Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Lolli a może to zachowanie Nadii to reakcja na nadchodzące zmiany w Waszym życiu, może warto zasięgnąć fachowej porady.Stres to największy niszczyciel. Wyżalaj sie ile wlezie to jedno z ważniejszych zadań forumowych - słuchac i wspierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika, nadia zawsze byla trudna, nie chodzi tu raczej o sytuacje zyciowe.wymaga nieustajacej uwagi.nadia=chaos ja=chill out troche do siebie nie pasujemy heh ona komlpetnie nie potrafi zajac sie soba na 5 minut.co ja mowie! na 30 sekund! a ja bardzo, bardzo, BARDZO pragne swietego spokoju ale nie jest mi on dany :O dlatego chodze ciagle spieta myslalm juz o udaniu sie do jakiegos specjalisty ale nie wiem czy to ma sens.mam jakies uprzedzenia co do shrinkow-nie uznaje autorytetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór kobietki. Monika 2 zuch z twojego Czarusia.no no no 8 miesięcy i troszke i juz PIERWSZE KROCZKI -super chłopak. Moniko pisałas kiedys o basenie i przebieralni rodzinnej.mogłabys mi napisac cos więcej?gdzie chodzicie na ten basen?ile kosztuje wejsciówka i jakie są wogóle atrakcje ,mam prawie 4-letnią córke,bardzo by sie ucieszyła z basenu i zjeżdzalni wodnej.My tutaj jeszcze nie bylismy na basenie jakos tak nie miałam odwagi..jak chcesz to napisz na mojego e-maila ,nie wiem czy jeszcze go posiadzasz topodaje na wszelki wypadek aga3slonko@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolibelly nie wiem w jakim wieku jest Nadia,ale moja ma 4 lata i tez ostatnio zrobiła sie okropna,tez nawet na 5 minut nie potrafi zając sie sama jakąs zabawą tylko ciągle mama i mama .chyba ja za bardzo rozpieściłam a teraz mam nagrode.a najbardziej mnie wkurza jak karmie dziecko(karmie piersią i nie moge odejś bo mała bardzo płacze a tamta akurat w tej chwili chce pic i nie poczeka chociaz ja prosze niemal błagam aby poczekała chwilke az nakarmie małą.nie,ona cgce teraz pic i koniec a jak mówie to idz i sobie wlej npjest sok w kartonie to specjalnie rozleje bo nie przyszłam i jej nie dałam kiedy ona chciała.ja mysle ze ona jest po prostu zazdrosna o siostrzyczke o to ze teraz więcej czasu poświęca sie dzidzi a nie własnie jej.ja naprawde staram sie,tłumacze jej,ale czase doprowadza mnie do szewskiej pasjiiiiii....ma juz prawie 4 lata a zachowuje sie gorzej niz niz niz....2-latek napisze! czasem mnie przeraza jak mówi to po co ją rodziłas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ wybaczcie ze tak pod koniec dnia :) OLivka spi od 40 minut a ja sciaglam mleczko i tez zawijam sie do lozka jestem padnieta :O doslownie. tez slyszlalam ze te kropelki z niemiec sa podobno super?Arvena kupowalas przez internet czy ktos ci zalatwil?Pytam z ciekawosci ja mojje daje kropelki espumisan i herbatke Plantex KOnczy mi sie :O a mojej tak ona smakuje z hippa pluje :( Kurcze te dni tak szybko mi uciekaja ze szok.Na nic czasu znalexc nie moge :( ciagle cos do zrobienia. Nie zanudzam kochane was zycze dobrej i Przespanej nocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenka moja 1 sza corka ma 8,5 lat jak urodzila sie Olivia to po 2 tygodniach moja Laura zabierala malej smoczka i spala ze smoczkiem chodzila z nim do szkoly chciala z nim isc barala do kurtki kieszeni. napady placzu ze kocham bardziej OLivie szantaze brzydkie czasem odzywki w ciazy godzinami tlumaczylam jej ze bedzie may bobas ktory bedzie potrzebowal milosci opieki itd ale to byla Teoriajak widac w rzeczywistosic wyglada to inaczej. Codziennie domaga sie czytania jje ksiazeczki tulenia do spania i byla taka sytuacja jak spalam starsza corka wysunela mi spaniu cycka i chciala possac mi piers bo chciala mleczka jak OLivka a powtarzam ma 8.5 !!! wiec nie przejmuj sie to minie. U nas zaczyna juz byc lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeee!!! no to gratulacje Czarkowi 🌼 i buziak od cioci Anety :D . zapraszam na kawencje kiedy Wam tylko pasuje. niestety ksiazka \"po slowiczej podlodze\" nie nalezala do mnie i musialam ja oddac. moze jak bede w Polandzie to gdzies ja znajde. Lolli to wlasnie mialam na mysli ;) Ela tez jest takim wiatrem, ciezko jest ja czyms zajac na dluzej niz kilka minut a jej upierdliwosc mnie wykancza. wiem jak ciezko Ci bedzie , ale dasz rade :) . sprobuj wynalezc jej jakies zajecia poza lekcyjne, im wiecej sie wyhula poza domem tym mniej zniszczen zasieje ;):D jesli chodzi o mlode angielskie pisarki to bardziej podoba mi sie Maxted. Keyes pisze bardziej romansidlowato. frugo proponuje zadzwonic do CAB i zasiegnac informacji z pewnego zrodla. tez mysle ze cos tu smierdzi, ale mozliwe ze akurat pracodawca Twego meza ma inne zasady. a co mowi o tym jego firmowy handbook lub kontrakt na ten temat? onyx ja chyba mialam to samo co Ty. przespalam sie w poludnie z dziecmi i wstalam prawie zdrowa :) . moze to rzeczywiscie ze zmeczenia ta goraczka i objawy grypowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez duuuzo czytania :o ... zostawia to sobie na jutro, widze ze poruszyłyscie ciekawy temat ... mam tylko pytanko do Aneci (bo wiem ze ona brala cerazzette) albo innych dziewczyn które biorą albo brały ... dostalam pierwszą miesiączke odkąd biorę te tabletki ale jutro minie tydzien i wciąż mam okres - czy to normalne?... kurcze boje sie ze wpadne w anemię bo jestem bardzo podatna, zwlaszcza przy obfitych @ ... czy to minie, czy zawsze tak bedzie?... bo jesli tak ma byc to ja dziękuję i wysiadam :( i tak juz nie odciągam mleka (skonczylo sie 😭) ... milej nocki :) buziole dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenka i Patinka mam to samo z Ela. doszlo do tego, ze przestala sie sama ubierac i zada bym ja karmila. na razie wygralam bitwe ale zdaje sobie sprawe, ze przede mna jeszcze cala wojna. jesli zas chodzi o sto zachcianek akurat wtedy gdy klade malego spac lub go karmie to norma :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no masz racje Patinka teoria swoja drogą a praktyka swoją :( ja swoją córe przez czas całej ciąży przygotowywałam na przyjscie dzidziusia .więcej ona wiedziała i wie o pielęgnacji i akcesoriach dziecięcych niz mój mąż.i naprawde sądziłam ze będzie dobrze,chwaliłam ją ze jest mądrą dziewczynką i chętnie pomaga mamie a teraz jest wszystko na odwrót dzis nawet skarpetek sama nie chciała założć bo Oleńce zakładam to dlaczego jej nie moge założyc co nie? mam nadzieje ze wkrótce minie jej to zachowanie i będzie sie cieszyc z siostrzyczki,nie mówie ze sie nie cieszy ale stała sie taką mała egoistką...jak ja naleci. dobra kończe moje użalanie nad córą,przeciez ona jest taka kochana .........teraz bo spi ładnie az do samiutkiego rana:) Pa pa buziaki dla Was i miłych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenka nadia ma 6 lat (w marcu skonczy 7) i jest taka bo moja mama ja rozpiescila przez pierwsze 3 lata zycia.ciagle tylko cicho bo nadusia mowi, patrzcie co robi itp. na szczescie wychodzi czesto na podworko i bawi sie z dziewczynkami ale.. serio, mam nadzieje ze wyrosnie bo jak nie to naprawde bede potrzebowac pomocy bo chwilami dziala jak plachta na byka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Dziewczynki, jakie kropelki zNiemiec? Ja mam akurat rodzinke w tym pieknym panstwie, wiec moze moglabym zamowic wiecej sztuk? Ktos chcial oddac ksiazeczke fajna, przyjme z radoscia, szczegolnie jezeli jest sie z czego posmiac:) Anecia, jak sie czujesz? Chyba nadchodzi na nas czas, 5 weeks to go!! :) :) Hurrra, juz sie nie moge doczekac :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sa kropelki Sab Simplex chyba tak sie pisze jak nie to poprawcie mnie dziewczyny :) moja olivka glodna wiec dostawa mleczka byla a teraz musze scciagnac :) olenka pare dni emu czytalam w polskim czasopismie mamo to ja ze jak jest nie duza roznicca wiekowa czyli u ciebie bo moja to juz stary kon :D aby maz wieczorem pomogl ci przez godzinke zajac sie malym a ty wejz mala do pokoju i spedzcie to godzinke tylko razem grajcie czytajcie ksiazeczki moze lubicie gotowac razem ,pisze ze najlepiej wieczorem bo dla dziecka godzinka minie zbyt szybkoi wtedy mowi sie magiczne haslo Czas na kapiel wtedy mala nie odczuje tego bolkesnie po jakis 2 tygodniach poczujesz roznice w zachowaniu dziecka bedzie wiedziala ze mama tez jej poswieca czas,up jej tez duza lalke w wilkinsonie maja pampersy dla lalek 1,49 jakos tak kosztuja i niech mala razem z toba przewija i kapie ona lalke ty maluszka podobno dziala cuda tzn wiekszosc mam zauwazylo duza poprawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej frugo paternity jest jak przepracuje 26 tyg ale musza one minac na 15 tyg przed planowana data porodu!jesli mu brakuje to moze isc ale na nieplatne paternity ja po cerazette oleniga tak nie mialam czulam sie swietnie po nich cherry czuje sie dobrze juz sie nie moge doczekac!!! FRUGO poczytaj! Aby ubiegać sie o SPP musisz spełniać następujące warunki: 1. Musisz: być biologicznym lub adopcyjnym ojcem dziecka lub mężem bądź partnerem matki dziecka (matki adopcyjnej) lub zajmujesz lub będziesz zajmował sie wychowywaniem dziecka. 2. Pracowałeś przez 26 tygodni bez przerwy dla jednego pracodawcy w okresie bezpośrednio poprzedzającym 15 tygodni przed datą porodu. 3. Zarabiasz minimum 87 funtów tygodniowo (przed opodatkowaniem). 4. Chcesz wziąć wolne od pracy żeby pomóc matce w opiece nad dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dzien dobry wszystkim :) 🖐️ ja wlasnie pije Inke kurcze juz 11 tyg bez zwyklej kawy jestem tesknie za nia :D trza sie wziasc za ogarniecie domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) zaniosłam Mikolaja na górę do jego łóżeczka bo pora drzemki blisko a on tam skrzeczy i piszczy :) (a myslalam ze etap piszczenia mamy już za sobą) ... pobaraszkował troche na kocu, poprzewracal sie i nawet pełzał do przodu podpierając sie głową :) no niesamowicie to wyglądało... dzisiaj obudzil sie przed 4 nad ranem i myslalam ze go brzuszek boli ale bulgocze i bulgocze, wzielam go do nas i dalej jęczal i okazało się ze jest głodny :o ... rano obudzil sie standardowo na śniadanie prze 8.00 :) ... trzy kupki już były dzisiaj (kazda inna) - ostatnia piękna żółciutka :D ... ide do niego, musze go ululac bo paznokcie trzeba obciąć i dzisiaj do baby clinic idziemy na wazenie i mam nadzieje ze go zmierza (wczoraj centymetrem mierzylam to bylo 68-zobaczymy...)... no i spotkanie z mamami-dzisiaj lekcja masażu :) pozdr. i milego dnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:-)ja juz w Polsce po wieeelkich trudach:-(Nigdy wiecvej nie lece brytyjczykiem,wszystko mialo bys w pozadku,o czasie,Daniel zostawil mnie na lotnisku,juz po odparwie siedza wszyscy w samolocie a tu niespodzianka-lot odwolany bo jakis wyciek paliwa ze skrzydla,rece mi opadly poprostu,po ponad godzinie siedzenia w samolocie oni kaza wysiadac,i znowu ubieranie siebie i dziecka i za chwile rozbieranie,zadnych przydatnych informacji czy lot sie odbedzie ,kazali czekac w poczekalni ponad godzine i dopiero sprawdzac na tablicy odlotow czy juz znalezli nam samolot ,no i po ponad godzinie znalezli....lot za kolejna godzine:-(czekanie w poczekalni to juz masakra z dzieckiem umeczonym,upoconym i marudzacym,obcych bab musialam sie prosic zeby go potzrymali bo siku musialam isc...ile ja sie z nim umeczylam,bo na recach caly czas,bo wozka nie oddali mi z powrotem tylko zabrali z bagarzami do innego samolotu(na szczescie nie zniczczyli go).Ogolnie lot opozniony 4 godziny:-(ZGROZA JAKAS....jescze sie na czekalam w polsce na odbior bagarzu,oczywiscie najpierw dostalam bagaz a wozek z opoznieniem,nie mialam jak sie zabrac z tym wszystkim,polozylam adaska na kocu na laweczkach,dobrze ze jakies byly bo bym go poprostu na podlodze polozyla.odebralam walizke no i teraz klopot bo jak wziasc spiace dziecko na rece,bezwladne i walizke taszczys i dopiero wozka szukac?no to mialam niespodzianke ,2 fajne starsze babeczki zaoferowaly sie do pomocy,ze odniosa dziecko mojej mamie a ja se wozka poszukam.Pomyslicie ze wariatka jestem bo oddalam dziecko obcej babie,ale ja juz wykonczona bylam,zadzwoinilam tylko do mamy ze babka dziecko jej poda,opisalam jak wyglada i wogole.ale smiech na sali poprostu,jak mi mama opowaiada jak babka na recach adasia wynosi i krzyczy\"paczka przyszla dla pani doroty\":-)hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry choc nie taki rewelacyjny bo nadal cierpie na zoladek, ale za to Kuba spal od 23 do 6!! Jestem pelna podziwu. Z tym siadaniem to wyscie jakos pomagaly czy same dzieciaczki zajarzyly? I z jakiej pozycji? Kuba na razie nie spieszy sie do tego ale dzieci angielskie na basenie juz normalnie siedza w jego wieku ale widze ze rodzice po prostu je sadzaja a to raczej niezdrowe. Dzis zrobilam mu ran kapiel, on moglby siedziec w wodzie caly dzien. oleniga, a ja Ci zazdroszcze, bo mnie do Polski ciagnie jaka by nie byla. Wiecej rzeczy mnie jednak tutaj wkurza niz w naszym kraju. Pod wieloma wzgledami, o dziwo, Angole sa zacofani w porownaniu do nas. patinka sliczne dziewuszki. kupilam bilet do Polski, jade na 3 tyg, "wyprosilam" od meza, bo nie chcial nas puscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to by bylo tyle z opisu mojego szczesliwego lotu do polski...nigdy wiecej brytyjczykiem i nigdy wiecej sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey lejdis Ale miałam do czytania Maja wczoraj była straszna... byłam bardzo zmęczona. I nawet nie wiem czemy była aż taka marudna. TO chyba za wcześnie na żabki prawda ? 3,5 miesiąca ? Tej nocy za to, dwa razy myślałam, że się obudzi do karmienia a ona nic., musiałam ją obudzić o 5:40 bo mi już cycole nie wytrzymywały. Spała ponad 9 godzin !!! Bouncer - ja kupiłam fajny w argosie co wiesza się na drzwi, ale inaczej niż na kółkach. Nic nie trzeba przybijać tylko zazebia się o framuge http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3752283/Trail/searchtext%3EBABY+SWING.htm jest też taki http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3754023/Trail/searchtext%3EBABY+SWING.htm oraz bez zawieszania na drzwi http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3489848/Trail/searchtext%3EBABY+SWING.htm Paszport kosztuje £17 I przeważnie zapraszają po 4 tygodniach po odbiór Onyx ja dwa razy miałam problem z piersią, raz zapalenie, a raz zator, ale wzięłam tylko paracetamol od razu i przystawiałam dużo dziecko i przechodziło następnego dnia. Aniapud, fajnie, że już wróciłaś Musze przyznać, że straszycie z tymi pobytami, bo ja jade do Polski od końca marca na ponad 3 tygodnie i też się boję. Nie dość, że z moją mamą czasem lepiej nam na odległość :), to będę załatwiać pesel itp dla dziecka Nie wiem co jeszcze miałam pisać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka, no co Ty, tak strasznie? Napisz szybciutko, bo ja tez zaraz lece. I biore moj wielki wozek mamas i papas, mam nadzieje, ze dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden dzień zaległości i ciężko was nadgonić, ale nic nie szkodzi mam czas na czytanie choć powinnam się już pakować. aaaa może tak od początku witam wszystkie kobietki widzę ze odczucia odnośnie polski są bardzo zbliżone. ja tęsknie strasznie ale za normalna praca najlepiej w zawodzie, bo te tutaj to mnie do depresji doprowadzają. ale prawda jest ze ludzie w Polsce nie maja siły nawet na nieszczery uśmiech, ciągle tylko same problemy i kłopoty. tu się jednak żyje dużo łatwiej. tylko co zrobić żeby się spełnić zawodowo??? frugo sprytna kobitka jesteś wiec na pewno poradzisz sobie bez męża. a jakie dokumenty potrzeba do rejestracji dziecka, poza aktem urodzenia? gosiulka szczerze współczuje przygody z podrożą do polski. jak dla mnie to koszmar, ważne ze już doleciałaś i masz to za sobą. agnieszka75 jak masz ciągle problemy z żołądkiem, spróbuj wygazowanej coli, tylko nie wiem jak to się ma do karmienia piersią. a u mnie dzisiaj słoneczko świeci, po śniegu tylko wspomnienia. teraz muszę się wziąć do roboty, pakowanie, obiad dla głodomora no a potem do pracy. uuuuu kawa mi sie skończyła - no to jeszcze zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja tez niedlugo lece do Polski z moim M i drugim M :) :D ... chrzciny bedziemy robić... w koncu :) lecim ryanairem... jakies sugestie dziewczyny?? mozna wziaść fotelik samochodowy i wózek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja już po wszystkim :) było nieźle Ola w szkole,mała wstała wcześniej więc nie musiałam jej budzić,śniadanko już zjedzone dawno,przed chwilą poszła midwife - pobierała krew małej płakała bardzo kruszynka,pranko już wyprane tylko powiesić ale to jak Haneczka zaśnie powiem Wam że bałam się jak to będzie bo to wszystko wczoraj się tak szybko wydarzyło a przecież ja miałam swój plan że teraz M wozi Ole przez 2 tygodnie potem Ola ma 2 tygodnie wolnego od szkoły a po feriach to Hania by miała miesiąc i może jakiś własny rytm dnia no ale jest jak jest i jest nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lece easyjetem. wczesniej lecialam brair i tak, obsluga super, ale opozniony i walizki poginely ludziom na jakis czas. najgorszy byl ryanair musze przyznac, to bylo dawno, ale pamietam, ze przy wszystkim robili problemy, a tu pol kilo za duzo, a tu nie to miejsce. polecam easyjet i wizzair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Agnieszka ale do Wroclawia to chyba tylko ryanair lata... i nie mam wyjscia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny w południe:) od rana mam urwanie głowy z Kubulkiem. od wczoraj od wieczora po każdym posiłku robi kupki razem z pierdzioszkami. to chyba reakcja na zmianę wody. ciekawe jak długo to może potrwać. a do tego jest taki marudny i ciągle płacze z małymi przerwami. już nawet pomyślałam że kupie sobie zatyczki do uszu bo teraz to on krzyczy po swojemu. taki mały awanturnik. dziewczyny ja nie chcaiłam nikogo dołować z polską. tylko moje odczucia właśnie takie były po tej wizycie. nawet wam powiem że mam wrażenie że teraz jest nawet gorzej iż było wcześniej czyli przed moim przyjazdem tutaj. no a ludzie standardowo nie mili a uśmiech to dla nich coś obcego. oleniga ja latam tylko ryanairem bo do łodzi. z wózkiem nie ma problemu i z fotelikiem też nie. ja wszystko zostawiłam pod samolotem i jak zeszłam po schodach to czekał już na mnie rozłożony wózek. powiem ci że jestem bardzo zadowolona. i jak lecisz z małym dzieckeim to aż tak bardzo nie sprawdzali mi wagi bagażu. najgorsze to jest to że przez cały lot dziecko musi siedzieć u ciebie na kolanach przypięte pasami do ciebie. mój Kuba po 2 godzinach siedzenia był taki wykończone że później to nawet nie chcaił być za długo w pionie jak go odbijałam. widocznie musiał go bardzo kręgosłupik boleć po takim wysiłku. kamila_b ja też się ciesze że już wróciłam i mam nadzieję że jak tylko zrobi się ładnie to się umówimy i wkońcu się spotkamy z naszymi maluchami:D idę odwalić dziś obiadek. robię spaghetti. ale ważne że mięso będzie bo mój mąż to mięsożerca więc nie będzie mógł się przyczepić że bezmięsny obiad. miłego dzionka życzę i smacznych obiadków:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×