Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Anecia, to pieknie spi, a jak z waga? Jak wogole Amelka? Chce siadac? Moja jak jej pomoge usiasc to taka ma radoche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliowa, super z ta farma. My bylismy dwa lata temu na malinach i truskawkach. Sami zbieralismy i placilismy od koszyczka. Ale to bylo daleko od nas, kolo Oxford. Tez bede szukac cos w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znalazlam cos na temet diety podczas karmienia piersia prosze przeczytajcie i powiedzcie mi czy sie z tym zgadzacie.. DIETA KARMIĄCEJ MATKI PRODUKTY NIEWSKAZANE: 1 - produkty mogące wywołać kolkę, wzdymające 2 - produkty mogące wywołać uczulenie OWOCE • cytrusy2(głównie pomarańcze) • pestkowce1 (śliwki, morele, wiśnie, czereśnie) • truskawki2, maliny2, jagody2, poziomki2 • gruszki1 • kiwi PIECZYWO Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia na gluten i celiakii PRODUKTY ZBOŻOWE Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia na gluten i celiakii MIĘSO I WĘDLINY wyeliminować w przypadku skazy białkowej • cielęcina • wołowina • baranina • zupy gotowane na kościach • podroby (parówki, pasztety, konserwy) RYBY I JAJKA • wędzone1, smażone1 i marynowane1 • „owoce morza” 2 PRODUKTY MLECZNE wyeliminować w przypadku skazy białkowej • mleko w czystej postaci, • sery pleśniowe, śmietana WARZYWA • kapusta1, kalafior1 • groch1, bób1, fasola1 • cebula1, czosnek1 ( ponadto zmieniają smak mleka) • nowalijki1 • kukurydza z puszki1 • papryka1 • chrzan1 TŁUSZCZE • smalec PRZYPRAWY I DODATKI • ostre przyprawy: papryka1 chili1, pieprz1, kurkuma, • aspartam2, benzoesan sodu2, wzmacniacze smaku, • musztarda1, chrzan, ketchup, ocet1 • orzechy2 • kakao2, czekolada2 • kawa i mocna herbata parzona ponad 5 minut PRODUKTY ZALECANE OWOCE • jabłka ( lepiej obrane) • banany ( umyte przed obraniem) • rozcieńczony sok z czarnej jagody i z aronii • kisiele i kompoty domowe ( np.. z suszonych śliwek) PIECZYWO Wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego. PRODUKTY ZBOŻOWE • wszelkie kasze • ryż • makarony - uwaga na jajka!!!! MIĘSO I WĘDLINY • drób ( indyk, kurczak) • królik • wieprzowina chuda • mięso gotowane lub duszone RYBY I JAJKA • ryby morskie najlepiej gotowane 1 raz w tyg. • jajka gotowane 1 - 2 w tyg. PRODUKTY MLECZNE • jogurty w tym owocowe • kefiry, maślanka • żółty i biały ser WARZYWA • ziemniaki • marchew, buraki • pietruszka, seler, szpinak, brokuły, szczaw • koperek • soja – przy skazie białkowej bardzo uważać !!! • sałata, cykoria, kapusta pekińska, ogórki TŁUSZCZE • oleje, szczególnie oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno • masło PRZYPRAWY I DODATKI • sól • majeranek, kminek, koperek, anyż, natka pietruszki, • cukier UWAGA Przy podejrzeniu alergii u dziecka matka prowadząca dietę eliminacyjna nie je również: soji, mleka i jego przetworów (również masła), ryb, jajek, makaronów jajecznych, białego pieczywa, wyrobów cukierniczych, wędlin i wyrobów garmażeryjnych, owoców egzotycznych (banany, kiwi, morele) i ich przetworów. W trakcie tak restrykcyjnej diety konieczna jest suplementacja witamin i minerałów oraz konsultacja lekarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholercia , sporo tych produktow na ktore trzeba uwazac. Trzeba jesc poki mozna :) anecia🌼 to pieknie Ci Melnstwo spi! Jak to zrobilas? Jak karmilas na poczatku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za mile slowa. Teraz mamy cos w domu gorszy okres, kryzys kryzys finansowy na maxa :( tak wiec mile slowa sa potrzebne :) Cherry, moj maluch w wieku prawie 6 miesiecy wazyl 7.5kg i byl calkiem okraglutki. A dzis daje mu pierwszy raz dziki ryz. Niezly krolik doswiadczaly, czy raczej na tutejsze swinka morska, ten moj synek. Daje mu amarantus jakies orkiszowe cos i rozniaste kaszy, ale czytam na ten temat i pisza, ze to samo zdrowie :) Nie moge sie natomiast przekonac do tutejszych serow zoltych, chleba i wedlin. Jaka polecacie? I jeszcze jedno, przysposabiam sie do odstawienia piersi, pije nadal tylko moje mleko. Tak sobie mowilam ze do roku, a tu rok minal i czuje ze bedzie ciezko. Bo cyc dobry na wszystko i tak jak teraz prawie w ogole nie marudzi, zasypia w kilka minut (przy cycu, wiem ze to blad) to czuje ze bedzie niezly dramat. macie jakies rady mamusie co dlugo karmia karmily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego co nie wskazane dla mlodych mam... mam inne nieco zdanie. na poczatku owszem nalezy uwazac ale glownie na wzdymajace i ciezkostrawne a reszta probowac po troszku i nie ograniczac, bo dopiero wyrosnie alergik i niejadek. ja w kazdym razie jadlam prawie wszystko i nigdy nie bylo problemu ani kolek ani alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena, ja sie zgadzam z agnieszka75. unikalam tylko smazeniny i wzdymajacych, a reszte jadlam normalnie. tak mi zreszta tu polecili. w polsce jest nagonka na diete karmiacej. ja po prostu unikalam potraw, po ktorych sie zle czulam. gdzyby maks mial alergie, to wtedy bym oczywiscie odstawiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Witaj Anecia 🌼 ... dawno sie ni e"widzialysmy" ;) :D ... gratuluje Ci ze corcia tak superowo spi :) Ja dolaczam sie do dziewczyn, trzeba uwazac na wiele produktow, wszystko z umiarem, ale unikanie wzdymajacych i smazonych rzeczy przede wszystkim... acha, ja nie moglam jesc kukurydzy - zadnej ... Mikolaja bolal brzuszek :( wylazl w koncu trzeci zab - gorna, lewa jedynka :) teraz tylko patrzec jak prawa jedynka i dolna prawa dwojka wylezie - juz je widac ... jak u Was z myciem zabkow u maluchow?... pozdr. i uciekam do domciu :) milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, Oleniga... Ząbki już lepiej, bo Maksa tak dziąsła nie bolą. Pozwala na dwa smyrnięcia u góry i dwa na dole, i to pod warunkiem, że hipcio śpiewa "Tha lion sleeps tonight". Zawsze wydaje mi się, że kolejnego razu nie wytrzymam, ale wytrzymuję :) Później Maks przechwytuje szczoteczkę, macha parę razy po zębach i... dziwnym trafem szczoteczka ląduje pod lodówką. Zawsze. Dokładnie pod. Nie, żeby się gdzieś odbiła po drodze. Nie wiem jak on to robi. Pod lodówką jest szpara akurat na szczoteczkę, co nie ułatwia wyciągania. Idę wyciągać szczoteczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was cieplutko jutro z rana musze was poczytac :) wiec zwolnic tempo prosze :p Olivka byla tak spiaca dzis ze zasnela przed 21 i bez kaszki i klapa a zawsze robie jje 100 ml wody dodaje mleczko hipp good night i kaszke na dobranoc i cala nocka z glowy chyba zrobie jje mleczko tylko czy wypije :O od 3 tyg kupuje mleko Nestle rozne smaczki owocowe 2 pudelka kosztuja 10 zl po 250 ml moje je uwielbia jedyne mleko jakie pije ehmm w anglii ich nie widzialam :( uciekam do lozeczka i wszystkie was sciskam i zycze udanej przespanej nocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze przez jakis czas bede uwazala na to co jem a pozniej stopniowo zaczne wprowadzac jedzonko takie jak lubie:)no tez zalezy jak mala bedzie reagowac....kukurydza??no wlasnie ja ja uwielbiam a teraz sezon sie zaczol i mozna kupic swieza na rynku..ale moze najem sie teraz tak na zapas:) a tak poza tym to nadal sie kulam ojj ciezko juz mi to wszystko idzie torby spakowane i czekamy na wielkie bummmm a remont..oczywiscie jeszcze nie skonczony..juz nawet przyzwyczailam sie do tego balaganu gorzej bedzie jak juz mi tak zosanie:) trzymajcie sie cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!!! Bubek spi wiec mama ma czas na sniadanko i kawke :) Z jedzeniem podczas karmienia...ja jem wszystko oprocz smazonego i mocnych konserwantow, cebuli i warzyw kapuscianych, czekolady i po wpadce zadnych zelkow :P Reszta widnieje u mnie w jadlospisie nawet brzoskwinie i nekatarynki a podobno to peestowe i nie mozna? nie jem winogron i staram sie ograniczac mleko krowie, ale platki raz na dzien zjem :) Dzis truptamy do ksiedza :) mamy II spotkanie na temat chrztu :) mam nadzieje ze pogoda sie poprawi?? bo aak wczoraj bylam tylko w slepie to pogoda byla super a dzis jakos sie chyba wszystko popsulo :( NO i chyba nam wszyscy uciekli tak tu pusto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Niulek :) u nas też pogoda okropna,a miałam jechać Olą po buty :O no to kawka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki no fakt pogoda dziś nie za bardzo ale może się poprawi kto wie w końcu to Anglia. dziewczyny ponawiam moje pytanko, czy któraś leciała wizzair i zabierała wózek i fotelik? jaka jest oplata za fotelik? idę po kawkę bo moje dziecię właśnie się siłuje z kupa, wiec mam chwilkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie :) mam nadzieje ze moge tu z wami sie krecic :) jako mama jak cos dajcie znac :) tez uwazam zeby potrawy nie byly wzdymajace ciezkostrawne ale tez pamietam moja panike nad kazdym produktem :p kurcze prawie 2 msce w polsce jestem i nie zjadlam Bobu jeszcze a mam taki smaczek a boje sie zjesc z uwagi na to iz mam wrzoda hmm zaryzykowac? takiego smaczka mam ze hej :) a od 2 tygodni mam spokoj ladny w brzusiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! magda_g - leciałam wizzairem, ale miałam tylko wózek do Polski (tzn. fotelik też, ale wpakowałam do torby i poszedł jako bagaż rejestrowany. Z powrotem miałam tylko fotelik. W obu przypadkach nic nie płaciłam, więc nie wiem, ile sobie liczą za taką usługę. Jak będę miała chwilkę to skoczę na stronę internetową i dam ci znać jak coś znajdę. Agnieszka75 - wyslę ci maila jak Maksio pozwoli. Wpadnę później, dziś dużo roboty, mam nadzieję, że będziecie po południu... ;) Miłego dnia (mimo niesprzyjającej aury)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda-g, my latamy ryanair, wiec nie pomoge w sprawie fotelika, moze cos znajdziesz na ich stronie? Tak sie przyzwyczailam do picia kawy zbozowej, ze zwykla mi juz nie smakuje. Zawsze uwielbialam parzona i wyszukiwalam smaczki i rarytasy. A teraz klapa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam :Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem wózka, który można przewozić bezpłatnie. Na pokład samolotu nie można wnosić fotelików samochodowych dla dzieci. czyli tak jak pamietam, mozna przewiezc wozek (chyba nic sie nie zmienilo, ze mozna wozek albo fotelik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecięce wózki spacerowe i składane powinny być zarejestrowane razem z pozostałym bagażem i przewożone są bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda-g - nic więcej nie znalazłam. Maks wreszcie zasnął. Idę sobie kawę wypić... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) a u nas dosc ladnie :) Moj Mikolaj nie chcial mnie dzisiaj rano wypuscic :( ... zlapal sie nogi i juz ... :o ... ale niedlugo weekend :) :D powiem Wam ze mamy wiecej niz jednego dodatkowego zeba... wczoraj pisalam ze jest jeden wiecej ale okazalo sie ze oprocz tych dwoch, dlugo bedacych samotnie dolnych jedynek (jakos ponad 3 mies.), mamy gorna jedynke i dwojke i dolna dwojke a dzis rano pojawila sie druga gorna jedynka :) - czas kupic profesjonalna szczoteczke do zabkow bo narazie to uzywalismy takiej na palec zakladana :) ... tak czyscilam te dwa pierwsze zabki ale nie codziennie, tak tylko zeby go przyzwyczaic :) ... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga, myśmy dostali szczoteczkę do zębów od hv i dodatkowo wieeeeelką tubkę pasty (100 ml) z instrukcją, żeby jej nie nadużywać, hahaha :D Przekaz pozawerbalny zupełnie różny od werbalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx dziekuje ja tez to znalazlam na ich stronce, tylko ja bede musiala zabrac wozek i fotelik i chcialam znac cene za fotelik bo jak mi dowala 50 funow to mam ich w nosie kupie nowy w polandzie. A co do wozka to ja mam gleboki i spacerowy w jednym i po zlozeniu wcale nie jest maly i to tez mnie martwi czy nie kaza doplacac. Patinka oczywiscie ze jestes tu mile widziana, wszyscy sa!!! to jest forum dla brzuchatek i mamusiek. potrzebne doswiadczone mamusie i nie tylko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to sie tutaj pusto zrobilo odkad nowy topik powstal. Ale bede zagladac na obydwa w miare mozliwosci. Czuje do tego wiekszy sentyment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek!! skoro jestesmy przy jedzeniu i piciu podczas karmienia to mam pytanie :) czy ja moge pic kawe? podczas ciazy byla to moja jedyna uzywka i ta sie zastanawiam czy jedna polska kawe moge dziennie wypic?? ogolnie czuje sie do d... :O sorry za wyrazenie ale chyba nadszedl czas dokla :( jestem przemeczona i maksymalnie nie wyspana :( spie po 2-3h na dobe :( maly budzi sie ok 11 wieczorem i nie chce zasnac do 1-2 w nocy :( pozniej poniewaz zjadl ok 11-12 budzi sie o 3 wiec mam 1h snu :( zasypia ok 4 wiec mam kolejna godzine a pozniej o 6 :( nie wiem ja dalej funkcjonowac??? jestem bardzo pozytywnie nastawiona do zycia osoba i ciagle sie usmiecham jednak teraz widze u siebie ogromne rozdraznienie i brak wlasnej osobowosci :( jedynie wyduszam ja dla Kubusia i jak jest czas na szalenstwo z nim to sie jakos spinam :) dodam ze mezn w pracy aaaa przed wczoraj uszkodzil sobie noge w pracy wiec z niczym mi nie pomoze :( tylko kustyka biedny :( Moze znacie jakies sposoby??? tak zeby funkcjonowac normalnie bo ja nie wiem ile dam tak rade :( co do drugiego forum to sie nie wypowiem... kazdy ma prawo do wyboru jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo bym Ci chciala pomoc Niulek,ale ja doswiadczenie w karmieniu piersia mam dosc krotkie po tym jak Franek wisial na piersi minimum po 2 godziny a maksimum po 7 :o i....wciaz byl glodny. Sprobuj spac w kazdej mozliwej chwili- w ciagu dnia kiedy Kubus drzemie Ty tez sie zdrzemnij. Odstaw wszystkie domowe obowiazki na jakis czas bo naprawde najwazniejszy jest w tym momencie odpoczynek. Mysle, ze maz zrozumie :) Jesli gotujesz to gotuj na 2 dni albo nawet na wiecej i zamrazaj-zeby nie sterczec przy tej samej czynnosci codziennie. A co do kawy-to jesli maluszek nie ma zadnych sensacji po tym jak ja pijesz to jedna raczej nie zaszkodzi mysle :) Dobrze, ze kupilas sobie ciuszki-to na pewno poprawilo samopoczucie,ale staraj sie spac jak najczesciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×