Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

magdae-byc moze tak zrobie, ale jeszcze napisalam do ebaya,zobacze co odpisza. A co do becikowego to wiem, ze ten przepis z karta ciazy wchodzi w zycie od listopada 2009 dla kobiet ktore wtedy beda w ciazy-wyslalam chyba linka na ten temat kilka stron wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza703
kate79-jeśli bardzo zależy Ci na zmianie nazwiska to możesz to zrobić (ale nie musisz). HO wyślij do Durham. Pracuje w biurze i wyrabiam HO dla nowych pracowników i zawsze wysyłam właśnie tam. Jestem za tym aby to zaktualizować, bo ma się święty spokuj). A ja mam pytanko z podobnej beczki bo próbowałam dzwonić sama i się dowiedzieć ale nic z tego. Też chodzi o zmianę nazwiska ale tym razem w rezydenturze. No i chcę zgłosić również mojego Cudaczka Piotrusia. Po pierwsze nie wiem jakiego formularza uzyc a po drugie jeśli skorzystam z tego co za pierwszym razem czy moje rezydentura będzie liczyła się od początku czy będę miała kontynułację (na stare nazwisko mam już 3 lata). Pozdrawiam wszystkie Brzuchatki i Mamuśki. Pierwszym życzę powodzenia w rozwiązaniu a Drugim wytrwałości w wychowaniu, szczególnie tym świeżym Mamcią no i gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eaudeglos ja poszłam tydzień po tym jak się dowiedziałam, ale ja zaszłam w ciążę pod opieka kliniki leczenia bezpłodności i musiałam jak najszybciej się dowiedzieć czy serce bije żeby leki odstawić. z tego co wiem to gp kieruje na usg tez jak ktoś ma jakieś bóle w podbrzuszu, żeby wykluczyć ciążę pozamaciczną lub gdy ma za sobą jakieś poronienia. w innych przypadkach i tak każą czekać do 12 tyg na wizytę u położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza703 ja kiedyś do nich maila pisałam co prawda w innej sprawie i odpowiedzieli bardzo szybko, wiec może też spróbuj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze aga uk poszukam, ja ma czas do konca września wię może ta karta nie bedzie potrzebna, sama nie wiem czy składac ten wniosek bo narazie nie chciałąbym meldować dziecka w polsce tak tylko głośno o tym myśle a mam czas do konca wrzesnia, co do child benefit my czekaliśmy bardzo długo od początku pażdziernika do końca grudnia lub początku stycznia, i maja czas 26 tygodni nieważne czy jest to nowe zgłoszenia lub jakieś zmiany pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga doczytałąm dzięki czyli w razie czego się załapie, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka2021
mam pytanie do mam... Jak tutaj wyglada porod a konkretnie jak to wyglada jak juz przyjedziesz do szpitala to od razy cie biora do osobnego pokoju na porod a pozniej jak z noworodkiem caly czas jest z toba na oddziale i ty sie nim zajmujesz i jak wiele kobiet jest na oddziale?? PLZ...odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to i ja się pochwalę :) też sprzedałam swój wózek :) bo mi się znudził i kupiłam już Quinny,jestem zadowolona jak dla mnie super wózek, a na swoim straciłam w 6 miesięcy tylko 3.96 :D No i jeszcze się pochwalę moją córcią malusią :) która dzisiaj podpierając się rączką pierwszy raz sama usiadła iiiiiiiiiii siedziała,siedziała chyba z 5 minut :) Aga uk też miałam teraz taką przygodę na ebay kupiłam nowiutki fotelik concord ultimax za 20 funtów :D normalnie kosztują od 130 do nawet 170 funtów i też było kup teraz za 119.99 ale potem zaczęli licytować i ja go wygrałam za 2 dyszki :D cieszyłam się strasznie i do dziś nie mogę w to uwierzyć bo już oczyma wyobraźni widziałam jak mi stówka z konta za fotelik ucieka,walczyłam tydzień z panią,ale dziś napisała,że go mi wysłała :D Anulka ja jak przyjechałam na porodówkę to miałam już skurcze co 1,2 minuty,od razu wzięli mnie do osobnego pokoju,położna zrobiła szybki wywiad,przedyskutowała szybko plan porodu i spytała czy chcę,żeby mnie zbadała,cały czas była przy nas a gdy miałam zacząć przeć zawołała drugą która miała się zająć maleństwem po porodzie. Gdy już urodziłam dały mi córcię na piersi,przykryły ręcznikiem i tak sobie leżałyśmy z 30 minut w tym czasie urodziłam łożysko,jedna położna zajmowała się dzidzią (prawie cały czas była u mnie na rękach) a druga mną sprawdziła wszystko,a potem mnie o wszystkim poinformowała.Po jakiejś godzinie (tak mi się wydaje,nie kontrolowałam czasu) przyszła pomogła mężowi pozbierać nasze rzeczy i przewiozła nas do wielkiej łazienki,mała spała w szpitalnym łóżeczku,a ja miałam się wykąpać.Następnie zaprowadzono nas do sali w której już zostałyśmy do końca pobytu w szpitalu,leżałyśmy tam w 4,dziecko było cały czas ze mną,pielęgniarki bardzo miłe i pomocne Tak w wielkim skrócie to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza703
Anulka2021-z tym porodem to różnie bywa. Jeśli przyjedziesz do szpitala i będziesz miała już dość duże rozwarcie to dadzą Cię od razu na salę porodową a jak nie to na przedporodową lub odeślą do domu i będą kazali wrócić później. Po akcji porodowej Dzidzia zostaje z Tobą przez cały czas. Leżysz na sali 4,3 lub 2 osobowej albo sama (ja miałam to szczęście w nieszczęściu, że byłam sama bo mnie zacewnikowali po porodzie :P) Jeśli będziesz miała jakieś problemy z Maleństwem możesz wezwać kogoś kto się akurat Tobą opiekuje i zawsze służy pomocą. To jest opis na moim przykładdzie i w szpitalu w którym rodziłam-może w innych szpitalach jest inaczej ale zapewne podobnie. Głowa do góry, będzie dobrze-no i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja już od wtroku z Szymkiem w domu. Musiałam się trochę do kupy pozbierać. Nie wiem czy Czarolinda dała znać. Szymek urodził się 25.07 o godzinie 23.57 przez cc i ważył 3640 gram. A Szymek słodki i spokojny. Prawie dziecka nie mam Karmię go piersią i nie ma problemów z przystawianiem. Mały wiedział od poczotku o co chodzi Jak będę miała więcej czasu to skrobne jak to było u mnie. Dodam, że bardzo podobnie jak poród Niulek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo to gratuluje tego fotelika, tylko ze u mnie od 4 dni nic nie odpisuje na maila, w koncu wydobylam jej telefon przez ebay i dzwonilam z 3 roznych numerow i nic. Pmietam,ze jeszcze przed aukcja mowila, ze jej maz w przyszlym tygodniu wyjezdza na misje do Afganistanu. Czyzby zabrala sie z nim.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silme achh ten termin sie zmniejsza ale to dobrze bo przynajmniej mobilizuje to mojego M do szybkiego dzialania dzisiaj razem z kumplami z pracy robili w domu a ja pakowalam do katronow rzeczy jezzzuuu ile tego jest:(dlaczego tak sie termin zmienia??hmm moja lekarka w trakcie robienia usg powiedziala ze prawdopodobnie bedzie to 31.08 ze wzgledu na wielkosc dziecka (ona w 32 tyg.wazyla juz 2300) no i mala jest juz glowka w dol ulozona swierdzila ze jest juz gotowa do wyjscia noo ale niech sobie tam posiedzi przynajmniej do czasu kiedy skonczymy przynajmniej dwa pokoje..a tam....skrobanie,zdzieranie,malowanie...i konca nie widac:(..dobra lece spakowac jeszcze jeden karton i spac..padnieta juz jestem ze uuuaaa:(:(trzymajcie sie cieplo..pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry co wy wszystkie jeszcze spicie?ja juz po sniadanku:) i zagladam co jakis czas na forum a tu pustki;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem i ja 🖐️ netu nie mielismy bo znow wszystklie kable zapierdzielili i to trzeba 3 facetow tegich by to ukrasc jest trak ciezka studzienka i kable gleboko polozone no ale dla Polaka nic trudnego wczoraj 4 godziny na nowo musieli klasc nowe kable. jesli chodzi o becikowe jednorazowe w kwocie 1000 zl bylam w 2 biurach i rozmawialam z kierownikiem Ops i byla tam Pani ktora pracowala na wyspach wiec tak. niestety nie nalezy sie pomimo tego ze nie musialam nawet dziecku Nip-u wyrabiac co mnie zdzwilo zeby wyrobic nip musza rodzice byc z dzieckiem zameldowani na stale.Jesli pobralam w UK SMG jakos tak sie piesze czyli to w kwocie 500 funtow to nie mozna starac sie o becikowe pani poinformowala mnie ze duzo polakow klamie na oswiadczeniach iz nie otrzymalo zadnej pomocy pienieznej z tytulu urodzenia dziecka ,ale ze beda scigac z tego tylulu i beda kary najgorsze jest ze w eilu biurach w polsce maja bardzo maly zasieg informacji szok :O chcesz cos sie dowiedziec idz pod pokoj nr 3 zadajesz juz inne pytanie idz po pokoj 7 itd itd paranoja :O bylam w szoku a napialam sie na ten 1000 :O ale oblizalam sie ze smakiem pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem :) laskawie sie przed chwila raczylam obudzic heheh.w domu pustki, wszedzie leza jakies zakupy...chyba musze zaczac wstawac wzesniej :P magdae ja sprzedalam wozek za 185 + P&P czyli w sumie spoko :) kilka dni temu poszly tez wreszcie bundle ciuszkow malego, i tu zostalam mile zaskoczona!za ciuszki nie mozna liczyc na zbyt wiele bo jest tego na ebayu tyle ze szok.przed pojsciem spac zostalo 20 min do konca aukcji ale nie chcialo mi sie czekac a 11 f juz i tak bylo wiec bylam happy.wstaje rano a tam paka poszla za...£26 :D i to rozumiem :) dobra, ide trzasnac jakas bagietke na sniadanko zanim towarzystwo wroci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za bledy :O a ja tez sie pochwale ze moja ksiezniczka siedzi sama sobie :) i rzuca zabawki dookola i trzeba jej podawac jak sie tego nie zrobi jest przeslodki pisk :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka napewno chodzi Ci o NIP? czy pesel? moze mi sie porabalo cos ale nip to numer identyfikacyjny podatnika a dziecko podatkow nie placi?noe nie wiem, to takie moje chlopskie rozumowanie, bo pamietam jak kilka lat temu sama bylam w urzedzie skarbowym pytac o moj nip i dostalam info ze nie mam zadnego bo nie pracowalam nigdy w pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka z twojego posta zrozumiałam ze jak ktoś nie dostał SSMG to może się starać o becikowe?? ja nie miałam zamiaru się starać o becikowe w PL ale tutaj tych 500 tez nie dostanę, to może tam miałabym szansę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo gratulacje sprzedaży i zakupu wózka, i gratulacje dla córeczki !! 🌼 agauk-mam nadzieje że się szybko sprawa wyjśni selena szybkiego spakowanania sie!! a co do wielkośći dzieci na końcówce to najabrdziej miarodajne jest usg do 13 tyg a potem już się za bardzo nie ustala daty porodu bo z reguły wychodzi że dziecko starsze, przecież jedno może mieć 3300 i może być starsze od tego co ma 3900 , ja miałąm raz ustalony termin porodu i się tego trzymali do końca, ale może akurat u ciebie jest starsze lolliboy -widze że ci nieżle idzie na ebay, mi nie za bardzo co miałąm to sprzedałąm a reszta do siostry idzie patinka to mówisz że raczej nici z tego becikowego, no trudno, spytać spytam u nas ale to już raczej dla formalności, chociaż to becikowe jest za urodzenie obywatela a to w angli jak sie kwalifikujemy z dochodów wiec już sama nie wiem. gratualacje dla małej patinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza 703- bardzo dziekuje ci za odpowiedz, mam nadzieje zedojda do nich te moje papiery, Masakra z ta zmiana nazwiska tutaj, wszedzie juz pozmienialam jeszcze tylko ten Home Office. a dowiedzialam sie ze musze zmienic tam nazwisko bo inaczej jak urodze to nie dostane benefitow na dziecko.... a wlasnie jestem w ciazy tam sie wcale dodzwonic nie idzie... co za dziady... tylko kase garna z wiszenia na linii :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie o pesel :p i poknocilo mi sie :) silmel sorki jesli pomylilam nick jesli nie dostalas tutaj tych 500 f to mozesz starac sie o becikowe ale musisz m8iec POLSKI pelny akt urodzenia dziecka co do peselu jedna pani mi mowila ze nie ma problemu ze nie potrzebuje go a 2 ga pani mowila ze miesaic oni czekaja za tym numerem bo tyle to czasu to trwa.No i musiscie byc zameldowani na stale z dzieciatkiem :) wtedy skladacie dokumenty w odpowiednim urzedzie :) w dokumentach potrzebny jest Nip i pesel rodzicow adres zamieszkania akt urodzenia dziecka.U mnie juz odpada chociazby ze maz jest Turkiem bo musialaby miec wize na staly pobyt w polsce aby starac sie o becikowe troche smieszne no ale taki maja wymog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae dzieki :) wlasnie juz trace cierpliowsc bo u mamy nie mam zadnych wynalazkow typu krzeselko do karmienia itp tylko lezaczek a ona siedzi i rusza sie macha rekami wiekszosc jedzenia laduje na wlosach :O rekach :O innych czesciach ciala nie mowiac juz o meblach :O Ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae no wczoraj z tym pakowaniem troche przesadzilam:(:(walnelo mi cos w kregosupie i ledwo chodze:(:(a chcemy sie wyniesc stad do 2.08 zeby rantu nie placic..inaczej wyjda nas oplaty za dwa mieszkania a w to miejsce mam lodowke lub cos innego.. a co do terminu to ja trzymam sie tego na 3.09 wiesz jest tez mozliwosc ze pochrzanilam cos z data miesiaczki bo przed obfitym mialam plamienia i w sumie to nie pamietam konkretnej daty no ale od 20.08 torbe juz bede miala spakowana:)ok lece cos zrobic w miare moich ruchowych mozliwosci..trzymajcie sie cieplutko... aaa dziewczyny nie orietujecie sie czy na farbe akrylowa zagruntowana moge polozyc tapete??bo kurcze jest to kolor krwistej czerwieni i cos czuje ze zadna farba mi tego nie pokryje a drapac to...to bedzie masakra:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo, super, ze malutkiej sie polepsza. A swoja drogą, wiesz o co chodzi z ta Hani wysypką?Moja starsza z kolei ma paskudnyh kaszel +zaczerwienione lekko gardlo. Nic wiecej. Też podejrzana sprawa, bo przeziębienie to raczej nie jest. Pewnie wirus. Witamy Lollibelly. Ładnie to tak tyle czasu sie nie odzywać?! Ebayowe dziewczyny, powiedzci emi, proszę, czy nie mając telefonu stacjonarnego mogę otworzyc konto na ebay?tyle co ja widze to nie bardzo. Może znacie jakiś sposob by to zrobić/ominąć?chcialam sie pozbyć paru rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie przypominam, że ktoś mial nam sę pokazać w czarnych włosach i zapomniał.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka2021
A MOZECIE MI JESZCZE POWIEDZIEC KTO ZAJMUJE SIE DZIECKIEM PO PORODZIE TZN KAPANIE I PRZEWIJANIE ITD TU W UK W SZPITALU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka no nie bylo mnie bo wyjazdy 2 do pl + praca keep me busy :) a konta bez telefonu nie otworysz, nie ma bata.niestety.ja sprzedaje z konta koezanki-to chyba jedyna ocja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki lolli, a mialam nadzieje ze jest sposob. Nie chcialam z czyjegos konta korzystac ale jak juz nie mam wyjścia... może by tez tak do pl poleciec...Zawsze mnie nachodzi okropnie na wyjazd jak ktos do nas przyjedzie z pl. wczoraj byl teść, zabrał wszystkie swoje dzieci oprocz mojego męża, i tak mi sie przykro zrobilo,ze tak sobie jada wszyscy a my tu zostajemy. jeszcze raz ktos do nas przyjedzie i zabiore sie z nim jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka niestety nie wiem co było przyczyną wysypki Hani :O przyszła sobie razem z gorączką,posiedziała tydzień i teraz schodzi :O Hania ma jej jeszcze troszkę na ciele,ale teraz jest w kolorze skóry i nie gorączkuje,a ze szpitala zadzwonili i powiedzieli,że wymaz z gardła wyszedł dobrze,nie ma żadnych bakterii i nie mam się czym martwić. A jeśli chodzi o konto na ebay to ja założyłam na numer telefonu koleżanki :) zadzwonili do niej,podali kod,ona do mnie,wklepałam i sprzedaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×