Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

witam Cherry - ogrooomne gratulacje, jestescie wielkie obie🌻 Z tego co słyszałam ten dodatek zdrowotny dla kobie z terminem po 6 kwietnia wynosi 190 f mamoEli - czapeczkę dostałam uzywaną od koleżanki po jej starszym, bo tutaj nigdzie nie udało mi się kupić, same letnie kapelusiki (Czarek zdejmuje) a wiązanych to nawet na bazarze nie znalazłam. Co do lotu - trzeba myśleć pozytywnie, glowa do góry. Pozdrawiam, miłego dnia, u nas przecudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry- byłas bardzo dzielna! Początek mialam bardzo podobny..z odsylaniem i skurczami..ale to, co przezylas potem..jejku..normalnie az mi lzy poplynely..kurcze, my tez sie męczylismy i wiem, co znaczy jak ci obracają dzidzię, jaki to bol.. dobrze, ze wszystko się udalo i Malutka zdrowa.. powiem Ci, ze ja juz nie pamietam bolu..tylko jestem takaa szczęsliwa. Jeszcze raz gratulacje dla Ciebie i Męza, bo On tez swoje przezyl.. Niech Sara zdrowo rośnie:) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi
Dziekuje bardzo za rozpiske zeczy które mam wziasc do szpitala ale mam malutka prosbe czy mozecie mi napisac popolsku bo ja z tym angielskim to tak na dwa razy.Mam jeszcze pytanie do was ja mam termin na 26 maja pisalyscie wczesniej ze nie które mamy robia sobie usg prywatnie przed samym rozwiazaniem jak mi radzicie czy w polowie kwietnia bedzie za wczesnie?I jeszcze jedno ja chodze tu do poloznej ale nie mam tlumacza i moje wizyty trwaja max 15minut teraz ide 30 marca bede w 32tc i teraz z tego co sie zorientowalam bede chodzic co 2 tygodnie jak dotad na tych wizytach oddawalam mocz polozna miezyla mi cisnienie i sprawdzala tetno malenstwa ciekawa jestem czy to taka norma czy powinnam oczekiwac czegos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Cherry mi tez lezki polecialy,zwlaszcza ze teraz moja kolej na porod...znowu zaczynam sie bac. Co do tego 190£ health paternity garant,to ciekawe czy mi tez bedzie przyslugiwalo jezeli urodze po terminie ? Wprawdzie mam termin na 1 kwietnia,ale przeciez moge urodzic pozniej np.7-8 czy nawet dalej... Ciesze sie,ze stronka ze sklepem Wam sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebi mocz,cisnienie,bicie serduszka i macanie brzucha to standard,tego mozesz sie spodziewac do konca ciazy,nic wiecej.W ostatnim miesiau wizyty sa co tydzien a w 37 tyg zbada Cie lekarz.Ale nic wiecej niz to co robi polozna,puls i pomaca brzuch,przynajmniej u mnie tak jest.Co do USG ja tez mialam zaplanowane na 2 tyg temu,ale zrezygnowalam bo jest bardzo drogie ok.150£ i wsumie jak mi polozna powiedziala ze dzidzius jest dobrze ulozony i nie ma zednych obaw,to zrezygnowalam z USG,tym barzdziej ze musialam daleko na to jechac,bo u nas w miescie nie ma.A jak zrobisz w polowie kwietnia to dzidzius tak naprawde moze jeszcze pare razy zmienic pozycje do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja :) Cebi to jest lista rzeczy ktore ja spakowalam sobie do torby,jezeli jakies mamusie moga cos dodac to prosimy :) Dla ciebie: -birth plan -karta ciazy -przyb.toaletowe(mydlo,szczotka,pasta,grzebien...) -2 reczniki kapielowe -2 krotkie koszule do porodu ,pidzama(najlepiej rozpinana z przodu do karmienia),ja wzielam jeszcze jedne dodatkowe spodnie od pidzamy -jakas bluza rozpinana lub szlafrok -2 staniki dla karmiacych mam -skarpetki -kapcie -plyta cd z ulubiona muza -drobne na tel -mumery telefonow spisane na kartce,bo nie mozna uzywac komorek -chusteczki hig.oraz chusteczki nawilzane -majtki jednorazowe poporodowe -2 paczki podpasrek poporodowych -wkladki laktacyjne -butelka wody(w nocy bufet jest pewnie zamkniety) dla dzidziusia: -pieluchy(ja wzielam cala paczke pampersow new born nb1) -mydelko dla dzidziusia,oliwka,szczotka do wloskow(ja wzielam tez nozyczki do paznokietek) -2 reczniki dla dzidziusia -3-4 body -3 spiochy -1 sweterek -skarpetki,rekawiczki,czapeczka -2 kocyki(ja wzielam 1 kocyk i 1 rozek) -pieluchy tetrowe czasem kaza wziac przescieradelko do lozeczka w ktore wkladaja dzidziusia(rozmiar jak do wozka)ale ja posciele mu pieluche. Dziewczyny a paszport czy dowod osobisty tez brac?Wiem ze w polsce trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaaa jeszcze wzielam cieply kombinezon z kaptourem na wyjscie ze szpitala na wypadek jakby bylo zimno,no i oczywiscie fotelik samochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten benefit na 190 funtów to nie żadne paternity, kto to wymyślił? Nazywa się Health in Pregnancy Grant i pokrótce zasady jego przyznawania opisane są tutaj: http://www.hmrc.gov.uk/hipg/what-is-it.htm Swoją drogą ciekawe czy dziewczyny które mają spodziewaną datę porodu przed 6 kwietnia a urodzą później też mogą aplikować. Znając życie na pewno nie.. Cherry.76 ależ Ty przeżyłaś....Boszee... Serdecznie Ci gratuluję i przesyłam buziaki dla Was! Do tej pory nie myślałam ze szczególnym strachem o porodzie który mnie czeka ale teraz to zwątpiłam...i to poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam, to jakie są zasady przyjmowania rodzących do szpitala. Ile trzeba mieć rozwarcia albo co ile minut skurcze żeby przyjęli na oddział a nie odesłali? Jeżeli ja chcę mieć podany epidural to jak długo czekają? To trochę bez sensu jest jak widzę. Cherry męczyła się tak długo a mogła mieć podane jakieś środki przeciwbólowe o wiele wcześniej, gdyby została przyjęta do szpitala. O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebi
Lucilla 29 Bardzo ci dziekuje za szczegulowe opisanie tego o co prosilam ,mozecie mi poradzic w jakich sklepach mozna kupic dla malenstwa zeczy i dla mnie w sensie majtek jednorazowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki my już po wizycie lekarz powiedział mi że uważa że to wina antybiotyku,ale mamy bardzo uważnie obserwować Hanię i gdyby cokolwiek było nie tak to od razu do gp lub szpitala.Powiedział też że jeśli krew w kupce pojawi się ponownie wyśle wtedy próbkę do analizy i pobierze jej krew do badań ale na razie się wstrzymuje bo ona jest mała i może nie będzie konieczności jej kłuć.Zaproponował mi też żebym zastosowała dietę eliminującą potencjalne alergeny. I wszystko by było ok tylko że muszę zrezygnować lub w bardzo dużym stopniu ograniczyć ilość spożywanej owsianki w ciągu doby i z tym mi ciężko się pogodzić,bo dzień bez owsianki to dzień stracony :( A wracając do kupek to wczoraj mała zrobiła jeszcze jedną z krwią ale bylo jej mniej niż w pierwszej i od wczoraj jak na razie jest spokój choć zauważyłam że robi teraz(po południu) bardziej wodniste i ze śluzem:( Mi83 Hania słodziutka cherry przeżyłaś kobietko strasznie ale masz zdrowe dziecko i to teraz jest najważniejsze Mamo***Eli Twoje odruchy są jak najbardziej naturalne jeśli nie masz ich częściej niż 15 razy na minutę to wszystko jest ok. Ja też czasami chętnie bym Olę związała,zakneblowała i do garażu żeby nie słyszeć nawet jednego jęku.Na szczęście idzie lato i będzie je można wygnać niedobrzaki do ogrodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe frugo kto ma ogrod temu dobrze :). maryska 2maja do szpitala przyjmuja z 3-4 cm rozwarciem. jesli ma sie skurcze co 5 minut (przy pierwszym dziecku) trzeba zadzwonic na oddzial i zapowiedziec sie, zeby byli przygotowani na Twoj przyjazd. jesli masz czeste skurcze ale brak rozwarcia to niestety masz pecha... tak jak Cherry, bo moga Cie odsylac do domu az do wymaganych 4 cm. moja kolezanka jezdzila tak 2 dni. nie wolno im podawac srodkow przeciwbolowych bez przyjecia na oddzial. epidural podaje sie miedzy 4 a maksymalnie 7cm (znam tylko jedna osobe ktorej udalo sie wywrzeszczec epidural przy 7 cm).zazwyczaj jest to przy 5-6 cm ale tylko wtedy gdy porod postepuje wolno. jesli wszystko idzie szybko nie ma takiej potrzeby czego Ci z calego serca zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale namieszałam w tym ostatnim zdaniu :O Lolli co u ciebie ? napisz coś bo smutno tu bez Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebi ja duzo rzeczy kupilam w tesko,typu majtki poporodowe,podpaski,wkladki laktacyjne itp.mysle ze tam jest najtaniej,nawet wanienke tam kupilam. A inne rzeczy w mother care lub poprostu tam gdzie taniej,dlatego zaczelam kupowac juz pod koniec 5-tego m-ca porownujac ceny.U mnie niestety nie ma duzego wyboru w sklepach.Czesc rzeczy typu wozek,fotelik itp.kupilam na e-bay ,lub alegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haaaj!!!!!! :D mama eli, frugo, glowy do gory! to ja, nieustraszona Mary Jane, przyneta na wlamywaczy, zwarta i gotowa by poprawiac Wasze biedne humory full time! :D :D :D wlasnie dokonczylam Was czytac, wiec: swiezo upieczone mamcie-GRATULEJSZYN!!!!!!!! dzielne dziewczyny, duzo zdrowka dla malenstewek.DOBRA ROBOTA! 🌼 dzis zakupilam nowego laptopa i juz sie mnie nie pozbedziecie :) u nas po staremu, Lennoxowi wydobyl sie dzis 3 zabek i tu nasuwa mi sie pytanie: czy jest jakas okreslona kolejnosc wyrastania zebiszczy czy poprostu rosna w przypadkowych miejscach heheh w sensie czy jest jakis wzor typu najpierw dolne jedynki, potem dwojki itp czy kazde dziecie idzie trybem indywidualnym? nadia w niedziele skonczyla 7 lat.chyba liczylam ze cos sie zmieni ale sie przeliczylam ;) no coz, moze jak skonczy 19 to cos sie ruszy...jest jeden plus-dostala playstation 3 przynajmniej sobie pociupalam w gierki jak nie bylo kompa :) aaa wlasnie, kupilam sobie gre \'lost\' i dalam przeokropny przyklad nadii.jak to mowia tutaj I went absolutely ballistic.a nadka tylko siedziala obok i mowila: mamo, moze lepiej nie graj.... jestes juz cala czerwona... mowilas ze tak nie wolno mowic...to tylko gra.... heheh teraz sie smieje ale...uffff :D aaaa no i dziwna historia-siedzi sobie moj malutki, biedny syneczek na dywanie a tu.... z za rogu wyskoczyl znienacka wieeelki, rozwscieczony stol i jak go nie rabnie w czolo!.... to oczywiscie wersja dla taty hihihi :) kurcze, serio trzeba miec oczy w tylku za przeproszeniem :O mamo eli ida tera odpisac Ci na mejla :) aa nie, jeszcze przede mna nieosiagalny task WYSLANIA tego posta...no dobra, podejscie pierwsze.fingers crossed!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucilla - nie boj sie porodu, u Ciebie moze byc latwiej. Ja mialam spore obawy, poniewaz u mnie w rodzinie przez pokolenia sa trudne porody lacznie ze smiertelnymi, wiec oczywiscie balam sie. Patrzac z perspektywy, wolalabym zaplacic za cesarke niz drugi raz narazac dziecko na takie ryzyko. Z drugiej strony urodzilabym ja jeszcze tysiac razy w takim bolu, byleby tylko byla zdrowa. Mysl pozytywnie, przygotuj sie do porodu, zebys wiedziala na co sie zgodzic swiadomie, bo w trakcie porodu mozesz nie zawsze myslec logicznie. Trzymam kciuki, w razie watpliwosci pytaj smialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryska 2maja, dziekuje serdecznie. Nie wiem, co Ci doradzic, to chyba tez zalezy od szpitala. Dobrze jest tez nauczyc sie prwaidlowo oddychac. Mi pomagalo i to bardzo, a pokazala mi polozna na korytarzu w szpitalu, jak wbijalam zabki w siane. W szkole rodzenia zupelnie to olali, a szkoda. Pij herbatke z lisci malin, bierz wiesiolka. Kapiel tez troszke pomaga, ja bralam bardzo ciepla. Poza tym, bol jest do wytrzymania, troche trudno jak ma sie skurcze kilka dni, pozniej czlowiek nie ma sily, niestety. A z tym epiduralem, to tak glupio wyszlo, poniewaz dwie pierwsze polozne nie przeczytaly birth plan, wiec nie wiedzialy, a ja mylalam, ze wiedza. Po godzinie pytam kiedy bede miala ten epitural, a ona mi na to, ze jestem na oddzialem home to home i tutaj nie podaja, wiec musialam kobicie wytlumaczyc, ze bez epiduralu to zyc jej nie dam i pobiegla zalatwiac przeniesienie. Poza tym, wez sobie gas&air, bolu nie lagodzi, ale oglupia wiec jest lepiej :) Trzymam kciuki, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawilam zdjecia mojej coreczki, mam nadzieje, ze uda sie je otworzyc. Wrazie problemow poprawie jutro, dzisiaj padam juz na ryjek. Buziaki i milej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba wejsc na moje zdjecia. Nie wiem, jak tam te zdjecia poustawiac, zajme sie tym jak bede miala chwilke. Dopiero zarejestrowalam sie na fotosiku i jeszcze go nie rozgryzlam. Uciekam juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Cherry, a mozesz opisac jak trzeba oddychac...? Bo u mnie na szkole rodzenia tez o tym nic nie mowili. ha ha :D Lolli fajnie opisalas jak grasz na playu :D a i historia ze stolem tez super,usmialam sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek wszystkim Panda się kłania Maja jadła o 12..4...6.. i wstała przed 7 !!!! Dobijcie mnie normalnie A potrafiła tylko jeden raz w nocy jeść. Ta 12 to w ogóle mnie zaskoczyła :/ Pewnie za ponad godzine będzie stękać, że chce spać gnida.. :P Lolly, dobry.. dobry opis. Dobrze też, że już wróciłaś Ja podobnie mówiłam o Mai, że spokój będziemy mieć jak ta zacznie chodzić na randki albo się wyprowadzi A stółowi trzeba było oddać, co on taki twardzt Cherry.. GRATULACJE ❤️ 🌼 🌼 Byłam zszokowana twoim przeżyciem, współczuje, ale najważniejsze, że to już po. Ja myślałam, że przy moim epiduralu to długo szło, ale widzę,że to była pestka....... trzymaj się tam Zdjęcia niestety nie weszły, ale podejrzewam, że wkleiłaś nie tego linka do zdjęć co trzeba, także spróbuj jeszcze raz (tu zawiesił mi się komp... ale post nadal jest ufff) Lucillla... ja tez po różnych opisach się bałam, a było dobrze. To naprawdę zależy trochę od szczęścia a trochę od umiejętności, także faktycznie naucz się oddychania, bo ja nie umiałam i było mi ciężko. Wrr... wczoraj Maja była jedną nogą za oknem, dziś chyba będą OBIE.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki u nas już trochę lepiej w sensie oczywiście kupkowym :) za to pogoda okropna leje i wieje strasznie choć czasami pokazuje się słoneczko więc może jeszcze będzie dziś ładnie. Lolli dobrze że już jesteś :) a jak tam Twoje kociaki? Boróweczka a Ty gdzie nam znikłaś? I jeszcze tak z ciekawości zapytam bo może mi się to jeszcze kiedyś przyda dziewczyny czy w jest jakiś angielski probiotyk a jeśli takowy istnieje to pod jaką nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo juz sie melduję:) probiotyku tutaj nie dostaniesz, niestety-kiedys tak mi powiedział polski pediatra. jak Zuzia byla na antybiotyku poleciła mi actimel. I dlatego teraz zawsze mam w lodówce lakcid z Polski. milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo juz sie melduję:) probiotyku tutaj nie dostaniesz, niestety-kiedys tak mi powiedział polski pediatra. jak Zuzia byla na antybiotyku poleciła mi actimel. I dlatego teraz zawsze mam w lodówce lakcid z Polski. milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucilla - wdychaj powietrze nosem, a wypuszczaj ustami. Trzeba wdychac gleboko, rytmicznie i powoli. Ja przy tym zamykalam oczy, pomagalo mi sie to skupic na oddechu. Pocwicz sobie teraz, moze przyniesie ci ulge, mi pomagalo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki my na nogach od 5.45 adas nas obudzil:(ale odespie w dzien;) lollii fajnie,ze juz jestes:) uwazaj teraz mam pytanie jak dostalam SSMG jeszcze zanim Amelia sie urodzila to mam im wysylac birth certificate ze juz sie urodzila??? pogodA okropna wiatr,deszcz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim kamila, jasne ze stol tez oberwal, ma po dwa siniory na kazdej nodze i guza :) nikt nie bedzie zadzieral z moim bobiszonkiem :D a co do kocikow to...hmmm...szykuje mi sie druga seria za jakis miesiac.tym razem zoska zaciazyla.ehhhh, jakis kocur lokalny ma niezly ubaw. koki otwarly oczka kilka dni temu, sa przeprzeprzeprzecudowne!!!!!! mam wiecej chetnych niz kotow, dobrze ze niedlugo dostawa nowych ;) mamo eli wczorajszy mejl nie dotarl.mam jakies problemy z netem.apropos jesli ktoras bedzie chciala kupic mobile broadband to niech sie zastanowi ze 46 razy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia :) nie nie musisz wysylac aktu urodzenia.oni chca to jesli wysylasz form po urodzeniu.a przed, tak jak Ty, to wystarczy ten swistek co polozna podpisala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×