Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Witam dziewczyny!! Anecia dziekuje ci ze pamietasz ze chcemy sie przeniesc i pewnie moj M by skorzystal gdyby szukal czegokolwiek ale moj M chce pracowac nadal w swoim zawodzie i czeka tylko na lepsza oferte. widzialyscie to: http://www.youtube.com/watch?v=h98T6aCIfMw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmora22
Aga UK ja takze tak myslalam... wiesz napewno jest ich wiecej niz w miejszej miejscowosci, ale tak jakos na poczatku czasu nie bylo, aby szukac jakis znajomosci... dopiero teraz po przeczytaniu postow na tym forom, zobaczylam ze milo by sie bylo z kims spiknac... zawsze razniej, a u was na forum widze pelna integracje!!! i tak trzymac dziewcyny... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta. Ja dziś tak późno bo byliśmy w Lądku maluszkowi podanie o paszport składać. I wiecie co? Stwierdzam że anglicy to muszą mieć niezły ubaw widząc tyle ludzi z dzieciątkami na chodniku koczujących. I to dzień w dzień. Zgroza :-\ No i dwie kolejki - bardzo "ułatwiają" szybkie załatwienie sprawy :-( Wiem że to z innej beczki ale musiałam się wyżalić. Anecia ja też mogę przesłać kilka rzeczy Twojemu bratu - napisz adres na maila to spakuje jakąś paczuszke. 🌼 Co do wózków to ja mam Quinny Buzz i jestem zadowolona. Ale jeśli ktoś chce korzystać z autobusu to odradzam. Wózek jest cięzki i duży ale za to ma duże i pompowane koła które łagodzą drgania i jest strasznie łatwy i wygodny w manewrowaniu. :-) Wózek oczywiście na ebayu kupiłam po niesamowićie okazyjnej cenie :-)) a muszę przyznać że polowałam na niego kilka miesięcy (bo niestety są drogie a ja nie chciałam płacić za duzo). Zresztą b. wiele na ebayu kupowałam - teraz sprzedaje - to jeszcze bardziej uzależnia :-)) Co do robienia zakupków - ciuszki itp to ja zaczęłam kolekcjonować jak skończyłam 12 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila bardzo sugestywne te filmiki. Myślę ze oni to przesadzili z a grypa. Musiał być jakiś b. wazny powod dlaczego taka afere z tego zrobili. Moga to być zwiekszone i to baardzo dochody 2 amerykańskich firm farmaceutycznych lub jeszcze coś innego? Tylko co? Ja nie twierdzę żeby załkiem sobie odpuścić wiadomo trzeba dmuchać na zimne ale bez paniki. Amerykanie pomogli Meksykanom w identyfikacji wirusa ( a raczej jego brak) u ofiar śmiertelnych - ja się nie dziwię wkoncu to z Kaliforni wyszło a nie z Meksyku. USA to zawsze ładnie potrafilo kota ogonem odwrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyjus - bylas dzisiaj pod konsulatem? Jak sytuacja? Duzo ludzi z dzieciaczkami? My planujemy pojechac jutro, ciekawe jak dlugo bedziemy stac w kolejce z maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było aż tak strasznie ale postaliśmy jakaś godz ludzi caly czas przybywalo ale to w miare szybko szlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was bardzo ważne pytanie, czy Wy miałyście do porodu przygotowany birth plan? Bo ja właśnie sobie uświadomiłam, że nie napisałam a jestem już 4 dni po terminie! Ja będę chciała dostać epidural i chyba lepiej mieć ten birth plan i tam wpisane te preferencje, co myślicie? Pytałam jakiś czas temu położną czy powinnam napisać (myślałam, że powie, że tak i mi pomoże w jakiś sposób) ale powiedziała, że to zbędne. Nie wiem, może jej się nie chciało nad tym siedzieć. Co myślicie, czy ten plan jest niezbędny? (i pomocny?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birth plan - przeciez tego nikt tu nie czyta - a jesli nawet to jak bedziesz miala wywolanie to i tak nik go pod uwage nie weżmie. Wiec niestety dlatego polozna powieziała ze to zbedne. Ale napisz to pomoże Tobie w określeniu tego co chcesz i mam nadzieje ze w Twoim przypadku bedzie on przeczytany :-)) i wszystko bedzie tak jak zechcesz. {rzygotuj sie na to ze musisz żądać tego co Ci sie należy - powodzenia U mie niestety wszystko było dwrotnie niż w moim birth plan :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska 2maja mysle ze nie ma sensu robic birth plan,bo jak juz bedziesz w szpitalu to raczej nie bedziesz myslec o jakiejs tam kartce,zreszta zapytaja cie czy chcesz epidural czy moze cos innego,ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja napisałam birth plan i wszyscy go czytali, bo przychodziły położne jedna przez drugą i pytały czy rzeczywiście chcę to i to, to nie standardowe itd.... A tak w ogóle to z tego co wiem to oni nie dają epiduralu z powodu:\' bo ja chcę\' tak na pierwszy ogień - może lepiej maryśka2maja zapoznaj się z całą gamą dostępnych painkillerów porodowych.Poza tym przy wywołaniu obowiązuja inne procedury niż przy normalnie rozpoczętym porodzie - życzę powodzenia.A czy miałaś masaż szyjki? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki:) u mnie rodzinkowo:D duzo pracy dodatkowej,ale na razie jest fajnie :) Hania ma niestety katarek i stany podgorączkowe :( jakieś porady jak ją wykurować do niedzieli ? Monika2 zbieram się podziękowania Ci za tą nalewkę od tygodnia i tak mi schodzi,ale teraz dziękuję Ci serdecznie bo bardzo pomogła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i zapomniałam napisać ja miałam birth plan i był czytany przez położną i pytała mnie czy na pewno chcę to teraz bo może mi dać np.jeszcze to lub to ja uważam że warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki :-) Dziś troszkę niedospana jestem. Maks już o 5 nie miał ochoty spać 😴 i tak jakoś szaro i smutno wokoło. :-( Dziś pierwsze szczepienie - mam nadzieje ze pójdzie ok. Wstawać śpiochy i na kawuśsę sie meldować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja juz po kawusi :) u nas ziiiimno, ok. 16 st i maks spi super! ale juz wstalismy :D wczoraj znienacka przyjechala moja ciocia i mielismy spotkanie rodzinne, bardzo bylo milo. jak ja tesknie za moimi ciotkami, ktore po smierci mamy sie mna zajmowaly z duzym samozaparciem, hehe, jako ze bylam "chlopaczysko", eh, te czasy! maksio to smieszek, ale jak ciocia chciala go brac na rece to spowaznial i stanowczym ruchem chwycil za jej rece i odsunal. ale byl ubaw! ok, lece bo maz przyniosl swiezy chlebek, mniam, mniam! milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 wszedzie jest innaczej mnie pytali tak poprostu czy chce epidural ale ja odmowilam.Jeszcze pytalam czy duzo kobiet prosi o epidural a polozna powiedziala ze bardzo czesto chca epidural.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane edyjus kurcze tak sie zastanawiam czy to nie bedzie za duzo tych malutkich bo ja wysylam takie ogromne pudlo bo to ciuszki po amelii i adasiu,mama w ciucholandzie kupila jakies bo polozna przyszla,a on w samym body i owiniety w taka kwadratowa poduszke ktora zlozona jest jak rozek i zawiazana sznurkiem od szlafroka:( koszmar!wczoraj cale popoludnie pakowalam,kolezanka tez kilka przyniosla bucikow pelno,czapeczek,skarpetek,recznik,ciuszki i tak sie zastanawiam bo wysylka 12funtow do 10kilo a za kazdy kilogram powyzej 10- 1.20 takze niewiele bo chyba bedzie powyzej 10kg,sa jeszcze ludzie dobrej woli,jestescie cudowne dziewczyny!!!🌼🌼🌼wogole cos opieka tez obiecala dac,bo lekarz mleko przepisal recepta na 2puszki,oni do apteki a to za puszke 25zlotych i kupili tylko jedna:(taka Polska wlasnie,a mosi dokarmiac bo na samej piersi nie przybieral na wadze.ojeju przepraszam wyzalilam sie przepraszam!!!ide cos zjem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyjus- my sie wybieramy dzisiaj. Do wylotu niecale 2 miesiace, mam nadzieje, ze zdaza nam paszport dla malutkiej wyrobic, inaczej bedzie bardzo zle!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia - jak cie czytam, to plakac mi sie chce!! Biedne dziecko. Czegos Ci jeszcze potrzeba do tej paczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoczko dziewczyny juz raczej wszystko ma ja wsadzilam tez ten spiworek,kombinezonik,sweterki pelno body i pajacykow,skarpetek i czapki,sliniaki nawet dresiki na early baby bo to wczesniak,a bylam na miescie i kupilam:)skarpetusie tez takie tycie kupilam ,ciagle mysle czy cos jeszcze,az mi sie to po nocach sni.ale chyba wszystko,oni tam tylko komode maja jak ich zawalimy to spac nie beda mieli gdzie:p bo to 2tycie pokoiki,takze podejzewam,ze w pudlach narazie to trzymac beda.dzieki wam ogromne🌼😘❤️ jestescie wspaniale.kurde z tego szczescia nawet jesc mi sie odechcialo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry na pewno dostaniecie porzed wyjazdem - my nasz odbieramy 24.06 - w moje urodziny :-) Anecia - skoro tak uważasz to ok. Mam nadzieje ze im sie polepszy i ze w koncu moze panstwo Polskie zacznie bardziej dbać o swych obywateli. W takich sytuacjach przypomina mi siś zakonczenie pewnego artykułu: Ja kocham Polske ale POLSKA NIE KOCHA MNIE!!!!!!!!!! Smutne to ale niestety prawdziwe :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brat jest na rencie i jak tylko wydobrzeje po operacji to chce wrocic do pracy,ma nadzieje,ze szybko to nastapi bo jest rok po operacji i marna poprawa najgorsze jest to,ze wszystko drogie kurde i niby na recepte a i tak kupe kasy trzeba placic:( ide zakleje juz ten karton bo ciagle patrze czy wszystko jest. o i mama napisala,ze nasza babcia da im 200zl:) czyli prababcia Malego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia bardzo zatrważający ten artykół - niestety nie dzieje sie tu najlepiej. W Welwyn GC jest spokojnie - z reszta zawsze było. Ja osobiście nigdy nie spotkałam się z jakąkolwiek rasistowską postawa w stosunku do mnie czy mojej rodziny. Może miałam szczęście. Wystarczy poczytać co się dzieje u wielu z was - to przerażające. Międzyinnymi dlatego już niedługo się z tąd zmywamy. Nie twierdze ze w innym kraju bedzieo wiele lepiej - ale gorzj mam nadzieje ze nie. Przynajmniej bede miała mego M częściej w domku :-)) Ja za 2 m-ce jade do mamy na wieś - odetchne sobie i dzieciątko bedzie mialo lepiej na wsi niż w tym miejskim smrodku :-) A i własne warzywka bede miała na zupki - najzdrowsze rozwiązanie. Moj M za to wyrusza na podbuj Norge - nie wiem jak ja bez niego wytrzymam przez lato 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Kurcze, bardzo chcialabym ogarnac kto jest kto i w jakiej sytuacji sie znajduje- ale na razie wydaje mi sie to niemozliwe. Mam nadzieje, ze z czasem przyjdzie... wydaje sie, ze Wy tutaj swietnie sie znacie...:) Dziewczyny a po jakim czasie wybralyscie sie lub planujecie sie wybrac z maluszkami do Polski po raz pierwszy? Rozumiem, ze na zalatwienie paszportu trzeba czekac okolo 6 tygodni... ale tak racjonalnie patrzac po jakim czasie od urodzenia dzieciaczka mozna sie wybrac w taka podroz samolotem lub samochodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi! dzisiaj to już 5 dzień po terminie. Masażu szyjki jeszcze nie miałam, dopiero 11.05 mam mieć spotkanie na którym będą omawiane (nie wykonywane) sposoby wywołania porodu. No nie wiem co z tym birth planem, widzę, że zdania są podzielone. Widziałam gdzieś w necie takie formy gdzie się zaznacza opcje, co się chce czego nie itd. Problem w tym, że ja tak naprawdę nie wiem czego chcę, bo to mój pierwszy poród i skąd mam wiedzieć co będzie dla mnie najlepsze, najkorzystniejsze (a tam pytania takie szczegółowe). Zatem tak naprawdę jeżeli nie wiem jak wypełnić, co zaznaczyć jaki sens jest to robić? Ale mam problem....rrrany.... Dobra, nie zawracam Wam głowy już. Jakbyście miały jakiś prosty birth plan do wypełnienia to podeślijcie proszę linka. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilowa nie przejmuj się tym ja tez jestem tu nowa i mi tez jest trudno ogarnąc com u kogo się dzieje - przecież one są tu już długo razewm :-)) Co do podruży to nie wiem co Ci napisć - dziecko najwcześniej pewnie opuszcza UK jak ma 2-3 m-ce bo wcześniej się nie da (paszport) - no chyba że ma podwujne obywatelstwo. Na podruz samochodem bym się ie pokusiła - to strasznie meczace bez didzi a po co takiego maluszka torturować - przeciez musi być cały czas w nosidełu. Maleństwom nie jest wskazane przebywanie w nosidełku dłuzej niż 2 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobitki!!! Maryska :) prosze bardzo :) wlasnie przegladalam sobie ta str toysa i tam jest tez identyczny carrycot w czerni z zielenia i jest w stoku przez internet :) tak tylko pisze bo nie wiem jakiego koloru masz wozek :) jesli ten kremowy to na bank powinny one byc w sklepie bo toys promuje wszystko po posciele, nosidelka z serii I love my bear wiec i carrycot powinien byc :):):) any way powodzenia!!!! i szybkiego rozwiazania!!! ja nie mam jeszcze birthplanu ale napewno takowy napisze na wszelki :) bo roznie bywa :) a czarno na bialym beda mieli co chce :) Aneciu mam nadzieje, ze sytuacja u brata sie unormuje :) szkoda takiego malego dziciaczka :( az sie serce kroi :) czy pewna jestes ze masz wszystko?? co mu trzeba :) ja jeszcze nic po swoim nie mam bo sie nie narodzil ale jak cos to cos podesle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze sie wam nie pochwaliłam jakiego dzielnego mam chłopaka :-D dziś mielismy szczepienie - trzymał sie super - płakał najmniej z dzieciaczkow ktore tam były . ale za to teraz mi troszke marudzi. iłego dnia dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×