Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Macie rację, dziewczyny. już bede się pilnować. od kiedy piszę i czytam mniej robie wiecej bledow, a bedzie coraz gorzej jak nie bede sie pilnowac. a bylam dobra z ortografii, nie musialam sie zastanawiac opiszac, a teraz juz muszę czasami...Agnieszka przekonalas mnie slowami, ze kiedys nasze dzieci bedziemy uczyć od teraz bede pisac jak na dyktandzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75-ja bledow ortograficznych nigdy nie robilam, chociaz zasad ortografii nie uczylam sie. Po prostu tak wyszlo :) Sama mialam manie poprawiania wszystkich, ale teraz troche mi przeszlo. Co do jezyka polskiego to troche sie obawiam chociaz mam mocne postanowienie, ze bede mowic do Franka po polsku, ale juz zaywazylam jakie to ciezkie przy moich znajomych, kiedy z nimi rozmawiam po angielsku a do niego powinnam po polsku. Ja mieszkam w dwujezycznym regionie - walijsko-angielskim, gdzie kladzie sie nacisk na oswajanie dziecka z dwoma jezykami od urodzenia. Z jednej strony to moze nawet i latwiej bo zawsze moge sie podeprzec ich doswiadczeniem chociaz w moim przypadku bedzie to polski i angielski to zasady takie same. Zobaczymy czy sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek25 ja będę rodziła w Birmingham Women\'s Hospital, Edgbaston. Raczej tam bo się wkrótce przeprowadzam i nie wiem czy ten szpital będzie mi najbliższy ale nawet jeżeli nie, to raczej już go nie zmienię. Nie słyszałam właściwie żadnych opinii na jego temat, może Ty coś wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi 83 - serdecznie gratuluje!! Ogromne buziaki dla Ciebie i dzidzi! Ja urodzilam we wtorek o 13.38 w St Thomas Hospital, 18h porodu, dzidzia 9/10 apgar, 3.55kg, 55cm. Porod dlugi i trudny, ale opisze moze innym razem dopiero od godzinki jestesmy w domku i musze sie przespac. Niunia kochana, tata owiniety wokol paluszka mama tez:) Pozdrawiam Was serdecznie, postaram sie doczytac juz niedlugo to co napisalyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek:-D Widze ze dzisiaj pierwsza na forum,co ztymi dziecmi ze one tak wczesnie wstaja?wyspac sie nie mozna,budzi sie adas codziennie 5.30 i kweka bo na rece chce,czlowiek wiec wstaje ogarnia sie,pije kawe,bawi dziedzie a dzidzia pada po niecalej godzinie i idzie smacznie spac,a ja?tez jestem senna ale jak juz wstane to nie usne,cholercia no. mamo*Eli smarowidlo nie dotarlo,dziwne bardzo,nie?dlugoi cos im schodzi,a moze mnie nie bylo w domu i pod drzwimi zostawili i ktos mi zarabal?niestety tak u mnie paczki zostawiaja na pastwe losu pod drzwiami.kupilam mu ten szampon oilatum,ale nie moge znalewzc plynu do kapieli,moze wykupili,ale dzis ide do boots sprawdzic jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki :) Cherry gratulacje! 🌼 nameczylas sie biedactwo, ale pomysl ze drugie idzie juz latwiej :D:D:D a jak nazwalas swoja pocieche? gosiulka nie wiem co sie moglo stac, wyslalam nie tylko Tobie. drugiej dziewuszce doszlo. powinnas byla juz to dostac :(. moze rzeczywiscie ktos \"sie obsluzyl\" Twoja przesylka, szkoda bo juz porozdawalam reszte i nawet nie moge Ci wyslac drugi raz :( . a jak sprawuje sie szampon, widzisz jakas poprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry GRATULUJE🌼🌼🌼 agnieszka nieprzesadzaj z tymi bledami bo przez ciebie odechce sie nam pisac na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!!! Mi i Cherry wielkie gratulacje!!!! Niech Wam Niunie zdrowo rosna!!!! ❤️ ❤️ 🌻 🌻 Dzisiaj po raz pierwszy mam ubrana sukienke ciazowa :) i tak juz fajnie widac brzuszek okraglutki :):):) Moja ortografia siadla na leb :( Poplelniam okropne bledy :( poniewaz malo pisze i czytam po polsku :( jedynie co z Wami i znajomymi na gg. Wszystko i z wszystkimi po angielsku zwlaszcza z M i boje sie jak to bedzie z Kuba ??? Bede mowila po polsku, bo jak pojedziemy do Polski to z dziadkami sie nie dogada i bedzie tragedia :( Slyszalam i czytalam ze nie trzeba az tak strasznego nacisku nakladac na jezyki poniewaz dziecko zauwaza roznice miedzy jezykami dopiero po trzecim roku zycia :) Do trzech lat traktuje oba jezyki jak jeden :) w wieku 4 latach wszystko zaczyna sie normowac, poniewaz idzie do szkoly. Wiec jesli ktos dba o dziecko to polskiego czytania i pisania bedzie uczyl w domu lub posle do polskiej szkoly, ktorych jest coraz wiecej :):):) Milego dzionka :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryska 2 maja :) ten szpital jest bardzo dobry :) Moj przyjaciel lezal na przeciwko po wypadku samochodowym po wielkim urazie glowy na neurologii i naprawde zajeli sie nim dobrze :) zreszta Edgbaston to top dzielnica wiec i szpital jest na wysokim poziomie :) Swietny wybor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry, duza buzia, gratulacje i czekam na fotki. Juz za dwa dni lece do Polski i sie cykam nieco. Macie jakies ciekawe rady, porady, doswiadczenia, co robic czego nie,etc. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry zapomnialam ci pogratulowac...wiec GRATULUJE! :-D mamo*eli no nie wiem czemu tej paczki nie ma,a ten szmpon dopiero raz uzylam wiec ciezko powiedziec czy sa efekty w kazdym badz razie nie mial skory czerwonej po umyciu glowy,wiec na pewno nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) cherry gratulacje!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi83 dzięki za wyjaśnienie na temat tego manewru McRobertsa, czytałam jeszcze później o tym no i trochę strasznie to brzmi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek, taki mam, tzn.wyglad identyczny, gondola, spacerowka i fotelik (nie wiem czy tu fotelik tez jest), jedyne co mam inny stelaz, takie podwojne kolka. jeszcze poszukam, a jak chcesz zobaczyc to jest na naszej klasie w mojej galerii. http://cgi.ebay.co.uk/mamas-and-papas-pram_W0QQitemZ330314546099QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Pushchair_Accessories_parts_ET?hash=item330314546099&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1688%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75 mnie tez to czeka za 2 tygodnie i juz sie boje. nie dosc ze nienawidze latania to jeszcze lece z dwojka dzieci tym razem. jedyna rzecza ktora nie pozwala mi w pelni cieszyc sie wakacjami jest wlasnie horror latania. nawet nie mam jak wziac tym razem czegos na uspokojenie bo karmie :O. dobra dosc o sobie, zawsze sie rozgadam . jesli chodzi Ci o to co ze soba zabrac na poklad to: radze wziac ze dwie zmiany ubranek, oczywiscie pieluchy i chusteczki, pieluszke tetrowa lub sciereczke, przytulanke do spania (jesli takowej uzywacie) i maly kocyk do przykrycia w razie drzemki. nie wiem czy bedziesz karmic Kube w trakcie lotu, jesli tak to postaraj sie wybrac jak najmniej brudzace menu ;). nie zabieraj zabawek bo kubeczek plastikowy z baru zalatwi sprawe :D chyba ze gryzaczek, to inna sprawa. no i jesli posiadasz Viburcol N to jest to najlepszy czas by go uzyc. jak sobie cos jeszcze przypomne to dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczynki kochane. Pierwsza noc w domu, mama wyspala nareszcie. A coreczke nasza kochana postanowilismy nazwac Sarunia. Zdjecia wstawimy w najblizszym czasie. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku :-) ale fajnie znowu mamy jedna dzidzie więcej na forum. Gratulacje Cherry76!!!!!!! czekamy na raport porodowy :-) aga75 słyszałam ze najlepiej jest karmić dziecko w trakcie startowania i lądowania, wtedy tak nie plączą. czy te linki które dałaś to są z twoim wózkiem? a teraz pora pobuszować w kuchni i zrobić jakiś obiadek. miłego dnia ja ciągle mam problemy z otwieraniem kafeterii ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. CHerry najszczesrsze gratulacje! Duzo zdrowkadla Was! Wiec teraz moja kolej! Od samego rana zle wiesci,wlasnie zadzwonil moj chlopak z pracy,ze dostal list o redukcjii plac...ok.180 funtow mniej na miesiac,normalnie zalamka!Juz mam dosyc tego kryzysu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Eli, do czego jest Viburcol? Ja troche niekumata jestem jesli chodzi o leki, bo jedyne co daje Kubie to wit D3, wiecej niczego nigdy nie dostal. Taki wlasnie mam wozek, a z gondola juz sie zegnam od jutra, troche mi szkoda bo mu tam wygodnie, tzn. bylo, bo juz za dlugi. A w Polsce brzydko szaro deszczowo, az mi sie odechcialo tam leciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilablack dziekuje za cieple slowa o chlopca gorace gratulacje dla swiezych mam wiecie co moj maly za 10dni skonczy pol roku karmie go piersia na noc dostaje 60ml mleka z butli ale przed tym i po tym i tak cyc w nocy pije czesto w dzien podaje mu warzywa i jabluszko, wszystko bylo by dobrze tylko mi sie wydaje ze moje piersi z dnia na dzien naprawde sa super miekkiez dnia na dzien bire te tabl fenugeek byla poprawa na poczatku ale teraz to samo poza tym maly tyje 200gr na dwa tyg wazy 7700, mysle powaznie po pol roku przechodzic na normalne mleko sama nie wiem co zrobic, kazdy mowi ze ok a poza tym nie przepada on za zwyklym mlekiem a wieczorem wisial by non stop na cycku a smoczka za nic w swiecie nie chce i bez piersi nie usnie, pozdrawiaw was goraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne gratulacje dla nowych mam, oby Wam sie dzieci zdrowo i bezproblemowo chowały :) Magdae moja Hania też się często budziła w nocy, ale teraz śpi do 5-6 rano. Ma 4 miesiące i tydzień, karmię ją tylko cycem, kładę ją spać po kąpieli około 19-19:30, potem jak sama idę spać czyli 22-22:30 to ją biorę do cyca, jak zaśnie to na przebierak, zmieniam pieluchę, ona się rozbudzi i znów dokarmiam, potem odkładam do łóżeczka, tak śpi do rana 5-6, jak się budzi to przebieram i cyc, potem odkładam i śpi jeszcze z godzinkę. Może spróbuj tej metody. Jeśli dziecko wcześniej spało Ci całą noc, a teraz się budzi to może znaczyć, że jest głodne i powinno dostawać więcej normalnego jedzenia w ciągu dnia, może wprowadź mu więcej warzyw, może jakieś kaszki i ryż dziecięcy. Nie rezygnuj z cycka, szkoda byłoby aby jadł sztucznemleko skoro masz jeszcze swoje. Acha, i jak w nocy się budzi to próbuj nie dawać od razu cycka, pogłaskaj, powiedz czułe słówko :) ja podaje smoka jak się przebudzi, Ty piszesz, że za bardzo Twój synek nie lubi smoka, więc masz trudniej, ale może jak jest taki przymroczony nocą to pociągnie smoka :) Acha i ja jeszcze całkowicie zrezygnowałam z lampki na noc, wcześniej całą noc mieliśmy włączoną taką malutką, a teraz wystarczy mi światło zza okna (pomarańczowe lampy) i myślę, że to też wpłynęło na to że moja Hania lepiej spi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdae, zgdzam sie z Jola, cyc to cyc, nie rezygnuj, kazde dziecko jest inne, widocznie potzrebuje czesciej, moj ma juz ponad 7 miesiecy a cycem karmie co 3 - 4 godziny, no i w nicy zawsze jak sie obudzi, czesto przesypia cala noc, ale czasem i 3 razy ide mu dac cyca. Wiem, ze to blad, ze dziecko zasypia przy cycu, moj tez nie znosi smoka ( to akurat dobrze dla niego, dla mnie gorzej). Ale bede sie potem martwic odstawianiem od cyca, a moz esam odrzuci tak jak moja siostrzenica jak miala 16 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×