Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Czesc dziewczyny :) wpadlam sie przywitac i przywitac nowe mamuski :) wrocilismy z Polski, dom niedlugo bedzie skonczony ... odwiedzilismy polskiego pediatre, ktory z mety powiedzial - uczulenie na bialko mleka krowiego - zmienil mleko i teraz musze isc zmienic je tutaj ... poza tym wszystko Mikolaj ma sie dobrze, bal sie w Polsce szczekania psa i piania koguta ale przyzwyczail sie w miare szybko do domownikow :0 ... teraz znowu jest z babcia w domu a ja pracuje :o ... na potowki (i nie tylko na potowki) rowniez polecam mycie w krochmalu :D ... ja teraz na te wykwity skorne Mikolaja myje go w mace ziemniaczanej :) ... moja mama myla mnie w niej jak bylam mala ... a z rumiankiem uwazalabym bo dzieciaczki moga byc na niego uczulone, ja bylam dlatego nie moglam byc myta w popularnym niegdys mydelku rumiankowym a wlasnie w krochmalu :) Niulek 9 mieisecy tylas teraz 9 bedzie chudla, ja zawsze tak sobie zakladalam i tlumaczylam :) i sprawdzilo sie... tylko brzuszek zostal ale na to trzeba cwiczyc :) ... trzymaj sie i cierpliwosci - bedzie dobrze :) milego dnia :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Oleniga-tak to tutaj jest z tymi lekarzami-sami nic nie wykrywaja i zawsze jest "fine",ale najlepiej dziala wytlumaczenie, ze w Polsce lekarz stwierdzil to i to i przepisal to i to. Nikt mnie nie bada tylko od razu mi przepisuje, swoja droga sprobowalby nie skoro on mowi, ze tego tutaj nie ma a ja mu udowadniam, ze widocznie zle sprawdza w swoim komputerku bo jest w ksiazce lekow w aptece. I tak wyszlo na moje :D Dziwi mnie tez, ze oni tutaj wierza we wszystko "na slowo". Mojego M lekarz jeszcze ani razu nie widzial a leczy go na nadcisnienie od prawie roku :D Po prostu podeszlam do rejestracji powiedzialam ze w PL sie na to zaczal leczyc i potrzebuje takie i takie leki. Na nastepny dzien recepty juz czekaly do odbioru. To dopiero leczenie ;) Ale przynajmniej tutaj za leki sie nie placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie moge sie doczekac kiedy Franka zobaczy wreszcie jakis pediatra z prawdziwego zdarzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga witaj, fajnie masz że domek już niedługo skończony super, a co do mikołaja to żademn lekzr nie wpadł na pomysł że jest on na białko uczulony, może dlatego mu tak słabo to wszystko schodziło mimo smarowania bo cały czas miałą kontakt z białkiem, mamm nadzieję że teraz bedzie lepiej, pozdrawiam reszte mam , my sie szykujemy do wylotu wiec czasu mało , chociaż nie mam ochoty na ten wyjazd, ale musze żeby dzieci na wsi pooddychały a ja sie zanudzę na śmierć, pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ty Oleniga w Pl bylaś!a juz myslalam ze znowu sobie przerwe od nas robisz;) gratuluje domku! ja dopiero z 3 m-ce zobacze nasz. A co skazy Bialkowej - naprawde wspołczuję. Ale nei martw sie Oleniga, duża większość dzieci wyrasta z tego całkiem szybko. Ciekawe jak tutaj cie potraktuja z tą nowiną. Moj gp jak wspomnialam mu, ze polski lekarz o Zuzi krostach powiedzial jednoznacznie , ze to skaza białkowa, powiedzial zebym sie zdecydowala, ktorym lekarzom ufam ;p. No, wiadomo , ktorym, ale tutaj czesto nie mam wyjscia. No nic, powodzenia Ci życzę. jeszcze jedno, Zuzia dostala od GP mleko WySoy i już na koniec zaczęłam szperac w internecie i niestety, nie znalazłam tam dobrych opinii o tym mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae na na długo lecisz?.ja na 4 tyg sie zdecydowalam. stwierdzilam , ze jak coś bedzie nie tak, typu za długo i tak dalej to przynajmniej bardziej bede doceniac życie w Londku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borówka ja na miesiąc lece bo jeszcze chrzciny siostry załatwimy za jednym razem, ja już wiem że szybko bede tesknić a poza tym pewnie następny taki wypad najbliżej za rok, wy macie swoje domy w polsce to wam łatwiej my nie i dlatego od pewnego czasu czuję się tam jak nie usiebie, jak na wygnaniu jakimś pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK a dlaczego tu nie pójdziesz do polskiego pediatry? macie z nimi złe doświadczenia? my jedziemy w niedziele z małym do Coventry bo skończy 8 tygodni i ktoś polskim medycznym okiem musi na niego zerknąć czy wszystko ok. Została mi polecona doktor Dr n. med. Jolanta Czyżowska http://www.polskaprzychodnia.co.uk/lekarz.php?id=2 moje znajome były bardzo zadowolone z jej usług. Co do potówek to ja też nie pomogę myję Michała po spacerku i kilka razy dziennie w samej wodzie jak są upały jak mi się nie chce wędrować z wanienką to biorę do miseczki wodę i myje go całego wacikami, potówek nie ma na razie a przypuszczam ze go przegrzewam patrząc na te mamuśki z noworodkami bez czapeczek w samych pampersach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK a dlaczego tu nie pójdziesz do polskiego pediatry? macie z nimi złe doświadczenia? my jedziemy w niedziele z małym do Coventry bo skończy 8 tygodni i ktoś polskim medycznym okiem musi na niego zerknąć czy wszystko ok. Została mi polecona doktor Dr n. med. Jolanta Czyżowska http://www.polskaprzychodnia.co.uk/lekarz.php?id=2 moje znajome były bardzo zadowolone z jej usług. Co do potówek to ja też nie pomogę myję Michała po spacerku i kilka razy dziennie w samej wodzie jak są upały jak mi się nie chce wędrować z wanienką to biorę do miseczki wodę i myje go całego wacikami, potówek nie ma na razie a przypuszczam ze go przegrzewam patrząc na te mamuśki z noworodkami bez czapeczek w samych pampersach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam forumowiczki ja znow z pytaniem ,do tych ktore porod maja juz za soba powiedzcie mi prosze co sadzicie na temat epiduralu ? moj wielki dzien zbliza sie coraz wiekszymi krokami i przygotowuje sie narazie psychicznie jakos ciezko mi sie zmobilizowac do jakichkolwiek cwiczen,chociaz podobno ulatwiaja porod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnna,moze to i dobry pomysl poszukac takowego lekarza. Do Coventry to jak widze ponad 140 mil, kawalek niestety. Pozna jesienia mam zamiar pojechac do PL, zaszczepic malego i siebie przeciw ospie, sprobuje jeszcze wziac urlop jak sie uda i wrocic po Nowym Roku. Wtedy mialabym czas na badania swoje i Franka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hajka, oleniga! welcome back!!! ❤️ edyta b - ja nie mialam epiduralu i nie bralam go pod uwage z jednego powodu - nie wyobrazalam sobie, ze pozwalam sobie wkluc igle w kregoslup ;) moze ktoras z dziewczyn miala to ci poopowiadaja. Moje dwie kolezanki mialy podawany epidural i sa dzie sprzeczne opinie :) ok, ide poszalec na ebayu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx nie szalej- ja obstawiam 2 aukcje- koncza sie za 8 min- i sie wkurze jak mi je upolujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwie? to nie ma bata, budzet na dzis to 99p... ;) spoko spoko. napisz czy sie udalo :) ide na ksiazki bo wariuje bez czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag - gratulacje ;) ja musze koniecznie jakas robote dorwac, bo mi sie kosmetyki koncza ;) wtedy sobie poszaleje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i glupia pinda ze mnie- mialam dzis wizyte kontrolna w szpitalu- i przegapilam bo myslalam ze to jutro aaaaaa- a to wazne badanie mialo byc- i co teraz? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nie mogę usnąć. Ale nareszcie wyrzuciłam skróty klawiaturowe do innych alfabetów i ustawiłam "polskie" litery. I wielkie też! I mogę już pisać óęąćźż, jjjiiiihhahaa!!! Przed chwilą Maks mnie zawołał na przytulanie. Boże, jak ja uwielbiam ten zapach, nic tak nie pachnie jak małe dziecko... Mamoeli, przepraszam, dopiero doczytałam - czytam książki po francusku, w Polsce miałam lekcje polski za francuski, bo znalazłam w akademiku Francuzkę. Ale najlepsze jest słuchanie piosenek i surfowanie po francuskich stronkach - słówka same wchodzą do głowy :) Z tego wszystkiego ostatnio nie robię nic bo nie mam czasu, na dodatek zastanawiam się, czy się na serio nie wziąć za holenderski. Niestety, troche w Holandii pobyłam, bo mam znajomych Holendrów i coś mi sie widzi, że pewnie duński byłby łatwiejszy... Albo chiński... A... a propos Chin... Musze tam pojechać. Muszę, ponieważ na własne oczy muszę obejrzeć ichnie kaczki. To ewenement na skalę światowa. Co kupuję jakieś kaczki do kąpieli - czy to w Polsce, czy w UK, okazuje się, że - po pierwsze - są wykonane w Chinach, po drugie - plywają na boku... Coś w tym musi być... Muszę chińskie kaczki zobaczyć na wlasne oczy, to nie możę być przypadek... Idę się przytulić do podusi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta b :) moj porod trwal wiecznosc wiec gdybym nie dostala epiduralu i nie odpoczela przez 4h nie mialabym sily przec :( wiec to zalezy od sytuacji...epidural bardzo pomaga...czulam nogi...brzuch...tylko skurcze byly do zniesienia...ogolnie bardzo polecam ale tylko w przypadkach baaaardzo dlugiego porodu..i uwierz mi bedziesz wiedziala kiedy o niego poprosic ;) ewag...zadzwon tam jak najszybciej...i przebukuj napewno zrozumieja :) Podziwiam Was...chcialabym miec 5 min w ciagu dnia...czasu wystarcza na wiele ale zeby usiasc...to musze wykorzystywac czas na sen...powinnam sie dawno polozyc bo Kubus dosc czesto wola jesc w nocy ale musialam cos napisac...zapytac sie Was :) Kubus robi zielono-zolte kupki od wczoraj...jest grzeczny i nie ma boli brzuszka ale wola ciagle jesc...potrafi wisiec na piersi ok godziny. z 2h przerwy... :O co robic???? czy to normalne?? przypomnialo mi sie ze tego dnia zadlam haribo te zelki...przyznam ze zjadlam ich troche...czy to moglo mu zaszkodzic??? :O Ogolnie on jest taki kochany :) schrupalabym go calego gdybym mogla :) w ciagu dnia spi ladnie...ale w nocy potrafi nie spac przez 2h i po nakarmieniu ciezko go ululac do snu..znacie jakies sposoby? Przepraszam ze nie ejstem tak aktywna na forum jak bylam ale napisanie kilku slow na kompie graniczy z cudem...jak nie pranie to prasowanie..sprzatanie...opieka nad malym aaa no i spacer...udalo nam sie wyjsc wczoraj i dzis..pogoda dopisala. Wlosy juz zciete...jejku takie dlugie juz byly...ale nie zaluje :) tak mi jest bardzo wygodnie i nie wygladam jak ... (trzy kroplki :P) Tyle mialam pytan i zapomnialam :O moze mi sie przypomni jutro...ale prosze odpiszcie co robic z tymi kupkami??? bo sie starsznie martwie, Wielka buzka i milej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz przyszla kolej na chorowanie mojego drugiego dziecięcia. jeszcze nie rozgryzlam do końcas co jej jest. goraczka druga noc i nic wiecej... Niulek, ślicznie wygladasz. Ja też umowie sie do fryzjera :). mam dlugasne, pocieniowane, i sa juz za dlugie a moje wlosy niestety nie sa zbyt gęste, wiec juz czas na nie...A żelkow moja droga to Ty wiecej juz nie jedz, co najwyżej dwa :D. moja miala m.in. po coli zielona Kamila_b snilaś mi sie dzisiaj, a konkretnie Twoja Maja. wyszla sama z łóżeczka. Powiedz mi, mam szósty zmysł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie szalony dzień mieliśmy wczoraj, oby dziś był spokojniejszy. niulek żółte kupki są ok, ale zielone oznaczają ze jakiś składnik zaszkodził maluszkowi, po prostu musisz bardziej uważać co jesz i w jakich ilościach a wszystko powinno być dobrze. fryzurka świetna, teraz ja mam ochotę na zmianę :-) ale ja wam zazdroszczę tych domków w PL :-( przyznam szczerze ze myślałam ze ze mną coś nie tak, chyba uzależniłam się od eBaya. dobrze ze nie jestem sama :-) a co do epiduralu to ja nie miałam bo w sumie tak wyszło, ale wiem ze dużo dziewczyn go chwali. niestety nie wszystkim on odpowiada i są duże skutki uboczne. to zależy od organizmu borówka może to trzydniówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek super fryzurka :) kurcze mówisz ze wisi na piersi ciągle, nie masz suwaczka ale jak liczę to Kubuś ma 3 tygodnie? jeśli tak to macie pierwszy kryzys laktacyjny, nie daj się musisz zacisnąć żeby i pozwolić małemu jeść wg życzeń. To trwa tydzień i przejdzie, porostu on uczy Twoje piersi ile mu będzie potrzeba pokarmu. W przyszłym tygodniu tez będzie dużo zjadał ale będziesz miała już lepszy pokarm i pójdzie mu to znacznie szybciej, a będzie zjadał więcej bo będzie się przygotowywał do pierwszego skoku rozwojowego który ma miejsce w 5 tygodniu życia. Chcesz więcej informacji o kryzysach laktacyjnych i skokach rozwojowych? będzie ci łatwiej zrozumieć zachowanie Kubusia. Zielona kupka to żelki ;) ewentualnie jak przeziębisz dziecku jelitka to też jest zielona ale raczej w sierpniu to nie możliwe ;) Aga UK wiem że Polscy pediatrzy są również w Luton, Londynie, Manchester. My tez jesteśmy w trakcie kolejnego skoku rozwojowego i młody wszystkiego się boi, ech jeszcze z tydzień i polubi ten przerażający go świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek super fryzurka :) kurcze mówisz ze wisi na piersi ciągle, nie masz suwaczka ale jak liczę to Kubuś ma 3 tygodnie? jeśli tak to macie pierwszy kryzys laktacyjny, nie daj się musisz zacisnąć żeby i pozwolić małemu jeść wg życzeń. To trwa tydzień i przejdzie, porostu on uczy Twoje piersi ile mu będzie potrzeba pokarmu. W przyszłym tygodniu tez będzie dużo zjadał ale będziesz miała już lepszy pokarm i pójdzie mu to znacznie szybciej, a będzie zjadał więcej bo będzie się przygotowywał do pierwszego skoku rozwojowego który ma miejsce w 5 tygodniu życia. Chcesz więcej informacji o kryzysach laktacyjnych i skokach rozwojowych? będzie ci łatwiej zrozumieć zachowanie Kubusia. Zielona kupka to żelki ;) ewentualnie jak przeziębisz dziecku jelitka to też jest zielona ale raczej w sierpniu to nie możliwe ;) Aga UK wiem że Polscy pediatrzy są również w Luton, Londynie, Manchester. My tez jesteśmy w trakcie kolejnego skoku rozwojowego i młody wszystkiego się boi, ech jeszcze z tydzień i polubi ten przerażający go świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helou! A co to - wszyscy jeszcze śpią? (z chwalebnymi wyjątkami oczywiście...) :) Dziś Maks wstał niewyspany, bawił się z rozmachem takim, że obudził tatusia (mąż po nocce). Fajnie bylo, panowie pozajmowali się sobą a ja poprzeglądałam katalog z kosmetykami. Hm... Wychodzi na to, że potrzebuję około 560 funtów na same niezbędne drobiazgi... ;) Teraz ide zobaczyć jak wygląda sytuacja na allegro - poluję na książkę od ponad roku. Jest strasznie droga - ostatnio poszła za 152 zł :( Musi mi się udać jakimś szczęśliwym trafem, bo tak dużo to nie zapłacę. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czwsc dziewczyny! Ja znowu mam problem z kupkami :( Od kilku dni Gabrys robi zielone kupki i znowu mocno sluzowate.Zastanawiam sie czy to moze byc mleko.Daje mu Aptamil2.Czytalam ze czesto po aptamilu,albo bebilonie w polsce dzieci maja zielone kupki.Jak myslicie isc z nim do lekarza czy zmienic samemu mleko ? I na jakie...? Dzwonilam wczoraj do HV i powiedziala mi ze tak czasem jest i jak nie ustapi po kilku dniach to isc do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po urlopie. :) Narzekacie na slaby ruch na forum wiec postanowilam czesciej Was pomeczyc. Narzekam na samotnosc a przeciez Wy jestescie tutaj i w jakims stopniu mozemy sie prezciez poznac ;) a to juz cos :) Gratuluje Wszystkim Nowym Mamusiom!!!! :) 🌼 W Polsce bylismy u gina, zbadal, zrobil USG normalne i dowcipne- wczesniej mialam krwiaczka i skrocona szyjke i okazalo sie ze wszystko wrocilo do normy. :) 5.08 bylismy tez tutaj na USG. Potwierdzone: bedzie synus!!!! Jest dosc spory( 570 gr), zdrowy i bardzo ruchliwy :) Bardzo sie cieszymy!! :) :) Oby tak dalej! Czy macie gdzies swoje wyniki z USG z okolo 22-23 tygodnia.Jesli tak, jakie wymiary mialy Wasze Maluszki w tym czasie? Nasz wydaje sie byc o tydzien wiekszy ;) W Polsce poczynilam kilka ciazowo- dzidziusiowych zakupow. Kupilam wiesiolek, liscie malin, tantum rosa, sol fizlologiczna dla malego, kropelki na plesniawki, wyciag z buraka ( podobno dobry przy slabej hemoglobinie a taka mam ) itp itd Mam tez dobra wiadomosc: Witamine D3 mozna rowniez dostac bez recepty. Nazywa sie vitaD3. Jest w kapsuleczkach dozowanych po jednej dziennie wiec latwe w uzyciu. Nie mozna jej przedawkowac i podobno calkiem dobre w smaku wiec dzidzius nie wypluwa.Koszt 25 PLN za 30 sztuk. Jeszcze przed wyjazdem chcialam Wam zadac to pytanko ale zapomnialam. Ile wynosi macierzynskie netto? Co jest od niego odliczane? Podatek i NI? Ostatnio zauwazylam ze wszedzie podana jest wysokosc brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1 o mało nie posikałam się czytając Twoje wywody na temat chińskich kaczek, powiem szczerze ze teraz czuję nieodparta konieczność nabycia takowej, dobrze że mam dziecko, będzie na kogo zwali zakup kolejnego zwierzęcia domowego. Jejuuu muszę młodego uśpić w samych bodziakach bo nie daje sobie obciąć paznokci w stopach, skopał mi całe cycki a pazury jak miał tak ma. lucilla29 znajomi swojej 3 tygodniowej córce sami dobierali mleko metodą prób i błędów, ja bym się chyba bała, ale przy starszym dziecku sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×