Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Z okazji Bożego Narodzenia, Składam Wam serdeczne życzenia. Niech Wam święta miłe będą, Z dźwiękiem śpiewu i kolędą. Z wigilią tuż po zmroku, I w radosnym Nowym Roku P.S. Dawno sie tu nie pokazywalam,ale o Was pamietam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Jestem z Wami bardzo do tyłu, moja siostra jest z nami od kilku dni i nie miałam czasu was doczytywać, ale jak pojedzie to napewno nadrobię, tym czasem znalazłam chwilę (wysłałam męża z córeczką na spacer) i chciałam Wam wszystkim życzyć świetnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo miłości, spokoju i ciepłej atmosfery. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny hilfe.. karp ma nade mną przewagę 1:0 :( Ja nie mogę go pokroić, tzn jakoś idzie, ale on wygrywa i się skubany nie daje Mam przerwe na karmienie i potem TAM wracam, ale będę przesiąknięta rybą. Ed nawet tam wchodzić nie chce, powiedział, że marchew zetrze w salonie, hihi Powodzenia w waszych kuchennych podbojach !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkąd tu bywam to takiej pustyni jeszcze nie było, hehe Wszystkie pewnie spędzacie miło czas z rodzinką, a ja karmie moją kruszyne, a Ed jeszcze śpi.. po staremu :D Z karpiem dałam rade, tylko go jeść nie było komu, oprócz mnie :) Ale było miło Miłego dzionka wam życze.. o ile ktoś zajrzy buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! zycze Wam w te swieta duuuuzo milosci, pogody ducha i radosci z bycia wsrod najblizszych Wam osob. Kamila nie martw sie rybka zdrowa, rybka dobra, rybka pozywna... :D:D:D masz prowiant do nowego roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj masz rację Kamila pustki straszne wszyscy pewnie delektują się byciem z najbliższymi a ja dziś pierwszy raz w życiu upiekłam całego indyka i był taki pyszny że przy stole już postanowiono że to kolejna tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was serdecznie zycze milych swiat i mam nadzieje ze wczorajsza wigilia byla syta :) i udana dziekuje wam bardzo za porady niestety zaraz po tym jak napislam cos mi sie z komputerem stalo i tak wyszlo ze dopiero wczoraj mialam go spowrotem :( naszczescie kacperkowi przeszla goraczka nieobeszlo sie jednak bez lekarza a teraz to juz na antybiotyku bo nadal chory biedaczek mama eli my w polsce juz od pol roku i musze przyznac ze nie zaluje tej decyzji tesciowie duzo zajmuja sie kacperkiem ale jakos tak dzien za dniem i na nic nie ma czasu :) ide do tego mojego chorowitka pozdrawiam i jeszcze raz wam dziekuje za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moze troszke za wczensiej mysle o tym,ale postanowilam wpisac sie na Wasz topic dopiero dowiedzialam sie,ze udalo sie i po 4m-cach starania zaszlam w ciaze dowiedzialam sie dzien przed wigilia,a moj M. w dniu Wigilii bo spostanowilam zrobic mu prezent i dostal buciki pod choinke Narazie mieszkam w PL,ale moj M. za miesiac,max 2m-ce wyjezdza do Anglii,tam od dwoch lat mieszka jego mam i siostra z 6letnim synkiem. ja dojezdzam do niego jak najszybciej sie da,poniewaz nie oplaca mu sie wysylac mi kasy na zycie w PL ,i mieszkanie pojdzie jak najszybciej pod wynajem,wiec ja dojade do niego po 2m-cach nie pozniej. wyliczylam wiec ze przy dobrych wiatrach powinnam byc w anglii na poczatku kwietnia,a termin mam na koniec sierpnia i tam w Anglii zamierzam rodzic,choc bronilam sie przed tym bardzo,gdyz mam tu dobrego lekarza i przy pierwszym dziekcu mialam ciecie ze wzgledu na dyskopatie kregoslupa,wiec i teraz bede miala CC. bylam u mojego gina jak zaczelam planowac dziekco i powiedzial,ze ciecie bedzie na pewno przez ten kregoslup. ze tak bedzie bezpieczniej. wtedy jeszcze myslalam ze uda sie zajsc szybko i zdarze urodzic w PL. teraz i ja i moj M. caly zcas zastanawiamy sie jak to bedzie tam w Anglii,boimy sie ze beda kazali mi rodzic naturalnie i ze moze stac mi sie cos z kregoslupem,nie mam pojecia jaka klinike wybrac. wiem ze jak zjade na m-ce to dowiem sie wszytskeigo tym bardziej ze szwagierka zna angielski i na pewno wsyztskiego sie dowie,ale ja juz teraz sie boje bo nie zanm angielskiego dobrze,tzn troszke rozumiem,ale bede tam za krotko zeby smigac w tym jezyku. dziewczyny,co mi doradzicie,jakie zaswaidczenie mam wziac od mojego ginekologa w PL zeby tam wanglii wiedzieli ze ma byc ciecie,jakie rady mi dacie dotyczace wyboru kliniki? a co z badaniami podczas ciazy,gdzie ,kto,czy prywatni lekarze sa bardzo drodzy? a moze w londynie uda sie znalezc polskiego lekarza? ja bede mieszkala 20min metrem od Londynu,ale jakby co samochod szwagierka ma Jesli powiedzie ze za wczensiej na takie sprawy to zrozumiem,ale chce wiedziec mniej wiecej co i jak,zebym nie musiala prosic sie o wszytsko szwagierki,bo jej pomnoc jest uzalezniona od jej humoru i czasu wiec roznie to bywa.a ja wole wiedziec wczesniej wszytsko i oswoic sie z tym co sie dowiem probowalam ogranac Wasze posty,ale jest ich za wiele bede wdzieczna za wszelkie rady i podpowiedzi!!! dziekuje! Najpierw wpisalam sie na topic porod w anglii,bo nie zauwazylam ze istnieje jeszcze jeden topic podobny,wiec skopiowalam to stamtad bo moze Wy mi pomozecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych i Wesolych Swiat wszystkim brzuchatkom i mamuskom. Dawno sie nie odzywalam ale staram sie czytac was na bierzaco. U mnie jest ciezko,mala bardzo placze przez ta kolke,zmienilam juz jej mleko na bebilon comford jest na tendencje do kolek i zaparcia,widac ze troche jest lepiej bo zaczela sama robic kupki ale widze ze pojawily sie jej plamy czerwone na busce tesciowa mowi ze chyba ma skaze bialkowa po swietach pojde z nia do lekarze to zobacze co mi powie.Oprocz tego do godz 3 w nocy nie chce spac tylko placze,normalnie idzie sie wykonczyc.Noi od wczoraj zaczela cie dosyc slinic,podobno jak tak sie dzieje tzn ze gardlo moze ja bolec,czy to mozliwe ......... Mam pytanie do mam ktore mialy cesarke,jestem juz prawie 7 tyg po i dalej czuje jak mnie nadole czasami boli,czy wy tez jeszcze czulyscie bol. poradzcie mi .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania69x2 witamy na topiku. tu opieka nad ciezarna wyglada zupelnie inaczej niz w Polsce. im szybciej sie z tym pogodzisz tym szczesliwsza bedziesz i mniej bedziesz sie stresowac. ogolnie jesli juz mialas cesarke, i nie bedziesz chciala rodzic drugiego dziecka drogami natury, to nikt nie bedzie Ci stwarzac problemu ze zrobieniem drugiego CC. mozesz wziac zaswiadczenie od swego lekarza, a jeszcze lepiej zeby byl to krotki list uzasadniajacy, tylko przetlumacz go jeszcze bedac w Polsce. nie sadze zeby byl Ci potrzebny ale w razie biedy... jesli chodzi o prywatnych ginekologow to sa drodzy i nie zawsze tak dobrzy jak sie reklamuja ;) ogolnie powiem Ci tak - to co robi tutejsza sluzba zdrowia wystarczy by donosic ciaze i urodzic dziecko w godziwych warunkach. nie mniej jednak wiele zalezy od szpitala w ktorym bedziesz rodzic i od poloznych ktore beda prowadzily Twoja ciaze. glowa do gory! my dalysmy rade, Ty tez dasz! zawsze mozesz do nas zajzec i \"pojojczyc\" na NHS :D:D:D a gdzie konkretnie bedziesz mieszkac i rodzic, jesli moge zapytac oczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama***Eli - dziekuje za odpowiedz! bedziemy mieszkac w malej miescinie slough . dzies pzregladalam strony i znalazlam prywatna klinike niedaloeko mojego miasteczka http://www.polskaprzychodnia.co.uk/index.php co o tym myslisz? warto? czy jednak dopasowac sie do tamtejszego podejscia do ciazy? na pewno bede musiala znalezc szpital bo to tylko przychodnia. jednka moze tamci lekarze podpowiedza gdzie najlepiej,a moze nie warto wydawac tyle kasy?? tzn zebys mnie zle nie zrozumiala,ja nie jestem jakas przewrazliwiona i nie uwazam by robic co m-c usg i nie wiadomo jakie jeszcze cuda. jednak z drugiej strony mysle ze bezpieczniej byloby raz na m-c przebadac sie dokladnie,skontrolowac wyniki krwi , a z dwa-3razy wykonac usg. przy synku,nie mialam najmniejszych problemow ciaza,raz w m-cu wizyta (prywatnie),tylko 2razy usg.,wyniki krwi bardzo dobre,i nawet witamin lekarz nie zalecil,ordynator jednego z łodzkich szpitali bo uwazal ze nie ma takiej potrzeby. dziecko urodzilo sie zdrowe i do tej pory nie ma wiekszych problemow.dlatego z tej drugiej strony dla komfortu psychicznego i zdrowia dziecka bylabym w stanie placic co m-c te pieniadze w klinice (ceny maja tam podane na stronce) i przede wszytskim gdyby cos sie dzialo (tfu,tfu,tfu) wiedzialabym ze zadbalam jak tylko sie da o zdrowie dzidziusia. maja tam tez pediatre wiec od razu noworodkiem moglaby sie \"zajac\" polska pani doktor. no sama nie wiem...ja wiem ze mam duzo zcasu,ale jakos tak wlasnie chcialabym sie psychicznie nastawic na jedna z tych mozliwosci-polska klinika,czy angielscy lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek dziewczynki,spicie???czy objadacie sie? Witaj ania69 gratuluje!Tutaj raczej lekarza nie zobaczysz tu chodzi sie do poloznej nie badaja cie co miesiac.ale jest do przezycia;) Ide kawusie robic bo zjechana jestem,ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wam...karmimy karmimy mojego kubusia puchatka :P.. musze zdjęcie tego zrobić, bo takie ubranko to rzadko się zdrza.0 wstałyśmy z Maja o 8:30, spała nieźle Indyczek wczoraj był pycha, dziś druga tura. Ja niestety nie mam typowo świątecznych śniadań, więc po staremu kawka i ciasteczko. Maji wysypka zeszła już zupełnie, (ale double base cały czas używam) za to zaczęła jej się ranka nad pupą robić, nawet nie w zgięciu więc nie wiem czy to pielucha podrażnia czy coś innego. Smaruje sudocremem, ale nie widzę, żeby schodziło więc może dokupie bephantem. Ciekawe jak tam wasze bigosiki i rybki i inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kamilka b kawusie ze mna pije,ja do kawusi salatke wcinam,bigosu juz malo bo pyyyycha,zostalo pierogow to na obiad zrobie z barszczykiem:) heh ciekawa jestem tych kubusiowych zdjec!!slodko musi wygladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejny tydzien za mna:( Kamila26............18.01.2009......36....Inverness.... . ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......33....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......28.....Melton......... ..?.............? mi83.................24.03.2009.......26....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......22....Swindon.... ..synek.......... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. magda_g............07.05.2009.......20....H/C........... ?syn............ Aleksandra188......22.06.2009......14....Hereford...... ....?........... czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Niulek24..............24.07.2009......7.....Birmingham.. .?..........?...... GaGa_.................08.08.2009......6.....Birmingham.. ................... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... ....... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester....dziew.....Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .....Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26.........29/09.....3370....Essex Great Dunmow....syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynk a agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield........ córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn..............Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury.......coreczka....... ...Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. ....Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ......Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... .Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie(Grimsby)...syn...Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.....Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ...Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... ...Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n......Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.......Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ......Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka.... Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia wow.. już prawie 30 tydzień !! A ja ciągle zyje z takim przeświadczeniem, że ty jesteś na początku, bo tak cie poznałam :) No właśnie zrzucam zdjęcia i zaraz coś umieszcze na fotosiku, bo Maja ma drzemke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję dziewczyny, miło mi to słyszeć. Robi się z niej coraz większy pultasek :) Zaliczyliśmy spacerek, świeci słońce, ale wiatr poszczypał policzki, że hoho Zaraz jedziemy na obiadek do teściowej więc zajrze później buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! pogoda piekna a ja w domu gnije bo Ela przeziebiona i marudna :( jak tam obzarstwo dziewczynki? tradycyjnie nie mozecie sie ruszac czy moze lajcik? ;) u mnie stan krytyczny, od stycznia zaczynam pilates :D ania69x2 jutro Ci slonce odpisze bo maly wlasnie wstal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cudownych Swiat i po Swietach ode mnie i uwaga !!!!!!!! Nicolki! Mama Eli plan sie w polowie udal napiszze email jutro..... przerowadzilam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny. Jestem nowa na tym topiku. W Anglii jestem juz 4 lata i od jakiegos czasu staramy sie z mezem o dzidzie i nic z tego nie wychodzi, czy moze znacie jakis dobry test owulacyjny. Sama nie wiem juz co mam robic, co miesiac mam nadzieje ze wkoncu nam sie udalo a tu znowu rozczarowanie i łzy. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny. Jestem nowa na tym topiku. W Anglii jestem juz 4 lata i od jakiegos czasu staramy sie z mezem o dzidzie i nic z tego nie wychodzi, czy moze znacie jakis dobry test owulacyjny. Sama nie wiem juz co mam robic, co miesiac mam nadzieje ze wkoncu nam sie udalo a tu znowu rozczarowanie i łzy. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia jesteś, czy dzisiaj ja pierwsza ? :P Odebrałam właśnie pocztę, znów lekko serce zabiło, bo przyszło coś ze spółdzielni i przez chwile myślałam, że to nowy domek, ale to przeciez z councilu by było... czynsz idzie w góre o £3, heh, pewnie przez 2.5 % obniżki podatków! Maja dziś wcześniej trochę wystękała kupkę, ale zasnęła już po 21 wczoraj, po uwczesnym darciu się przez 5-10 min :D :D Poza tym mróz, wątpie, że na spacer wyjde, na dodatek kolanko mnie boli :( A jak u was po świętach? Ide kawe robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina.. ja starałam się 6 miesięcy i dosłownie z zaskoczenia test wyszedł pozytywny... bo myślałam, że w ogóle nie mam owulacji :P ale się udało A udało się wtedy gdy przestałam aż tak o tym myśleć!! 2 tygodnie po wyprowadzeniu się od teściowej gdy już mieszkaliśmy na swoim. Musicie się bardziej wyluzować, plemniczki nie lubią być zmuszane do roboty, heheh, ale powiedziałam !! a tak z technicznego pkt widzenia, to staraj się np poleżeć trochę jak już do starania doszło :) i nie traktuj tego jakbyście nad czymś ciężko pracowali i też nie codziennie, bo też może przez to się nie udawać trzymam kciuki za czerwoną kreseczke :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×