Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

🖐️ Dziewczyny dostane moja mala dostanie paszport :) kosztowalo nas to sporo pieniedzy bo notariusz wziol 88 funtow no i paszport no i ze 4 razy bylismy w Londynie ja juz bylam poddana jechalam ostatni raz w srode i sie udalo.W sumie tylko na rok ale pozniej bede sie starala o brytyjski bo bedzie mogla juz taki dostac a teraz po prostu w lipcu chce jechac do poslki z powodu starszej corki Laury ;) teskni jej sie bardzo za Polska. nagralam na mojej kamerze przed domem jak mlodociani rzucaja w moje okna kamieniami i teraz udalo sie to uchwycic jechali rowerami 1 szy rzucil kamieniem i zanim 2 gi i odjechali wiec cwaniakow nie sposob zlapac. bylam z ta plytka na policji i co mi powiedzieli? Ze oni tego nie moga odemnie przyjac ze to oni musza przyjechac do mnie wiec maja byc jutro czy to nie jest smieszne? @ ma 3 dni opoznienia ale testy wychodza juz calkiem negatywnie wiec pewnie przyjdzie @ tylko z opoznieniem ,moze ze prowadze dosc rygorytyczna diete i to ona ma plyw na moj organizm i po prostu hormony szalaly? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie a czy wiecie jakie robia dla dzieci szczepienia w Polsce ktorych w Anglii nie robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka26 a ty wczesniej nie moglas zrobic paszportu?czemu notariusz wziol tyle kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo moj maz nie ma paszportu i tyle notariusz sobie zyczy aby wydac notarialna zgode na wydanie paszportu dziecka. wczesniej moj maz mial zgode home office z ambasady ale nie chcieli tego zadali notariusza za wszelka cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie jak to jest wiele rzeczy sie sprzedaje dla dzieci, ale czy to znaczy, ze mamy tak bez zastanowienia podawac to naszym maluchom? po co sie slodzi kaszki np, bobovita czy hipp i wiele innych? Prosta odpowiedz, zeby dzieciom smakowalo ( a przeciez i bez cukru jest slodka i mozna dodac owoce) coby matki kupowaly. Doprawianie sloiczkow (np. stock) nie jest dla zdrowia dzieci a dla ich smaku i wiekszego popytu. Jak sie dzieci przyzwyczai do sloiczkow to wiadomo, ze beda je wolaly niz nasze \"mdle\" warzywa. A one wcale nie sa mdle dla dzieci bo nie znaja jeszcze soli ani pieprzu. A ze od 4 miesiaca, hm, im wczesniej beda mamy kupowac tym... wiekszy zarobek dla firm. Wszedzie jest napisane i wszedzie lekarze radza zeby zaczac dokarmiac po 6 miesiacu jak na cycku i po 5 jak na butli. Nie mowie, ze sama nie daje czasem sloiczkow, ale robie to nie codziennie i czytam co tam dodaja. Staram sie unikac soli i cukru bo jest tego wystarczajaco w warzywach owocach i miesie. ja wiem, ze tutaj troche inaczej karmia maluchy, ale osobiscie wole polskie odzywianie,rozmaite kasze, soczewice, sezam, slonecznik. Zastanawiam sie co dajecie na sniadanie, bardziej na slodko, owocowo, czy jakos inaczej. dajecie juz kanapki takim 9 miesieczniakom? a jak tak to jakie pieczywo? A na to szynka ser zolty??ja zaczelam dawac jogurt naturalny, co do wedlin i serow to dla mnie za duzo niezdrowych dodatkow. a co do kefiru? Od kiedy mozna podawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka75 masz racje dzieci karmione piersia dodatkowe jedzonko powinny dostawac po 6miesiacu tak mam w tej tabelce. zboza bezglutenowe od 10miesiaca mozna.nie pisze nic o jogurtach,kefirach,ale twarozek od 11.jak wiecie danonki niezbyt zdrowe sa bo sporo cukru zawieraja,ja kupowalam adaskowi naturalny serek i jogurt i miksowalam do tego owoce bardzo to lubial,ale gdzies od 8mies juz gotowe czesto kupowalam.chlebek ja lubie graham i jemu tez podawalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 napisze ci szczepienia jakie robia w pl bo moje chlopaki tam szczepione zaraz poszukam chcesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26-mnie tutaj nie zaszczepili na gruzlice-a to w PL obowiazkowe, plus zoltaczka typu B tez jest w Polsce-obie szczepionki w pierwszych 24 h a tutaj nie szczepia-przynajmniej mnie nie chcieli, nawet dzis dostalam kolejny odmowny list ze szpitala w sprawie BCG-czyli szczepionki na gruzlice. Ja chcialabym jeszcze zaszczepic go na rotawirus-to jest zalecane ale nieobowiazkowe w PL. Co do reszty to nie wiem, ale to chyba najwazniejsze roznice, bo reszta tutaj jest i nawet masz ekstra meningokoki i pneumokoki chyba, ktore w PL sa tylko zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia, jesli chodzi o bezglutenowe to od 2007 roku nastapily zmiany i powinno sie podawac troszke glutenu juz od 7 miesiaca, np. zaczac od kaszki manny , to taka jakby naturalna szczepionka przeciw celiakli. Wczesniej bylo ze od 10 miesiaca,, ale badania wykazaly, ze mozna wczesniej. Tak to wlasnie jest, czlowiek czyta i sie gubi, ciekawe co napisza za 10 lat o karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila różne sa zdania na temat od kiedy zaczac wprowadzac stale pokarmy. tak jak różni sa lekarze i9 różni ludzie. jeszcze pare lat temu dziecku dawano cosi nnego niz mleko dopiero po 6 m-cu. ja jestem jednak za stara szkołą. czasem dzieci potrzebuja wczesniej bo np. b szybko rosną i wtedy zaczyna sie od 4 m-ca. mojej kolezanki maly urodzil sie bardzo duzy i szybko przybieral na wadze, dfostal anemii bo jej mleko mu nie wystarczalo i juz zaraz po 3 m-cu powiedziano zeby dawala mu marchewkę, zaczynajac od wywaru. Co do jedzenia sloiczkowego - nie jest najzdrowsze, ale jest pewne ze sa robione ze skladnikow najlepszej jakości. coś za coś. Kamila w polsce jest szczepienie przeciwko żółtaczce typu B i gróźlicy, czego tutaj rutynowo nie robia ostatnio o \"wspaniałych szlachetnych\" wedlinach troche poczytalam i stracilam na nie apetyt. najzdrowsze sa suszone i swojskie Ja oli jeszcze nie daje wedlin - nie mialam okazji zdobyc swojskiej.Na pierwsze sniadanie ma mleko potem cos na mleku, kleik ryzowy, kukurydziany . z kaszek tez zrezygnowalam. ohydnie slodkie. banan, albo sama gotuje ryz na mleku. podobnie z kolacja. jakie jogurty Agnieszka dajesz Kubie?ola zasmakowala w yoplait, takich zwyklych dla dzieci ale w tym czasiwe miala rewolucje zoladkowe i odstawilam, nie wiem czy to przez nie, mozliwe ze nie ale juz boje sie je dawac. sa organic dla dzieci, nie pamietam jakiej firmy, ale b kwaśnie - nie smakowały. a chleb daje jej taki co my jemy - polski zwykly. warzywa i owoce to ogolnie staram sie kupowac organic, dziewczynom szczegolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak masz racje agnieszka75 jest tam ponizej napisane o tym:) adas do 6miesiaca w pl byl szczepiony przeciwko: gruzlica wzw typB blonica, tezec,krztusiec poliomyelitis hib sama kupowlam,ale juz na to szczepia w pl od kwietnia2007,a adas w styczniu sie ur.2007:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sloiczkow to czy to jedzenie jest najwyzszej jakosci tez sa zdania podzielone, podobno np. gerber ma nie najlepsza opinie. jesli chodzi o jogurty to tez szlyszalam ze te dla dzieci cos tam maja polepszajacego, ja zaczelam dawac po prostu naturalny bez dodatkow organiczny yeo valley. i dodaje owoce lub musy owocowe z organix. ja sama nie jadam wedlin wiec malemu nie daje. dzis na obiad kasza gryczana z amarantusem i warzywami i zawsze dodaje troszke oliwy z oliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki... Tłoczno widze u was :-) Jakos tak wyszlo ze jestem juz 8 dni po terminie i nadal cisza.... jakos sie trzymam, jak hiopopotam ale zawsze to jakos :) Dzidzia sie tak wierci czasami ze mam wrazenie jak by mi brzuch rozrywala, zamiast sie wyciszyc i nabrac sił by modz przyjsc na ten swiat :-) pomijając to ... Mam do was pytanko.... moze wy mi pomozecie jako juz doswiadczone.... co mam zrobic z obolalymi i piekącymi sutkami. W dzień jest ok ale jak tylko przyjdzie wieczor to sa tak rozpalone ze moge na nich "jajka smażyć" znacie jakies sposoby na zlagodzenie tego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta :) na razie mamy sie dobrze i chwilowo zapomnialam ze jestem w ciazy- dolegliwosci wszelkich prawie brak :) chociaz nie wiem czy to dobrze- czy moze powinnam sie martwic? ale mam kilka pytan do: 18 1 spotkanie z midwife- czego mam sie spoddziewac i ile moze potrwac? srodek dnia i w pracy byc trzeba 2 jak mi wyznaczy scan- mozna zabrac ze soba tatusia? 3 i pytanie z dalekiej przyszlosci- zaraz po narodzinach- jest taka opcja ze dziecko zabieraja na 1 noc- czy po porodzie juz ZAWSZE bedzie ze mna? mowie o szpitalu-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag- co do spotkania z midwife to masz prawo wyjsc w godzinach pracy, ale dajesz im wczesniej znac i nie potraca sie za to z pensji. Ja nawet staralam sie tak ustalac spotkania zeby wyrwac sie z pracy :D Trwa ok.15-20minut Co do skanu-jesne, ze moze byc z tatusiem, nawet wskazane :) Dziecko masz od razu przy sobie-oni tutaj preferuja \"skin to skin contact\", czyli klada Ci od razu noworodka na piersi i nie myja go. Ja akurat mialam cesarke wiec jak tylko sie przebudzilam to mi go polozyli. Dobra, lece do Franka bo juz zglodnial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki!!! Widze ze zostal poruszony temat szczepien. i nie umiem zrozumiec dlaczego nie chca szczepic na gruzlice, skoro w polsce jest to obowiazkowe, a w ich wykazie polska nie jest objeta zagrozeniem. na nastepnej wizycie HV mam zamiar domagac sie tego szczepienia - zobaczymy czy mi sie uda. jak mi sie nie uda to zaszczepie dziecko w PL i bede spokojniejsza. Emilcia, ja mam na obolale sutki krem ktory mozna stosowac juz przed karmieniem, jeszcze w ciazy. przynosi ulge i hartuje sutki do karmienia. krem nazywa sie Maltan i mam go z PL. dziewczyny na forum polecaly tez Lansinoh GB - moze ten wyprobuj??? Ewag idz z mezem na scan zobaczysz jakie to bedzie dla niego przezycie, a w szpitalu dzidzie masz ze soba od samego poczatku Dziewczyny ponawiam pytanko odnosnie witaminy D3. czy podaje sie ja od 3 tyg zycia czy od 7-ej doby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia, jezeli masz to co ja mialam to zaden krem lagodzacy nie pomoze, ja sie meczylam ponad 2 miesiace az laskowie wreszcie jakis madrzejszy gp polecil mi canesten dla matek, musisz isc do gp moim zdaniem, moze masz zapalenie sutkow od plesniawek, ja tak mialam, nie wiem jak cie to boli, ale dla mnie to byl najgorszy bol jaki kiedykolwiek doswiadczylam i nawet lekki podmuch na sutki powodowal ze sie skrecalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_g - ja sie wlasnie domagalam tego szczepienia na gruzlice bo najpierw sami w szpitalu mowili czy chce- ja sie zgodzilam i wyslali mi termin-a na miejscu okazuje sie, ze zrobili mnie w trabe i nie uwazaja, ze Franek ma miec to szczepienie bo Polski nie ma na liscie zagrozonych krajow. Laskawcy nie raczyli mi dac znac i odwolac terminu tylko dopiero w gabinecie lekarza. A wczesniej wyslali mi 2 razy zawiadomienie o dacie szczepienia. Wiec musielismy jechac z nim do szpitala po nic!!! Moj GP do nich napisal zeby zrobili to szczepienie bo uwaza ze maly powinien je dostac, ale wlasnie dzis dostalam list odmowny bo na ich liscie Polski nie ma, itd... Odpis tego listu poszedl do GP. No nic...trezba bedzie zaszczepic go w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_g ,agnieszka75 dzieki dziewczyny za rade... bede cos probowala jak narazie to sie obawiam czy jak urodze bede w stanie karmic... to nasza pierwsza dzidzia i sama nie wiem czego mam sie spodziewac ... hehe jak narazie to wiem tyle ze spodziewam sie rozwiazania ciąży... i holercia zaczynam sie strasznie bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga75 a jak długo trwały twoje problemy z piersiami? bo u mnie już drugi tydzień i ciągle straszny ból przez pierwsze kilka sekund karmienia. ból tak mocny ze zapominam jak mam na imię. potem jest troszke lepiej, ale kazda mysl o kolejnym karmieniu przyprawia mnie o dreszcze a tak bardzo chce karmic piersia. jak na razie powiedziałam ze się nie poddam, ale moze ta masc ktora tobie przepisal by pomogla, a moze potrzebuje tylko wiecej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, a jak bym poprosila zeby je zabrali na ta 1 noc? wysmiely by mnie czy jest szansa na realizacje? moze to dla was dziwne jest- ale tak mysle ze bym chciala miec jeszcze te 5 min dla siebie ale moze mi sie odmienic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za podpowiedzi!!!Rzeczywiscie poczytalam i wszedzie sa rozne opinie o wprowadzaniu dodatkowego jedzonka dla dzieci.Z tego co najczesciej pisano to ze dzieciom ktore sa karmione piersia mozna wprowadzac dodatkowe jedzonko po 5 miesiacu a te co pija modyfikowane to po 4. Tez bede pytala o te szczepienia wiec zobaczymy co powiedza a jak nie to w Polsce zrobie.Ciekawe ile krzykna w Polsce za szczepienia? Ja mialam zel na sutki ktory sie nazywal \"Jelonet\" dosyc dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. I wcięło mi posta. Więc Ewag - nie będziesz chciała oddać dzidzi ani na chwilę i na prawdę jest sporo czasu dla mamy przy noworodku, śpi i je tylko, potem ten czas sie tylko SKRACA, więc wykorzystaj go dobrze. Wprowadzanie solid food: dziewczyny, same będziecie wiedziały kiedy wasz skarb jest gotowy na stałe jedzonko, bo zaniknie mu odruch wypluwania jedzenia z buzi (odruch ten chroni noworodka przed zadławieniem) i dodatkowo wasze dziecko będzie wykazywać żywe zainteresowanie jedzeniem dorosłych.Ale nie spieszcie się, bo łatwo jest uczulić dziecko, a potem skaza białkowa, bezglutenowość, atopowe zapalenie skóry lub egzema.Oczywiście te \"skutki\" mogą być powodowane również przez inne czynniki, ae tego to się nigdy nie dowiecie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda g jak najczesciej badz topless i smaruj sutki jakims kremem.dziewczyny polecaja rozne.ja mialam hardkor przez 3 tygodnie.najgorszy boil w moim zyciu :O ale potem juz bylo przyjemnie.trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_g - chyba każda z nas przeszła ten ból, tylko nieliczne go nie znają, ale upewnij się,że prawidłowo przystawiasz dziecko do cyca, bo karmienie piersią to nie odruch tylko umiejętność, którą trzeba opanować, poproś położną o sprawdzenie czy dobrze to robisz lub zajrzyj do książki NHS od 0 do 5 lat, tam sa zdjęcia, jak to zrobić, albo. Poza tym zmiana pozycji karmienia pomaga, mi pomagała " z pod pachy" (inny kąt wkładania sutka do buzi).No i wietrzenie cycuchów po każdym karmieniu, na rany - smaruj sutki własnym mlekiem, albo kremy. Powodzenia, nie poddawaj się, bo potem czeka Cie wielka nagroda: fizyczna bardzo-bliskość z dzidzią, fizyczna przyjemność, wygoda i oszczędność. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×