Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Gość kapusniak
drogie panie, na chwile relaksu zapraszam na naspolke(pl) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FRUGO PRZEZ KATAREK JEST hANI CIĘŻKOPRZEŁYKAĆ I DLATEGO SIE SLINI. zUŻKA JAK BYLA MLODSZA I MIEWALA KATAR CHODZILA W ŚLINIAKU BO CIĄGLE JEJ Z BUZI LECIALO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waffel
dzieci sa przeslodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mia, to dobrze ze tylko akt wystarczy, dzieki za odpowiedz, ja tez czasem wysiadam przy moich maluchach zwlaszcza jak maz popoludniami w pracy-co zrobic, trzeba sie pogodzic z losem , mia super tez ze znalezliscie fajne mieszkanko -my szukamy i szukamy-w naszych rejonach tych spokojniejszych ciezko cos znalezc a jak juz cos jest to cena z kosmosu albo tylko flat i no children pozdrawiam was cieplutko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooooodoo nikogo tu nie ma od wczoraj :( to ja napiszę............... ale jak wrócę ze szkoły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem...i tak sobie czytam bo trzymanie Franka i butelki uniemozliwialo mi pisanie. Moj synek ma nieco niezdrowy ale za to jaki zabawny nawyk lezenia z noga na noge kiedy jest zadowolony alb np pije mleczko. Ciekawe po kim to ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynt :) Mam tylko chwilke - bo maluszek już się budzi :( niestety dał mi tylko chwilke na zjedzenie śniadania i zaglądnięcie na eBay. Ale mam bajzel w domku - wczoraj jak zaczęłam segregować rzeczy to miało być czyściej i wszystko poukładane - a jest jeszcze gorzej niż przed porządkami :( Maksio mi z rąk ostatnio nie złażi - już kręgosłup mi wysiada :( Frugo dzięki za zainteresowanie i mam nadzieję że Hania szybko wyzdrowieje - a Ty odpoczywaj dziewczyno - należy Ci się po wizycie rodzinki 🌼 Ja już nie mogę się doczekać kiedy swoją zobaczę :) Jeszcze tylko 1,5 m-ca huurraaaa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mi83 bardzo sie ciesze,ze chatke znalezliscie:) och edyjus ja nie zarejstrowana na ebay:( na allegro znalazlam ksiegarnie selkar co wysyla za granice:) my dzisiaj na szczeppienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey :) u nas taka deprecha ze szok :( czarno, pochmurnie i do bani :( oczy same mi sie zamykaja :( Cherry ta polozna mam 2 min od domu i ogolnie jest ok...tylko wkurzyla mnie...bo to co powinna powiedziec 2 tyg temu powiedziala we wtorek... wiedzialam co i jak powinnam robic bo sie naczytalam i Wy mi powiedzialyscie...ale to pokazuje niekompetencje...:O Czuje ze lozysko unioslo sie do gory bo nie krwawie ani nie krwawilam tzn mam taka nadzieje :):):) Pozostalo juz nie wiele :) zobaczymy jak zareaguje jak zapropouje by mi zrobila ten test na bakterie w 36 tyg i na szczepionke na gruzlice...jak sie nie zgodzi to wtedy chyba ja zmienie Mam nuertujace mnie pytanie....poniewaz musze napisac kiedy odchodze na maciezynski i mamusie ktore mialy planowana cesarke...w ktorym tygodniu oni ja robia???? w 38 czy 40?? czy moze nawet po 40? Pisalyscie ze mialyscie cesrake...ale czy to byla taka zaplanowana? zabukowana? bo ja sie dowiem w 36 tygodniu jak bede rodzic...i zastanawiam sie czy oni czekaja do 40 tyg by ja zrobic czy moze wola ja zrobic w 38 tyg? Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Dzisiaj lece do HV z Olimpia bo wciaz mocno ulewa a nawet powiem chlusta mlekiem po karmieniu.Boje sie zeby sie nie odwodnila bo co zje to zwracanie za jednym razem ale na raty.Slyszalam ze sa jakies zageszczacze do mleka to bym jej sciagala i dodawala zageszczacz.Wiecie cos o tym? Druga sprawa to zdjecie do paszportu.Kolezanka tylko stracila czas i pieniadze bo fotograf jej zrobil beznadziejne zdjecia,ktorych w konsulacie nie przyjeli, wiec zrobila sama w domu i w maszynie wywolala jako paszportowe.Ja tez dzis probowalam polozylam przescieradlo aby bylo jasne tlo ale za cholerke mala nie chciala patrzec w obiektyw a jak juz spojrzala to albo z usmiechem albo z glowa lekko patrzaca w inna strone.Jak wy robilyscie zdjecia? i czy moga byc jakies odstepstwa od normy jesli chodzi o zdjecia dla malutkiego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki!!!mialo byc co mała zje to zwraca,nie za jednym razem tylko na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek ja mialam zabukowana :) termin na 29 a cc zrobili 28, raczej nie zrobia Ci w 38 tyg jesli nie ma pilnej potrzeby bo lepiej zeby dzidzius sobie posiedzial jeszcze w brzuszku ja mam mega stres.narazie nie powiem ocb :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, wszystko jest opisane na stronie konsulatu, nawet sa przykladowe zdjecia. Twarz musi zajmowac od 70% do 80% calej fotografii, musza byc ujete ramionka, oczka otwarte, buzia zamknieta, bez czapeczki. My robilismy tak, ze ja trzymalam malutka przy scianie pod ramionka, a maz robil zdjecia. Na lezaco tez sie krecila za bardzo. Potem zmniejszylismy i zanioslam do zakladu do wywolania. Koszt £10 za 4 sztuki. Powiedzieli, ze gdybym przyszla z dzidzia, zrobiliby za £6 na miejscu, a tak dochodzi jeszcze obroka zdjecia. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki cherry !!to dosc drogo zaplacilas bo kolezanka w maszynie do wywolania zdjec zaplacila bardzo tanio niewiem ile ale tanio bo mowila ze wczesniej u fotografa zaplacila 10funtow a jak poszla sama to zrobila 4 rozne ujecia aby sobie w konsulacie wybrali i mowila ze wyszlo jej taniej niz u fotografa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY!!! Sorki ze marudze.... ale ten list powinnam oddac 15 tyg przed porodem a ja jestem juz 9 :( i nagla mnie by go dzis napisac...sytuacja wyglada tak: mam 18 dni urlopu ktory mi przepadnie jak go nie wezme w tym roku :( Dzidzia ma sie rodzic ok 18 lipca... 17.06 zdecyduja czy zrobia mi cesarke i jesli w uk robia ja ok 38 tygodnia powinnam ja miec 04 lipca. A jesli dzidzia zdecyduje sie posiedziec dluzej moge nawet urodzic 01.08 i mam taki metlik w glowie ze szok!!! :O Doradzcie prosze kiedy wybrac ten urlop??? a kiedy zaczac maciezynski... powiedziano mi ze jak bede na urlopie a urodze to w tym samym dniu zaczynam maciezynski czyli przepadl by mi urlop.... heeelllppp!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 ja robilam zdjecie tez sama w domu bo u fotografa plakal caly czas ale mial wtedy9dni cena taka sama jak fotograf 6f niuelek to prawda jezeli pracujesz lub jestes w ostatnim miesiacu na urlopie to macierzynskui zaczyna sie z chwila urodzenia a co z urlopem to nie wiem bo z reguly przepada ale zalezy jak masz w umowie ja moge wykorzystac zalegly w tym roku pracodawca sie zgodzil, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ktoras z Was bedzie mogla skorzystać http://www.healthystart.nhs.uk/ http://www.healthystart.nhs.uk/en/fe/page.asp?n1=1&n2=2 to sa linki do strony nhs, ktora mowi o kuponach na mleko , witaminy i inne nniulek jesli dobrze sie czujesz i masz zamiar pracowac jak najdłuzej to wg mnie dobrze byloby teraz wziac ten urlop by go w pelni wykorzystac. ale mozliwe ze szczesciara z ciebie i zdazysz go wykorzystac przed macierzynskim/urodzeniem :) dziewczyny, przy rejestracji dziecka w pl w urzedzie potrzebuja tez oryginał aktu urodzenia (oprócz tłumaczenia)?bede to zalatwiać przez kogoś, nie pamietam już jak to było. Dobrze ze mi wogule o tym przypomniałyście. Ciekawe co jeśli nie zarejestruję dziecka zanim skończy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jestem :) u nas cisza i spokój tylko Hania ciągle marudna :O ale mamy sukces który muszę się Wam pochwalić - otóż Hania od 3 dni śpi w nocy w swojej kołysce:D przyszło nam to nawet łatwo,tylko bardzo się rozkopuje w nocy wiec na razie śpi w kocyku który się zapina na zamek i czeka cierpliwie na swój śpiworek z ebaya :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zdjęcia: my płaciliśmy 20f bo dla Polaków są INNE zdjęcia a i tak musiałam mieć przerabiane, bo wiedzieli jak INNE, tylko kasę zdarli. A Oleniga kiedyś dała takiego linka - tam się chyba wysyła zdjęcia, oni drukują za kilka poundów, nie wiem czy nie przerabiają do potrzeb... https://www.picturelizard.co.uk/digital_printing_prices.php?cPath=299&spg=passport Ja będę korzystać z tego przy drugim paszporcie. No i widzę,że moje info na temat paszportów nieaktualne, ale to dobrze, bo mamy problemy z załatwieniem wszystkiego zaocznie. Niulek - na twoim miejscu wzięłabym urlop od początku lipca do terminu porodu (wybierz cały).A macierzyński z dniem terminu porodu.Jeśli się dzidzia zasiedzi lub zaplanują ci CC na późniejszy termin to zaczniesz macierzyński wczesniej.Bo macierzyński zaczynasz wtedy kiedy to ustalisz możesz nawet 11 tyg przed EED (termin porodu), ale najpóźniej musi się zacząć w dniu porodu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, no co Wy dziewczyny z tymi zdjeciami, ja poszlam do zwyklego fotografa jaki jest na kazdym rogu, mowie, ze zdjecie paszportowe, , polozyla na ziemi specjalna mate, dziecko, i za 10 minut mialam 6 fotek za 6 funt, nie ma znaczenia ze Polak, kto tak wymyslil?? wszystkie moje kolezanki tak zrobily i nie bylo problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75 niektore dzieci sa az za bardzo ruchliwe i sie nie da zrobic normalnego zdjecia.Moja kolezanka byla u fotografa to jej zrobil takie zdjecia ze w konsulacie powiedzieli ze absolutnie takich nie przyjmą,bo na zdjeciu dziecko ma przymkniete oczka i widac reke rodzica a fotograf upieral sie ze takie przyjmuja bo to jest dziecko i innaczej zrobic sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny :) wybiore go calego przed porodem...ale zabezpiecze sie ze jakby na wszelki dzidzia sie urodzila szybciej np 2 tygodnie lub tydzien przed to bede juz na maciezyskim i nie strace urlopu :):):) micha mi sie cieszy..bo to ozn ze zostalo mi tylko 4 tygodnie w pracy!!!! wohooo!!! ale sie wylenie....i co ja bede w domu robic tyle czasu hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja wyslalm zdjecia na linka od olenigi: http://www.picturelizard.co.uk/HowToTakeABabyPassportPhoto.php, tam jest instrukcja, jak zrobic foto, zeby mogli w laboratorium je obrobic. probowalam na krzeselku okrytym materialem i nie szlo za bardzo, w koncu wytargalam malemu materacyk z lozeczka (jest pokryty biala ceratka z jednej strony), polozylam w kuchni na podlodze, powlaczalam wszystkie swiatla coby rozproszyc troche oswietlenie i wyszlo super. na stronie konsulatu jest rzeczywiscie plakat do sciagniecia z wzorami zdjec poprawnych i niepoprawnych http://www.londynkg.polemb.net/?document=105 napisano tam tez, ze \"Dzieci do piątego roku życia nie wymagają zdjęć zawierających cech biometrycznych. Dopuszczalne są odstępstwa od określonych powyżej zaleceń\" a w ogole to podobno to nie sa paszporty biometryczne, tak mi wyjasniali w polsce... borowka - od nas zazadali oryginalu aktu urodzenia i tlumaczenia przysieglego, co wiecej - zatrzymali to sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja wyslalm zdjecia na linka od olenigi: http://www.picturelizard.co.uk/HowToTakeABabyPassportPhoto.php, tam jest instrukcja, jak zrobic foto, zeby mogli w laboratorium je obrobic. probowalam na krzeselku okrytym materialem i nie szlo za bardzo, w koncu wytargalam malemu materacyk z lozeczka (jest pokryty biala ceratka z jednej strony), polozylam w kuchni na podlodze, powlaczalam wszystkie swiatla coby rozproszyc troche oswietlenie i wyszlo super. na stronie konsulatu jest rzeczywiscie plakat do sciagniecia z wzorami zdjec poprawnych i niepoprawnych http://www.londynkg.polemb.net/?document=105 napisano tam tez, ze \"Dzieci do piątego roku życia nie wymagają zdjęć zawierających cech biometrycznych. Dopuszczalne są odstępstwa od określonych powyżej zaleceń\" a w ogole to podobno to nie sa paszporty biometryczne, tak mi wyjasniali w polsce... borowka - od nas zazadali oryginalu aktu urodzenia i tlumaczenia przysieglego, co wiecej - zatrzymali to sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Onyx :)tego sie spodziewałam Na oli zdjęciu paszportowym widac mój palec - przyjęli. A zdjecie było robionena tle \"białej\" ściany, gdzieś na zapleczu u fotografa, za Ł 6 , małą trzymałam pod paszki i jednocześnie podtrzymywałam głowkę z tyłu bo jeszcze nie potrafiła sama trzymać. No, nie łatwe to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 świetne zdjęcia. Z Twojej Nikoli niezła modelka, a Olimia ma śliczne oczka. Twojej malutkiej nie przeszkadza opaska?Oli NIC nie moge założyć na głowkę, ani c zapki, ani opaski, ani spineczki. ściąga w mgnieniu oka. Jedynie kaptur jej nie przeszadza. Aha skarpetki i buty też ją parzą - jak rasowa Angielka - czy cieplo czy zimno wystawia te swoje gołe stópeczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepek az mi peka wiec zadzwonilam do szpitala i powiedziano mi ze jesli zdecyduja sie zrobic mi cesarke to bedzie to w 39 tygodniu :) Skoro termin mam na 18 lipca to 39 tydzien bedzie pomiedzy 11 a 18 tak??? wybaczcie mi te ciagle pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo jak tam pierwsza z najważniejszych imprezek Twojej Hani?Dobrze już mieć to za sobą, prawda? U mnie co prawda było bardzo kameralnie(kilka osób) ale b przezywalam i planowalam wszystko długo długo wcześniej Chyba wybiore sie z Zuzia do lekarza ale obawiam sie, ze powie z uśmiechem it's normal. Mala jest za bardzo owłosiona. Możliwe ze to genetycznie(tatuś nie należy do gładkoskórych) ale mogą być też zaburzenia hormonalne. Kurcze , ci lekarze już mnie nauczyli, ze najlepiej to do nich sie nie wybierać i cokolwiek widzę, że z dziewczynami jest coś nie tak to myślę że i tak to zignorują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka - ja mam dokladnie to samo, wszystko z glowki musi byc zdjete, z nozek rowniez:) Nam w PL zatrzymali akt urodzenia i swiadectwo slubu. Zastanawiajace jest to, ze w Anglii w urzedach robia kopie i oddaja a w Pl wszedzie sobie zatrzymuja, w konsulacie tez zatrzymali. Bedziemy musieli wziac wiecej tych kopii, a myslalam, ze 4 wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×