac jak to rozumiec. wychodze z domu o 9-tej. zajze na forum wczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czyli tłumaczycie to tak samo jak ja :-) to zdanie pochodzi z listu z cansylu który dostałam po poinformowaniu ich o moich kłopotach z landlordem.Napisali mi tak APPLICATION STATUS;ACTIVE TOTAL POINTS;0 REASON;SHELTERED START DATE z moich pomocy naukowych SHELTERED-ochraniać,schronić się,udzielać schronienia. Więc ja to tłumacze-udzielić schronienia od początku daty tylko tak się nakręciłam,że chciałam żeby to ktoś potwierdził,a jeśli zle myślę to sprowadzcie mnie szybko na ziemię proszę bo teraz to szaleje z radości że przegrałam bitwę,ale wygrałam wojnę z moim landlordem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli oczywiście możesz spytać chyba,że to teraz napisałam jest dla Ciebie w pełni zrozumiałe Dziewczyny dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie 🖐️ja szybciutko zmieniam sie w tabelce i i dalej nadrabiam zaległosci w czytaniu Was 🌻i buziaki dla Was za cenne informacje Patuniaa...........1.11.2008......42....Birmingham..cork a.....Julia Gosiulka24.........15.11.2008.....40....CROYDON...synek. ..Adas/Alan lorinka.............19.11.2008.....32.....blackpool....coreczka...Zuzia? Krakersik81........22.11.2008.....38....Menchester...cór ka.....Zuzia Patinka26..........30.11.2008.....37....Cheltenham....co rka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....37....Cheshunt....... ?????...... iwwwa***............14.12.2008......27....londyn........ corcia...........? olenka25............25.12.2008.....35....Coventry.....córeczka........? Kamila26............18.01.2009......31....Inverness.... . ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......27....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......22.....Melton......... ..?.............? lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys mi83...............24.03.2009.......21....Hinckley...... .córcia.....Hania bes...................22.04.2009.......18....Swindon.... ................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. magda_g............07.05.2009.......14....H/C........... ?syn?........... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... ....... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester....dziew.....Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .....Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26.........29/09.....3370....Essex Great Dunmow....syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynk a agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield........ córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn..............Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury.......coreczka....... ...Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. ....Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ......Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... .Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie(Grimsby)...syn...Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.....Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ...Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... ...Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n......Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.......Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....synek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlopiec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath....córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ......Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek...........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke....chlopak..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz dawno chcialam zapytac o pewne gryzaki tommy tippi, z uchwytem jak ma smoczek i tak jak Monika2 sprytnie określiła, w kształcie dziąsełek. Czy o tym Monika piszesz?jeśli tak to jak to sie sprawdza? Czarek lubił to gryźć?czy taki zwykly do trzy,ania rączką lepiej zdaje egzamin? Dzieci śpią, też ide spać, jestem padnięta, wieczorem zdrzemnęłam sie godzinke razem z olą ale nie pomogło. Chyba przeziebilam olkę, skrzeczy, tzn ma chrypkę i marudzi okropnie, a cyca nie weźmie.Wydawaloby sie że ukoiłby ją troszeczkę...nie ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) borówka- moj Adas mial taki gryzak, ale sie nie sprawdzil..chyba, ze mu trzymalismy.. ale moze u innych dzieci zdają egzamin..Adas nie ssal smoczka, wiec moze nie umial tego trzymac.. anecia- to moze przypomnij swojej poloznej, ze powinnas miec scan, a nie wyznaczyli Ci terminu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×