Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

a czy ktos rodzil w royal hospital przy whitechapel? jakies opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko do doświadczonych mamuś .... mianowicia za kazdym raze po jedzeniu malenstwo ma czkawke.... niestety tak wyszlo ze karmie butelką bo z piersi prawie nic nie ma ale nadal sie staram moze sie udać jeszcze .... co do tych butelek to kupilam specialnie w polsc antykolkowe, a malenstwo raczej nie łyka powietrza przy jedzeniu.... czy macie jakąś rade na to .... czy moze samo minie z czasem .... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia, gratulacje i buziaki. Co do czkawek takie maluszkii bardzo czesto tak maja i nie jest to dla nich tak uciazliwe jak dla nas, samo minie. I kochana staraj sie przystawiac cyca jak najczesciej, Tobie moze sie wydawac, ze nie leci, ale taki maluszek niewiele potrzebuje.tez tak myslalam , pielegniarka sciagnela mi strzykawka 1 mililitr!! i powiedziala, ze to wystarcza, wszystko to jest naturalnie przystosowane do rozmiaru zoladka. a jak bedziesz dawac butelke to maly sie juz naje i bedzzie mniej jadl z piersi a wiec sygnal dla mozgu zeby mniej produkowac. ja bym odstawila od razu butelke, najlepiej do kosza, zobaczysz, ze dacie rade. No i sliczny chlopczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia agnieszka ma racje co do pokarmu musisz przystawiac Michasia jak najczesciej,a czkawka minie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia ty 14 maja urodzilas wiec siara ci leci w 3ciej dobie distajesz nawalu pokarmu!!!dlatego myslisz ze nie leci,a to poprostu dzidzia malutko potrzebuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mamuski .... od dzis mi mowcie krow dojna :d ... wykapalam sie i jak zaczelam sie wycierac chlapły ze mnie hekto litry pokarmu .... a teraz siedze i chyba zaraz zaczne podstawiac miski pod cycki ..... nawet nie wiecie jak sie ciesze .... hipiiiiiiiiiiiiiii ajjjjjj ołłłłłłł !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super Emilcia, super, wiedzialam, ze bedzie dobrze. Tak trzymac, ciesze sie razem z Toba. Sama widzisz, ze nie nalezy sie szybko poddawac, mam nadzieje, ze juz bedzie dobrze, ale nigdy niewiadomo. Zycze duzo cierpliwosci i mnostwa przyjemnosci, chociaz wiem, ze nocne karmienie jak sie marzy tylko o spaniu niewiele ma wspolnego z przyjemnoscia. Na szczescie organizm matki sie do tego (co dla mnie jest niesamowite, bo zawsze bylam spiochem) przyzwyczaja. Czy Michas spi z Toba czy w lozeczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam ciekawostke dziewczyny, możliwe, ze tez o tym wiecie. Noworodek ma żoładek wielkości orzecha włoskiego - czyli maleńki, wiec by sie najeśc nie ma potrzeby by nowej mamie mleczko tryskało. często sie wydaje ze dziecko sie nie najada bo jest niespokojne itd ale tez czesto sie zapomina ze porod dla malca to ogromne przezycie i tez potrzebuje dojśc do siebie.Wiec nie martwcie sie jeśli wg Was na początku macierzyństwa macie za malo mleka - na pewno macie tyle ile dzidzia potrzebuje! Ewag ja tam rodzilam ogolnie źle nie bylo. napisze wiecej poźniej, bo obowiazki wzywaja dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) moja Hania dziś zaprotestowała nad ranem i po godzinie odkładania do kołyski poddałam się i zasnęłyśmy słodko w moim łóżku,w dzień już spała w kołysce i teraz też w niej śpi więc jestem dobrej myśli. Dziś też przyszedł nam śpiworek więc nie będę musiała jej już przykrywać co 5 minut :) Kamila b pytałaś o drzemki Hani - myślę,że problem jest gdzie indziej bo Hania śpi mniej więcej w tych samych godzinach w ciągu dnia,ja obstawiam kryzys 3 miesiąca albo ząbki aaaaaaa i pochwalę się upiekłam dziś pierwszy raz w życiu pączki i wyszły pyszniutkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki :) zupelnie nie mam czasu. wrocilam do pracy i czuje sie troche jak chomik w \"trade meal\". nie ma szans zeby Was doczytac bo od marca napisalyscie nowa epopeje :D . mam nadzieje ze u Was wszystko gra :).postaram sie do Was zajzec we wtorek ale nie obiecuje. buziole wszystkim! PS.: Blakbernowo przepraszam ze nie odpisalam na sesemeska ale... patrz wyzej :D. odezwe sie slonce obiecuje :) a jesli chodzi o czkawke to wiekszosc malcow ja ma i to bardzo czesto. na pocieszenie dodam ze nie jest ona tak uciazliwa u niemowlat jak u osob doroslych. najlepszym sposobem na jej zakonczenie jest przystawienie do piersi lub butelki ;) spadam bo rano do tyry musze wstac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmazalo mi a tyle sie nmeczylam emilcia ogromne gratulacje synka michasia , nie poddawaj sie i karm jak dlugo dasz rade!!!!!!!a na pewno dasz!!!!a czkawka to niedojrzaly uklad pokarmowy, u mojego malego z kaszelku zrobila sie krtan, na szczescie nie jest mozcna nie wiem czy jest to wirusowe czy alergiczne a przeciez karmie piersia ...bylismy na emergency dostal steroid i ma byc lepiej, zobaczymy frugo napewno kryzys daje sie wam we znkai mama eli witam po powrocie juz myslalam ze nigdy nioe wrocisz, mam nadzieje ze lot nie byl nerwowy, pozdrawiam was cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobitki Emilcia gratuluje słoneczka 🌼 Ale należy ci się oper.. ty czytałaś coś o karmieniu piersią w ogóle ?? że przez pierwsze dni nic może nie lecieć jak naciśniesz, ale dziecko dostaje to co najważniejsze czyli siara, a potem 3/4 dzień po porodzie dostaje się nawał pokarmu nie ładnie Pani koleżanko :D masz tu stronke i poczytaj jeszcze o karmieniu http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79400,5276561,Za_malo_pokarmu_.html?as=2&ias=2&startsz=x mamo eli twoje szczęście, że napisałas, bo już cie chciałam wyzywać od gnid, wrednych bab itp :P Ale będę czekać na jakiś znak :) Ja jestem po cięzkiej nocy, drugiej już. Cały tydzień dziecko mi ładnie spało i akurat jak Ed ma wolne, to kurcze Maja ma rozwolnienie. Nie są aż tak rzadkie kupki, ale co pielucha to byla kupka. Jasno-zielona i dość rzadka :( A juz potrafiła mieć bobki Nie wiem, czy to moja nowa dieta. Najadłam się soczewicy i z makaronem durum, a potem jogurt ze śliwką i figą, może to ją popędziło, albo fasolka z ziemniakiem ze słoiczka :( Od 2 w nocy co chwila się budziła. Nawet butla jej nie powaliła, a w nocy zwykle ma tylko pierść. Zobaczę jak będzie dzisiaj. Oby lepiej milej niedzieli.. tu słońce a u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dzięki Dziewczynki za rady w sprawie karmienia:) kamila_b- dzieki za linka i informacje..moze wlasnie tak jest i muszę zalatwic jej ten gaviscon, bo po co sie ma męczyc.. cherry- duża Sarunia- Hania tez nosi na 68, a wazy 5900. borówka- ja mam str bezposrednio angielska i tam lc kosztuje 345, więc 100 taniej, tyle, ze nie jestem pewna ile to potrwa. emilcia- Gratuluje:) Dużu chłopczyk🌼 W Morrisonie jest promocja na chusteczki Pampers Sensitive- 6szt za 3,6. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi podalabyś link do tej str?nie moge znaleźc U nas tez sloneczko wyszlo niedawno, a ranek byl paskuuuudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83, już parę osób pisało o skuteczności gavisconu, m.in Kamila26 więc myśle, że warto spróbować U nas było gorzej, bo Maja zwymiotowała wcześniej w łóżeczku i miała gorączke. Dałam jej łyżeczke paracetaomlu i po 12 w końcu poszła spać. Myślę, że to dalsze objawy ząbkowania. Chociaż jesli nadal będzie tak często kupki robić to pójdę jutro do lekarza. Rano pisałam coś o słońcu i 15 min później jak lunęło... teraz chwilowo nie pada ale ponury dzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlaśnie na tej str co podaje Frugo też nie jest napisane jak jest z dostawą w Uk. Przeglądałaś, Mi83 tą samą str? Mi daj znać jak zakupisz:) A Ty, Frugo też na to się piszesz? Anecia, nie odpisałam ci. nic z tych rzeczy :D @ jeszcze mi nie wrocila wogule. kurka, juz nie pamietam jak to jest, chociaz tampony trzymam w pogotowiu. nie to zebym tesknila ale bez @ nie moge stosować Lady-Comp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka ja się nadal zastanawiam nad tą formą antykoncepcji,na razie jestem przekonana na jakieś 85% i czekam aż któraś z Was to zakupi i zamieści tu swoje odczucia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. MamoEli - welcome back Co do karmienia - popieram poprzedniczki - święta prawda, 3-4 dni po porodzie musi dzidziak possać,żeby móżg dostał rozkaz - produkuj mleko, wczesniej leci tylko siara (przezroczyste, tylko kilka kropel, ale w zupełności wystarcza).Butelka zakłóca ssanie cyca, szczególnie w tak wczesnym stadium - zdecydowanie odradzam.Jak ssanie jest ustabilizowane to butelka już nie jest taka groźna, gdzieś po miesiącu, ale każde dzidziak jest inny, więc trzeba rozpatrywać indywidualnie. Michas jest super. A my dziś mieliśmy imprezke urodzinową Cezarego.Było 20 osób.Zrobiiśmy z małżem tort w kształcie Zigzaka McQiuna (tego z cars\'ów).Rewelacja - wkleję fotkę, na dniach.Menu było dosyć urozmaicone, ale chciałam nadrobić ubogie chrzciny, zmęczenie poporodowe. Czarek już od wczoraj czuł podekscytowanie i poszedł spać 22:30 (normalnie jest to 20:00), natomiast wstał o 6:30 (normalnie jest to 8:00).Dostał mnóstwo prezentów i był bardzo zadowolony i grzeczny.Bałam się będzie nieswój i marudny przy takiej nietypowej sytuacji i takiej dużej ilości ludzi.Było oki.Szkoda tylko,że pogoda nie wypaliła, bo lało, wiało a w przerwach słońce.Tylko ciśnienie skakało i co niektórzy skarżyli się na ból głowy. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialobo
Oj dziewczyny - naprawde czytajac to wszystko co Wy tu wypisujecie dochodze do wniosku , że te wszystkie poradniki o macierzyństwie można wyrzucic:))!!! Wasze rady czyta się z przyjemnością, z usmiechem i nie pisze tego ażeby się podlizać:)) Co do luteiny to będe pamiętać i naprawdę nie wygłupiajcie sie z tym wysyłaniem - dziękuje Wam bardzo, ale kto wie moze zaraz sie okaże , że znowu bedziecie mamami :))Jak będe w Polsce za miesiąc to na pewno kupie zapasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz na nogach :O tzn nie wstalam tylko mnie brutalnie obudzono, Nadia stwierdzila ze zaspalysmy do szkoly w zwiazku z czym obudzila mnie i lennoxa, schodze na dol a tu 6 :O :O :O oj nie wybacze jej tego... Monika fajnie ze urodzinki sie udaly, kurcze jak szybko lesi ten czas... zaraz zwariuje, tak mnie glowa swedzi.kamila 26 jakies porady?bo naprawde mozna oszalec :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry... biedna lolli... a masz już zdjęcia tego cuda ?? :D Ja też bym kiedyś chciała mieć takie professional warkoczyki, bo miałam ze swoich włosów pare razy ( kiepskie doświadczenie, bo za dużo włosów potem mi wypadało), ale teraz raczej bym się bała. Problemów Mai ciąg dalszy. Wczoraj zrobiła kupke jakby obiad w ogóle nie był strawiony, normalnie mash marchewka z ziemniakiem :( Już mam GP umówionego na 11:45 Wszystko wygląda na zabkowanie, ale niestrawność do tego i to drapanie uszka ?? Hmm Teraz śpi więc idę pod prysznic Tu znów słońce po krótkim deszczu i słońcu i znów chmurach wariatkowo nie pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. ostatnio rzadko piszę ale was czytam :-) Maks za kazdym razem jak usiądę do kompa to w ryk - strasznie ciekawski się zrobił a do tego dziąsła chyba zaczynają go swędzieć bo rączki z buzi nie wyjmuje i na rekach non stop chce siedzieć :( Gratulacje Emilcia 🌼 Michaś śliczniutki, trzymajcie się ciepło. anialob - współczuje bardzo straty - ale głowa do góry i starajcie sie - mam nadzieję że niedługo dopiszesz się do listy brzuchatek :) Patinka - popłakałam się Magda_g współczuje bolesnośi piersi - jeśli masz zamiar kupić Lansinoch to mam go na swej aukcji kilka funciaków taniej niż w sklepie - zapraszam Ale jestem dumna ze swego szkraba - zaczął dopiero 11 tydz a już bawi się swoimi rączkami i ślicznie potrafi bawić się na macie- musiałam się pochwalić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos płaczu Wczoraj oglądałam Marley&Me z Jenifer Aniston i słuchajcie...JESZCZE NIGDY TAK NIE PŁAKAŁAM NA FILMIE.. nigdy nie mogłam przestać, a Ed mnie tulił i starał się uspokoić, heh może to dlatego, że dwa lata temu zginął mój kochany piesio (miał prawie 12 lat i nawet nie do końca wiemy jak zginął) Jakby ktoś oglądał, to polecam obejrzeć tylko 3-4 filmu, a potem, po prostu wyłączyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyka kobitki lolli fajne warkoczyki!!! emilcia moja Maja ma ciagle czkawke, ale ponoc to normalne wiec nie ma sie czym przejmowac frugo ale narobilas z tymi paczkami mniammmmmmmmm anialobo jesli chcesz to ja chetnie ci podesle ta luteine, bo data waznosci jest do konca roku, wiec pewnie potem ja wyrzuce, a takto ty bys mogla ja wykorzystac. edyjas dzieki za propozycje, troszke za pozno bo zakupilam lansinoh w sobote. szkoda :-( dziewczyny mam pytanie odnosnie smoczkow. co sadzicie o nich? podawac smoczka czy nie? Dzieki no to koniec przyjemnosci czas na karmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzyjcie to az mi sie plakac chce:jak mozna byc tak podlą nianią http://ebobas.pl/artykuly/video/90/6 Lolli przepraszam za opinie ale ja jestem troszke wybredna co do warkoczykow bo sama je robilam wydaje mi sie ze masz ich za malo choc na zdjeciu moze tak wyszlo a poza tym ladnie wygladasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×