Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

sama sobie-do paszporu potrzebny jest akt urodzenia(do pierwszego paszporu tutaj wystarczy brytyjski,potem juz z polskiego USC),oboje rodzicow i dziecko w konsulacie,dokumenty tozsamosci rodzicow, czeka sie ok.6 tygodni. Dziecko ma oczywiscie polskie obywatelstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama sobie- do paszportu potrzebne jest:wizyta w konsulacie obojga rodzicow wraz z dzieckiem,dokumenty tozsamosci rodzicow,zdjecie paszportowe dziecka,akt urodzenia(za pierwszym razem wystarczy brytyjski,za drugim musi byc z polskiego USC). Czeka sie 6 tygodni. Obywatelstwo rzecz jasna polskie. W konsulacie w Manchesterze umawiasz sie mailowo na wizyte, nie wiem jak w LOndynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry ale musiałąś od razu te butelki pokazać czy dopiero jak torba przeszła przez prześwietlenie wyszło że masz wode i dopiero wtedy pokazałas i próbowałaś? dziękuje za gratulacje, miłej nocy naprawde pusto na forum może mamy są na urlopach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja głupia wyprałam wózek na wylot, mam nadzieję że mi nie pobrudza albo zniszczą/ cherry a mleko mogłas wnieść, przecież to proszek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdae, butelki od razu wlozylam w woreczki, ktore sa na plyny przy przejsciach do odprawy. Jak ich nie pokazesz, to skaner na pewno wykryje i pozniej grzebia w bagazu. Najgorsze jest to, ze wozek trzeba zlozyc i tez przepuszczaja przez skaner. Ja kupilam takie duze worki jak na smieci i przed samolotem wlozylismy w nie wozek ale jak wracalismy to maz zapomnial tych workow i niestety doopa, wozek brudny i raczka, ktora jast okryta taka pianka, pozadzierana, strasznie zla bylam. Poszukaj takich workow na 120l, my zaloylismy dwa. Druga sprawa, jezeli lecisz sama, to ciezko wszystko samemu ogarnac. Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynu ja sie zamelduje i pozegnam na jakis czas bo jutro juz przeprowadzka a nie wiem czy tam neta bede miala..jest jeszcze mase roboty narazie mamy gotowy jeden pokoj ale juz wole tam siedziec tym bardziej ze dzisiaj nasz landlord chcial kase za czynsz oczywiscie nie chce mu placic bo w to miejsce mam lodowke lub cokolwiek. ostanio sie przepracowalam:(:(a wczoraj dostalam niesamowite skurcze az na czworaka wyladowalam z bolu ale uspokoilam sie i przeszlo boje sie ze przez ten remont urodze wczesniej..a malej pokoj jeszcze nie gotowy:( trzymajcie sie dziewczyny pozdrawiam cieplutko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakarima
Witam drogie Panie! Chcialabym sie zwrocic z prosba o porade. Jestem w czwartym miesiacu ciazay. Pracuje na full time od poltora roku. Moja sytuacja finansowa nie jest zbyt ciekawa, gdyz moj partner nie pracuje i nie przysluguja mu zadne swiadczenia. Sytuacje materialna mam niezbyt ciekawa. Po oplaceniu czynszu i rachunkow niewiele zostaje nam na zycie. Ja takze nie dostane zadnych srodkow finansowych od panstwa poniewaz pracuje w pelnym wymiarze godzin. Moja praca jest bardzo ciezka jak dla kobiety ciezarnej ( sprzatanie w hotelu) i zastanawiam sie czy nie byloby lepiej jakbym odeszla z pracy. Nie wiem co bedzie bardziej korzystne? Prosze o pomoc jesli ktos ma pomysl... Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK dzieki za odpowiedź :) tylko jeszcze dla uzupełnienia: o co chodzi z tym 2 razem? kolejny paszport gdy dziecko się zmieni/urośnie? Manchester pasuje bo akurat niedaleko mieszka, no jeszcze Liverpool ewentualnie, ale tam chyba nie ma konsulatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama sobie-akurat mialam mowic,ze tu znow pustki :) Paszport jest wazny na 1 rok i kolejny paszport moze byc wydany na podstawie aktu urodzenia z polskiego USC,czyli brytyjski akt trzeba przetlumaczyc i zaniesc w PL do USC. Mozna tez oczywiscie zlozyc o ten kolejny paszport w PL jakby sie bylo dluzej. A co manchesteru to sprawdzcie na ich stronie czy to jest wasz rejon-no i trzeba napisac do nich maila z prosba o ustalenie terminu zlozenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest ich rejon, mieszkają w połowie drogi między Manchesterem i Liverpoolem. o tym zgłoszeniu już wie, w sumie chciała się już umówić bo termin jest chyba miesiąc (albo tak zrozumiała) no ale młody ma być za 2 tygodnie tylko pytanie czy nie będzie chciał posiedzieć dłużej u mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Uk jak tam Twój wózek ? ja dostałam dziś fotelik i jestem cała happy :) A forum to nam chyba umiera :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie a możesz napisać gdzie mieszka Twoja kuzynka,bo z opisu to tak wynika,że mieszkamy gdzieś blisko siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, czeka sie miesiac na termin,mysmy poczekali az maly bedzie troche wiekszy zeby go zabrac w podroz,chyba ze wam sie bardzo spieszy,ale moze za wczesnie tez nie ma po co,ostatecznie im szybciej wyrobicie paszport tym szybciej traci waznosc. Frugo,ciesze sie,ze masz juz fotelik :) Do mnie kobieta laskawie napisala w piatek wieczorem, ze.....maz ja zabral na krotkie wakacje przed wyjazdem do Afganistanu i od tej pory...cisza :D A co do forum to faktycznie, niedlugo bedzie taka frekwencja jak na "porod w anglii" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki JennaS...............20.07.2009......40....Derby........ ...syn....Szymon(chyba) Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Silme..................04.08.2009......40........Bristol ...........Adaś Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Selena1515...........03.09.2009.....32....Hatfield...cór cia Alicja.... edyta b .................07.09.2009......34....barnsley... ....synek Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009.....20.......Bedford ..Adas/Lenka Ewag...................12.12.2009......4.......London... .............. figleaves ..............17.03.2010 .....7.....Gloucester .............? Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..córka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......córeńka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....córecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...córeczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek edyjus......03.03.2009....3320....Welwyn Garden City....Maksymilian anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...córcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....córeczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel smart231........12.04.2009......3750...Londyn......... ....Ada magda_g........26.04.2009......3220....H/C......córka Maja, Magdalena bes................1.05.2009......4250......Swindon..... ......synek Bartuś EmilciaWakefield...14.05.2009....3800....Wakefield...... ..synek Michał maryska 2maja.....15.05.2009....3560....Birmingham.......Filip annnnnnna......16.06.2009......3360.....Nottingham... synek... Michał Aleksadra188....28.06.2009...3800.....Hereford...synek.. .Alex Cebi.................26.05.2009...........Bedford.... ....Jas mysza703...........11.07.2009....3420....Ormskirk....... Piotruś Henryk czarolinda.........14.07.2009.......4000...liverpool.... ....Weronika gosiaczeko5.......17.07.2009..........Luton....Mateus z /Martyna ? Niulek25............19.07.2009... 3650...Birmingham....syn..Jack(Kubus) aga_nton.........23.07.2009....4000....Northampton.....s yn.....Patrick GaGa_..............25.07.2009.....3640....Birmingham.... syn....Szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku:) dzisiaj mi nie do śmiechu noc tak samo ciężka jak ostatnia.. ciężko się przewrócić a jeszcze ciężej leżeć na jednej stronie dłużej niż 10 min. Wszystko boli i chodzić też już ciężko.. Znowu będę pół dnia chodziła z oczami na zapałki. Coś ci synkowie się nie spiesza na świat.. Od dziś jestem overdue:( bo raczej nie sądzę żeby dzisiaj miało się cokolwiek wydarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie orientujecie się czy wózek głęboki tez każą przepuszczać przez skaner?? Mój jest tak wielki że chyba by się nie zmieścił.. Na dodatek jest jasny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszka w Chorley; chcą przyjechać do Polski chyba w październiku, więc dlatego taki pośpiech z tym paszportem. wszystko zresztą zależy od tego jak będzie się czuła, bo planują przyjechać samochodem a to może być męczące. Później oboje do pracy i nie będzie czasu przyjechać pokazać małego dziadkom :) to jak już tak dopytuję to jeszcze jedno techniczne: czy tam też praktykują nacinanie bez pytania i w każdym przypadku? bo u nas to raczej tak, a chyba po takim nacięciu trochę gorzej się goi (tak mi kumpele opowiadały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak w innych szpitalach ale w moim nie nacięli nikogo od 4 lat.. tutaj raczej są temu przeciwni, ale jak to wygląda w praktyce to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry-dzięki za tak cenne rady, poszukam takich worków do wózka, i ma nadzieję że znajde te worki przy odprawie chociaż jeszce nigdy ich tam widziałam, jeszcze raz dzieki jakoś muszę dać radę sama co zrobić jak tak wyszło selena powodzenia na nowym faktycznie forum zamiera pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej dziewczyny co was tak zaniemoglo?No co tam u was ciekawego ;) samasobie to prawda, ze tutaj nie nacinają, robia to w ostateczności, kiedy dziewczyna już trochę sie pomęczy z wypychaniem dzidzusia to jej pomagają i nacinaja. robia to w strandardowym miejscu a gdy pekasz to w tym najcieńszym , ktor e szybciej sie zagoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello!!!!!🖐️ Pamietacie mnie jeszcze?pisałam z Wami na forum dosc krótko ale dluuuuuugp Was podczytywałam za to :) Wróciłysmy z Polski,po bardzo długich wakacjach:) Moja Olenka niedługo 8 miesiecy konczy,ale ten czas leci prawda?Troche Was teraz poczytam ,zeby wiedziec co tu teraz ciekawego u dzieczaków i ich mamus. milego dnia wszystkim i buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry oddałaś wozek bapośrednioo do samolotu, czy przy odprawie? rzucaja tam wszystkimi bagazami wiec dziwne nie jest. trzeba je dobrze zabezpieczyć. jestem bardazo zainteresowana tematem bo wyobraźcie sobie, ze kupilam bilety do pl. na pazdziernik, w obie str. chociaz pod koniec roku mieliśm,y wracać na dobre :D lolli, bezskuteczne twoje zniechęcanie;) bede miala inne spojrzenie i energie do zycie tutaj, bo juz mi sie tu pzrykrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jedzenie typu chleb czy wafle ryżowe dla ddziecka bez problemu można brac na pokład tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silme, wozek, ktory mozna zabrac do samolotu bez dodatkowych oplat musi byc w pelni skladany, a wozki z budka raczej sie nie skladaja, moj sie nie sklada, wiec wzielismy spacerowke. Borowka, zlozony wozek oddalam przed samolotem. Magdae, oczywiscie ze takie jedzenie mozesz wziasc na poklad. Przypomnialam sobie, ze mozna kupic takie pokrowce na wozek. Ja znalazlam na nasza spaerowke za £25 nowy ale jeszcze go nie kupilam, mozesz poszukac na ebayu, w ostatecznosci zalozysz duzy worek na smieci i tez powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry to mnie trochę zmartwiłaś bo ja chciałam z maluszkiem lecieć, a 3 miesięcznego przecież nie posadzę w spacerówce.. zostaje nam chyba w takim razie tylko podróż autem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Nie mam troszkę czasu ani sił żeby z Wami pisać. Dopadło mnie zapalenie nerek. Za nim dostałam antybiotyk miałam straszne jazdy. Temperatura dochodziła do 41 stopni i do tego drgawki. Teraz 3 dzień zażywam lekarstwo i jest o niebo lepiej. Za to Szymka musiałam odstawić na 8 dni :/ Widzę, że Niulek też synkiem pochłonięta ;) Piszecie o oddawaniu wózków pod samolotem. Ja mam wózek z wpinanym fotelikiem i chciałabym go oddać pod samolotem, oczywiście fotelik osobno i stelarz osobno. Myślicie, że nie będzie problemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silme, nie wiem jaki masz wozek ale sa takie, ktore skladaja sie zupelnie i sa dla dzieci od 0+. Moj wozek ma taka konstrukcje, ze zdejmuje sztywna gondole i zkladam spacerowke, wtedy mozna go zlozyc na plasko. A spacerowka ma takie rozwiaznie, ze dziecko moze lezec na pleckach, a nie siedziec. Albo poszukaj spacerowki taniej, na ebayu, ktora bedziesz mogla zabierac do samolotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek!!!! wlasnie skonczylam Was czytac :) Lolli :) dobry ten pomysl z posiedzieniem sobie jeszcze w domu :) mam nadzieje ze mi tez sie tak uda hihihi Frugo jak tam fotelik?? dostarczony??? aaaa nio i wszystkiego najlepszego dla solenizantki :) 6 miesiecy :) ale ten czas leci prawda?? Selena Ty tak nie przesadzaj ok?? przeprowadzka przeprowadzka ale mala jest wazniejsza prawda? ;) woec prosze oszczedzaj sie bo nie wiele Ci zostalo :) Slime!! moje gratulacje dobicia 40!!! to juz z gorki kochana :) Dzis mojej mamy urodziny :) a moze to dzisiaj?? :) anyway powodzenia kochaniutka!!! U nas byla dzid hv i zrobila Kubie test uszu :) wyszedl bardzo pozytywnie :) wiec extra :) On jest takim kochanym dzieckiem :) Zaplacze jedynie jak glodny i juz powolutku zaczyna oczkami za nami wodzic lub za czym co mu sie spodoba :) niestety pogoda u nas w kratke wiec na spacery co drugi dzien chodzimy :( Narazie dzien za dniem leci i az ciezko uwierzyc ze 2 tyg minelo od porodu...a czuje sie jakby byloby to wczoraj :) Ktoras z was piala cos o karmieniu piersia i braniu lekow...ja jestem na antybiotyku...i karmie ;) i nie mam zamiaru przestac :) aaa pytanko z innej beczki...bo ja mam dluuugie wlosy ktore doprowadzaja mnie do szalu hihi tzn zrobily sie strasznie grube przez ciaze...w dniu w ktorym odeszly mi wody mialam umowiona wizyte u fryzjera no ale maly zadecydowal ze mama bedzie robila cos innego :P i ile z was ma krotkie wlosy?? i czy jest to praktyczne??? czy moze bardziej doskwiera?? bo krotkich nie zepniesz?? caly czas nosze swoje w kitku ktory juz mi sie znudzil na rospuszczone nie ma szans bo lataja wszedzie i jak karmie przewijam to mi nie wygodnie... doradzcie prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×