Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

mi83 i cherry76 tylko sie nie denerwujcie i nie zamartwiajcie, bo to do niczego dobrego jeszcze nie doprowadziło.Trzeba myśleć pozytywnie i mieć wiarę. Dzidziaki będą spokojniejsze, a przeciez o to chodzi, nie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! mi83 ja bardzo duzego dzidziusia.teraz dokladnie nie pamietam ale bodajze ok 34 tyg wazyl jakies 3.5 kg :)wogole beben mialam przeogromny :D zabroiono mi jsec cukru no i zalecano cesarke.Lennox urodzil sie duzy bo prawie 4.2. monis dzieki.z nadiatez mialam problem z ksiedzem.njpierw ze imie nie swiete, a potem podczas ceremonii glosno zapytal gdzie tata dziecka chociaz wiedzial ze nie bedzie :O (nie jestem z Nadii tata). a wybralam zagraniczne imie bo i tak nie mam zamiaru wrociic do beznadziejnej Polski :P chodzi chyba o to zeby porod bedziesz miala monitorowany w zwiazku z mozliwoscia wystapienia sytuacji gdzie dzidzius bedzie potrzebowal pomocy poloznika zeby wydostac ramionko po tym jak urodzi sie glowka.taka jest moja interpretacja. the best i could come up with :) mysza witaj! to onyx jednak pani nauczycielka? :) ups, musze sie pilnowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika2, nie moglam isc spac, czekalam na zakonczenie licytacji. wygralam!!! :D (ale jestem dzis niewyspana...) witam nowa brzuchatke!!! a ja nie jestem nauczycielka... no, nie jestem taka zwykla nauczycielka :)) bo ja jestem od obcokrajowcow i nie takie rzeczy juz widzialam jak te wasze marne bledy, hihih, mojego meza nikt nie przebije :D no, to ktora ze mna kawke dzis pije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx to ja moze jeszcze jedna trzasne :D teraz juz mi lepiej bo zalozylam szkla kontaktowe ale wczesniej to pisalam z nosem przy ekranie, bo ja jestem slepa jak stary nietoperz!!! :D:D Lennox jeszcze spi po tym jak wstal o 6 i troszke sie pobawil.ostatnio ma taki glupi nawyk zeby sie budzic o 6 i speiwac :O i chyba w dodatku sie zaziebil bo ma okrutny katar a od jutra jestem slomiana wdowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Jak Was czytam to wszystko wydaje sie takie naturalne, ale im bardziej moj maluch daje znac, ze niedlugo \"wyskoczy\" na ten swiat tym bardziej zastanawiam sie jak sobie poradze w nowej roli. Brrrr.... Date wyznaczona przez polozna mam wlasciwie na dzisiaj, ale polska lekarka dala mi na 17 luty wiec mam nadzieje, ze to bedzie gdzies posrodku :) W torbie do szpitala spakowalam koszule nocne, jakies ubranka dla malego, pieluchy, podklady, podstawowe swoje kosmetyki, biustonosze do karmienia, wkladki na piersi, jakies majtki jednorazowe i chyba tyle... Jest jeszcze cos o czym zapomnialam a co moze byc potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam forumowiczki!!! ja chętnie kawusie, ale najpierw muszę ja kupić bo od wczoraj brakło i nie chciało mi się iść na zakupy. dziewczyny ja jeszcze nie rodziłam, ale wydaje mi się ze duże dziecko wcale nie oznacza trudnego porodu, a wasze nastawienie jest dużo ważniejsze - wiec dużo pozytywnego myślenia a wszystko będzie dobrze. onyx ja tez ostatnio okupuje internet i zaczęłam licytacje, oby nie był to nałóg ;-) Mysza witaj na forum, ciesze się ze wreszcie do nas dołączyłaś, na pewno będziesz zadowolona bo tu jest dużo mądrych kobitek z dobrymi radami i jeszcze więcej śmiechu. noi wyżalić się można :-) no a u mnie cd pakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noi jeszcze mała zmiana brzuchatki: olenka2001.........26.01.2009......39....Cardiff....córe czka..Liliana? zaneta2400........01.02.2009....... ........Huntingdon..syn/Mateusz anecia1702........19.03.2009......34.....Melton......... ..?.............? Cherry76...........19.03.2009......33.........Londyn.... ......coreczka mi83.................24.03.2009.......34....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......30....Swindon.... ... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......26.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......28....H/C........... ?syn............ Aleksandra188......23.06.2009......21..Hereford ..........Alan mysza703.............15.07.2009.....18....Southport..? ..Piotruś/Nikola czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Niulek25..............18.07.2009.....16...Birmingham. ..? ..Lilianna/Jack Aga_nton..............04.08.2009......13.....Northampton ...?.....?...... GaGa_.................08.08.2009......10.....Birmingham. . .............. Kinga82................25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Szczęśliwe Mamusie : Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia 1403monis1988....16.08.2007.....3700....west norwood....syn....James(Bobo,Kubuś) Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka.... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. .......... frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... ......... mysza poprawiłam cie w tabelce i wstawiłam w odpowiednie miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzien Dobry. Widze,ze piszecie o duzych dzieciaczkach w brzuchach a ja mam termin na 3 kwietnia i moja mala jest bardzo lekka-tak mi sie wydaje . wazy 1544g a leci juz 33 tydzien. mam wrazenie,ze jak bedzie nadal tak malo wayc to bede rodzila w lipcu:( a ja chce w marcu heh. Jestem tez w anglii dlatego pisze do Was. Jakie macie doswiadczenia z tutejszymi szpitalami ? Jak zdaze dojechac to mam zamiar rodzic w st georges healthcare. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wczoraj moj kochany (WRRRR) stal przed lustrem z alexem i tan plach walna nosem w lustro i placz niemilosierny!!! ehhh a wogole nos wlascieiwe nieprzespana, bo alex sie budzil co chwile nie mogl oddychac, bo ma zapchany nosek, od katarku tylko ze on ma tak gleboko ze jak ssciemy to nbic nie wychorzi :( a on splaczem sie budzil ze ododychac nie moze :( ide z nim do lekarza dzis poweidzm wszystko moze spuchl mu nosek od tego uderzenia???? i dlatego ale z drugiej strony ten katarek to ma juz od jakiegos czasu a wczoraj to normalnie bylo extramum. krople nic nei omagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do duzych dzieci to ja brzuch mialam przeogromny!!! i wszyscy obstawiali ze urodze min 2 tyg przed terminem a co sie okazalo ze 2 tyg po terminie bo zero postepu itp itd i po 46 godzinach zrobuili mi cesarke alex wazyl 4120kg lekko ponad 4100 i mowili ze mam duze dziecko ale jakos w ciazy nikt nie martwil si etym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
oleniga na jutro mam date wywoływania własnie tym żelem strasznie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
arvena moj brzuch jest wlasnie maly, malutki ale przeciez w ciazy nie chodzi sie 10 miesiecy prawda?? pierwsza ciaza to tyle niewiadomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziewuszki, ja juz to pisalam ale bede powtarzac - na szkole rodzenia polozna nam mowila co chwile, ze jak bedziemy zrelaksowane, to porod bedzie trwal krocej, nawet o polowe... przekonalo mnie! czego i wam zycze :D z aukcjami to jest dopiero moj trzeci raz, ale to juz jest nalog, niestety, jak picie porannej kawy :) arvena4, a masz dobrze nawilzone powietrze w pokoiku malego? ja wiem, ze jak wlaczam dodatkowy kaloryfer (czasem glowny po prostu jest zimny), to maks ma od razu zapchany nos i sie czesciej budzi. ok, znikam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po szkole i po zakupkach :) dziewczyny doradźcie mi coś na te kolki bo ja już nie wiem Hania w dzień jest kochana je,śpi trochę poleży poogląda świat w nocy to samo je i śpi dziś np 3 razy ale wieczory to jest koszmar wczoraj płakała od 18 do 21 masowałam jej brzuszek, daje infacol,wczoraj wykąpałam ją jak tak płakała myślałam że ciepła woda pomoże ale też nie nie wiem jak mam jej pomóc wczoraj to ją nosiłam po pokoju i płakałam z nią nie wiem może w mojej diecie jest coś co jej szkodzi ale nie wydaje mi się już praktycznie nic nie jem żeby tylko nie pogorszyć sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku kobietki:) powiem wam że jestem dziś super wyspana. mój Kubulek jak poszedł spać wczoraj o 21 to wstał dziś o 6 rano. normalnie rekord aż sama nie mogę w to uwierzyć. zaneta2400 ja miałam tak wywoływany poród. sam ten żel to nic okropnego więc nie masz się czym stresować. podają 2 dawki tego, jeśli po pierwszej nie rozpoczyna się akcja porodowa i nie ma rozwarcia to podają drugą dawkę i tej drugiej przeważnie musisz sama przypilnować. ja tego nie zrobiłam i położna musiała mi ręcznie robić rozwarcie i to dopiero bolało. także głowa do góry, wszystko będzie ok, niczym się nie stresuj. frugo może spróbuj położyć Hanię na brzuszku i wtedy masuj plecki na wysokości brzucha. ja tak robię codziennie (3-4 razy w ciągu dnia) mojemu Kubie i nigdy nie miał kolek a wtedy bardzo dużo prykał. i jak w ciągu dnia śpi to też go kładę na brzuchu i śpi na nim to też jest bardzo dobre. robię tak od kiedy skończył 7 dni i z dnia na dzień na brzuchu leży coraz dłużej. dobre jest też położyć dziecku przed oczami zabawki żeby podnosiło główkę bo to też ma jakiś wpław na brzuszek i prykanie. uciekam pod prysznic i się ubrać bo jeszcze w piżamie po domu chodzę. miłego dzionka dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo dzis ci wysle, bo pogoda ok i moge do miasta jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Dziewczynki:) Ja wiem, ze nastawienie jest wazne, no i ze nie ma co sie martwic na zapas, ale przeciez kazda z nas chce jak najlepiej dla dzidzi..stąd ten stres.. anecia- fl to dl kosci udowej, abdominal cirumference to brzuszek:) mysza- Witaj:) onyx- mnie to nadal rażą błędy( szkoła prof. Miodka:))..jak moj Adas dostal książeczkę na gwiazdkę, a na niej(na okładce z tyłu)- napis piękna baśn o Piotrusiu Panie..brrr :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83 nie martw sie kochana!!!ja mam miec kolejny skan 3.03 bo pisze w tejpersonal maternity ze skan+clinic to bedzie 38tydz.ja urodzilam ponad 4kilowego,a drugi porod jest latwiejszy dasz rade!!!cherry ty tez!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki! a jak mogę się dowiedzieć ile moje małe będzie ważyć jak nie będę już miała żadnego scanu? Midwife mi powie na oko? :D a może lepiej coś zmyślić, żeby mnie jeszcze na jakiś wysłała? że nie czuję ruchów albo coś.. :) na ostatnim w 20-tym tyg nikt mi nie powiedział ile waży a ja zapomniałam spytać niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes, mialam bardzo podobny pomysl z tym sciemnianiem, ale w koncu dalam sobie spokoj. tak naprawde scan tez ci prawdy nie powie, mnie wychodzilo, ze dziecko bedzie tycie, a urodzil sie w normie. czesto przeklamuje wage ok 200 - 300g. zaufaj naturze, napewno wszystko bedzie ok, mnie tez sie wydawalo, ze mam maly brzuch, nie pamietam, ktora z was sie tym martwi, wiekszosc brzuchatek pod koniec zmaga sie z ciezarem, narzeka, ze juz by chcialy, a ja jeszcze moglabym pochodzic w ciazy z miesiac. duzy brzuch moze oznaczac duzo wod plodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza, witaj na pokladzie kuba od 3 dni wcina miesko, po lyzeczce krolika. mam pytanie, czy trzeba dopajac jak sie karmi piersia i karmi solid food? kiedy wprowadzic wode albo herbatki i jakie? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaneta Ty nic sie nie martw ... ja tez mialam wywolywany porod, tylko u mnie poszli na calosc i zamiast zelu z prostaglandynami dopochwowo dali mi od razu kroplówke z oksytocyna ... reakcja po oksytocynie jest duzo szybsza i gwałtowna przez co bardziej boli... prostaglandyny moga byc podane wiecej niz raz, jakos po dwoch godzinach jesli po pierwszej wciaz nie pojawily sie czestsze skurcze ...(mame***Eli jesli sie myle prosze o korekte ...:) ) Dziewczyny nie dajcie sobie wmówic ze wszystko bedzie dobrze ... Mi83 i Cherry, naciskajcie na scan i na cesarke jesli dzidzia jest duza ... u mnie przez wiele godzin probowali wywolac porod az w koncu stwierdzili ze dzidzia nie tylko jest duza ale mimo ze ma glowke w dole to patrzy na wprost i nie przekreci glowki ... i po co mnie tyle meczyli skoro i tak zrobili cesarke - Mikolaj wazyl 4360g ... chyba nikt mnie nie przebije z waga mojego malucha :D ... mam 168cm i przytylam w ciazy 33kg ... Frugo mam znajoma ktora karmi piersia i jak dala infacol przed kazdym karmieniem to w ogole nie dzialalo (niby trzeba dawac od 3 do 7 dni zeby zadzialalo) ... otoz nie zawsze ... ona podaje w momencie kiedy Milena zaczyna wrzeszczec i zawsze dziala ... ten sposob tez ktos jej poradzil ... sprobuj tak swojej kruszynce podac infacol... czekam na wiesci ... Mikolaj wazy 7,55kg :) i ma 18tyg. :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo wyslalam ci kropeli w poludnie :) mam nadzieje ze ci sie przydadza. agnieszka mi kazdy powtarza ze najlepiej nauczyc dziecko wode pic, ale moj to nic nie chce pic, kazdde dziecko jest inne. ale np rumianek miete mozesz parzyc i roscienczac takie slabiutkie dawac malemu do pica kilka lyzeczek albo cos, tak na sprubowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi38 uk
co do wagi dziecka w brzuchu to nie powiedza dokladnie ile dzidzia wazy ja rodzilam ponad 7 lat temu w polsce i na scanie powiedzieli mi ze dziecko wazy 4 kg jak sie spytalam czy faktycznie tyle to powiedzial mi ze wachania moga byc 20procent w to albo w druga strone aha corka urodzila sie 4500g tu widzieli ze mialam poprzednie dziecko duze i rodzilam tu normalnie oni tu badaja wielkosc dziecka przez uciskanie brzucha wszyscy co mnie tu badali mowili ze dziecko duze urodzila sie 3880g jak dla nich to mowili ze duze pierwsze urodzilam 3300 i nic mnie nie bolalo , wiec nie zawsze porod boli wazne tez jest zeby cwiczyc przed porodem , na rozciaganie itp przy pierwszym cwiczylam przy nastepnych juz mi sie nie chcialo i niestety porody juz byly ciezsze na pocieszenie dodam ze tu lepiej zszywaja niz w Polsce niz nie czulam a w Polsce myslalam ze nie wytrzymam i jak mowilam ze mnie boli to stwierdzali ze dali znieczulenie a tu jak powiedzialam ze mnie boli to od razu znieczulali jeszcze raz no i tu daja wiecej znieczulen niz w Polsce przy porodzie w Polsce zostawiaja Cie samo jak porownuje to wole zdecydowanie tu rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za rady :) jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca ale ja Wam napiszę że dziś (jak na razie) jest trochę lepiej Hania teraz śpi choć już trochę stęka,masowałyśmy dziś dużo brzuszek i podawałam jej infacol do każdego karmienia,brzuszek jeszcze daje o sobie znać ale jest lepiej Oleniga ja właśnie nie podawałam Hani infacolu za każdym razem do na Olę działał identycznie jak na Milenę no ale po wczorajszym dziś podaje za każdym razem i już nie śpi Arvena dzięki śliczne jak byś mi jeszcze mogła napisać od jakiego wieku są te kropelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna te kropelki od razu urzywac, 10 kropelek przed karmieniem wieczorem na przyklad, w zaleznosci kiedy dzieco najbardziej placze czy ma kolki. tak stosowala moja kolezanka. na milion procent doiwem sie jutro pewnie i na pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×