Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

hej! jak humorki? w polandzie, przynajmniej u mnie, leje i szarowka, spac sie chce... 😴 maryska2maja - gratulacje serdeczne! wazne, ze wszystko dobrze poszlo, dzidzius zdrowy i ty tez!!! trzymam kciuki za karmienie, dasz rade! wiem, ze w sytuacji mocnego podraznienia sutkow mozna uzywac jakis nakladek, ale sama nie uzywalam, wiec moze ktoras z dziewczyn ci poradzi. smaruj pokarmem i mascia, a jak karmisz to podawaj dziecku jak najglebiej ci sie uda - im wiecej sutka ma w buzi, tym mniej bedzie cie bolalo. buziaki dla was!!! kamila 26 - ja tez nie obejrzalam filmikow bo mnie szlag trafia, ze jestem taka bezradna wobec zla, nic nie moge zrobic. kroliczkow tez nie ogladalam :( przeraza mnie ludzka brutalnosc wobec stworzen, ktore same nie potrafia sie bronic, jak starsi, chorzy, dzieci, zwierzeta. nie przeszkadza mi jednak, ze wkleilas linki - opis mnie zniechecil do obejrzenia i tyle. moze rzeczywiscie trzeba nasze linki dokladniej opisywac, zeby ktos sie nie "nadzial" na rzeczy, ktorych nie ma ochoty ogladac. link do zabawnego i pisanego z duuuuzym poczuciem humoru blogu o dzieciach: http://www.dzieciowo.pl :D milego dnia wszystkim! aaa...!!! a wszystkim licytujacym i zapominalskim polecam program "snajper" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila Black dobrze zostawmy ten temat na drugi raz moze napisze o czym filmik jest i kto chce moze obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jak humorki? w polandzie, przynajmniej u mnie, leje i szarowka, spac sie chce... 😴 maryska2maja - gratulacje serdeczne! wazne, ze wszystko dobrze poszlo, dzidzius zdrowy i ty tez!!! trzymam kciuki za karmienie, dasz rade! wiem, ze w sytuacji mocnego podraznienia sutkow mozna uzywac jakis nakladek, ale sama nie uzywalam, wiec moze ktoras z dziewczyn ci poradzi. smaruj pokarmem i mascia, a jak karmisz to podawaj dziecku jak najglebiej ci sie uda - im wiecej sutka ma w buzi, tym mniej bedzie cie bolalo. buziaki dla was!!! kamila 26 - ja tez nie obejrzalam filmikow bo mnie szlag trafia, ze jestem taka bezradna wobec zla, nic nie moge zrobic. kroliczkow tez nie ogladalam :( przeraza mnie ludzka brutalnosc wobec stworzen, ktore same nie potrafia sie bronic, jak starsi, chorzy, dzieci, zwierzeta. nie przeszkadza mi jednak, ze wkleilas linki - opis mnie zniechecil do obejrzenia i tyle. moze rzeczywiscie trzeba nasze linki dokladniej opisywac, zeby ktos sie nie "nadzial" na rzeczy, ktorych nie ma ochoty ogladac. link do zabawnego i pisanego z duuuuzym poczuciem humoru blogu o dzieciach: http://www.dzieciowo.pl :D milego dnia wszystkim! aaa...!!! a wszystkim licytujacym i zapominalskim polecam program "snajper" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx dobrze ze zauwazylas ze napisalam" jak mozna byc tak podla niania"ktos kto nie chcial mogl przeciez nie ogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale moze nie wystarczajaco dokladnie opisalam ten link.Na drugi raz bede bardziej uwazac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ze mi sie wkleilo 2 razy :( dziewczyny - bylo, minelo ;) nastepnym razem bedziemy madrzejsze, nie? i te wklejajace, i te ogladajace :) 🌼 dla was, dobrze, ze jestescie i ze jakby co pomozecie mi w rozterkach matczynych :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 nie obejrzalam filmikow bo zuzia ciagle sie kreci a wiedzialam o czym są.ale popieram Ciebie. ja ogolnie nie jestem za oddawaniem dzieci pod opiekę obcym, a teraz jestem jeszcze bardziej o tym przekonana. Maryśka @maja - gratuluje cieplutko 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilaB piszesz ,z e jesteś tu po to, zeby sie zrelaksować...Ale przecież duża część tego co piszemy tutaj dotyczy naszych problemów, a czytanie tego raczej nie jest relaksujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie pomyslalam ze jesli chocby tylko jednej z nas ten link pomogl w podjeciu decyzji czy oddac dziecko pod opieke obcej osobie czy wybrac inna droge badz tez przemyslec kwestie oddania dziecka wogole pod opieke komukolwiek i zadecydowac aby odlozyc prace na bok i pozostac z dzieckiem w domu do odpowiedniego momentu(oczywiscie jesli jest taka mozliwosc) lub zamontowac monitoring to warto bylo wkleic ten link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam! Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka, tak, ale nawet mówiąc o problemach, jest to kółko wzajemnego wsparcia i adoracji i dość często jest tu też wesoło jak ktoś ma problem, lub jest mu smutno, zaraz pojawia się odzew i jest lepiej np gdy lolli przegapi aukcje gdzie zamiast 89 funciaków mogła zapłacić 2.20.... no normalnie you made my day lolli :P a właśnie lolli, czy to nie ty pisałaś o kotletach z piersi z kurczaka, czy możesz podpowiedzieć jeszcze raz jak je robiłas (albo ktoś kto o nich pisał) robie dzisiaj mężowi specjalny obiadek i akurat mam piersi... :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie pisze o rade mianowicie moj Michas ma 5 dni i zauwazylam ze pępuszek jakos dziwnie nie chce zasychnąc, a po dzisiejszej nocy jakoś dziwnie od niego zapachnało. mam sie zaczac obawiac ... zgłosic do lekarza czy podjać sama jakieś dzialanie ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia ja tez sie obawialam o pepuszek mojej malej po 5 dniach odpadl i mialam takiego stracha bo myslalam ze za szybko odpadl badz sama sobie oderwala jak lezala z gola pupa ze nawet dzwonilam na NHS 24 .Twojemu malutkiemu moze nawet 3 tygodnie sie goic i trzeba tylko przemywac woda z wacikiem tak jak oni kaza, ja tak robilam i wszystko bylo ok.Mi jeszcze mowili aby nie moczyc przy kapieli,tylko leciutko wacikiem namoczonym woda.Jesli masz jednak watpliwosci to zadzwon do poloznej i poprostu zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem tutaj na forum pierwszy raz szukam w internecie opini na temat porodowek w uk.opieka przy i po porodzie,znieczulenia,ewentualne koszta.jestem mamą 9letniego synka i obecnie w 23tygodniu ciązy mieszkam w uk od 3lat. Z tygodnia na tydzień boje sie coraz bardziej mimo trzech lat pobytu tutaj nadal mam bariere językową.. moze mi ktoś pomóc??opisać jak to wszystko wyglada w uk?? Dziękuje z góry i pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena troche by to zajęło opisanie tego wszystkiego, więc polecam cofnąć się do poczatkowych stron. Bardzo dużo dziewczyn wtedy urodziło, w pierwszej połowie listopada (jeśli spojrzyj na tabelke na 289 stronie, w której mamy wpisane mamusie i brzuchatki z datami porodów) i większość z nas opisała swój poród to możesz porównać różnice i co nie co się dowiedzieć zwykle opisy porodów to te dłuższe posty więc łatwiej je znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje!!!!!!:):)wezme sie za czytanko:)a mam jeszcze jedno pytanie..obecnie mi sie pochorowało no i oczywiscie tutaj zalecany jest paracetamol:(:(staram sie leczyć domowymi sposobami mleczko z miodkiem i czosnkiem,herbatka rumiankowa z cytrynąi miodem..nic nie pomaga:(:(:(:(boli mnie strasznie gardlo a kaszel mam tak przerażajacy że wszystkich w nocy budze:(możecie w tym też mi pomoc??jeżeli sie nc nie poprawi pojde jeszcze raz do lekarza ale nie chce brac antybiotyku:( pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena ja tez chorowalam w czasie ciazy i pilam tez mleko gorace z miodem, no i duzo czosnku :-)mi pomoglo ale dopiero po tygodniu.Jesli nic nie pomaga to lepiej idz do lekarza.Jezeli to cos powaznego to nie przepisze paracetamolu, pewnie da antybiotyk,ktory nie zaszkodzi dzidzi wiem ze takowy jest:-)bo kolezanka brala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilcia - powinno to byc normalne, pepuszek wilgotnieje tuz przed odpadnieciem kikuta pepowiny, niemniej jednak jak przyjdzie polozna to jej to pokaz, albo zadzwon i zapytaj. masz sie nie stresowac wiec lepiej pogadaj z midwife albo hv :) ja mialam takiego dola ze jak pepek zaczal wilgotniec to sie zalamalam i to bylo apogeum depresji poporodowej w moim wydaniu. wylam pol godziny wierzac, ze dziecko pojedzie znowu do szpitala. pepek zostal obejrzany przez polozna, a nazajutrz w pampersie znalezlismy odpadniety kikut... selena1515 - gratuluje ciazy!!! jak masz jakies pytania to pisz, na pewno ktoras z nas odpowie :) od razu pisze, ze za nic nie placilam, a w ciazy mialam darmowe leki. usg w 13-14, 22-23 tc, a poza tym jak jest jakies zagrozenie. reszta w duzej mierze zalezy od szpitala. o prawach pracowniczych itp. to pewnie juz wiesz, skoro to juz 23 tc. trzymamy kciuki i powodzenia! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta :D podam Wam fajny przepis na zapiekankę z pora,sera i bekonu - jest smaczna dziś robiłam na obiad i wszystkim smakowała :D składniki ; 1 op. ciasta francuskiego(ja zużyłam półtora) 1 kg porów,40 dag bekonu,40 dag pomidorów,pół pęczka pietruszki,6 jajek,10 dag startego żółtego sera,1 szkl.śmietany,3 surowe kiełbaski,20 dag żółtego sera w plastrach(miałam tarty - według mnie bez różnicy)sól,pieprz,1 żółtko,tłuszcz do formy sposób przygotowania ; pory pokroić w talarki,sparzyć,odcedzić,osączyć Bekon pociąć w plasterki,wysmażyć.Pomidory i natkę pokroić. Jajka roztrzepać widelcem,wymieszać ze śmietaną,natką i startym serem.Doprawić przyprawami.Tortownicę posmarować tłuszczem,wylepić ciastem,tak aby wystawało ponad brzegi.Z kiełbasek wycisnąć masę i rozsmarować ja na spodzie.Ułożyć pory,ser,bekon i pomidory.Każdą warstwę polać masą jajeczną.Wystające brzegi ciasta zawinąć do środka i posmarować je żółtkiem.Piec 1,5 godziny w temp.175 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, nie mam neta i pisze od sasiadow-uzaleanienie, coz, nie bede z tym walczyc ;) kamila juz pewnie za pozno ale moze nastepnym razem sie przyda :) KOTLETY Z PIERSI KURCZAKA piersi posiekac bardzo drobniutko, doprawic czym kto lubi i czosnkiem, dodac lyzke majonezu i starty zolty ser i odstawic do lodowki na kilka godzin (chociaz wiele razy robilam \'na swiezo\' i tez byly yummy :) ) formowac plaskie kotlety, obtoczyc w bulce tartej i smazonko.PYYYYCHA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena- ja tez sie leczylam domowymi sposobami i nabawilam sie zapalenia płuc no i musialam brac antybiotyki ale dzidzi sie nic nie stalo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza703
agnieszka75-Dzięki za odpowiedź i powiem więcej-ucieszyłaś mnie faktem, że te czkawki to z powodu łakomstwa Maleństwa. Może potem tak też mu zostanie i będzie szybciutko przybierał. Ale aby się o tym przekonać muszę jeszcze troszkę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena-ja rozchorowalam sie w 35 tygodniu i po 3 dniach lezenia w lozku przez tydzien bralam antybiotyki, ale slaba dawke-przepisane przez moja ginekolog z PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mamusie za rade.... połozna bedzie u nas w czwartek wiec jesli jutro bedzie bez zmian do poczekam na jej wizyte a tak pomijajac.... nadal walczymy z Michasiem nad cycem, co karmienie po 20minut zeby sie nauczył ssac ale uparty jak tatuś i ladujemy na odciągnietym mleku ....:/ zaczelismy od 40 ml a dzis byl na tyle głodny ze zjadł mi 90ml... powinnam chyba sie cieszyc ze ma apetyt... w nocy budzi sie 2 razy co jakieś 4 h każdy sie dziwi ze to anioł nie dziecko ... :) zobaczymy jak długo da mamie pospac w nocy :-P Jutro wielka wyprawa.... jedziemy z maluszkiem do urzedu zameldowac o jego istnieniu... a wlasnie co do wyjazdow .... jako juz doswiadczone moze pomozecie .... chodzi mi o wyprawe do Manchesteru i wyrobienie paszportu... z tego co wiem to jedzie sie i czeka sie w kolejce... eeech ale ile maluszek musi miec zeby mozna bylo tam jechać... jest jakiś okreslony wiek...2, 3 tygodnie?? ja to zarzucam pytaniami ... hihi dobra dosyc dobrego czas na sen.... milej cichej i spokojnej nocki życze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc i czołem :) ja to juz czolem po wykladzinie bede za moment ryla do wyrka... co za podly dzien!!! malo brakowalo a znowu wyladowalabym z Kuba na A&E. skonczylo sie na GP ( bo oddalam synowi swoj dzisiejszy appointment na ktory czekalam 2 tygodnie :O, ale czego sie nie robi dla wlasnych dzieci ). moj mlody dostal dzis takiego wysypu alergicznego ze nie wiedzialam co mam robic... serio, jeszcze tak zle to nie bylo. wygladal jak po pobiciu i wrzuceniu w pokrzywy. cala twarz w pokkrzywce, spuchniete usta i gule na glowce rodem ze \"startreka\". koszmar. no to juz sie rozpisalam... wlasnie wstal i wyje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Eli współczuję Ci,taka wysypka = straaaasznie marudny synuś trzymam kciuki za młodego i życzę dużo sił i cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochane za pomoc:):)przelezałam,przespałam cały dzień no i po 24 a ja wyspana:):)na noc zaaplikowałam sobie herbatke z rumianku z dodatkiem miodu i cytrynki.fajnie rozgrzewa:) Dzidzia ma cos z mamusi nawyków kopie nocami a w dzień cisza..mam nadzieje ze jak juz sie urodzi troszke się to zmieni:)achhh juz nie moge się doczekać:):)po tak długiej przerwie w domciu bedzie maleńka kruszynka:):)synek ma 9 lat ale jest bardzo podniecony faktem ze bedzie starszym bratem:):) dopijam herbatke i do wyrka pozagladam tutaj czasami duzo ciekawych rzeczy moge sie dowiedziec no i moze uspokoje sie troche?i przestane sie bac porodu w uk:):) pozdrawiam Was mamuski:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa no i ide do lekarza juz nie ma na co czekac kaszel jest nie dozniesienia:(a trzyma trzy dni:(dobrze ze nie goraczkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×